Skocz do zawartości
DEFENCE

cos do mierzenia temp. na grafie ???

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy jest jakis programi do mierzenia temp. na grafie

czy musimy polegac na wlasnych i tak juz poparzonych palcach :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze kup jakiś miernik temperatury, widziałem taki za 70 zł do 300 C ale pewnie sa i tansze.

dokladnie:

- albo mozna kupic kita (AVT/JABEL/NORDELEKTRONIK/...) do samodzielnego skladania

- albo kupic gotowy termometr - samochodowych nie polecam bo najczesciej sa do 50*C ale moze byc np akwariowy przyklad http://www.conrad.pl/index.php?art=103179&back=list (przy 70*C i tak grafika bedzie sie wieszala wiec IMO ten styka a 2 czujnik mozna przedluzyc i dokonywac pomiarow np HDD)

 

Lukas20 czujnik (termistor/dioda/...) jest podczas testow w wiekszosci serwisow umieszczna od gory laminatu (po przeciwnej stronie niz radiator) w ten kwadrat pomiedzy dziurkami od nozek GPU

 

PS znalazlem to co juz kiedys wrzucalem sam modul temperaturowy slaby bo tylko do 60*C aleo 1/2 tanszy http://www.conrad.pl/?art=122610&back=list ale sa lepsze wystarczy wyszukac moduł temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja sobie dalem wlasnie taki termometr samochodowy na radiator na grafie. I pod winda jest 45*C ale czy mam sie niepokoić że jak odpalam coś 3D to dochodzi do 67*C 8O :? dodam jednak ze b. rzadko gram a grafa to co w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja sobie dalem wlasnie taki termometr samochodowy na radiator na grafie. I pod winda jest 45*C ale czy mam sie niepokoić że jak odpalam coś 3D to dochodzi do 67*C  8O  :?  dodam jednak ze b. rzadko gram a grafa to co w podpisie.

grafa bez wiatraczka,nie masz czym sie przejmowac ,normalne ze na samym radiatorze to parzy jak cholera,wszystkie moje karty bez wentyla tak mialy,ale ze podkrecam to doczepilem do kazdej wentylek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za odpowiedzi i rady  

przypomialo mi sie ze dobra rzecza moze byc termo na porcie gier !

Masz może schemat tego termometru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za odpowiedzi i rady 

przypomialo mi sie ze dobra rzecza moze byc termo na porcie gier !

Masz może schemat tego termometru?

Ja gdzies mielem schemat termometru na COM. jak go tylko znajde to zeskanuje go i wrzuce tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...