Skocz do zawartości
Bombay

Jaka płyta na 775 microATX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przymierzam się do złożenie HTPC - zostało mi trochę części z modernizacji - mam C2D E4600, 2GB Cruciali, cichy dysk i napęd. 

Zamówiłem już obudowę - Aerocool M40 - Be cool! Be Aerocool!

 

W sumie pozostała mi płyta główna. Oczywiście musi być w formacie microATX, dodatkowo musi umożliwiać obniżenie napięcia poniżej stock'owych ustawień.

Procek spokojnie rusza nawet poniżej 1V i przy tym jest zimny, dlatego możliwość undervoltingu ma dla mnie kluczowe znaczenie.

Myślałem nad czymś takim:

GIGABYTE GA-G31M-ES2L (Rev. 2.x) | Płyty główne - Specyfikacja

 

ale nie wiem czy płytka ma regulację napięcia w dół.

 

Drugą potrzebną rzeczą jest grafa ze sprzętowym dekodowaniem HD - o ile mi wiadomo, to od serii 8 nVidii i ATi od Radków 2400 wszystkie się nadają. Pytanie czy są jakieś różnice? Co lepiej wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Z tego co się orientuję to wszystkie g31 od gigabyte mają możliwość obniżania napięć.

Ale pewności nie ma. Proponuję szukać po zachodnich forach internetowych.

Co do grafy to mam nvidie. Odtwarzanie HD bez problemu, więc polecam.

A tak poważnie to rozważ inne rozwiązanie. Ja miałem coś na wzór htpc. Pełno kabli, kombinowanie z wyciszeniem itd. Poza tym do włączania muzyki musiałem odpalać tv, ponieważ nie miałem innego wyświetlacza. Dodatkowo brak jest dobrych urządzeń wskazujących.

Więc kupiłem do tych celów netbooka asus 1201n. Koszt 1,5kzł. Ma wszystko co trzeba. Jest cichy, mały, ma hdmi itd. I praktycznie BEZ KABLI :) Chcę słuchać muzy to nie muszę odpalać tv , żeby obsłużyć foobara. Chcę film włączam hdmi i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaSell. Hmmm nie wiem czy to mnie usatysfakcjonuje - to trochę jak podkręcanie softem - nie to samo co przez bios, sami wiecie :P 

 

Co do zastanowienia się nad HTPC, to mam już wszystko dokładnie przemyślane - na pewno nie będzie problemów z ciepłem ;) Będzie służył głównie do filmów, od muzyki mam co innego.

 

Co do 1201N, to uwierz, że bawię się takimi codziennie i wydajność naprawdę nie powala. Jeśli zastanawiałbym się nad takim rozwiązaniem, to zdecydowanie lepszym pomysłem jest UL20 z SU2300... Atom za wolny niestety.

 

 

 

 

Co do płytki, to pewnie przyjdzie mi kupić i sprawdzić :) Jak u kogoś w kompie pracuje podobna, prosze o sprawdzenie do ilu V da się zjechać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wyższy model:

Adjusting CPU core voltageNormal, 0.50000-1.60000 V in 0.00625 V increments (with nominal value indication) and 1.8 V increments
Gigabyte G33M-DS2R - Motherboard Based on Intel G33 Chipset

U mnie sobie chodzi 2,7@1.15v bodajże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem GA-G31M-S2L i ladnie da sie obnizyc napiecia, bardziej niz na asusach (atx) tam bylo do 1.1 a na tym gigabyte ponizej 1.0v :) mialem i mATX asusa ale wtedy nie sprawdzilem czy jest w ogole obnizanie :)

co do karty to lepiej wziac radeona hd4350, jest produkowany w mniejszym wymiarze (55nm) niz nvidia z serii 8400 np :) wiec bedzie ciszej i bardziej oszczednie a w dodatku bedziesz mial obsluge adobe flash 10.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem trochę płytki i Gigabyte będzie najlepszy, którykolwiek ;)

 

Zastanawiam się jeszcze nad:

GIGABYTE GA-G41M-ES2H (Rev. 1.0) | Płyty główne - Specyfikacja

 

Wszystko byłoby w tej płytce super (wyjście HDMI), gdyby nie PCI-E x4. Zastanawiam się czy nie będzie to ograniczeniem, nawet dla 4350. Bo gdyby okazało się, ze integra nie wyrabia z FullHD, to wtedy dorzuciłbym jakiegoś Radka.

Biorę ją pod uwagę, bo oznacza to o jeden mniej grzejący podzespół, mniej prądu... itd, itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym bral:

GIGABYTE GA-G31M-ES2L G31 (991148887) - Aukcje internetowe Allegro

i nie zastanawial sie w ogole nad ta integra od intela.

kupilbym radka hd4350 za okolo 110zl i mial spokoj :)

g41 to to samo co g31(chyba tylko nizszy proces chipsetu), sa jakies kosmetyczne zmiany,za ktore nie warto placic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...