Skocz do zawartości
zzizzy

Katastrofa samolotu z Prezydentem na pokładzie!

Rekomendowane odpowiedzi

poza tym samoloty były 2, mogli się wymieszać, mogli też jechać pociągiem, więc po prostu wygodnictwo wygrało.

 

 

Dla uściślenia samolot był jeden. Druga maszyna jest uziemiona ze względu na przeprowadzany remont.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"czarne skrzynki" zabrano do Moskwy-tjaa, jak by odwrócić sytuację,że na naszej ziemi rozbił się rosyjski samolot z ważnymi politycznie osobami,na bank przysłano by rosyjski samolot lub śmigłowiec i mocno by nalegali żeby im wydać te skrzynki, a nie zabierać do np. Warszawy czy innego miasta w celu ich odczytania.

Gdyby nasi zabrali skrzynki z tej dzisiejszej katastrofy i u nas je odczytali można by potwierdzić lub nie czy ruskie mówią prawdę ,że odradzali lądowanie na tym lotnisku.

Z lekcji z katastrofy CASY nikt nie wyciągnął wniosków i mamy "powtórkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co, przecież jak się ma znajomości, to się lata na różne uroczystości "na lewo" na wycieczkę...

 

 

I co, może jeszcze będziesz nam tu wmawiał, że ktoś się tym "motłochem" przejmuje? Panie, daj Pan spokój... poza tym samoloty były 2, mogli się wymieszać, mogli też jechać pociągiem, więc po prostu wygodnictwo wygrało.

 

No "elita" to najlepsi ludzie w kraju, poza przywódcami i paroma osobami nie widzę tam żadnej elity, bo to, że ktoś piastuje wysokie stanowisko nie znaczy, że od razu jest elitą.

 

Czytam twoje posty i sie zastanawiam czy to co piszesz jest na serio. Widac jak malo wiesz, a juz plujesz jadem. IMO reprezentujesz biede intelektualna ale co tam.

 

Odpowiem ci po co tam bym prezes PKOL. Nie wiem czy wiesz ale wsrod osob ktore zostaly zamordowane w katyniu byli tez sportowcy.

 

Nie wszyscy sa takimi cwaniakami jak ty ze zaraz kombinowali by wycieczke na lewno. Otrzasnij sie.

 

 

Jezeli ludzi ktorzy budowali ten kraj i o niego walczyli nie uwazasz za elite to N/C. Sam nie masz pewnie nic, jedno wielkie go*no a zabierasz sie za ocenianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? O Hitlerze i Stalinie też rozumiem zawsze mówisz w samych superlatywach?Jak napisał wyżej Sysak, forum nie jest od tego, żebyś słyszał własne, wygodne dla Ciebie zdanie, tylko do wymiany opiniami. Nie wyzywam go od najgorszych, nie osądzam, nie wyciągam brudów tylko piszę własne zdanie, nie widzę w tym nic dziwnego.

 

Jak Ty porownujesz sp. Nurowskiego do Hitlera lub/i Stalinia to nie mam nic do dodania na temat twojego poziomu.Bez sensowna jest z Toba dyskusja. Dlatego podtrzymuje swoje zdanie na temat stypy i twojego tanca.

ps. I nie chce czytac "wygodnych zdan".Badz troche obiektywny w stosunku do tych osob ktore zginely i miej do nich chociaz troche szacunku (ja nie przepadalem za Szmajdzinskim czy Jaruga Nowacka ale nie ujadam nad ich grobem).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban chcesz byc el0 na przekor wszystkim? ok! ale nie na tym forum.

Idz robic wioche na onecie albo wp. Ja mam dosc twojego cwaniactwa szczeniaku.

 

Nie bedziesz mi tu normalnych ludzi posmiertnie porownywal do najwiekszych zbrodniarzy historii ludzkosci

 

 

STFU!!!!!!!!!!!!!

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mamy nową dobę, więc napiszę kilka słów:

 

To jak Polacy pisali i zwracali się o Prezydencie świadczy tylko o ich kulturze i wychowaniu wyniesionym z domu. Pamiętam wybory w 1995r. - byłem wtedy dzieckiem, jednak na tyle dużym by pamiętać i rozumieć w pewnym stopniu kampanię: Wałęsa vs. Kwaśniewski. Rodzina nie była zadowolona z wyboru prezydenta wywodzącego się z PZPR, jednak jak zostały ogłoszone wyniki wyborów, -a ja sobie dworowałem z Kwaśniewskiego, zostałem ustawiony do porządku - bo teraz, to on jest prezydentem i należy się mu szacunek - jaki przynależy każdemu na tym urzędzie.

 

Jak mamy być szanowani w świecie, skoro sami podkopujemy reprezentację naszego Narodu? Lata komunizacji i walki z "złym" PRL, wcześniej zabory, przerobiły mentalnie Polaków - uważają oni swój kraj i naród za coś gorszego: w modzie jest utyskiwanie, poddaństwo, poniżanie własnych władz.

 

Przez 4 lata (z hakiem) prezydentury Kaczyńskiego media urobiły nieistotne kwestie do rangi "wstydu narodowego"

- kto wcześniej przez 10 lat narzekał na wzrost Kwaśniewskiego (zaledwie 1cm wyższego od Kaczyńskiego): od początku prezydentury były na ten temat niewybredne żarty, wałkowanie na 100 sposobów.

-drobne wpadki salonowe ('irasiad', sznurówki, itp) czym są wobec pijaństwa Kwaśniewskiego, dworowania z Papieża (wspólnie z M.Swicem), czy też ułaskawienia prezydenckie jakie Kwaśniewski nadawał pospolitym przestępcom.

Przykładem "małego" uwielbianego przez media jest Sarkozy. Zmieniający żony, zeszmacony moralnie, doprowadzający Francję do upadku lewak.

 

Nie byłem zachwycony wieloma decyzjami politycznymi Prezydenta Kaczyńskiego, jednak z racji urzędu szacunek się mu należy. To co się działo w rozmowach prywatnych, durny owczy pęd do obśmiewania - które miało niewiele wspólnego z krytyką, a świadczyło raczej o społecznym upośledzeniu 'ynteligencji'.

 

Odnośnie odpowiedzialności Prezydenta Kaczyńskiego za obecną sytuację gospodarczą - doskonale zdajecie sobie sprawę, iż była ona minimalna. Prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych (w obecnej sytuacji - figutrantem) , reprezentuje Kraj na arenie międzynarodowej ( de facto tylko jako twarz, bardzo wiele zależy od ministra spraw zagranicznych ); prawo Veto, czy możliwości kancelarii prezydenckiej są niczym wobec możliwości premiera.

 

Marzy mi się w naszym kraju monarchia, bo demokracja to równia pochyła w dół do socjalizmu - kiedy czytam jacy ignoranci mają prawo wyborcze. Zresztą znakomitym przykładem są Stany Zjednoczone i CUDA (Tuskowe) jakie tam się dzieją w gospodarce.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest 100% odwrotne. Oczywiście szok i żałoba to naturalna i zdrowa reakcja, ale nie można w tym tkwić za długo.

 

Niecale 12h to dlugo? No kaman, mozna sie chyba powstrzymac do konca zaloby? Na wszystko bedzie jeszcze czas. A o to, ze rozpetaja sie roznego rodzaju dyskusje, utarczki, szukanie winnych, ze o kampanii i wyborach nie wspomne to jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieszanie psów, na tych którzy zginęli jest nie na miejscu... żal i smutek....ale jak tylko opadną pierwsze emocje zacznie się prawdziwa szopka...

I Sysak mial racje, to nie za to kto kogo lubił lub nie, jeno za to czego nie zrobili....

wczoraj w garażu grzebałem w autku troche czasu i sluchalem radia caly czas, sąsiad podsumował to tak: "jeszcze mogło paru polecieć" a dalej to już nie przytoczę co powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem po krótce swoje zdanie, trochę kontrowersyjne, ale lepiej usłyszeć prawdę niż starać się być tym "niby" polskim patriotą.

Żal mi ich jako ludzi, bo każdego, nawet dużego skurczysyna szkoda, ale poza tym mam to wszystko gdzieś - czy oni się o nas tak martwili? Dziennie umiera więcej ludzi i ginie tyle samo. Poza tym, jeśli trochę tych komuszków padnie to się nic nie stanie, równowaga w przyrodzie musi być.

 

Poza tym, po jaką cholerę prezes NBP w Katyniu? Jak pieniądze chcą rozdawać to niech swoje prywatne wydaje. Delegacja raczej do picia niż do żałoby wg mnie. To co mnie najbardziej denerwuje to ta polska mentalność, nagle czytam komentarze na onecie i wszyscy wielce ich żałują, a w pracy za granicą słyszę, że każdy ma ich w [gluteus maximus], bo nikt się nigdy NAMI nie przejmował. Czy jutro zginę ktoś w ogóle o mnie wspomni? Co z tego, że to VIPy, a co oni zrobili dla Polski? Tylko tyle, że miliony wyjechały. I tak większość z nich to nieroby i kretyni i w normalnym kraju dawno dostaliby karę śmierci za zdradę kraju.

 

Koniec, możecie dawać bana, ale zdania nie zmienię, bo nie lubię myśleć, tak jak wszyscy, bo to świadczy o masowym praniu mózgu.

 

Po prostu, kazdy chcial sie pokazac z Prezydentem, moze wyrobic sobie "znajomosc" czy dac znac wysoko postawionym o swoim istnieniu. Nie wykluczam oczywiscie, ze np. sp. panu Skrzypkowi w Katyniu zamordowano ojca i pojechal z pobudek osobistych - nie wiem. ALe z jak sie patrzy na niektore nazwiska na liscie, to pozostaje nieodparte wrazenie, ze mieli w tym swoj wlasny interes.

 

Swoja droga, Winter, Ty chyba masz bana z adnotacja "persona non grata", czyz nie?

 

potfur, im to zwisa...

 

Dla ruskich wyjasnienie tego jest sprawa prestizowa (bo stalo sie to, jak by nie patrzec, u nich), a juz szczegolnie po tym, jak Putin zapowiedzial przed kamerami dokladne wyjasnienie sprawy.

Swoja droga, bardzo sie osobiscie w sprawe zaangazowal, polecial na miejsce, prowadzil odprawe sluzb...

 

A jeszcze co do samolotu - na CNN udalo mi sie zlapac kawalek wypowiedzi jakiegos brytyjskiego speca od lotnictwa i gosc stwierdzil, ze tego typu stare rosyjskie konstrukcje byly projetowane tak, zeby latac za kolem podbiegunowym, ladowac wszedzie i niemalze w kazdych warunkach, bo musialy znosic roznorodna i czesto ekstremalna rosyjska pogode.

 

kurde, ogladam wlasnie symulacje na TVN24 i wkoncu juz nie wiem, czy to byl wypadek na go-around czy podejsciu... :mur: :mur: :mur:

 

Autorzy symulacji tez nie wiedza, nie martw sie ;)

 

ja mam takie pytanie w sprawie zaloby i imprez masowych.

bo miala byc taka liga mistrzow siatkarzy dzis i jutro, no ale nie ma - wiadomo czego. ale to tylko siatkowka i turniej dwudniowy wiec mozna bylo tego nie rozgrywac. ale co by sie stalo, gdyby identyczna sytuacja wydarzyla(czego bron boze nikomu nie zycze) sie dzien przed euro 2012?

 

Zalobe ogloszonoby w terminie pozniejszym, nie boj sie, juz raz tak bylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zginęli ważni ludzie i niech sobie trąbią o tym 24/dobę w TVN24, TVP1/2 czy nawet w TVN. Ale na cholerę rozwalili program TVN Turbo to nie wiem. Kanał tematyczny to kanał tematyczny i powinien pozostać przy swoim programie. Jak bym chciał wiadomości, to bym sobie na nie przełączył, bo wczoraj to nie sposób na nie nie trafić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie w sprawie zaloby i imprez masowych.

bo miala byc taka liga mistrzow siatkarzy dzis i jutro, no ale nie ma - wiadomo czego. ale to tylko siatkowka i turniej dwudniowy wiec mozna bylo tego nie rozgrywac. ale co by sie stalo, gdyby identyczna sytuacja wydarzyla(czego bron boze nikomu nie zycze) sie dzien przed euro 2012?

 

moj znajomy byl wlasnie w drodze do lodzi na taki turniej siatkowki. niestety zanim dotarl impreza zostala odwolana :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polsat normalnie nadaje swoją ramówkę. Tylko TVN i TVP się uwzięło, by wszystkie kanały przełączyć na jeden. Czyli TVN24 i TVP Info. Jedynie TVP1 teraz nadaje co innego, ale też związane z Katastrofą. Myślę, że tak przez cały tydzień program może być mocno zmieniony. Ale zgadzam się z tym, że nie powinno to mieć wpływu na kanały tematyczne jak wspomniany TVN Turbo. No ale to tylko TVN..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w garażu grzebałem w autku troche czasu i sluchalem radia caly czas, sąsiad podsumował to tak: "jeszcze mogło paru polecieć" a dalej to już nie przytoczę co powiedział.

 

No to tym tekstem faktycznie podsumował ale siebie....... Takie teksty nie są na miejscu i czasie....

 

 

Dowiedziałem się wczoraj o tym od mojego kumpla. Siedziałem w pracy i do mnie zadzwonił około 10. Akurat ludzie udawali się na przerwę nikt nie mógł w to uwierzyć.......... Po prostu wszyscy byli w gigantycznym szoku i pełni smutku........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polsat normalnie nadaje swoją ramówkę. Tylko TVN i TVP się uwzięło, by wszystkie kanały przełączyć na jeden. Czyli TVN24 i TVP Info. Jedynie TVP1 teraz nadaje co innego, ale też związane z Katastrofą. Myślę, że tak przez cały tydzień program może być mocno zmieniony. Ale zgadzam się z tym, że nie powinno to mieć wpływu na kanały tematyczne jak wspomniany TVN Turbo. No ale to tylko TVN..

 

 

Co do Polsat'u nie byłbym taki pewien. Wieczorem miało lecieć CSI i Bones, a tam jakieś głupoty o koniach (?)

 

Taaak, biadolcie, że raz nie obejrzycie sobie serialu :-|

Jeśli takie dyskusje mają się tu pojawiać to chyba naprawdę lepiej zamknąć temat.

 

 

Mnie zastanawia nadal ten film nakręcony zaraz po katastrofie, nie wydaje wam się, że gdyby samolot miał dużo paliwa paliłby się bardziej?

Tam praktycznie nie widać ognia, dymu...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie biadoli, że zabrali komuś serial. Przynajmniej ja. Tylko nie potrzebnie IMO ta sama stacja nadaje to samo na kilku kanałach. Jak pewnie wiesz TVP ma TVP 1, 2. To samo TVN ma TVN 24. Polsat np nadaje głownie na Polsat News i Polsat 2. Akurat w przypadku Polsatu 2 i TVP Polonia to rozumiem. Bo są to programy skierowane głównie do Polaków żyjących/przebywających za granicą. Ale faktycznie w obliczu takiej tragedii to jest teraz nieistotne. 11.09.2001 też to samo nadawali i wszyscy to rozumieli.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"[...]Mnie zastanawia nadal ten film nakręcony zaraz po katastrofie, nie wydaje wam się, że gdyby samolot miał dużo paliwa paliłby się bardziej?

Tam praktycznie nie widać ognia, dymu...[...]"

 

Kerozyna - paliwo lotnicze jest dużo mnie oktanowe niż zwykła benzyna:

 

"Powyższe wymagania doskonale spełnia obecnie używane paliwo – kerozyna (nafta lotnicza), otrzymywana z ropy naftowej. Ze względu na niską liczbę oktanową i prostą technologię wytwarzania jest stosunkowo tania – tańsza niż benzyna czy diesel. Niestety, wszystko wskazuje, że era taniej i dostępnej ropy odchodzi w przeszłość, więc najwyższy czas zastanowić się, na czym będą latać samoloty za kilkadziesiąt lat. Nafta lotnicza ma niestety także swój wkład w emisję dwutlenku węgla, któremu przypisuje się odpowiedzialność za globalne ocieplenie. Szacuje sie, że samolot pasażerski na trasie z Los Angeles do Nowego Jorku (5000 mil) emituje do atmosfery 1,5 ton CO2. Na jednego pasażera. "

 

Nie znam się na tym, ale chyba ten rodzaj paliwa się nie "spala" tak jak benzyna.Nie wiem czy nie muszą zajść jakieś specyficzne warunki żeby takie paliwo się "zapaliło" na powietrzu (?).

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wbrew pozorom kazda nafta jest bardzo palna jak to paliwo. Dawne proby z pseudo niepalna mieszanka konczyly sie jeszcze tragiczniejszymi skutkami niz przy normalnej nafcie. Jedyne co daja dodatki do nafty to generalnie mniejsza temperature w przypadku zapalenia sie, dzieki czemu zwieksza sie szanse ludzi na przezycie.

 

Z drugiej strony jak juz pisalem, lewy silnik przy stateczniki, kolejny troche dalej. Reszta co sie mogla zapalic byla duzo dalej po prawej stronie na filmie. Z drugiej strony patrzac na rozmiary rozrzucenia wszystkiego, wszystko wskazuje na to ze czesc z lewego zbiornika wyparowala po drodze jako ze ta czesc w glownej mierze poszla pierwsza.

 

Apropo, te samoloty przy minimalnej predkosci natarcia maja zaledwie 130knots ~230km/h jednak samolot prezydenta byl zapewne sporo ciezszy niz minimalna waga, wiec mozemy przyjac ze ladowal przy 140-150 przy wyzszym wysunieciu flap ze wzgledu na krotszy pas i gorsze warunki. Mozemy gdybac, ale gdyby to byla wolna przestrzen to moze troche osob przezyloby ten wypadek. Niestety uderzenie i oderwanie kadluba musialo byc gwaltowne wiec prawie wszyscy zgineli od przeciazen.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym TVN Turbo to racja. Ja od kiedy wyzbyłem się z kompjutera tunera tv to nie oglądam już tv, ale zgadzam sie.

TVN ma TVN 24, a Polsat ma Polsat News. Niech sobie tam puszczają info 24/dobre (bo od tego te kanały są).

Swoją drogą, TVN jest jaki jest z całą grupą ITI, ale ich relacje są wporzo. Rozmowy z czołowymi politykami, z osobami mogącymi powiedzieć coś na temat. Tak mi się przynajmniej wydaje.

 

A wiecie, że w CK zamknęli wszystkie hipermarkiety? Moja kuzynka miała iść do pracy i jak się okazało nie ma do czego - kerfur zamknęli :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia nadal ten film nakręcony zaraz po katastrofie, nie wydaje wam się, że gdyby samolot miał dużo paliwa paliłby się bardziej?

Tam praktycznie nie widać ognia, dymu...

 

Po pierwsze paliwa nie było już tak dużo, bo samolot kończył lot. Po drugie to samolot tak naprawdę rozleciał się na kawałki, a eksplozje wg. mnie były szybkie i potężne a nie rozciągnięte w czasie.

 

To trochę jak samoloty z Air Show Radom czy Apollo - wybuch, dym i....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamknęli mi 2 najbliższe biedronki, galerie handlową i lidla... fajnie, że chociaż orlen jest czynny i bułki kupięDołączona grafika

 

zacytuję tutaj mojego kolegę

zgineli narodowi socjalisci z PISu, ludowi socjalisci z PSLu, lewicowi socjalisci z SLD i centrosocjalisci z PO.........jaka szkodaDołączona grafika

mimo całej kontrowersyjności i nonkonformizmu tej wypowiedzi jednak coś w tym jest... szkoda ludzi, bo każda katastrofa to tragedia, ale w każdej sytuacji należy doszukiwać się pozytywów, jakiekolwiek by one nie były... wielu naiwnych pisze, że teraz powinniśmy się jednoczyć i współpracować... osłąbiony PiS i SLD to łakomy kąsek dla PO, Komorowski prawdopodobnie zostanie prezydentem, zobaczymy jak to jest ze skutecznością PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zginęli ważni ludzie i niech sobie trąbią o tym 24/dobę w TVN24, TVP1/2 czy nawet w TVN. Ale na cholerę rozwalili program TVN Turbo to nie wiem. Kanał tematyczny to kanał tematyczny i powinien pozostać przy swoim programie. Jak bym chciał wiadomości, to bym sobie na nie przełączył, bo wczoraj to nie sposób na nie nie trafić.

 

No ja sie boje lodówkę otwierać...bo pewnie też tam o tym usłyszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia jest straszna i tego się nie neguje.

Ale na pewno będzie tak jak po smierci Papieża wielkie pojednanie płacz i łzy.

Kilka dni minęło i znowu lali się na stadionach.PIS dojdzie do wniosku,ze to przez PO się stało lub Rosjanie doprowadzili do katastrofy-takie gadanie wcale mnie nie zdziwi bo PIS jako tako pro rosyjski chyba nie był.Prezydent teraz jest wielkim bohaterem,patriotom,Polakiem itp.Dla tych samych ludzi w piątek jeszcze nim nie był-a teraz jest.W sobotę w pracy nawet mój kumpel zatwardziały POwiec klnący na PIS i prezydenta wspominał go ciepło.Ludzki odruch potrwa jeszcze kilka dni.Nazwa jego imieniem szkoły,ronda i ulice.

Interesuję się trochę polityką nie mam jakiś tam sprecyzowanych poglądów ale różnego rodzaju debaty,wywiady spotkania będą wyglądały dziwnie bez Putry,Gosiewskiego(wspominane jego krótkie łapki na forum) Szmajdzinskiego itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jakby byl wysoko powiedzmy chociarz (500 m nad ziemia) ale on podobno lecial nisko wedlug zeznan swiadkow.

 

Wie ktos moze czy lecieli na VFR czy na IFR.

Podobno widocznosc bylo w okoloicach 500m czyli musieli leciec na IFR.

 

Tak nawiasem to TU-154 zostaly wycofane z niektorych lotnisk nie z uwagi na rozwiazania technicze ale z uwagi na limity chalasu.

 

A pozatym "czana skrzynka" nie jest czaeba tylko pomaranczowa i nie jedna ale dwie w dwoch roznych miejscach samolotu. Jesna to FDR Flight Data Recorder (rejestrujacy paramatry lotu wysokosc kat natarcia przedkosc, przechyl itd). Druga to CVR Cockpit Voice Recorder Rejestrujacy wszystko co jest powiedziane w kokpicie.

 

 

z relacji wynika, że samolot podchodził do lądowania, ale nie wiem jak to piloci obliczyli bo wynika z tego, że około 800 metrów od pasa samolot wg relacji świadków zaczął przycinać drzewa skrzydłem więc na jakiej wysokości mógł być ? 10-20 metrów ??, co więcej był około 400 !?! metrów na prawo? od osi pasa, wydaje mi się, że mogło to wyglądać tak: pilot podchodził do lądowania coś poszło nie tak i za wcześniej zszedł na niski pułap, a że maszyna nie była w osi pasa chciał skorygować, wprowadził maszynę w lewoskręt i ta zahaczyła skrzydłem o drzewa, reszty można się już domyśleć, mogło też być tak, że się zorientował i zwiększył ciąg, ale co z tego jak te silniki mają około 20 sekundowego laga więc było już za późno przy tak niskim pułapie lotu... w każdym razie uderzenie musiało być potężne bo w tv mówią, że jest problem z identyfikacją ciał, zidentyfikowali tylko 20 ?! i to większość po fragmentach odzieży...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...