Skocz do zawartości
maSTHa212

Projektory FAQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie powoli przymierzam się do zakupu projektora

Z 3m chcę 2m obraz uzyskać (szerokość rzeczywista)

Pokój ciemny, w czarnych kolorach (mam plazmęDołączona grafika)

Myślę nad DLP.

Zastosowanie 90% filmy (Br rip itd)

10% gry

Mam jeden model na oku benq w1070, pytanie jednak takie:

Czy potrzebuję FHD? Jak duża jest różnica w filmach na tak dużym ekranie? 

W grach wrzucę AAx8 i w HD ready byłoby gicior:)

Na swojej plazmie (p42g20e) mam nieraz spory problem z odróżnieniem materiału FHD od HDR

Wiem że teoreytcznie wiekszy ekran=wieksza rozdzielczość bo widać pixele...ale ja pulpitu oglądać nie zamierzam ani worda, a w filmach "rozdzielczość" naprawdę bywa ciężka do wyłapania..szczególnie 1080i vs 720p

Kolejne pytanie, czy taki ekran to dno czy coś wart:

http://allegro.pl/200x150-ekran-projekcyjny-elektryczny-f-4-3-16-9-i3755134438.html

?

Budżet 3500 (projektor+ekran)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smialo kupuj 720p, bez sensu dokladac tyle kasy do projektora gdy zastosowanie to 90% filmy. Ja ogladam ze 3.5m 125 cali i jest git. Co do gier to z 3,5m nie jestem w stanie zaobserwowac jakiejs znacznej pixelozy. Ale gram glownie w Fife Dołączona grafika

 

Co do ekranu, to co podlinkowales to jest 4:3. Szukaj 16:9 to raz. Jakosciowo moze byc kiepsko, ten ekran jest za tani jak na wspolczynnik odbicia 1.0 i jeszcze mechanizm elektryczny. Zwroc uwage na odpowiednio duzy drop od gory (czarna ramka). Jak bedzie za mala, a po drodze od projektora masz lampe przy suficie, to jestes w [gluteus maximus] Dołączona grafika

 

Ja mam dokadnie ten

http://www.videoprojektor24.pl/ekran-manulany-rozwijany-recznie/manualny-ekran-projekcyjny-celexon-economy-280-x-158-cm/

 

Tu masz wersje 100"

http://www.videoprojektor24.pl/ekran-manulany-rozwijany-recznie/manualny-ekran-projekcyjny-celexon-economy-220-x-124-cm/

 

I wersja elektryczna:

http://www.videoprojektor24.pl/elektryczny-ekran-projekcyjny/elektryczny-ekran-projekcyjny-celexon-home-cinema-220-x-124-cm/

 

Te ekrany to taka masowka, robia to w chinach i kazdy nakleja swoj wlasny znaczek. Widzialem takie na allegro od innego "producenta". Mysle, ze nie ma sensu przeplacac i bedziesz bardzo zadowolony jak rzucisz z 3m na 100 cali. Nie wypowiem sie do mechanizmu elektryczngo, bo ja mam manuala.

 

Jaki chcesz kupic projektor? Popatrz na Epsony TW480 / TW490 a z 3D TW550. 

 

Polecam ci ten kalulator, wyliczy ci wszystko na podstawie modelu projektora, odleglosc zamontowania wzgledem ekranu i jego rozmiaru itp.

http://www.projectorcentral.com/Epson_Europe-EH-TW480-projection-calculator-pro.htm

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Myślę nad Benq W750 lub Benq W1070...i raczej skłaniam się ku DLP....mam plazmę więc powinienem "przetrawić" ten rodzaj obrazu.

Co do ekranu nie chcę szaleć bo i tak będzie to rozwiązanie czasowe, za 2-3 lata planuję przeprowadzkę na większe mieszkanie, gdzie przygotuje wszystko pod stały ekran ramowy dobrej jakości.

Z tego co czytałem z ekranami tak jak piszesz...do 1000zł to jeden kij czy będzie za 300 czy 700zł... chińska masówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Myślę nad Benq W750 lub Benq W1070...i raczej skłaniam się ku DLP....mam plazmę więc powinienem "przetrawić" ten rodzaj obrazu.

Co do ekranu nie chcę szaleć bo i tak będzie to rozwiązanie czasowe, za 2-3 lata planuję przeprowadzkę na większe mieszkanie, gdzie przygotuje wszystko pod stały ekran ramowy dobrej jakości.

Z tego co czytałem z ekranami tak jak piszesz...do 1000zł to jeden kij czy będzie za 300 czy 700zł... chińska masówka.

 

Powiem ci tak, ten Benq W750 ma "tylko" 2500 ANSI lumenow i moze i ujdzie, ale ten W1070 to juz w ogole porazka 2000 ANSI lumenow do 3D sie nie nadaje. Popatrz na te Epsony, to sa bardzo dobre projektory. TW-490 daje 3 lata! gwarancji na lampe / lub 2000h.

 

Co do ekranu, skoro masz za 2-3 lata przeprowadzke, to gdbybym byl na twoim miejscu, to kupilbym ten ekran:

http://www.videoprojektor24.pl/ekran-manulany-rozwijany-recznie/manualny-ekran-projekcyjny-celexon-economy-220-x-124-cm/

 

Jest sprawdzony przeze mnie, po ponad roku uzytkownia nie ma nawet najmniejszego zagiecia, a zwijam go i rozwijam kilka razy na tydzien Dołączona grafika Ten elektryk jest za tani, czuje, ze bedziesz mial problemy, ale moge sie mylic Dołączona grafika

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ekran nie-elektryczny, to tylko na korbę. Mimo wszystko wystarczy kilka niedokładnych rozwinięć, i się rozciągnie z jeden strony i będzie krzywy.

Nie moge sie z toba zgodzic na podstawie wlasnych doswiadczen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, ten Benq W750 ma "tylko" 2500 ANSI lumenow i moze i ujdzie, ale ten W1070 to juz w ogole porazka 2000 ANSI lumenow do 3D sie nie nadaje. Popatrz na te Epsony, to sa bardzo dobre projektory. TW-490 daje 3 lata! gwarancji na lampe / lub 2000h.

 

Co do ekranu, skoro masz za 2-3 lata przeprowadzke, to gdbybym byl na twoim miejscu, to kupilbym ten ekran:

http://www.videoprojektor24.pl/ekran-manulany-rozwijany-recznie/manualny-ekran-projekcyjny-celexon-economy-220-x-124-cm/

 

Jest sprawdzony przeze mnie, po ponad roku uzytkownia nie ma nawet najmniejszego zagiecia, a zwijam go i rozwijam kilka razy na tydzien Dołączona grafika Ten elektryk jest za tani, czuje, ze bedziesz mial problemy, ale moge sie mylic Dołączona grafika

http://www.projectorcentral.com/BenQ-W750-projection-calculator-pro.htm

Qrde z tego co czytałem to te projektory beda nawet za jasne, stad celuje w gain 0,8 i szary ekran.....a ty mi tu piszesz ze 2500 ANSI lutków to za mało:O 

 

 

Co do twojego ekranu powiedz mi czy on "śmierdział" na poczatku? Trafiłem na opinie że te tanie, na początku strasznie chemią śmierdzą....

Ekran i tak będę podwieszał na czas projekcji (mieszkanie 2,9m wysokości) więc czarny board u góry nie musi być 60cm....wystarczy równa ramka, wysokość ekranu dostosuję.

Co do epsonow boje sie LCD>....mamy w firmie, multimedialne 3xlcd.....dla mnie siatka między pixelami to tragedia...wole efekt teczy niz siatke na ekranie

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten moj troche smierdzial, ale nie jakos bardzo tak zeby mi przeszkadzalo.

 

 

Wezmiesz co tam chcesz Dołączona grafika Jak masz ciemno w pokoju i nie wpada ci swiatlo w dzien to te 2000 styknie na 100 cali spokojnie. Inaczej to 2500ANSI to minimum, a 3000ANSI to juz super. Tak czy inaczej 2000ANSI do 3D to za malo w kazdych warunkach wg mnie. Pamietaj ze kazdy projektor ma tryb eco jak jest za jasno.

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadomo że zakupu dokonam ja i ostateczna decyzja należy do mnie, ale wolę posłuchać doświadczonych.

 

W750 przy 92" (bo tyle chcę uzyskać) daje Image brightness 128nitsów (przy gain 0,Dołączona grafika

W0170 przy 92" daje image brightness 115 nitsów (przy gain 1,0)

Czyli "to samo"

 

Ile w koncu ma byc ansi lumenow? Mam bardzo bardzo ciemny pokój (czarny wręcz:D) czytałem że do takich warunków 2000 ANSI jest wystarczająca

http://www.hdtv.com.pl/forum/909824-post12.html

Jeśli dobrze rozumiem to brać gain 1,0 i filtr ND2 do 2d, a w przypadku 3d bez filtra będzie git...?

 

Benq w750 nie jest pewniakiem...jeśli jest inny DLP (lepszy) to jak najbardziej jestem za, jeśli dodatkowo będzie czarny;D:D to już ideał:D

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakiś przyzwoity projektor. Zależy mi na mobilności, chociaż nie wiem czy to ma znaczenie, bo chyba wszystkie mają zbliżone gabaryty. Dobrze jakby nie trzeba było go bardzo mocno oddalać od ściany. Ale jak za mobilność trzeba dopłacić x2, to możemy ją pominąć. używany będzie do filmów i do grania. Filmy 3d mnie nie interesują, full HD obowiązkowo.

 

Przy okazji jakiś ekran (zwijany?) też możecie polecić.

 

PS. Projektor można mieć w bagażu podręcznym w samolocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie z 2,5-3kg musisz liczyć i wymiar troszkę większy niz A4 (grubosć z 110mm)

Podaj więcej danych:

-budżet

-jaka wielkość obrazu planowana 

-jaka odległość (może się okazać że potrzebujesz projektor o krótkiej ogniskowej)

-jaka rozdzielczość cię interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 3 kg to całkiem znośnie. Budżet - nie mam pojęcia. Jak za ok 2500 zł można kupić coś sensownego, to chętnie tyle przeznaczę. Jak trzeba wydać 4000 zł, to już mniej chętnie, ale jeszcze akceptowalnie o ile skok jakości będzie adekwatny. Większej kwoty zdecydowanie wolałbym uniknąć. 

 

Wielkość obrazu i odległość - ponownie nie mam pojęcia, bo nie wiem w jakich miejscach będę go używał. Stąd też decyzja o projektorze - dużo łatwiej mi zorganizować zaciemnone pomieszczenie, niż transportować wielki TV samolotem. W ciągu najbliższego roku możliwe że będę mieszkał w różnych miejscach, więc warunki się mogą zmieniać. Ale wygospodarowanie ok. 2-3 m nie powinno być problemem.

 

Rozdzielczość full HD.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknę na Optoma. 

 

HeatheN - jakieś konkretne modele możesz polecić?

 

PS. Krótka ogniskowa nie ciągnie za sobą gorszej jakości obrazu poza środkiem ekranu?

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie mogę nic polecić, bo nie mam doświadczenia, a sam stoję przed zakupem swojego pierwszego projektora.

Na pewno Short throw powoduje pewne pogorszenie jakości (w pewnych warunkach) ale w momencie w którym dodatkowo nie będziesz np wozil ekranu, a obraz rzucal na np sciany sądze ze jest to detal ktory mozesz pominac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne 720p, w obecnych czasach pakowanie się w 720p to totalny bezsens zwłaszcza, że na dużym ekranie wydać różnicę gołym okiem pomiędzy materiałem w 720p a w 1080p... ekran polecam jednak biały, zwłaszcza jak ktoś ma zamiar bawić się w 3D... jak będzie za jasno to filtr na obiektyw, z pewnością jest to tańsze rozwiązanie niż wymiana ekranu z szarego na biały... sam zrobiłem ten błąd i kupiłem szary ekran czego żałuje bo w 3d naprawdę traci jasność a i czasami w 2d widać ten brak nasycenia.

w DLP lensshift jest, tylko, że góra-dół i w dość mocno ograniczonym zakresie.

mam projektor benq w1070 i szary ekran o szerokości 220cm, jak by ktoś chciał taki ekran to mogę odsprzedać bo kupił bym sobie biały... ekran to BUENOscreen 16/9, wyśmierdziany Dołączona grafika śmierdział ze 2 tyg... dośc mocno.

 

w razie pytań walić śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym filmiku doszedłem do tego samego wniosku

Masz dokładnie ten model projektora, który sobie ubzdurałem.
Mam dwa pytania, bo chce kupic taki ekran:

http://allegro.pl/200x200-ekran-projekcyjny-manualny-format-4-3-16-9-i3803447134.html

Lub inny w tym formacie, dzięki czemu zamontuje go na suficie bezpośrednio, a odpowiedni obraz 16:9 sobie ustawie. Mam dzięki takiemu rozwiązaniu pełen zakres wysokości itd.

Problem jest jak sie pewnie domyślasz  z czarna ramka. Jak czytam fora, to są maniaki co bez tego sobie zycia nie wyobrażają, ale przecież nawet jak będę miał ekran 16:9 z borderami to przy filmach 2,35:1 jestem w doopie bo i tak będą czarne pasy na białym tle i tak.
Tu sa rozne opinie, od skrajnych w stylu: DWA EKRANY:D lub dodatkowy board wysowany przy innym formacie niz 16:9...

Jak to jest w praktyce? Jak to rozwiazales w przypadku 2,35:1 ?

Lub czy to faktycznie aż tak przeszkadza?

Jeśli nie, to co? Malowanie ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość filmów jest w formacie kinowym... mi to zupełnie nie przeszkadza. Aczkolwiek ja mam ekran 16/9, nie mam pojęcia dlaczego ubzdurałeś sobie ekran 1:1? Nad powierzchnią projekcyjną jest jeszcze spory kawałek czarnego topu-tak że ekran można opuścić dość nisko.

Bordery mocno wskazane o ile te z góry czy dołu nie mają jakiegoś wielkiego znaczenia jak dla mnie to bo bokach musowo, chociaż nie wyobrażam sobie takiego kawałka białego topu nad powierzchnią projekcyjną.

Edytowane przez ʞoʌɐls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubzdurałem sobie taki format bo mam mieszkanie o wysokości 2,8m

A muszę montować ekran na suficie:)

Kupując standardowy 16/9 ekran będę go  miał 1,5m nad ziemią około, co nie wchodzi w grę (owszem jest czarna ramka u góry trochę szersza ale to jest za mało)

Kupując 1:1 ekran opuszczę na dogodną dla mnie wysokość, problem będzie tylko z brakiem górnego borderu.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny border w moim ekranie ma około 35cm do tego dochodzi jeszcze 10cm obudowy, no ale ja mam wysokość pomieszczenia 2,40 wiec rzeczywiście dla Ciebie może być za wysoko... w każdym razie te bordery to zwykła farba więc myślę że można by było to czymś prysnąć ale farba musi być na tyle elastyczna by nie odpadała... ew. można kupić ciemniutki czarny materiał i przykleić od góry na takim kleju http://kajots.pl/pl/super-klej-boll-mocny-klej-w-sprayu-klej-spray.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Prosiłbym o pomoc przy wyborze projektora HD Ready do kina domowego do 2000zł. Moja wiedza na temat projektorów opiera się głównie na czytaniu i oglądaniu recenzji, a chciałbym poznać opinię samych użytkowników. Obraz wyświetlany z odległości 3-6m od białej ściany (docelowo ekran). LED czy DLP? Chciałbym raczej LED (ponieważ mają długą żywotność lampy) chociaż rozważam też DLP, ? Mam kilka typów:

Acer k132 , Acer H5370BD
Optoma h180x, hd600x-lv,w290,

Benq gp10, w750, mw523,

Lg pb60g

Wolałbym usłyszeć fachową opinię ludzi którzy mają na co dzień styczność takimi projektorami. Czy można prosić o polecenie w miarę przyzwoitego projektora w tym przedziale cenowym. W kilku sklepach polecono mi Optoma h180x oraz BenQ W750, BenQ mw523 lub Acer H5370BD. Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

Edytowane przez norbi7807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN - no i jaki projektor wybrales?

Witam:)

Trochę minęło od dywagacji, ale na tapecie pojawiła się kwestia zakupu większego mieszkania...warunki więc zmieniły się na plus.

Kilka dni temu ogarnąłem w końcu salon, żonę udało mi się bez kompromisu przekonać do:

-ciemnego sufitu

-ciemnych ścian:D

-paneli akustycznych

-wykładziny z podkładem akustycznym

-sufitu podwieszanego:D z wytłumieniem

-zasłony zaciemniające

 

Ogólnie jest moc. Co do projektora...nie było innej możliwości. Pod dachem wylądował w końcu upragniony Benq W1070

Niestety z racji finansów musiałem zadowolić się ekranem budżetowym. Wybór padł więc na Buenoscreen Gray HD 240x135

 

Osobiście jestem w szoku:) Obraz oglądam z 2,7m...trochę blisko może się wydawać ale dla mnie jest ok. Obraz nadal ostry jak żyleta pomimo rozdziałki FHD (dla tej odległości zalecane jest 65" :D)

Jedyny problem jaki jest to srebrzenie ekranu przy projekcji górnej...ale za 500zł wiedziałem że to będzie miało miejsce. Żona tego nie widzi.

Jak odłożę z 2k pomyślę o sensowniejszym ekranie.

 

Co do jasności. Nie bawiłem się 3D na razie...ale w 2d lampę dałem na eco a i tak jest jasno jak cholera (gain niby 0. 8)

 

Postaram sie zrobić jakieś sensowne foty, ale komórką będzie ciężko.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj foty salonu jak to wszystko wygląda :)

Jestem na etapie budowy domu, żona suszone już miała wiec już się pogodziła z myślą o projektorze. Malowałeś ściany specjalnymi farbami przystosowanym do projekcji czy wybrałeś to co chciałeś z normalnej palety tylko w ciemnym kolorze?

Edytowane przez veritas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...