Skocz do zawartości
ggabi

Kupowanie Netbooka

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Cię tylko stać to Asus UL20A. Jeśli jednak chcesz wydać "standardową" kwotę na netbooka to bierz jakiegoś Samsunga, najlepiej z jakiegoś sklepu gdzie dokładają 2GB ramu. Sam mam Samsunga N120 z 2 GB Ramu (z primakomp - to nie kjest reklama, podałem tylko jako przykład sklepu, który w ofercie sam proponuje model z 2 GB) i jestem mega zadowolony.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze Samsunga N130 (ostatnio bardzo popularny model) trzeba mieć na względzie problemy z Linuxem tzn. freez systemu 5 minut po starcie na jakieś 30 sekund, co jest trochę irytujące. Tutaj problem opisany szerzej: Bug 14314 – Samsung n130: HDD lockup after 5 min after boot

Piszę o tym ze względu na to, że na takim netbooku, moim zdaniem, Linux to najlepszy wybór: XP to już trochę stary system (chociaż jak kupisz z preinstalowanym systemem to ok) a Win7 jednak trochę zamula na tych Atomach, nie mówiąc już o kosztach (netbook 900-1000zł a system 400zł w wersji OEM...)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Posiadam netbooka Asus 1101HA i na jego przykładzie mogę Ci powiedzieć czego unikać przy zakupie.

 

Nie bierz netbooka z błyszczącą obudową, u mnie widać każdy odcisk palca, każdą smugę mi to przeszkadza bardzo.

Błyszcząca matryca też jest nieciekawa, przy najsłabszym podświetleniu kiepsko widać jak świeci ci na matryce światło z zewnątrz.

Grafa, ja mam GMA500 i gry tną mi na tym niemiłosiernie, Diablo 2 tnie się tak że nie można grać, a to przy High Performance i przy zasilaniu z zasilacza.

 

Tak więc:

Dobry proc,

2G ramu,

Sprawdzony układ graficzny,

 

Tego szukaj,

 

P.S mój asus ma tragiczne głośniki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam czego się spodziewałeś po netbooku, że pograsz na nim w Crysisa? To sprzęt do przeglądania internetu itp który możesz zabrać do plecaka na wyjazd czy na uczelnie, gdzie większy rozmiar i waga po prostu przeszkadza. Do takich zadań spokojnie Atom z GMA wystarczy, troszkę jeszcze pogrzebać w Windowsie i nawet przy 1GB RAMu nie czuje się dyskomfortu.

 

Z Diablo jest inny problem, winna jest sama gra a nie marny sprzęt. Tu masz napisane co zrobić żeby nie było problemu > http://forum.purepc.pl/findpost-t244788-p3404619.html

 

Błyszcząca obudowa to faktycznie przekleństwo w Asuach, sam mam 1005HA i codziennie trzeba go przetrzeć bo jest cały w odciskach palców. Błyszcząca matryca jakoś specjalnie mi nie przeszkadza, zresztą może to kwestia tego że jak go używam to raczej w zacienionych miejscach staram się siąść.

Edytowane przez YogiCK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra bateria to podstawa jak trzeba będzie siedzieć dłużej na wykładach, wygodna klawiatura - w końcu na studiach trzeba często notować. Nie sądze aby 2GB ramu było potrzebne jeśli netbook będzie służył do internetu/pisania/czytania/słuchania muzyki/obejżenia filmu od czasu do czasu - zakładam że takie wykorzystanie wchodzi w rachubę.

 

Ludziska piszecie o głośnikach, grafice, błyszczącej obudowie... IMHO nie jest to najważniejsze przy wyborze netbooka dla studentki  :rolleyes: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Ludziska piszecie o głośnikach, grafice, błyszczącej obudowie... IMHO nie jest to najważniejsze przy wyborze netbooka dla studentki  :rolleyes: 

 

A co jest według Ciebie? (od razu zaznaczę, że zgadzam się z tą grafiką, bo faktycznie granie to ostatnia rzecz jaką bym robił na netbooku, to tak jakby chcieć zagrać na telefonie komórkowym np. w wymienione Diablo... chyba, że mówimy o saperze czy pasjansie :D )

 

Ja osobiście zwrócił bym uwagę właśnie na wszelkiego rodzaju możliwe problemy, czyli np. Benq: jeden serwis gdzieś pod Kaliszem (o door2door chyba można zapomnieć), wspomniany Samsung wcześniej: problem z Linuxem (ważne tylko dla tych, którzy chcą zainstalować fajnie sprawdzające się Ubuntu Netbook czy Jolicloud itp.), Asus wymieniony wcześniej: problemy z brudzeniem się (jak kobieta to już w ogóle, podkłady do twarzy itd. będą ślady takie, że wstyd będzie go nosić :D ) itd.

 

czyli generalnie:

- waga: wątpię, żeby były jakieś duże różnice,

- matryca: moim zdaniem ważna rzecz (żeby nie męczyło oczu i dało się pracować w nasłonecznionych pomieszczeniach),

- ogólnie pojęte błędy: Windows XP/Windows 7/Linux; chyba, że system jest preinstalowany to raczej można zaufać, że wszystko będzie działało (w Samsungu N130 należy w XP wyrzucić ręcznie z dysku program PhoenixFailsafe, bo jest w autostarcie, a nie jest kompatybilny z XP.... nieźle co? )

- ogólnie pojęte dziwne zachowania: przykładowo MSI U90 wydaje dość uciążliwe piski z zasilacza (nie wiem czy każdy model, ale ja na taki trafiłem i wątpię, żeby na gwarancję przyjęli ten zasilacz)

 

Fajnie jakby się wypowiedział jeszcze ktoś mający porównanie między starszą generacją na Atomie N270 a tym nowym N450, różnica w cenie nie jest duża a jeśli różnica w wydajności jest znacząca to może warto wybrać coś nowszego.

 

Można jeszcze rozważyć wybór jakiegoś starego używanego Asusa, ale to już według własnego uznania, czy chcemy mieć sprzęt starszy i używany, i mnie wydajny czy coś nowego prosto ze sklepu.

 

Podsumowując: wybrać najtaniej a potem poszukać w sieci, czy wybrany model nie sprawia zbyt dużo kłopotów użytkownikom. Z tego względu lepiej chyba założyć temat: "czego nie polecacie?".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam MSI WIND U100. Jestem ogólnie zadowolony z zakupu. Mam go już ponad rok. Ślady użytkowania niestety już widoczne. Wytarty gładzik mimo sporadycznego używania, lekko odbite klawisze na matrycy, to chyba największy problem mojego egzemplarza. Nie wiem czy się sam do tego nie przyczyniłem pchając zbyt wiele do plecaka. Serwis MSI mnie pozytywnie zaskoczył. Po tygodniu padła kamerka. W środę kurier odebrał netbooka z domu, w piątek już wrócił do mnie naprawiony.

Jeśli nie ma dużych wymagań co do czasu pracy na baterii, jest w dobrej (tak mi się wydaje) cenie Asus Eee PC Seashell 1001HA XPH (czarny) w RTV EURO AGD. Nt. dolegliwości modelu może wypowiedzą się użytkownicy.

 

Unikać trzeba urządzeń z Windows 7 starter. Praktycznie nie daje się na tym pracować.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mam dużego doświadczenia z laptopami ale jedno mogę powiedzieć:

Kupiłem model Asus k51ac. Od nowości miał piksel w rogu matrycy, ale mniejsza o to.

Klawiatura tak niewygodna że co chwilę naciskałem 2 przyciski na raz zamiast jednego. Klawisze blisko sąsiadowały ze sobą że była to bardzo irytująca sprawa. Kolejna rzecz, przy odłączeniu od zasilania wydawał lekki pisk co już przesadziło nad wszystkim i wymieniłem na Samsunga R580 z którego jestem bardzo bardzo zadowolony.

Ogólnie rzecz biorąc przy zakupie sprawdź: matrycę, czy nie wydaje pisków czy nie ma bad pixeli, czy dobrze wyświetla obraz, klawiaturę czy wygodnie się pisze i czy obudowa nie ugina się w niektórych miejscach pod klawiszami.

I odradzam kupowania laptopa z najniższej półki tj. poniżej 2000zł, gdyż raczej wykonaniem nie będziesz zadowolony.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony z czystym sumieniem mogę polecić serię UL Asusa na ULV-ach.

Miałem przyjemność pracować na UL30A z baterią 84Wh i matową, a w zasadzie półmatową matrycą 13''. Laptop jest mały, lekki no i ten zasilacz, który mieści się na palcach dłoni... Sprzęt się świetnie prezentuje.

Na pokładzie SU7300 podkręcony o 5% (ok 1,4GHz), 2GB DDR3 i 250GB dysk, oczywiście Wi Fi i BT. Sprzęt pracuje pod kontrolą Windowsa 7 Professional.

Klawiatura bardzo wygodna i cicha. Szybko się pisze i łatwo się do niej przyzwyczaić. Touchpad wygodny, bardzo funkcjonalne gesty palcami. Może trochę zbyt mały poślizg przez błyszczącą powierzchnię. Bardzo wysoka kultura pracy chłodzenia. Pulpit nie nagrzewa się.

W komplecie była świetna torba Targusa (wygodna, poręczna, dobrze wykonana) i firmowa mała mysz. Jeśli ktoś dysponuje budżetem (ok 2500) na UL30A to polecam. Może to już nie netbook, ale świetnie się spisuje w roli komputera do torebki. Tańsze są UL20. Mają mniejszą baterię, rozdzielczość taka sama (HD Ready).

Jeśli mamy już system, można znaleźć Asusy bez systemu.

 

Wada:

- palcowanie się

- kąty widzenia mogłyby być trochę większe.

Edytowane przez Chlebu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem już mniej więcej na co zwrócić uwagę szukając netbooka, za co dziękuję:) Nie pomyślałam o tym, że palcowanie może być tak uciążliwe i pewnie nie zwróciłabym na to uwagi przy zakupie. Rzeczywiście wytrzymałość baterii jest dla mnie b.istotna, ale na jakich stronach www szukać informacji o netbookach? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ggabi , jeśli chodzi o sklepy internetowe to jest problem , jest tego masa i wszystko jest "dobre" co jest plusem dla nas jeśli chodzi o konkurencję ale z tego tematu wnioskuję że za bardzo się na komputerach nie znasz i ... jakaś pomoc by się przydała jeśli się zepsuje. Seriws , taak! Ale sądzę ze warto byłoby kupić go przez Allegro i poszukać " firmy -> sklepu " w Twoim mieście o ile taki jest i zakupić u nich przez Allegro , potem odbiór osobisty o ILE jest gwarancja. Dlaczego warto akurat tak pokrętnie ? Na allegro czasem są minimalnie niższe ceny , szczególnie nowe sklepy spuszczają te 50 zł wiem może mało ale drogą nie chodzi a to zawsze połowa na nowe buty :rolleyes: potrzebują pozytywnych komentarzy i ... Ty im przychodzisz z pomocą , wszyscy są zadowoleni !

Ewentualnie możesz poświęcić sobotę , uzbroić się w kawę i przeszukać różne portale w poszukiwaniu najniższych cen , choć ta kwestia 200 zł może się nie zwrócić w wypadku naprawy a " Gwarancja przez neta to jakiś żart ". No i jeszcze jedno pamiętaj sklep internetowy sklepowi internetowemu nie równy a Media Martk czy Saturn ( czy co tam jest u Ciebie ) nie są najlepsze ( najgorszy jest " Vobis " czy " Komputronik " chyba ze wiesz po co jesteś bo czasem coś tanio a czasem coś huhu za drogo ) i na koniec ... unikaj RTV EURO AGD

 

Wybacz stylistkę ale jestem w lekkim pośpiechu a chciałem pomóc ...

Edytowane przez Ranvi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że media-markt nie są najlepsze, ale na jakiej podstawie? :) Przykładowo ostatnio były Samsungi N130 z WinXP za 899zł i były normalnie dostępnie (nie żadna fake-promocja). Obecnie najtaniej na allegro jest za 907zł. Jak sprawdzałem ceny wtedy kiedy była ta promocja w media-markt to na allegro ceny zaczynały się od tysiąca złotych. Także ja bym najpierw sprawdził promocje w tego typu sklepach. O gwarancji chyba nie muszę wspominać. Kto coś oddawał/zamieniał/reklamował w media-markt, to wie, że nie robią problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak się składa, że mój ojciec wozi towar do media-markt Tirem. Zazwyczaj biorą bezpośrednio od producenta, a Producent robi im specjalną serię po niższych kosztach tego samego modelu.

 

Dlatego masz taniej. Po za tym jak wczoraj szukałem głośników stereo JBl do wiezy to byłem w szoku , że tak drogo 1200 zł za parę, gdzie na Allegro można za 430 zł to samo kupić.

Ja kupuje w zaufanych sklepach internetowych.

Wczoraj nabyłem laptopa Marki Dell . Produkowany laptop jest z Łodzi w najnowocześniejszej fabryce laptopów w Polsce i na świecie.

 

Laptop wygląda naprawdę solidnie, porostu widać, że to solidny kawał materiału pod palcem.

Parametry tez ma dobre.

Jak ktoś szuka dobrego laptopa to mogę z czystym sumieniem polecić swój zakup.

DELL Vostro 3500 i3-330M 3GB 15,6 LED 320(7200) DV - Alfakomp.pl - sklep i serwis komputerowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam netbooka Asus 1101HA. Jest bardzo fajny i Ci go polecam. Polecam Ci odwiedzenie jakiegoś sklepu jak Media Markt czy Samsung, można tam obejrzec laptopy, dotknąć, nawet użyć. I wtedy wybierzesz najlepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do firmy Asus jeśli chodzi o Notebooki cytat mojego znajomego który prowadzi jeden z punktów serwisowych ASUS-a ..." tak uwielbiam jak klienci je kupują tak tak ... uwielbiam , no bo inaczej nie miał bym co robić...."

taka mała dygresja co do notków tej firmy , co prawda uważam posiadając już 6 płytę gł tej firmy że jednak jedyna co im dobrze wychodzi to płyty gł. a Co do zakupów Notebooka w rozsądnych pieniążkach polecam także Samsunga , lub MSI całkiem dobrze wykonany środek , spasowanie elementów , jakość /cena .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...