Skocz do zawartości
tanx

Router do neostrady wifi z ethernet, serwerem wydruku i dyskiem twardym sieciowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

przegldalem temat jaki router wybrac jednak nie znalazlem odpowiedzi na wszytkie moje pytania, wiec pomyslalem, ze najlepiej bedzie utworzyc nowy temat aby wszytko zawrzeć i rozwiać wątpliwości.

 

Mam w domu intermet od neostrady i modem jest podpiety do jednego komputera on zas jest podpiety do switcha Zyxel, do niego jest podpietych takze pare innych komputerow i drugi switch takze zyxel do ktorego podpiete sa jeszcze 2 komputery i 2 drukarki lpt(przez serwery wydruku)

 

Z uwagi na obecnosc paru laptopow i telefonow z wifi chce utworzyc w domu wifi opierajac sie czesciowo o to co mam tzn, chcialbym zakupic router wifi do ktorego podlacze neostrade(czyli modem adsl wbudowany) i podlacze do niego oba switche(nie bedzie ze soba kolidowalo ze do routera sa podpiete jeszcze kolejne switche ethernet??) chcialbym takze podpiac do niego dyskw twardy na usb(zeby w komputerach byl wykrywany w moim komputerze jako dysk sieciowy czy to trudna rzecz?) oraz drukarke USB jako sieciowa, jednoczesnie zostana podpiete pod ethernet 2 starsze drukarki lpt.

 

Jaki router wifi byscie polecili, ktory najlepiej by spelnil moje wymagania, cena nie gra pierwszorzędnej roli, ale chcialbym zeby koszt calego przedsięwzięcia zamknął się w 500zł

 

Z góry dziękuję za każdą poradę i przepraszam jeśli coś się powielilo, ale jak pisalem ciezko znalesc mi odpowiedz na wszytkie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy rozległość sieci WiFi pozwala na centralizację AP w modemie, w sensie czy wszędzie będzie zasięg, bo wygląda mi to na dość rozbudowaną (rozległą) sieć. W tym przypadku to zastanowiłbym się nad kupnem trzech urządzeń: AP (może być najtańszy TP-Link), Dysku sieciowego i Printservera dla drukarki USB (w przeciwnym przypadku komputer, do którego podpięta jest drukarka musiałby ciągle pracować, aby inni użytkownicy sieci mogli z niej skorzystać; nie wiem czy podpięci drukarki do routera z portami USB pozwoli na jej działanie w trybie drukarki sieciowej).

 

Jeśli już chodzi o konkrety, to mamy coś takiego Asus WL-600G, prócz tego jest kilka urządzonek na allegro, ale zazwyczaj z jednym portem USB, głównie działającym jako Printserver - odpada podłączenie dysku USB,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

no też właśnie zauważyłem ciekawą ofertę Asusa

 

Sieć nie jest rozległa jest to domek jednorodzinny 2 piętrowy z tym, że chciałbym aby także wifi działało na ogródku.

Jak jest ze stabilnością takiego asusa z neostradą i bezpieczeństwem, czy z takim Asusem mam pewność, że nikt się nie dostanie do mojej sieći wifi?

 

Kolejna sprawa to jest to, że mm jeszcze 2 ptrintserwry podpięte pod lan i mam pytanie czy np z laptopa podpiętego na wifi będę miał dostęp do tych drukarek podpiętych przez printserwery przez lan?

 

I jeszcze ostatnie pytanko czym znaczącym różnią się te 2 modele Asusa, czy warto dopłacąć 200zł?

 

SALON Asus Router N DSL RT-N16 WiFi Prtser USB WAW (983708052) - Aukcje internetowe Allegro

 

ASUS WL-500G V2 Router Wifi WL-500GP V2 SS (981572750) - Aukcje internetowe Allegro

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą poradę, to są moje dopiero początki z wifi, zawsze wszystko mmiałem na kablach:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwo Twojej sieci będzie zależało od tego jak ją zabezpieczysz, czyli jak umiejętnie skorzystasz z zabezpieczeń, które oferuje dane urządzenie. Standardem jest jednak klucz WPA2 i filtrowanie MACów, które Asus posiada. Jeśli standardowa antenka nie wystarczy to wymieni się ją na większą (mam nadzieję, że jest wykręcana). Określić się w temacie sprawności i niezawodności nie mogę, bo nie miałem styczności z Asusami w sieciach, może ktoś inny się wypowie.

Różnica między tymi urządzeniami jest taka, że ten droższy pracuje w standardzie N (min. stąd trzy antenki, które na pewno poprawią zasięg i stabilność sygnału) rozwiązanie przyszłościowe, ale drogie. Jeśli masz laptopa z WiFi w N to myślę, że warto się szarpnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupilem router rt-n16 no i jestem w czarnej d***e bo teraz sie skanpnalem jakos w ogole o tym wczesniej nie myslalem ze on nie ma modemu adsl wbudowanego, jak w takim razie podpiac do niego neostrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupilem router rt-n16 no i jestem w czarnej d***e bo teraz sie skanpnalem jakos w ogole o tym wczesniej nie myslalem ze on nie ma modemu adsl wbudowanego, jak w takim razie podpiac do niego neostrade?

 

Rozumiem, ze masz tam wyjscie WAN, a nie masz takiego telefonicznego pod Neo ? Jesli tak, to potrzebujesz jakis najtanszy router, ktory bedzie robil za tzw. Bridge. Kupujesz jakiegos Pentagrama za 50zl, do ktorego wpinasz Neostrade, a nastepnie zwyklym kablem sieciowym laczysz jakis port sieciowy z tego Pentaka, do WAN w Asusie. I tyle. Oczywiscie konfiguracja Neo musi byc zrobiona w Pentagramie ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a cos takiego np:

ROUTER ADSL TP-Link TD-8840 - ANNEX A - NEOSTRADA (1007610291) - Aukcje internetowe Allegro

tylko jak by wygladala konfiguracja internetu wtedy, peirw podpinam kompa przez rj 45 do tego tp-linka konfigiruje neta i pozniej podipinam pod wan tego tp-linka i co i od razu sam ebdzie dzialal interenet a jak cos sie zwali to znow musze podpiac pod tp-linka kompa zeby skonfigurowac czy bede mogl to robic za posrednictwem asusa?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok.

Podpinasz kompa tak jak napisałeś przez RJ45 i go konfigurujesz. Potem z któregoś portu LAN TP-LINKA podpinasz do portu WAN rt-n16. Wszystko powinno działać od tego momentu.

Nie powinno być problemu z konfiguracją tego TPLINKA - będziesz musiał poprostu wpisać jego adres w przeglądarce i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...