Skocz do zawartości
FeX

Pomoc w chłodzeniu obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, chciałem nieco polepszyć warunki pracy podzespołów, by temperatury wewnątrz nieco spadły. Wstawiam poniżej foty obudowy z zewnątrz i jej wnętrze. Obudowa sama w sobie kosztowała koło 90zł.

 

E8400@3,6GHz

Asus P5QL-Pro

Sparkle GTX 260

4x1GB A-data Vivesta 1066MHz

Chieftec 450W

 

Posiadam wentylator Fander Roxo 120mm i nie wiem gdzie go umieścić i czy w ogóle jest sens chłodzenia tej obudowy. Co mogę zrobić z tą obudową, żeby polepszyć cyrkulacje powietrza? Procesor ma w Orthosie 68-69*, więc na luzie :D

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak się prezentuje Furmark (grafika dochodzi do 85-87*max, jednak po zdjęciu bocznej obudowy temp spada do 80*)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez FeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj ten plastikowy tunel na bocznej ściance i zamontuj zamiast niego wentylator + dokup jeśli nie posiadasz jeszcze 2 na przód (przed dyskami) i na tył obudowy (tak jak na 1 zdjęciu). Zawsze tez mozesz troche kablami sie pobawic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pewien koleś w sklepie komputerowym mnie uświadomił, że jeśli po zdjęciu blachy bocznej temp spada, to cyrkulacja powietrza w obudowie jest zła. Proponuję zacząć od uporządkowania kabelków w ten sposób, żeby nie przechodziły przez środek obudowy tylko po bokach wzdłuż zatok i użyć w tym celu plastikowych opasek zaciskowych lub chociaż prowizorycznie na jakieś miękkie druciki (od biedy nadadzą się nawet takie do zakręcania woreczków śniadaniowych).Przy okazji można w środku poodkurzać. Ok 1,5 godz pracy. Zwróć też uwagę, czy przypadkiem nie stworzyłeś w obudowie osobnej przestrzeni kumulującej gorące powietrze instalując mniej więcej na wysokości grafiki twardy dysk. Jeśli tak to przenieś go wyżej. A potem musisz się już pobawić w sprawdzenie, czy lepiej zainstalować ten wentylator na boku obudowy (wyciąganie lub nawiew, ale z reguły lepiej sprawdza się wyciąg), lub z tyłu (jak na 1 zdjęciu) i spróbować jak wpłynie na całość demontaż tunelu znad procesora, bo też przecież biegnie przez całą szerokość obudowy i wpływa na cyrkulację wewnątrz. Czy z przodu obudowy masz zainstalowany wentylator wciągający powietrze do środka? To też może pomóc. Wysokie temperatury w furmarku to raczej norma, ale temperatury po zdjęciu boku obudowy sugerują, że można troszkę poprawić. Przy okazji testów nowych geforceów trafiłem na ciekawe wartości temperatur osiągnięte na różnych kartach przez redaktorów z anandtech - porównaj sobie.

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie procesora to akurat najmniejszy problem i dopiero, gdy zacznę kręcić go na poważnie pomyślę nad czym lepszym (pokroju Sunbeam Tuniq Tower'a 120). Zauważyłęm, że obudowa nie do końca spełnia swoją rolę. Niestety z przodu obudowy nie ma praktycznie możliwości montażu wentylatora, bo obudowa jest bardzo szczelna i zwyczajnie nie pozwoli na wymianę powietrza z otoczeniem, jedyną możliwością jest mechaniczne usunięcie części obudowy i montaż grilla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...