Skocz do zawartości
MateuszLubin

Jak połączyć router z routerem? Routery Linksys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z połączeniem dwóch routerów. W załączniku jest pokazane o co mi chodzi i opis. I bardzo prosił bym o pomoc. Z góry dziękuje.

 

post-181397-1270661738,11_thumb.jpg

 

 

Opis:

Po podłączeniu wszystkiego tak jak zaznaczyłem strzałkami czerwonymi to w mieszkaniu 1 jest internet, natomiast w mieszkaniu 2 brak połączenia z Internetem. Ale jeśli w mieszkaniu 2 ominie się router 2 i podłączając od razu kabel z routera 1 do PC 2 (patrz niebieska strzałka) internet na PC 2 jest.

A jak zrobić żeby wszystko działało tak jak pokazują strzałki czerwone, jak skonfigurować router 2 bo pewnie w nim tkwi problem i trzeba coś poprzestawiać w ustawieniach.

 

Wcześniej zamiast routera 1 (WRT54GH) miałem router Edimax i w routerze 2 nic nie musiałem zmieniać wystarczyło podłączyć i wszystko działało, a po zmianie routera z Edimax na router 1 (WRT54GH) router 2 nie łączy PC 2 i LaptopaWiFi z Internetem.

Co trzeba zrobić?

Edytowane przez MateuszLubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze sa ustawione takie same podsieci IP na obu routerach. Jesli nie orientujesz sie w temacie to moze byc bedzie ciezko w pokierowaniu cie jak to zrobic. Napisz czy wiesz co to IP i czy umiesz zalogowac sie na kazdy z routerow.

Edytowane przez krimisek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie podobnie rozwiązane, no ale do rzeczy też mi na początku nie działało okazało się że winę ponoszą ipki sprawdź czy z routera 1 nie wychodzi ta sama klasa ip co z 2 (tak że na 2 masz po stron lan i wan np 192.168.1.***) jeśli tak to zmień w dwójce w dhcp np na 192.168.10.***)

 

edit: byliście szybsi ;)

Edytowane przez Garfield^
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa a ja się z tym tydzień męczyłem heh Tak jak pisaliście wystraczyło zmienić w jednym ze 192.168.1.1 na np. ustawiłem: 192.168.10.1 i działa elegancko, niby ciach!ła a nerwów mi napsuła heh WIELKIE DZIĘKI

Edytowane przez MateuszLubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...