Skocz do zawartości
majki84

Jaki zewnętrzny dysk twardy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Brakuje mi miejsca na moje rzeczy. Chciałbym kupić zewnętrzny dysk, żeby łatwo można było przenosić swoją muzykę czy inne bzdety między komputerami. Pytanie w co zainwestować? Zewnętrzny dysk czy może lepiej kieszeń i normalny dysk? Normalny dysk na pewno jest dużo wydajniejszy, ale chyba i tak przepustowość USB ograniczy go do 60MB/s. Jak wygląda realna wydajność zewnętrznych dysków? Bo jeśli to jest 20MB/s to wolę wrzucić tam normalny i mieć 60MB/s. Możecie coś polecić do ok 400zł (za >320GB)? Czy filmy w Full HD będą płynnie odtwarzane z zewnętrznego dysku (potrzebna jest dość duża przepustowość danych)? Jaka wielkość talerzy, 2,5 czy 3,5 cala? Jakieś porady? Nie mogę nigdzie znaleźć testów zewnętrznych dysków, czyżby mało osób to kupowało i nikt tego nie testuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu testować jak przepustowość USB ogranicza dosłownie każde urządzenie na rynku! Różnią się tylko obudową, hałasem, awaryjnością itp

 

Najwygodniejsze sa rozwiązania 2.5". Nie wymagają dodatkowego zasilania bo wystarcza im to co podaje USB. Są małe ciche i estetyczne.

Nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem FullHD, strumień ma dużo mniejsze wymagania. Przecież taki film skopiujesz w kilka minut!

 

Od siebie bardzo polecam tą całą serie http://www.ceneo.pl/3785160 świetne dyski!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 tygodnie temu kupiłem coś takiego: Obudowa 4World USB 2.0/eSATA - 159,90 zł, Samsung SpinPoint F3 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ) - 319 zł, razem: 479 zł w Komputroniku. Chodziło mi o to głownie, że mam odtwarzacz Bluray LG390 z USB 2.0 i lubię ogladać filmy z internetu w formacie *.mkv (matroska) które mają czesto objetość 20-25 Mega a kopiowanie z kompa na dysk przez usb długo trwa, nie wspominając o jego defragmentowaniu co jakis czas oczywiście. Więc eSATA według mnie jest konieczny. A odtwarzanie przez USB bez problemu.

Edytowane przez wanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk podzieliłem na 3 partycje: Filmy, Zdjęcia (JPG), Muzyka. Tak więc defragmentowanie w tym momencie ma sens. Ale eSATA to nie ze względu na defragmentację plików, która na USB2.0 trwa „wieczność’” ale na szybkość wgrywania czegokolwiek i po prostu „obsługę” dysku. Jest on przez komputer traktowany z taką sama szybkością jak systemowy. USB 2.0 służy zaś, do podłączenia do odtwarzacza Bluray i ta szybkość odczytu wystarczy do oglądania w FULL HD filmów. Oczywiście obudowa 4World ma przycisk One Touch Backup do ekspresowego tworzenia kopii zapasowej, ale jak na razie nie korzystam z tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę troszkę temat.

Poszukuję dysku USB 2,5 cala, pojemność ~500 gb, przeznaczenie : filmy do tv oraz baza zdjęć. Chodzi mi żeby nie był awaryjny ponieważ chce zgrać na niego zdjęcia więc wiadomo że nie chciałbym ich stracić. Nie znam się na takich dyskach i prosiłbym was o pomoc. Tak na szybko popatrzyłem po alledrogo i takie mi wpadły w oko :

 

NOWY Samsung 500GB 2,5 w mini obudowie FORKOMP (1009347183) - Aukcje internetowe Allegro

 

DYSK ZEWNĘTRZNY VERBATIM/SAMSUNG 500 GB USB 2.0 (1016197784) - Aukcje internetowe Allegro

 

HIT DYSK USB WD Elements Portable 500GB Wys24H FV (1009167303) - Aukcje internetowe Allegro

 

DYSK ZEWNĘTRZNY WD My Passport Essential 500 GB (1016196383) - Aukcje internetowe Allegro

 

kurde tyle ich jest że serio nie wiem co wybrać.

 

dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi żeby nie był awaryjny ponieważ chce zgrać na niego zdjęcia więc wiadomo że nie chciałbym ich stracić

Polecam ci :

Te urzadzenia

 

I te Nośniki

 

Oraz fotolab...

 

I wcale nie robie sobie tutaj żadnych jaj. Sam jestem po awarii 2.5 cala uuups spadło mu sie... a tak niewiele trzeba.. i nawet load ramp tu nic nie pomógł...(dla niezorientowanych głowica laduje w "parkingu" jak dysk nie ma nic do roboty )

 

O tyle miałem farta ze to co straciłem miałem na 3 róznych nośnikach.. ( zawsze moze któryś paść )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak widziałem ale troche za drogi jak dla mnie jest ... :/

 

Przecież to samo podałeś w swoich linkach?! Jak cie nie zmuszam do kupienia tej wielkości tylko polecam serie dysków ;)

 

 

@Kwazor - mój dysk też upadł z biurka na glebe. Na pewno było w tym też troche farta ale głównie to zasługa dobrej konstrukcji dysku i kompletnie nic się nie stało.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 tygodnie temu kupiłem coś takiego: Obudowa 4World USB 2.0/eSATA - 159,90 zł, Samsung SpinPoint F3 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ) - 319 zł, razem: 479 zł w Komputroniku. Chodziło mi o to głownie, że mam odtwarzacz Bluray LG390 z USB 2.0 i lubię ogladać filmy z internetu w formacie *.mkv (matroska) które mają czesto objetość 20-25 Mega a kopiowanie z kompa na dysk przez usb długo trwa, nie wspominając o jego defragmentowaniu co jakis czas oczywiście. Więc eSATA według mnie jest konieczny. A odtwarzanie przez USB bez problemu.

 

Czy tego typu obudowa/obudowy z dwoma interfejsami, pozwalają na równoległy dostęp w tym samym czasie do zamontowanego w nich dysku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo podobna kwestie potrzebuje dysku zewnetrznego z gniazdem eSATA. Dysk bedzie mi glownie sluzyl jako dysk szkolny wiec potrzebuje duza przepustowosc zapisu i odczytu.

 

Teraz pytanie apropo Verbatima co byl wspomniany wczesniej, co onim sadzicie i jak on sie ma do:

Iomega Professional 1TB External Hard Drive Hi Speed.. | Ebuyer.com

 

Nie znam firmy Iomega a Verbatima kojarze tylko z floppy dyskami i CD-romami a nie z dyskami twardymi.

 

Ogolnie zyje w UK i mam na ten dysk przeznaczone okolo £80..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również trochę odświeżę temat, żaby nie zakładać kolejnych. Od kilku lat mam WD My Book 3,5'' 500GB ale troszkę zaczyna brakować miejsca. Niby człowiek kupił 1TB do stacjonarki, a tu jednak mało :D Zastanawiam się nad zakupieniem obudowy Welland z USB i eSata - Welland ME-740J. Przerzucanie danych przez USB mnie już trochę męczy, więc pracowałby przez eSata ze stacjonarką i USB z lapkiem. No i tutaj pierwsze zapytanie - dobra obudowa? I standardowe drugie który dysk? Ogólnie przypadł mi do gustu obecny dysk F3 1TB Samsunga i nad takim również się zastanawiam, jak również zastanawiam się nad F2EG 1.5TB ze względu na cenę (różnica 40,-). Jako magazyn 5.400 powinien wystarczyć, zdarza się przerzucać dużo małych plików, ale najczęściej większe. Może jakaś inna propozycja? 2,5 cala są fajne, ale ceny trochę straszą - 1TB są bardzo drogie...

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również trochę odświeżę temat, żaby nie zakładać kolejnych. Od kilku lat mam WD My Book 3,5'' 500GB ale troszkę zaczyna brakować miejsca. Niby człowiek kupił 1TB do stacjonarki, a tu jednak mało :D Zastanawiam się nad zakupieniem obudowy Welland z USB i eSata - Welland ME-740J. Przerzucanie danych przez USB mnie już trochę męczy, więc pracowałby przez eSata ze stacjonarką i USB z lapkiem. No i tutaj pierwsze zapytanie - dobra obudowa? I standardowe drugie który dysk? Ogólnie przypadł mi do gustu obecny dysk F3 1TB Samsunga i nad takim również się zastanawiam, jak również zastanawiam się nad F2EG 1.5TB ze względu na cenę (różnica 40,-). Jako magazyn 5.400 powinien wystarczyć, zdarza się przerzucać dużo małych plików, ale najczęściej większe. Może jakaś inna propozycja? 2,5 cala są fajne, ale ceny trochę straszą - 1TB są bardzo drogie...

 

Welland 740J dobry wybór używałem przez 1.5 roku, później co innego kupiłem na magazyn. Dysk według uznania Samsung jak najbardziej OK, ewentualnie Seagate 5900, lub WD GP, wszystko kwestia ceny i gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja podepnę się pod temat.Wstępnie zastanawiam się nad którymś niżej wymienionych dysków.Który byście wybrali ?

 

1TB WESTERN DIGITAL WD Elements Desktop 7200/64 (1225764815) - Aukcje internetowe Allegro

 

Dysk zewnętrzny USB Samsung 1000GB 1TB (1216114117) - Aukcje internetowe Allegro

 

SEAGATE EXTERNAL 1TB !! NOWY! GW24M-C! OD SS! FV (1216727368) - Aukcje internetowe Allegro

 

Najchętniej wybrałbym 2.5" w tej pojemności ,ale niestety są nadal zbyt drogie jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak rozmyślam nad 2.5" dyskiem.

Znalazłem bardzo ciekawą opcję

SEAGATE FreeAgent GoFlex 2.5 1TB USB

W tym dysku są zmieniane końcówki i można zamontować kotroler eSata, jak również FireWire czy USB 3.0, więc jest dla mnie super opcją.

Co sądzicie o tym dysku? Jakieś informacje o awaryjności, wydajności?

 

Ewentualnie kupię SAMSUNG 2,5" 1 TB S2 PORTABLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...