Skocz do zawartości
user_out_241

Drukarka/urządzenie wielofunkcyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zostałem zmuszony do kupna nowej drukarki, gdyż mój Canon i350, który dzielnie sprawował się przez 6 lat, odmówił współpracy - a konkretnie jego głowica - najpierw pojawiły się błędy serwisowe, potem drukarka zaczęła twierdzić, że nie ma zainstalowanej głowicy drukującej.

 

i350 było dość tanie w eksploatacji - kupowałem do niego zamienniki kartridży BCI-24 (bodaj 9 ml) po ok. 12 i 14 zł w normalnym sklepie (na Allegro to już w ogóle grosze jakieś, bo kilka złotych). Drukowałem raczej rzadko, bo taki zamiennik starczał mi spokojnie na 2, a nawet 3 miesiące.

 

Chciałbym kupić teraz jakiś inny sprzęt. Przeznaczyłbym na to raczej nie więcej niż 300 zł (no chyba że warto trochę dołożyć) za urządzenie wielofunkcyjne - a może nawet mniej, jeśli jest jakaś fajna po prostu drukareczka za mniejsze pieniądze. Zdaję sobie sprawę, że trudno będzie utrzymać koszta eksploatacji na poziomie tych Canona i350, ale z drugiej srtrony nie chciałbym za podobnie wydajne kartridże płacić po 50 zł. Fajnie jakby można było zmieścić się w kwocie 50-60 zł za podobny wydajnościowo zestaw black + color (w i350, jak widać wyżej, kosztowało mnie to ok. 26 zł).

 

Co więc polecacie? Przeglądam fora, ale naprawdę ciężko coś wskazać...

 

Jakiś Brother? Canon? HP?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

PS Jak to jest z napełnianiem kartridży strzykawkami? Jakie jest prawdopodobieństwo, że taka operacja się nie uda? Osobiście wolałbym tego uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale mam pytanie:

 

Czy w tego typu drukarkach: hp ink advantage na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro które korzystają z nieco tańszych kartridży HP (cena za komplet 50-60 zł) głowica drukująca jest w drukarce czy też zintegrowana z tymi kartridżami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak : 703 to maja fabrycznie 5ml i na tym wydrukujesz 600 stron ? TAAAK oczywiscie norma ISO bla bla bla .... ( chyba k... drukujac same kropki).

 

Tak głowica jest zintegrowana z pojemnikami ( wiec jak wymieniasz tusz to i wymieniasz głowicę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi jak wydrukuję z tego 200 stron czarną czcionką. ;)

 

Widzę, że ludzie chwalą Canon MP550. Tyle że tam 4 kartridże bez zintegrowanej głowicy, a ja będę drukował rzadko. Hm, skłaniałem się ku tej HP 209A, ale teraz już sam nie wiem.

 

edit: Wziąłem Canona.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike L, a wiesz czy Canon PIXMA MP550 funkcjonuje pod Windows 7? Niby pod Vistę śmiga, ale czy to znaczy że automatycznie pod nowy system MS również?

 

 

 

Mam problem z moim Lexmarkiem p6210 który pomimo że wydali sterowniki na Vistę, wcale pod niej nią nie działa, wiec chce sie upownić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike L, a wiesz czy Canon PIXMA MP550 funkcjonuje pod Windows 7? Niby pod Vistę śmiga, ale czy to znaczy że automatycznie pod nowy system MS również?

 

Tak, działa, żadnych problemów. Są sterowniki 32 i 64 bit nawet, instalator sam sobie instaluje właściwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, działa, żadnych problemów. Są sterowniki 32 i 64 bit nawet, instalator sam sobie instaluje właściwe.

 

 

Thx :) super no to ją kupuję, a jeszcze jedna kwestia dotycząca tego nieszczęsnego kabla USB, tam podchodzi taki IOI -> USB ?

 

czyli wchodzi w drukarkę sześciokąt (domek z daszkiem)?

 

Bo taki będę miał po starym Lexmarku...

 

EDIT:

Wiesz może, czy zamienniki na nim działają?

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx :) super no to ją kupuję, a jeszcze jedna kwestia dotycząca tego nieszczęsnego kabla USB, tam podchodzi taki IOI -> USB ?

 

czyli wchodzi w drukarkę sześciokąt (domek z daszkiem)?

 

Dokładnie takiego potrzebujesz. ;) Też mam po starej drukarce.

 

EDIT:

Wiesz może, czy zamienniki na nim działają?

 

Działają, choć osobiście nie testowałem jeszcze oczywiście. Wiem, że są zamienniki z chipem (droższe) i bez chipa (tańsze) - przy tych drukich trzeba przełożyć chip z oryginalnego zamiennika i nie działa wskaźnik zużycia tuszu. Przy pierwszych działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...