Skocz do zawartości
xigi

Problemy+pytania - MSI K7N2-L + Athlon2400+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Składam kumplowi sprzęcik na MoBo MSI K7N2-L (nForce2) i AthlonXP2400+. Płyta ma bios z marca tego roku - więc chyba dość świeży. I mam kilka problemów i pytań.

1. w Biosie mam mnożniki od 7 do 13. A A2400 ma 15 - gdzie są te wyższe mnożniki.

2. Przy jakimkolwiek ustawieniu mnożnika na inny niż auto płyta nie wstaje. Muszę przepinać zworkę na FSB100MHz - tylko tak da się odpalić.

 

A chodzi mi o to , że chciałem na początku zmienić FSB z 133 na 166 i mnożnik z 15 na np. 12.

Tak aby otrzymać ten sam procesor (2.0GHz) ale na FSB166. I dopiero wtedy podciągać w górę do 170-175-180. Ile by poszło.

 

A tak - do bani. FSB 133, pamięci DDR333. Bez sensu!!!

 

Poza tym mam pytanko - ile orientacyjnie można wycisnąć z Athlona2400+. Dokładne oznaczenia:

AXDA2400DKV3C

AIUHB 0303

 

Dzięki z góry za wszelką pomoc!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt ci tu raczej nie pomoze musicie sami sprawdzic jak idzie proc jednak pytanie jakie mi sie nasuwa to "dlaczego MSI i dlaczego 2400+"???? :? strata kasy i zarazem wydajnosci/mozliwosci. Wracajac do pytanka o mnoznik to probowaliscie wrzucic swiezy bios ?? Jesli nie to tak zrobcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego to miałby mi nikt tu nie pomóc?? Chyba od tego jest forum, żeby sobie nawzajem pomagać, nie??

A "dlaczego MSI i dlaczego 2400+". Bo nie wiem czy kupisz inną płytę na nForce za 400zł. A Athlon2400 - bo tak wybraliśmy - też poniżej 400zł. Więc nie wiem czy jest to "strata kasy". A jeśli chodzi o wydajność to już zupełnie nie wiem o co Ci chodzi.

 

Ale nie w tym rzecz - nie chodzi mi o dyskusje.

 

Tylko o pomoc najlepiej kogoś kto ma taką płytę.

 

Na pewno wiele osób ma sprzęt na K7N2-L i mogą coś podpowiedzieć.

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego to miałby mi nikt tu nie pomóc?? Chyba od tego jest forum, żeby sobie nawzajem pomagać, nie??

A "dlaczego MSI i dlaczego 2400+". Bo nie wiem czy kupisz inną płytę na nForce za 400zł. A Athlon2400 - bo tak wybraliśmy - też poniżej 400zł. Więc nie wiem czy jest to "strata kasy". A jeśli chodzi o wydajność to już zupełnie nie wiem o co Ci chodzi.

 

Ale nie w tym rzecz - nie chodzi mi o dyskusje.

 

Tylko o pomoc najlepiej kogoś kto ma taką płytę.

 

Na pewno wiele osób ma sprzęt na K7N2-L i mogą coś podpowiedzieć.

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Teraz mi sie przypomnialo ze twoj proc to moze wersja z fsb 333 i bios wykrywa ci tylko mnozniki do x13 :? Zastanawia mnie tylko jedna rzecz czy gdy zmieniles fsb na 166 to czy zmieniles tez taktowanie zegara pamieci?? Bo moze wlasnie przez to klomp nie chcial ci ruszyc :? (bo tak wynika z twojej wypowiedzi a moze wogole nie zmieniales na fsb 166 :? jesli nie, to zrob tak)

 

p.s. dlaczego strata kasy ano dlatego ze tego 2400+ (a nawet wiecej)mogles miec za 270 pln (dobra seria 1700+ idzie na default vcore na 2800+) MSI 400pln powiadasz heh.. epox 8rda 410 :lol:. A co do zdania ze nikt ci tu nie pomoze to chyba zle mnie zrozumiales nie chodzilo mi o to ze nikt nie bedzie ci chcial pomodz tylko ze ciezko jest okreslic na ile proc moze pojsc nawet dwie te same serie moga sie zupelnie inaczej krecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dopiero Athlony2600+ są na FSB166. 2400 tyko na 133. Zresztą wskazuje na to opis procka DKV3C. Więc raczej nie w tym problem.

Na FSB 166 nie ma nawet co próbować zmieniać bo proc musiałby wtesy z 2GHz iść na 2.5GHz - co jest raczej nierealne (przynajmniej dla tej sztuki).

 

A co to 1700+ za 270zł to zgadzam się - dam mam "słynnego" 1700+ DLT3C - idzie na blisko 2700+ :)

Ale koleś chciał 2400+ to nie będę z nim dyskutował.

Jeśli chodzi o płytę to wydaje mi sie że nie ma jakiejś wielkiej różnicy między MSI i Epoxem.

A co do pomocy - to faktycznie źle Cię zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dopiero Athlony2600+ są na FSB166. 2400 tyko na 133. Zresztą wskazuje na to opis procka DKV3C. Więc raczej nie w tym problem.

Na FSB 166 nie ma nawet co próbować zmieniać bo proc musiałby wtesy z 2GHz iść na 2.5GHz - co jest raczej nierealne (przynajmniej dla tej sztuki).

 

A co to 1700+ za 270zł to zgadzam się - dam mam "słynnego" 1700+ DLT3C - idzie na blisko 2700+ :)

Ale koleś chciał 2400+ to nie będę z nim dyskutował.

Jeśli chodzi o płytę to wydaje mi sie że nie ma jakiejś wielkiej różnicy między MSI i Epoxem.

A co do pomocy - to faktycznie źle Cię zrozumiałem.

no co ty 8O :) dajesz fsb 166 ale zmniejszasz mnoznik na x12 (co da wtedy 2ghz czyli 2400+) w procach 0.13u masz go unlock az do 12.5x! (a tak na marginesie to na abicie nf7(s) masz obsluge 5ciobitowego mnoznika co daje mozliwosci zmiany multi na jaki tylko chcesz). Wiec nie zastanawiaj sie tylko zmieniaj na 166x12 napewno pojdzie :!:

 

co do epoxa vs. msi to na epoxie osiagasz wyzsze wyniki w o/c vcore az do 2.2v, w niektorych testach dosyc znacznie wyprzedza MSI poza tym jakis wiekszysz roznic to nie ma ale MSI na nforce 2 nie jest czolowa plyta

 

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier - chyba nie przeczytałeś mojego pierwszego posta. Albo zapomniałeś już o co mi chodzi.

Ja wiem że trzeba FSB na 166 i zmniejszyć mnożnik. O to mi właśnie chodzi. Tylko że - tak jak napisałem na początku - przy jakiejkolwiek zmianie mnożnika płyta wogóle nie wstaje. Z tym mam problem. Już się zastanawiałem nawet czy jakoś ten procek nie ma mnożnika zablokowanego - ale wątpię. A nawet jeśli - to po prostu powinien nadal być jako 2400+.

Nadal więc czekam na jakieś rady. Najlepiej gdyby dał znać ktoś, kto ma tą płytę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ze miales pecha i mnoznik na twoim AXP jest locked sprawdz czy mostki L1 sa polaczone czy przeciete jesli przeciete to niestety mnoznik masz zablokowany. Ale przed tym zrob tak jak ci mowilem wczesniej zaktualizuj bios na najswiezszy bo jesli mobo jest z marca to najswiezszego biosa to nie posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem - mimo wszystko - nie wydaje mi się żeby mnożnik był zablokowany. Nie wiem czy wogóle są takie procki. Poza tym i tak płyta powinna moim zdaniem wstać - tylko że z mnożnikiem takim jak na procesorze. A tu kicha - nie chce wystartować.

 

Znalazłem natomiast coś takiego w jednym zachodnim teście:

 

"Some NForce2 boards have shown the ability to unlock a processor without any hardware modifications, but unfortunately the K7N2 is not one of them. Still, it's a relatively simple feature to do this physically.

We can, however, set the CPU voltage to a maximum of 1.8v, and also adjust DRAM and AGP voltages...."

 

Może ktoś wie co to znacza. Bo ja mimo niezłej znajomości angielskiego i kompów jakoś nie mogę skumać o co chodzi.

 

I jeszcze raz proszę o informacie od kogoś kto ma MSI K7N2-L.

Dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...