Skocz do zawartości
tomasir

Aida 32 - wyniki testów pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

peseq - dalem tak jak mowiles i mam jeszcze slabsze wyniki.

Czyli trafiły ci się słabe kostki pamięci, nie wiem czemu, ale ja na moich 333Mhz 512MB, podniesiona szyna na 400Mhz procka też i mam 2800 i 1100.. około

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak chyba bedzie lepiej jak wymienie je na jakies firmowki jakie bys mi polecil ? A jeszcze jedno wydajnosc pamięci w czym jest wazna ?

hmm.. Kingstona, TwinMosy... Musisz poszukać na tym forum odp. Ja aktualnie posiadam NO-NAME 512MB DDR333.

Jestem z nich zadowolony :) ehehe.. Procka mam na 400Mhz i Pamięć wykręciłem na 400Mhz. ustawiłem na CL2,5 o dziwo poszło, wczesniejsze pamiątki jakie miałem (256) nie szły na CL2,5. Teraz mam wyniki Odczyt: 2697MB/s i Zapis 1188MB/s.

Wydajność pamięci jest ważna wszędzie. Gry, Programy (szczególnie graficzne), kompresja DivX itp. Zastanów się nad zmianą pamięci. Chociaż ta płytka Asrocka może też być kiepskim gardłem. w sumie może najpierw zmień płyte główną?? Jak uważasz. Ja bym MOBO najpierw zmienił. Poleciłbym ci Asusa A7N8X v2.0 lub Abita NF7-s... Ale to już twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB: 200

Odczyt: 3060

Zapis: 1180

Mnożnik: 11

RAM: 2x256 no name | dual | 2,5-3-3-11 | 2,6V

 

FSB: 220

Odczyt: 3300

Zapis: 1300

Mnożnik: 11

RAM: 2x256 no name | dual | 3-4-4-11 | 2,9V

 

Wyżej nie probowalem ciągnąć FSB, poniewaz mam kiepski zasilacz i sie boję. Do tego pamieci mam jakies no name w dodatku każda inna. Jak kupie Neoteca V4202 to sprobuje wyzylowac na maxa FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie posiadam 3X256 (400) ramu no-name, i mam strasznie małe wyniki w aidzie :( , wiec pytam jakie mam ustawic te twimingi bo ja w tym strasznie zielony jestem, a chciałbym choc minimalnie poprawic te opłakane wyniki?? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak ja mam podobna prozbe co kolega wyzej u mnie na pamieciach z podpisu Zapis: 839 Odczyt: 2108 a slyszalem duzo na temat synchro z athlonem no bo on na 333mhz a one na 400 jak to zmienic i jakie beda tego plusy i minusy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zelek ustaw np. 2-2-2-11

 

KEILTNH nie wiem jak na twojej plycie ale u mnie zmiania sie to w CPU  FSB/DRAM Ratio...

takich jakie mi podałes twimingi nie moge ustawic, ponieważ ta czawarta liczbe moge maksymalnie na 9! 8O

A ustawienia auto sa następujące:2.5T-3T-4T-7T czy one są dobre, ale chyba nie bo strasznie niskie mam te wyniki w aidzie! :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak ja mam podobna prozbe co kolega wyzej u mnie na pamieciach z podpisu Zapis: 839 Odczyt: 2108 a slyszalem duzo na temat synchro z athlonem no bo on na 333mhz a one na 400 jak to zmienic i jakie beda tego plusy i minusy ??

W biosie. FSB masz na 166Mhz zauważ. Pamięci ustaw też na 166Mhz (ustawiasz procentowo- bynajmniej jak na moim Asusie). Asynchro jest fe i śmierdzi:))))))) Ustaw Synchronicznie pamięci 166Mhz i Procka 166Mhz. Powinny te wyniki podskoczyć. Jeżeli nie, popróbuj z timmingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas polubić ;) i Nie unoś się tak. Ja mam płyte asusa a zmieniam to tu:

ADVANCED MENU-->ADVANCED CHIPSET FEATURES:

CPU EXTERNAL FREQ. (Mhz) --> tu ustawiasz FSB procka

MEMORY FREQUENCY---> Tutaj FSB pamięci.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możesz.. masz na Nforcie 2 płytke.. Sprubuj tam pokombinować.. może zmiana niektórych wartości z Optimal lub Auto zmień na

"DEFINIED BY USER"... Pokombinuj.. nie bój się, najwyzej biosa bedziesz musiał zresetować.. ale przecież to nic strasznego.. Biosa resetujesz wyjmując Bateryjke na pare sekund, lub zworką na płycie, w instrukcji masz napisane która to zworka.. raczej powinna być koło baterii CLRCMOS czy coś takiego.. Pokombinuj!! Nie wierze że nie da rady tego zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie posiadam 3X256 (400) ramu  no-name, i mam strasznie małe wyniki w aidzie :( , wiec pytam jakie mam ustawic te twimingi bo ja w tym strasznie zielony jestem, a chciałbym choc minimalnie poprawic te opłakane wyniki?? :?:

Ponawiam swoje pytanie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...