Skocz do zawartości
Oooszasty

Czip nvidi gryzie się z grafiką ATI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Mam taki problem, że dość często gaśnie mi monitor (tryb oszczędny nagle się pokazuje), nie może być to wina monitora, bo było to sprawdzane na kilku. Moja grafika to Ati radeon Gecube HD 3850 512mb, cpu AMD Athlon X2 5000+, 2gb, zasiłka modecom 400w feel III (imo to nie przez zasilacz) i MOBO msi k9n neo-f nForce 550. Czy to możliwe, że grafika gryzie się z mobasem? System oryginalny windows 7 home premium 32bit(na XP to samo). Temperatury są w normie. Od czasu przesiadki z 8600gt na HD 3850 mam te problemy, wcześniej myślałem, że to wina starego monitora. Sterowniki od sieciowej i dźwiękowej karty są oczywiście od nv. To jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem 8600gt na HD 3850 jak jeszcze stary monitor miałem, teraz mam nowy (po drodze przejściowo jeszcze 2 były :E) i cały czas ten problem. A kable inne. :P

 

Odświeżam

 

 

to jak może się płyta z grafiką tłuc?

 

 

Bo mam do wyboru HD 5770 VS gts 250 + zasiłka. A wolałbym ATI... a chyba będę zmuszony do nv.

Edytowane przez szokooko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ci sie dzieje podczas normalnej pracy, podczas grania czy losowo?. Jak ci sie wyłaczy monitor to co sie wtedy dzieje z kompem?? Przechodzi w stan uśpienia?

 

Sprawdziłem aktualizacje biosów twojej płyty głównej i często sie powtarza: - Fixed system sometimes cannot resume from S3. Może twoja płyta ma problem z ACPI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba raczej podczas grania, ale to nie reguła bo i przy necie czasem, czyli losowa. Tak, wtedy komp się usypia, chociaż dźwięk słychać, ale nic zrobić się nie da. Taka zwiecha, uśpienie i ratunek jedyny reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej najnowszy mam...

 

I przed chwilą znowu to samo podczas surfowania po necie. Zaraz kompa za okno wywalę. :/

 

Tak jakby nagle prądu zabrakło. Podejrzanych jest 3: grafika, mobo lub zasilacz.

Edytowane przez szokooko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Wyłączenie ACPI/APM.

 

Co to?

 

 

Raczej napięcia nie da się podnieść. Raczej mi nikt nie pożyczy. Po pierwsze wątpię by ktoś miał lepszy ode mnie zasilacz a po drugie rozkręcanie i skręcanie. TO problematyczne dla osoby pożyczającej, więc i tak by nikt z kompa nie wyjął i mi pożyczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Wyłączenie ACPI/APM.

Co to?

 

Nie znam twojej płyty i opcji, ale może da się wyłączyć w biosie i w systemie operacyjnym wszelkie opcje przechodzenia w stan uspienia. Tak żeby w ogóle coś takiego nie było mozliwe. W sumie w windowsie to proste, nie wiem natomiast na ile pozwala twój bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

ten modecom spokojnie daje radę z hd4850 a aż taką padliną nie jest by się kaszanić....

kabel nie powodowałby zwiechy kompa - przycisk bardzo możliwe jeśli jest ustawiony na usypianie - masz jakieś dodatkowe karty?miałem kiedyś muzyczną która zwieszała kompa jak się chciało go uśpić.Nie zakurzony jest?to też może powodować błedy jak za gorąco i za duzo kurzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...