Skocz do zawartości
zzizzy

Katastrofa samolotu z Prezydentem na pokładzie!

Rekomendowane odpowiedzi

Największą ironią jest to że ś.p. Kaczyński na obchody wyruszył bez zaproszenia - to miało być spotkanie premierów...

 

Kaczynski dostal zaproszenie do Katynia. Pozno, jak na tego typu impreze, ale dostal (choc wywalczyl moze byc lepszym okresleniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczynski dostal zaproszenie do Katynia. Pozno, jak na tego typu impreze, ale dostal (choc wywalczyl moze byc lepszym okresleniem).

 

Mea culpa - utkwiło mi w pamięci że rosyjskie MSW nic nie wiedziało o przyjeździe do Katynia. 

 

 

I tyle mojego udziału bo o zmarłych się mówi dobrze albo wcale. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

pojawiają się pierwsze teorie:

 

obawiam się, że gość ma racje.

 

Obawiam się że to bardziej brudna gierka polityczna niż ocena ekspercka.

Poprzednie zamieszanie medialne z lądowaniem w Gruzji odebrałem jako gierkę polityczną

bo nie było w tym nic takiego co zasługiwało by na szum medialny.

Gierka mająca obciążyć odpoiedzialnością za katastrofę prezydenta lub pilota (bardziej pilota bo on podejmyje

ostatecznie decyzję co zrobić z samolotem)

Bez wyjaśnienia dlaczego nie mogło dojść do lądowania przy pierrwszym podejściu niczego sie nie dowiemy.

Przyczyny mogą być różne przykładowo błąd pilota, awaria samolotu, utrudnienie ze strony rosyjskiego kierowania ruchem w powietrzu.

Z kontekstu sytuacji wynika że trzeba całkiem poważnie brać pod uwagę trzecią możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc strona rosyjska twierdzi że samolot lądował za drugim podejściem a nie czwartym. Nie wiem czy to prawda czy nie, ale nie podoba mi się powyższa dyskusja że to zapewne Kaczyński nalegał na ente z kolei podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszy mnie to wszystko: monochromatyczny internet, wszędzie czarne wstążki i znicze z nawiasów i gwiazdki. Większość z Kaczyńskiego się śmiała kiedy tylko mogła (brak konta w banku, bracia bliźniacy etc), a teraz nagle wszyscy zaczęli go kochać. A o papieżu kilka dni temu już nie pamiętali.

 

Nie ma co płakać, czasu nie cofniemy. Trzeba znaleść pozytywne aspekty tego wydarzenia (jakby to głupio nie zabrzmiało), wyciągnąć wnioski i iść do przodu.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia tez faktu ze zaraz cale grono, nasza-klasa, facebook i inne debilstwa beda pelne jego "ulubiencow" z wstazkami albo zdjeciami w galeriach. Tak bylo po JP II i MJ.

Dziw bierze ile ludzie znajduja swoich ulubiencow tuz po smierci ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylcie pojęć. To że ludzie łączą sie w smutku na różne sposoby nie oznacza że zaraz nagle kogoś pokochali. Ja na Kaczyńskiego nie głosowałem ale jest mi smutno z powodu jego śmierci i wielu innych ludzi kórzy zginęli. Normalna ludzka reakcja na tragedie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby sie nie przejmowano dziennikarzami, to jeszcze za rzadow PiS przetarg na nowe samoloty zostalby doprowadzony do konca i tego tematu w ogole by nie bylo.

 

No dokładnie. Jakby kupili nowe samoloty zaraz w tv byłby o tym "tendencyjny" news ze wywalają w błoto naszą kase.

"Normalnosci"? w tym kraju nie uswiadczymy takiego stanu... Tu kazdy dba o siebie.

 

Dokładnie.

 

Zginęła głowa państwa wybrana w demokratycznych wyborach... Nie powinno się z tego szydzić niezależnie od poglądów

Większość Polaków dba tylko o własną d.upę ale ja coś nie idzie winią innych... Telewizja rzeczywiście jest jak 4 władza w państwie, jest za bardzo opiniotwórcza a to oznacza ze społeczeństwo chyba jeszcze nie dojrzało do demokracji (która i tak nie jest systemem idealnym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalna??

w 90% jest to pokazowka.

 

Mozna kogos zalowac, po kims tesknic, ale pedzic za stadem i sie tym afiszowac?

 

Moze teraz jest to "trendy"

 

dla części to swoista promocja ja on wrażliwy, i uczłowieczony jeszcze kocha gey-i i murzynka który właśnie przyjechał z biednej Afryki

MaSell wyjaśnij mi pozytywne aspekty tego wydarzenia, PO pozbawione opozycji ??? hulaj dusza sprzedajmy co się da, wybudujmy stadiony, dajmy plebsowi igrzyska a jak się zacznie smród robić jak w Grecji to damy dyla, efekty takich rządów bez nadzoru, właśnie poznałem lokalnie (gmina w ciągu roku zadłużona na 50 baniek, wyremontowany szpital pod młotek, starosta i cała świta udają idiotów, nie wiedza o co chodzi), państwo zdestabilizowane, bardzo możliwe że złotówka poleci teraz na łeb + bardziej nieprzewidywalne konsekwencje, a ten pisze o pozytywnych aspektach katastrofy samolotu, jak nie masz nic do powiedzenia to lepiej siedź cicho bo tylko irytujesz ludzi swoim durnym zachowaniem, co znajduje potwierdzenie w niejednym temacie z twoimi postami

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł Narodowego Bohatera Gruzji dla Lecha Kaczyńskiego

 

 

 

 

Tak z jakiego [ciach!]a że delikatnym nie będę? 

 

Idź zapytaj pana Saakaszwili dlaczego sobie ("pośmiertnie") mo*** wyciera naszym Prezydentem.Totalne s<span style='color: red;'>[ciach!]</span>ysy***** <_<

To trzeba mieć tupet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł Narodowego Bohatera Gruzji dla Lecha Kaczyńskiego

 

 

 

 

Tak z jakiego [ciach!]a że delikatnym nie będę?

 

to decyzja wladz gruzinskich... pewnie sie polubili z szakaszfilim przy wodzie i ot tak... ja w imieniu swoim nadaje ci tytul 'czlowieka usilnie nie podazajacego za stedem' oraz moderatora tygodnia, bo moge, bo tak... rozumiem, ze jestes jego przeciwnikiem, ale wyluzuj troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzechuk

 

Jestem wyluzowany. Bo podchodzę do tego krótko - w katastrofie lotniczej zginęła głowa państwa z rzeszą istotnych dla narodu polskiego ludzi. Nic więcej - tak jak wcześniej powiedziałem 

 

(...) o zmarłych się mówi dobrze albo wcale. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, dlaczego złotówka ma polecieć na łeb? Katastrofa samolotu z prezydentem na pokładzie =/= katastrofie gospodarczej... Nic się strasznego w kraju nie stanie i nie ma co o tym biadolić.

 

dokładnie, każda z ofiar pełniąca jakąś funkcje miała zastępstwo... jak zwykle ciemniaki dają sobą manipulować przez media

 

Orgiusz spoko, mam to samo podejście... ale ten news podany przez ciebie jest troche nie pasujący, przynajmniej wagowo... to tak jakbyś przytaczał jakąś anegdotę na temat rzekomego pierdnięcia podczas uroczystego śniadania kardynałówDołączona grafika

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalna??

w 90% jest to pokazowka.

 

Mozna kogos zalowac, po kims tesknic, ale pedzic za stadem i sie tym afiszowac?

 

Moze teraz jest to "trendy"

 

 

No to może ja jestem naiwny. Nie chce mi się wierzyć lub mam nadzieje że jest inaczej ale licze że ludzie nie są jeszcze tak obdarci z normalności i te dzisiejsze reakcje sa spontaniczne i dlatego że tak czują a nie dlatego że sąsiad płacze to ja też. choc pewnie wielu jest i takich...

 

no nic koniec bo ile jeszcze można powiedzieć? i po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell... przyhamuj człowieku na chwilę, zastanów się, a później pisz.

 

To jest największa katastrofa w Europie po wojnie, nigdy nie zdarzyło się coś podobnego. Teraz każdy chce czuć jedność, bo bądź co bądź była to głowa państwa. Jakie wnioski z tego chcesz wyciągać? Że samolot był niesprawny, czy może że prezydent kazał 50 razy lądować, czy co? Co wiesz? Wiesz że blisko 100 ludzi, elita polityczna tego kraju nie żyje.

 

O zabitych mówi się albo dobrze, albo w ogóle się nie mówi. Brutalne, ale jedyne słuszne.

Pokój ich duszom.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do historii o pasazerach w jednym samolocie - z punktu widzenia organow panstwa wszystko jest ok, druga, trzecia i czwarta osoba w panstwie zostaly w Polsce. Bardziej mnie ciekawi jak to sie stalo, ze cala wierchuszka wojska sie tam znalazla - z drugiej strony wszyscy wice- tez zostali w PL, wiec ciaglosc dowodzenia zostala zachowana.

 

Zginęła głowa państwa wybrana w demokratycznych wyborach... Nie powinno się z tego szydzić niezależnie od poglądów

Zginelo tez 96 innych osob, nie zapominajmy o nich.

 

Większość Polaków dba tylko o własną d.upę ale ja coś nie idzie winią innych... Telewizja rzeczywiście jest jak 4 władza w państwie, jest za bardzo opiniotwórcza a to oznacza ze społeczeństwo chyba jeszcze nie dojrzało do demokracji (która i tak nie jest systemem idealnym).

 

Prosze Cie, daruj sobie takie formulki... w kazdym zachodnim kraju media maja ogromny wplyw na rozne decyzje. Przypomnij sobie chocby afere Watergate, ktora tez zaczela sie od mediow.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, dlaczego złotówka ma polecieć na łeb? Katastrofa samolotu z prezydentem na pokładzie =/= katastrofie gospodarczej... Nic się strasznego w kraju nie stanie i nie ma co o tym biadolić.

 

o katastrofie gospodarczej nie piszę, tylko o niekorzystnej sytuacji, pamiętaj że obok prezydenta zginał prezes NBP jak i przewodniczący RPP (rady polityki pieniężnej dla niekumatych), rynek walutowy czasem dość gwałtowanie reaguje na dużo mniejsze perturbacje, nie mówię że się tak stanie wszystko zależy od tego jak zachowają się ci którzy teraz stoją u władzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że na 90% to właśnie taki ciąg wydarzeń miał miejsce.

 

Wg kolejnych newsów właśnie nie, okazuje się że nie było kilkukrotnych prób lądowania. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat. O politykach którzy odeszli nie będę się wypowiadał, bo jak zostało napisane, należy pisać dobrze albo stfu.

 

Dla mnie najbardziej bolesna jest śmierć całego dowództwa wojskowego. Posłem jak pokazuje historia najnowsza może zostać każdy, generałami zostają ludzie zasłużeni, doświadczeni i inteligentni. To jest niepowetowana strata.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że zginęli ludzie. I niezależnie od sympatii czy antypatii jest to tragedia jakiej nie było od czasów WW2.

 

Zły dzień dla Polski i dla nas wszystkich.

 

To będzie dodatkowo WIELKI test Platformy. Teraz premier masz szansę pokazać czy faktycznie jest mężem stanu a nie manekinem i ile warte są jego zapowiedzi o silnie rządzonej Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...