Skocz do zawartości
Gość Interista

Cooler na Pentiuma 4 (S775)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Interista

Witam:

Miałem 3 lata boxowy cooler, który nie wystarcza, bo przy prostych aplikacjach procek zalicza około 75*C. Zaczyna przeraźliwie piszczeć (nie wiem od czego, chyba od przegrzania.) Piszczy, łapie zwiechy itp. Jest to denerwujące, bo nawet przy Counter Strike'u tak się dzieje. Złapałem dziś taki zwiech, tuż po uruchomieniu XP'ka.Dołączona grafika Jaki cooler polecacie pod S775?

Edytowane przez Interista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SCYTHE Mugen 2 dla 478,775,1366,754,939,AM2/2+/3

Pewnie za chwilkę będzie płacz, że za drogi i na głowę upadłem.

Nie podałeś kwoty którą chcesz przeznaczyć na chłodzenie.

 

Z innej beczki - box musi schłodzić cpu i pewnie schłodzi po przeczyszczeniu i wymianie pasty. Za bluescreeny winiłbym zasilacz jeśli chodzi o komp z sygnatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 stopni to wcale nie tak duzo , graniczna wartosc temp procka to ok 100 stopni przy ok. 85 mogl bys juz sie zamartwiac. mozesz troche przeczyscic chlodzenie procka za pomoca pedzelka lub sprezonego powietrza.

Procesor nie piszczy , moga to robic cewki na plycie glownej , grafie badz w zasilaczu.

Na twoim miejscu dopatrywal bym sie przyczyny twoich niedogodnosci w plycie gl. , grafie badz zasilaczu.

Ale najprawdopodobniej moze to byc wina zasilacza , tym bardziej ze firma jest tragiczna jak i jego wykonanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

@Klaus

Nie płacze :P, Mugen dobry cooler, ale po 1. Chyba mi nie wejdzie do budy, po 2. Mam najwyżej 100zł na ten cel.

A i cooler czysty, pasta nowa, gniazdo i proc czyste więc nie wiem.

 

@Maciem

Napisałem że proc łapie 75*C w prostych aplikacjach. W PES 2009 to od razu po uruchomieniu reset. Po 1. Komp był kupowany w hipermarkecie, więc nie ma czego się spodziewać że jest cacy :D Jedyne co w nim dobre w miare to procek. Chodzi oczywiście o komp z sygnatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie jest dobre , nawet nic nie jest w miare ;p

Najpierw sproboj od kogos pozyczyc zasilacz i przetestuj wtedy.

A jeszcze wczesniej uzyj programu do obciazania procka , np. orthos i zobacz czy sie wykrzaczy normalnie a pozniej z innym zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus

Nie płacze :P, Mugen dobry cooler, ale po 1. Chyba mi nie wejdzie do budy, po 2. Mam najwyżej 100zł na ten cel.

A i cooler czysty, pasta nowa, gniazdo i proc czyste więc nie wiem.

 

@Maciem

Napisałem że proc łapie 75*C w prostych aplikacjach. W PES 2009 to od razu po uruchomieniu reset. Po 1. Komp był kupowany w hipermarkecie, więc nie ma czego się spodziewać że jest cacy :D Jedyne co w nim dobre w miare to procek. Chodzi oczywiście o komp z sygnatury.

 

 

jezeli ten dziad na dzien dobry lapie 75 to masz cos z dociskiem ... zobacz czy koleczki wlazmy czy nie powykrzywiales tych "haczykow"

 

 

tutaj masz ninje :

SCYTHE Ninja Plus rev.B - 478,775,754,939,940,AM2 (981658948) - Aukcje internetowe Allegro

 

albo strzelaj tego :

 

CHŁODZENIE PROCESORA SCYTHE MUGEN ! LED! BCM! (983662987) - Aukcje internetowe Allegro

 

ja ostatnio ustrzelilem mugena za 70zl ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

Wygięć nie ma, docisk ok. Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje coolerów? Bo już nie wytrzymam tak piszczy ;/ Najlepiej zbierać kase i kupować nowego PC'ta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

@Klaus

Prawdopodobnie nowy PC będzie AM3. Konkretnie Phenom X4 955 BE

@Pietia

Taa. Ale ja nie mam nawet karty graficznej, tylko na integrze cisne. Nie mam ochoty pchać kasy w błoto na C2D, bo może będę miał nowego kompa na wakacje.

 

http://allegro.pl/item986119914_hardpc_cooler_master_hyper_tx3_super_wydajny.html Znalazłem takie coś. Do tego jeszcze Arctic Silver 5 dokupie. Może być?

Edytowane przez Interista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudzisz, bierz ninje i nie kombinuj. Zobacz np to. CoolerMaster Hyper TX2 pewnie nie różni się wiele od TX3. Przy 1900 obr ma o 2 stopnie więcej niż ninja na 1200obr.

 

wymiana chlodzenia nie zlikwiduje piszczenia , bo nie ma takiej opcji by procesor piszczal .

 

Zostałeś nominowany do wielkiej księgi cytatów :) Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko autor , pisze ze mu piszczy i wnioskujac po jego wypowiedzi stwierdzam ze wedlug niego to procesor .

"...bo przy prostych aplikacjach procek zalicza około 75*C. Zaczyna przeraźliwie piszczeć (nie wiem od czego, chyba od przegrzania.) Piszczy, łapie zwiechy"

Glownie nazeka on na piszczenie , a na piszczenie nie pomoze mu zadna wymiana chlodzenia z procesora.

"...Bo już nie wytrzymam tak piszczy ;/..."

Juz rozumiesz o co mi chodzi ?

 

Staram mu sie pomoc w jego problemie a nie czytam temat i ostatniego posta i cos polecam bez sensu.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczeć może np łożysko w wentylatorze, autor chce wymienić chłodzenie

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje coolerów? Bo już nie wytrzymam tak piszczy

.

Pisk może też pochodzić z głośnika systemowego, jeśli bios ma ustawiony alarm na 75 stopni.

 

W obydwu przypadkach wymiana chłodzenia pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie lozyska wystepuje niezwykle zadko i towarzyszylo by mu caly okres czasu a nie przy lekkim obciazeniu.

 

Gdyby mial ustawiony alarm w biosie to by nie byl ciagly pisk tylko imulsami , zreszta gdy jest ustwiony alarm to po pewnym czasie nastepuje wylaczenie kompa badz obnizenie taktowania procesora.

 

Jak bys znal sie chodz troche na elektornice to bys sie domyslil ze sa to najprawdopodobniej cewki z plyty glownej lub zasilacza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

Wątpie że to alarm w Biosie. Wiem jaki mam dźwięk w Biosie, różni się od tego pisku z proca (czy tam z czego). Np. siedze sobie na necie, wchodze na YouTube i odpalam dowolny film. Po włączeniu zaczyna piszczeć w kompie i nic na ekranie nie jest płynne (zacina się)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizuj źródło pisku. Odłącz głośnik systemowy, zatrzymaj wentylator. Przysłuchaj się co piszczy. Zasilacz został już oceniony odpowiednio tutaj.

 

@down

To nie procesor piszczał tylko stara pasta ze starości piszczała. Wymieniłeś na nową i przestała. :lol2:

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

Wszystko działa. Kupiłem Arctic Silver 5 i zostawiłem BOX'owy cooler. Wszystko śmiga jak należy i nic nie piszczy :D To był procek mądrale (Maciem to do ciebie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie igrał bym z ogniem... tfu, tym zasilaczem. Zmień go na coś normalnego bo nigdy nie wiadomo co mu się uwidzi, a że nie jest to najwyższa półka, to efekty tego mogą być różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

Że ta zasiłka to szmelc to ja wiem :P Na obecną chwilę zostawiam to co mam, bo możliwe że latem (lipiec, sierpień) kupie nowego PC'ta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po1. Zasiłka do wymiany jak już Ci inni forumowicze napisali zasiłka majątku nie kosztuje a zawsze możesz ją przełożyć do nowego kompa jak kupisz porządną :)

po2. skoro alarmuje przy 75stopniach to może ustaw mu w biosie żeby zaczynał to robić przy np 85 :)

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...