Skocz do zawartości
zzizzy

Katastrofa samolotu z Prezydentem na pokładzie!

Rekomendowane odpowiedzi

Lista pasażerów prezydenckiego samolotu

Gen. Franciszek GĄGOR Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Gen. broni Bronisław KWIATKOWSKI Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP

Gen. broni pil. Andrzej BŁASIK Dowódca Sił Powietrznych RP

Gen. dyw. Tadeusz BUK Dowódca Wojsk Lądowych RP

Gen. dyw. Włodzimierz POTASIŃSKI Dowódca Wojsk Specjalnych RP

Wiceadmirał Andrzej KARWETA Dowódca Marynarki Wojennej RP

Gen. bryg. Kazimierz GILARSKI Dowódca Garnizonu Warszawa

 

całe dowództwo naszych sił zbrojnych było w tym samolocie? o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle burdel w temacie robią ci sami userzy!!! Zero refleksji!!!

 

Mimo że nie moja opcja to takiej straty nic nie tłumaczy i nie powinno jej być!

Niestety moim zdaniem nie dowiemy sie wszystkiego na temat katastrofy. Rosja to dzwiny kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mówić tutaj o "pozytywnych" aspektach tej tragedii, ale zagraniczne serwisy przedstawiają Lecha Kaczyńskiego w samych superlatywach i na świecie prawdopodobnie tak właśnie zostanie zapamiętany. Z historycznego punktu widzenia ta śmierć ma szanse zatrzeć wszelkie przywary Kaczyńskiego. Nie chcę brzmieć sarkastycznie ale taki wypadek na sam koniec kontrowersyjnej (w Polsce, za granicą nie tak bardzo) kadencji przyniesie wiele dobrego zarówno naszemu wizerunkowi na świecie jak sytuacji politycznej w kraju. Jeśli się mylę to zwątpię w nasz naród.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jakiego kalibru osoby zginęły w katastrofie (m.in. post ~MacOSek) - nie wróży to dobrze RP w najbliższym czasie, tak jak pisał ~mortex & ~sysak trzeba będzie teraz uważnie patrzeć na cała scenę polityczną, ktoś będzie próbował to wykorzystać.Niestety nie z korzyścią dla Polski.

ps. paradoksalnie będzie to prawdziwy test dla struktur naszego państwa (dopiero teraz zobaczymy w czasie) jak to wszystko się już uspokoi, co zostanie, i kto będzie pociągał za sznurki etc. Dla mnie osobiście wielka tragedia, dla Państwa niewyobrażalna.Jeszcze się z czymś takim nasza RP nie miała okazji zmierzyć.

~mortex - a mnie się wydaje że podchodzę do tego pragmatycznie, oczywiście nie należy popadać jak piszesz w histerię, ale należy znać rozmiar i znaczenie dla Państwa tego rodzaju zdarzenia, to miałem na myśli pisząc swój post.

eot.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobkowski, Wypych... kozacko...

Nie znalazłem Bartoszewskiego na pokładzie samolotu. Nie miał tam być wogóle?

 

jonathan - nikt Cię z niczego nie usunie. Bo masz rację.

 

Pigmej - szanuję Twoje poglądy i zgadzam się w niektórych sprawach, ale nie podżegaj teraz nic. To nie ma sensu obecnie.

Zamiast siać niepokój lepiej śledź i analizuj zmiany na szczeblu Państwowym. Tak aby stabilność Państwa została zachowana.

 

TVN24: Bardzo gęsta mgła, czwarte lądowanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moim zdaniem nie dowiemy sie wszystkiego na temat katastrofy. Rosja to dzwiny kraj.

 

Chcesz mieć wgląd do raportu komisji wypadków lotniczych? A co to zmieni, Ci ludzie nie żyją, teorii spiskowych bym się nie doszukiwał. Najwyżej kupią nowy/e samolot/y.

 

Biorąc pod uwagę jakiego kalibru osoby zginęły w katastrofie (m.in. post ~MacOSek) - nie wróży to dobrze RP w najbliższym czasie, tak jak pisał ~mortex & ~sysak trzeba będzie teraz uważnie patrzeć na cała scenę polityczną, ktoś będzie próbował to wykorzystać.Niestety nie z korzyścią dla Polski.

eot.

 

Nie ma co popadać w histerię, tylko podejść do tego pragmatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ląduje pilot, ale istnieją systemy, które umożliwiają lądowanie nawet przy 0 widoczności, polegając wyłącznie na instrumentach.

Druga sprawa, że lotnisko musi być w nie wyposażone. Na lotnisku w smoleńsku nie mają ILS w tej wersji. Więc nowocześniejszy samolot nic by tu nie zmienił.

 

Samolot posiadał system stopnia 2 czyli przeciętnie. Lotnisko posiadało system stopnia 1 czyli nie ma możliwości lądowania i startowania w trudnych warunkach. Wszystkie lotniska w Polsce mają system stopnia 1.

I oczywiście to utwierdza twój komentarz o fakcie, iż najnowszy samolot nie uchroni przed takim wypadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński to zdrajca i za zdradę kraju po prostu należała mu się śmierć.

 

 

Dokonał zdrady.

[...]

Który punkt regulaminu naruszyłem?

 

 

Nikomu śmierci nie życzę. Oprócz morderców i zdrajców.

 

 

 

Był jaki był, ale to prezydent. O zmarłych źle się nie mówi podobno.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co, wolisz, żeby przypadkowa osoba przejęła Władzę? Wbrew pozorom wcale nie należy płakać, bo wybory muszą odbyć się za MAX 75 dni! Zobacz jak to jest mało, a pewnie nasze mądre społeczeństwo nie pójdzie do urn, bo ich prezydent umarł. Trzeba to ogarniać, może nie od dziś, ale od jutra i tyle.

 

Przypadkowe osoby nigdy nie przejmują władzy. Choć masz rację, może mniej środków z NASZEJ kasy wydadzą na kampanię jeśli mają mniej czasu. Mówię tylko, że trzeba być czujnym, bo media będą nam zmiękczać mózgi papką w patriotycznym tonie. I wbrew pozorom moim zdaniem dla wielu właśnie ta katastrofa będzie impulsem, żeby w atmosferze patosu pójść do urn.

 

mortex. Nie jestem specem od polityki, ale za to z logicznym myśleniem nigdy na bakier nie byłem. Jak patrzysz na to wszystko powierzchownie to wydaje Ci się, że jest jak jest i tak ma być, ale im głębiej o całym systemie politycznym i tym jak on działa myślisz, tym bardziej widzisz, że wszystko jest na opak, a mimo, że politycy mają moc coś zmienić to robią wszystko, żeby było tak samo, bo tak im dobrze. PO i Donald tusk aka. "cena jabłek", aka "pani Ew ze Skarżyska- Kamiennej, która zarabia 1050 zł miesięcznie" aka "ograniczymy biurokrację" aka "4x tak" to była ostatnia nadzieja a efekty to zero zmian. http://finanse.wp.pl/kat,58434,title,Juz-wiadomo-ile-wydajemy-na-urzednikow-kwota-jest-ogromna,wid,12158143,wiadomosc.html Mam to gdzieś i mówię dość.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ludzi lecących tym samolotem. Słyszałem w radiu ze zginął "Kwiat Polskiej Polityki".

W sumie nie przepadałem za naszym prezydentem, ale nie życzyłem mu śmierci tym bardziej takiej tragicznej. Nic tylko współczuć rodzinom ofiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tyle ludzi złorzeczy na Stalina? Śmierć nie uwalnia od odpowiedzialności. Co najwyżej od kary...

 

Pobiadolisz sobie później. Chociaż tego dnia byś się zachował jak człowiek, obywatel RP, a nie jak bezduszyny postojeb.

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarze typu "zginęła cała elita" to jest jakiś absurd pisany przez ludzi, którzy dają się manipulować mediom.

 

Z dowódców sił:

 

Gen. broni Bronisław Kwiatkowski (Dowódca Sił Operacyjnych)

Gen. Andrzej Błasik (Dowódca Sił Powietrznych )

Gen. Tadeusz Buk (Dowódca Sił Lądowych)

Gen. Wojciech Potasiński (Dowódca Sił Specjalnych)

Wiceadmirał Andrzej Karweta (Dowódca Marynarki Wojennej)

Gen. Kazimierz Gilarski (Dowódca Garnizonu Warszawa)

szef sztabu generalnego WP gen. Franciszek Gągor

 

Przecież to jest raptem 7 osób (!). Rozumiem, że najważniejszych, ale te osoby miały przecież zastępców, zastępców zastępców itp. Przecież nie byli jedynymi niezastąpionymi ludźmi. To nie te czasy, kiedy armia opierała się na paru osobach bez których wszystko się sypało.

 

Reszta to (z całym szacunkiem) politycy od 7 boleści (poza kaczorowskim), jacyś dostojnicy kościelni, ludzie związani z ofiarami, plus obsługa samolotu i oczywiście zdrajca Narodu z małżonką. Może mi ktoś powiedzieć, gdzie jest ta "cała elita kraju" "najważniejsi ludzie w kraju" poza tymi wyżej wymienionymi? Prezesa NBP czy IPN nie uważam za żadną elitę.

 

Kolejny, który pisze o zdrajcy narodu. Odpoczniesz przez 8h od forum.

Rikki

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro, że stała się wielka katastrofa.

Zginęły najważniejsze osoby w państwie, obok wielu wysokich urzędników, polityków, duchownych różnych wyznań.

 

ad. @Pigmej, Kaaban i innych to podpowiedzcie mi gdzie można włączyć blokadę postów użytkownika - nie chcę się więcej denerwować tymi panami.

 

Ustawienia forum - zakładka profil - Ignorowani użytkownicy

Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobiadolisz sobie później. Chociaż tego dnia byś się zachował jak człowiek, obywatel RP, a nie jak bezduszyny postojeb.

 

Każdy ma prawo do własnych przemyśleń i nie wydaje mi się, żeby ckliwy patriotyzm był obowiązkiem wszystkich i jedynyną słuszną rzeczą do zrobienia, więc powstrzymaj się od takich prowokujących i nic nie wnoszących ataków.

 

EDIT: Nie zgadzam się z kaabanem i pigmejem, ale takie uciszanie ich tylko dla tego, że mają inne przekonania nt. traktatu lizbońskiego i są niepoprawni politycznie jest wbrew wszystkim zasadom i źle to świadczy o forum. Na tym kończę obecność w temacie.

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Nie zgadzam się z kaabanem i pigmejem, ale takie uciszanie ich tylko dla tego, że mają inne przekonania nt. traktatu lizbońskiego i są niepoprawni politycznie jest wbrew wszystkim zasadom i źle to świadczy o forum. Na tym kończę obecność w temacie.

 

Inną rzeczą jest posiadanie własnego zdania na temat traktatu, a zupełnie innym otwarte życzenie śmierci innemu człowiekowi (tym bardziej urzędującemu prezydentowi Rzeczpospolitej!) wyrażone na forum. IMO Pigmej powinien być w trybie ekspresowym wy*********y z forum.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który punkt regulaminu naruszyłem?

 

 

 

 

Niby żaden, ale oprócz regulaminu istnieją też granice rozsądku i dobrego smaku. 

 

 

Twoje poglądy polityczny (jak i moje i każde inne) nie mają tutaj nic do rzeczy - zginął podczas pełnienia swoich obowiązków Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz z 87 (88) osobami. Jest to wielka tragedia i w jej obliczu dawanie upustu osobistym antypatiom jest po prostu nie na miejscu. 

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pilot nie popelnil razacego bledu przy odejsciu na lewy krag to wine ponosi latanie tymi trapami, tym zlomom brakuje ciagu i reakcji, nie mowiac juz ze byle gowno - zacieta flapa i to jest trumna ze skrzydlami.

 

PiS i braciszek posrednio usmiercil brata jak i pare osob ktore znalem blizej. To jest dziadostwo polski i panstwa z przetargu na samol. za pisu.

 

Tragedia straszna, ale tak jak kaczor sam chcial doslownie - aby zostac meczennikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ludzi.

Pamiętacie jak prezydent leciał do Gruzji i wywierał nacisk na pilota, żeby lądował w stolicy a pilot się nie zgodził. Jaka afera wówczas była, ze pilot nie słuchał polecenia prezydenta?

Kto wie jak tym razem było? Może też była wywierana presja na pilota?

Nie mogę sobie wyobrazić, żeby doświadczony pilot próbował lądować 4 razy przy mgle i widzialności 50 m i za krótkim pasie w Smoleńsku (1600 m zamiast wymaganych 2000m). Nawet jak nie była wywierana presja na pilota tym razem, wszyscy piloci dobrze znali zdarzenie z Gruzji.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok i niedowierzanie.

Przyznam że obawiałem się wizyty Lecha kaczyńskiego w Rosji nie tylko z przyczyn

bezpieczeństwa.

Wprost 24 - Wriemia Nowostiej: prywatna i kłopotliwa wizyta Kaczyńskiego w Katyniu

Powinna zostać wyjaśniona przyczyna wielokrotnych prób podchodzenia do lądowania

i usiłowanie przekierowania samolotu na inne lotnisko.

Konkretnie odpowiedzi wymaga pytanie czy istotną przyczyna katastrofy nie było

celowe utrudnianie lądowania przez stronę rosyjską aby uniemożliwić udział w uroczystościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ludzi.

Pamiętacie jak prezydent leciał do Gruzji i wywierał nacisk na pilota, żeby lądował w stolicy a pilot się nie zgodził. Jaka afera wówczas była, ze pilot nie słuchał polecenia prezydenta?

Kto wie jak tym razem było? Może też była wywierana presja na pilota?

Nie mogę sobie wyobrazić, żeby doświadczony pilot próbował lądować 4 razy przy mgle i widzialności 50 m i za krótkim pasie w Smoleńsku (1600 m zamiast wymaganych 2000m). Nawet jak nie była wywierana presja na pilota tym razem, wszyscy piloci dobrze znali zdarzenie z Gruzji.

 

Wlasnie zapomnialem napisac.

Jesli znowu tak jest to zamiast byc meczennikiem bedzie morderca za co powinien odpowiedz post mortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedze w UK od ponad 6 lat i polityka w Polandi mnie nie interesuje , gdy mnie supervisor na radiu powiedzial ze Polski prezydent zgina tragicznie w katastrofie lotniczej

sie nawet zastanowilem czy napewno chodzi o Kaczynskiego czy kogos innego tak jestem niedoinformowany na temat Polskiej polityki.

 

Ale zeby psioczyc w takim momencie bylo nie bylo na Prezydenta Polski to trzeba byc Prostym Tempenm Chamem burakiem albo poprostu gnojkiem .

niestety Inteligencje wybilo nam KGB wraz z Ubecja z tegoz to powodu mamy chamowatego buractwa pod dostatkiem a nawet w wiekszosci ,

niestety trzeba kilku pokolen zeby to naprawic i pokazac chamstwu gdzie jego miejsce .

 

 

Niech ktos tu moze posprzata

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co napisał Mario2k. Co by nie było nie można w ten sposób do tego podchodzić i wyciągać wszystkie brudy na wierzch. To co robił Kaczyński w czasie swojej kadencji mogło mieć zły wpływ na późniejsze losy naszego kraju w UE. Ja się nie znam na polityce i szczerze nie interesowałem się nią specjalnie. Najważniejsze było dla mnie, aby zapewnić ludziom jako taki byt. Tak aby żyło się w Polsce lepiej. A to, że Kaczyński podejmował złe lub dobre decyzje mniej już mnie interesowało. Dla mnie najważniejszy jest los zwykłego Polaka. Już dawno przestałem liczyć na nasz rząd, że coś zmienią. Musze liczyć głównie na siebie.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się bawicie :?

Z jednej strony katastrofa a z drugiej już zatargi na forum.

 

Przyklask dla mario2k który leje na polską polityke i tandetne plusowanie jego postów, obrażających innych użytkowników o "odmiennych i kontrowersyjnych dla was poglądach" ( w tym mnie, ale nie ma sensu nic na ten temat pisać), a z drugiej jechanie po kabanie i pigmeju.

:mur:

 

Ludzie ogarnijcie się trochę i zamiast się wzajemnie obrażać zastanówcie się co WY możecie zrobić żeby w końcu było lepiej w tym państwie.

Edytowane przez JROX
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest to co podają media, że pilot podchodził do lądowania czterokrotnie, każdy normalny pilot po pierwszej czy już w skrajnych przypadkach drugiej nie udanej próbie lądowania podejmuje decyzje o tym by lądować w innym miejscu, wydaje mi się, że ktoś musiał naciskać na załogę by lądowali właśnie na tym lotnisku, Pilot pod presją podjął kolejną próbę i skończyło się jak się skończyło, takie moje wolne przypuszczenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...