Skocz do zawartości
zzizzy

Katastrofa samolotu z Prezydentem na pokładzie!

Rekomendowane odpowiedzi

Link.

 

"Prokurator Generalny ocenił, że najistotniejsze zadanie w całej sprawie będzie teraz miała komisja badania wypadków lotniczych. - Zabezpieczane są dokumenty, a także rzeczy osobiste odnalezione na miejscu tragedii. Będą zabrane do Polski i wydawane rodzinom - zapowiedział Seremet w radiu RMF FM. Zarazem Seremet przekazał opinię będącego na miejscu Naczelnego Prokuratora Wojskowego płk. Krzysztofa Parulskiego, że współpraca z rosyjskimi prokuratorami jest wzorowa.

 

Wcześniej "Wprost" dowiedział się nieoficjalnie, że Polscy i rosyjscy prokuratorzy odczytali większość informacji zapisanych na czarnych skrzynkach z prezydenckiego samolotu, który w sobotę rozbił się w Smoleńsku. Ostateczny przebieg rozmów polskich pilotów ma być znany w ciągu kilku dni.

 

Śledczy badali dwie skrzynki: jedną zawierającą zapis rozmów pilotów oraz drugą, na której zapisane są parametry lotu. Media informowały wcześniej, że jedna z nich została lekko uszkodzona. "Wprost" informuje, że także tę udało się odczytać.

 

Rosjanie poczekali z otwarciem czarnych skrzynek na przybycie polskich prokuratorów."

 

Przypomnę, p.Andrzej Seremet został mianowany Prokuratorem Generalnym przez prezydenta Kaczyńskiego (po uprzednim dość dogłębnym zweryfikowaniu/zaopiniowaniu) kandydatury.

Jak to był zamach (o czym "snuje wizje" p.Górski z PiS), to ja jestem ksiądz.

 

ps. to był po prostu wypadek (katastrofa lotnicza), tak jak pisał ~maxymili & ~marco.Wynikająca z pośpiechu.

 

Skrzynki, a raczej ich zawartość, zostaną utajnione, czy nie?

 

Bardzo dobre pytanie, sprawa jest stosunkowo jasna, Rosjanie przekażą w nienaruszonym stanie skrzynki/zawartość stronie polskiej, ale co się stanie po stronie polskiej z tymi skrzynkami/zawartością - to już zależy od strony polskiej, dalej nie będę rozwijał.Myślę że czas pokaże, na razie to by były tylko spekulacje.Wedle mnie powinny zostać całkowicie odtajnione/jawne.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki, a raczej ich zawartość, zostaną utajnione, czy nie?

 

Na obecnym etapie śledztwa nie ma danych, z których wynikałoby, że na pilotów prezydenckiego samolotu, który rozbił się w trakcie lądowania koło Smoleńska, była wywierana presja - poinformował dziennikarzy prokurator generalny Andrzej Seremet.

Jak dodał, w tym zakresie będą jednak analizowane czarne skrzynki z rozbitego Tu-154. Zaznaczył, że eksperci będą próbować wychwycić tło rozmów, tak by ustalić "czy padały jakieś sugestie wobec pilotów".

 

Seremet poinformował równocześnie, że identyfikacja ciała żony prezydenta Marii Kaczyńskiej, została przeprowadzona wstępnie - przez członka rodziny. Nie potwierdzono jej na razie przez badania DNA.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie, sprawa jest stosunkowo jasna, Rosjanie przekażą w nienaruszonym stanie skrzynki/zawartość stronie polskiej, ale co się stanie po stronie polskiej z tymi skrzynkami/zawartością - to już zależy od strony polskiej, dalej nie będę rozwijał.Myślę że czas pokaże, na razie to by były tylko spekulacje.Wedle mnie powinny zostać całkowicie odtajnione/jawne.

 

Jak przekaza w nienaruszonym stanie jak podobno zapis na nich juz jest analizowany, za granica.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~Carson, miałem na myśli to (pisząc o "nienaruszonym stanie") że Rosjanie nie manipulują nic w tych skrzynkach na miejscu przed ich udostępnieniem/otworzeniem przez stronę polską.A to że zapis na nich jest analizowany za granicą nic nie udowadnia, ani nic nie obala.Przecież są tam polscy eksperci, więc zakładam że robią to wspólnie, Polacy z Rosjanami.Zresztą ja bym trochę poczekał w czasie aż dotrą do nas szersze informacje na ten temat.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij proszę. Jeśli nie zaliczy jakiejś spektakularnej wtopy to nic się nie zmieni w postrzeganiu jego kandydatury. Oczywiście jeśli podpisze jako pełniący obowiązki jakąkolwiek decyzje personalną to będzie ostrzeliwany przez niektórych skrajnych krzykaczy, ale ich głos jest brany pod uwagę i tak tylko i wyłącznie przez ludzi którzy na Komorowskiego nigdy by nie zagłosowali.

...

 

 

 

Jedno banalne pytanie. Jaki interes miała by mieć Federacja Rosyjska w pozbyciu się niezbyt ważnego z ich punktu widzenia polityka, bez realnego wpływu na politykę istotnych państw do Rosji?

 

Pryczyny dla których oceniłem szanse Komorowskiego na elekcję tak nisko są bardzo złożone i tylko część z nich leży po stronie samego kandydata. Co do przyczyn leżących po stronie Komorowskiego to ta wypowiedź

dość dobrze ilustruje klasę polityka (jakieś brednie o ślepym snajperze w sytuacji gdy komentuje zagrożenie

głowy państwa): http://www.youtube.com/watch?v=HLO7DjlTSY4

 

Jeśli chodzi o banalne pytanie o interes to zawiera nieuzasadnione założenie o małej ważności polityka z

punktu widzenia Rosji.

Przypomnij sobie jednoznaczne stanowisko i działanie Lecha Kaczyńskiego w sprawie

konflktu rosyjsko-gruzińskiego to zrozumiesz dlaczego mogła istnieć motywacja do ingerencji w wewnętrzną politykę w Polsce, zwłaszcza jeśli skonfrontujesz to z lekceważącą i jednoznacznie negatywną

wypowiedź Komorowskiego odnśnie wisyty w Gruzji (określił wizytę jako niepoważną).

Zakłaając że Rosji ingerencja w wewnętrzna polityka w Polssce zupełnie nie interesuje łatwo uzyskamy sprzeczność z działniem ambasady rosyjskiej odnoścnie korespondencji z kancelarią prezydenta w sprawie

uroczystości w Katyniu.

Czemu innemu mogły służyć utrudnienia ambasady rosyjskiej dotyczące korespondencji jeśli

nie ingerencji w politykę wewnętrzną w Polsce?

Uroczystość w Katyniu przez profesjonalny marketing polityczny jest postrzegana jako element kampanii

wyborczej. Dlatego kancelaria prezydenta miała utrudnienia ze strony PO ale współdziałanie

w zakresie utrudnień ze strony ambasady wygląda już bardzo dziwnie.

Spór wokół listu Lecha Kaczyńskiego do ambasadora Rosji - Wiadomości - WP.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... co się stanie po stronie polskiej z tymi skrzynkami/zawartością - to już zależy od strony polskiej, dalej nie będę rozwijał.Myślę że czas pokaże, na razie to by były tylko spekulacje.Wedle mnie powinny zostać całkowicie odtajnione/jawne.

 

To czy ujawnią pełny zapis i czy w ogóle ,to będzie też zależeć od tego co tam było. Bo to nie chodzi (z punktu powagi państwa) tylko o obiektywne wyjaśnienie ludziom przyczyn katastrofy ale i o wagę miejsca gdzie lecieli uczestnicy tego wypadku .Z tych czynników trzeba sobie zdawać sprawę że zawsze wszystkie informacje są filtrowane przez pryzmat powagi państwa ,a w tym przypadku dwóch państw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~mpeg-4 - dla mnie to jest kwestia otwarta, w sensie o niczym teraz nie będę pisał o "przesądzaniu czegoś, bądź nie" - zobaczymy.Twoja teza może być prawdziwa, ale musimy poczekać trochę i uważnie obserwować, kto, jakie informacje podaje etc.

 

~dwaIP

"[...]Pryczyny dla których oceniłem szanse Komorowskiego na elekcję tak nisko są bardzo złożone i tylko część z nich leży po stronie samego kandydata. Co do przyczyn leżących po stronie Komorowskiego to ta wypowiedź

dość dobrze ilustruje klasę polityka (jakieś brednie o ślepym snajperze w sytuacji gdy komentuje zagrożenie

głowy państwa): http://www.youtube.c...h?v=HLO7DjlTSY4 [...]"

Jak pan Komorowski zostanie prezydentem RP, to będzie co najmniej nieciekawie dla kraju, z wielu względów o których teraz (nie czas na to) pisał nie będę.

Mojego zaufania ten człowiek nie wzbudza - zdecydowanie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co zauważyłem, że wyborcy PO, SLD są w stanie z uwagi na powagę sytuacji, wypowiadać się w sposób stonowany i właściwy, natomiast wyborcy PiS nie dosyć, że sieją "ferment", plują jadem atakując drugą stronę, co źle o nich świadczy, żeby nie szukać dalej np. dwaIP cały czas miesza każdego członka PO z błotem nawet teraz, nie widzę natomiast nikogo kto by w tej chwili tak krytycznie wypowiadał się o ludziach z PiS, tak samo byłem dzisiaj na zakupach dwie panie stojące w warzywniaku nie ukrywając na kogo głosowały w ostatnich wyborach tak wypowiadały się o Tusku i jeszcze o kimś z PO "Ten suki...syn, złodziej jeb..." itd, itp. nie twierdzę, że wszyscy wyborcy PiS tak postępuję ba daleko mi jest do takiej tezy, ale niestety większość ludzi, którzy głosowali na PiS dzisiaj zamiast zachować powagę miesza z błotem przeciwną stronę to wiele jednak mówi o wyborcach tejże partii.

Edytowane przez mastertab
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

~mastertab

"[...]Wiecie co zauważyłem, że wyborcy PO, SLD są w stanie z uwagi na powagę sytuacji, wypowiadać się w sposób stonowany i właściwy, natomiast wyborcy PiS nie dosyć, że sieją "ferment", plują jadem atakując drugą stronę, co źle o nich świadczy, żeby nie szukać dalej np. dwaIP[...]"

przykład

"[...]Na sama mysl ze pis i ziobro prezydentem dostaje bialej goraczki.

 

Juz chyba wolelibysmy giertycha lub leppera anizeli ta gnide - mowiac o moim otoczeniu.[...]"

 

"Pełna kultura" - nie to co ~dwaIP.

Na onecie to już w ogóle - "wersal".Ech, ten ~dwaIP - ośmiela się mieć inne zdanie, nawet jeżeli sam się z nim nie zgdzam/y.

 

 

Eot w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

przykład

 

 

"Pełna kultura" - nie to co ~dwaIP.

Na onecie to już w ogóle - "wersal".Ech, ten ~dwaIP - ośmiela się mieć inne zdanie, nawet jeżeli sam się z nim nie zgdzam/y.

 

 

Eot w tej materii.

 

Na onecie to wiesz teoretyczna anonimowość robi swoje i jedni i drudzy atakują siebie nawzajem, a tak naprawdę nie wiadomo kto jest kto, więc w ogóle aspekt onetu i innych portali pomijam.

Pisałem o tym tylko co widzę i słyszę na ulicach, w swoim otoczeniu znajomych, przyjaciół, rodziny.

Ja dałem przykład dwaIP ty Aurora001 ok 1:1 natomiast jak pisałem wcześniej na ulicach wygląda to zupełnie inaczej poza tym nie jestem pewien, ale Aurora001 wypowiedział negatywnie może 2 razy, a dwaIP od samego początki istnienia tego tematu miesza z błotem ludzi z PO i snuje jakieś teorie spiskowe rodem z "Faktu".

 

Poza tym ktoś tu już przytoczył wcześniej wypowiedź Moniki Olejnik, którą spotkała przykra sprawa gdy poszła oddać hołd poległym pod Pałac Prezydencki, to mniej-więcej w tej chwili oddaje sens mojej wypowiedzi i tego z czym się spotkałem w realnym świecie, a nie "onetowym".

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co zauważyłem, że wyborcy PO, SLD są w stanie z uwagi na powagę sytuacji, wypowiadać się w sposób stonowany i właściwy, natomiast wyborcy PiS nie dosyć, że sieją "ferment", plują jadem atakując drugą stronę, co źle o nich świadczy, żeby nie szukać dalej np. dwaIP cały czas miesza każdego członka PO z błotem nawet teraz

 

Siejesz jakąś dezinformację, nigdy nie byłem wyborcą PiS.

Masz zakodowany jakiś fałszyway podział na strony

(czyli widzisz dwa stada baranów prowadzone przez propagandy partyjne a rzeczywistość jest nieco inna).

To że ktoś głosował na Lecha Kaczyńskiego w wyborach

prezydenckich nie oznacza że głosował na PiS w jakichś innych wyborach. Bardzo duża część wyborców

olewa podzaiały partyjne (i ja się do takich zaliczam) Przykładowo w wyborach do senatu głosują na

kandydatów z różnych ugrupowań wybierając osoby nie partie.

Wypowiedziałem sie bardzo negatywnie na temat kandydatury Komorowskiego

na prezydenta bo taki mam na ten temat pogląd. Wcześniej były inne wypowiedzi krytykujące potencjalnego kandydata PiS ale jakoś tego nie widzisz.

Gdzie żeś się doszukał mieszania z błotem każdego członka PO ? Nie oceniam ludzi na postawie tego czy są

w takiej czy innej partii politycznej. Jest wiele osób w PO które cenię bardzo wysoko.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzcie na psych... sorry, salon24 to zobaczycie zachowanie sympatykow zmarlego prezydenta w calej krasie.

 

I jedno przypomnienie - jak sie oni, jednoczesnie przeciwnicy Geremka zachowywali po jego smierci a jak zachowuja sie teraz przeciwnicy Kaczynskiego.

 

Po prostu, tzw prawica jak zginie ich przeciwnik to idzie tanczyc na jego grobie i jest teraz w szoku ze ich przeciwnicy nie zachowuja sie tak samo.

 

Dla mnie jedyne slowa na ich okreslenie sa takie za ktore dostaje sie tutaj bana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wraca nuta samo-chwalenia eloPO. Jesteśmy 'Ynteligentni', piękni, i w ogóle pełna kultura...

 

Nie chwalenia, ale obserwacji, a także tego, że zamiast wszyscy STFU, albo rozmawiać o konkretach to jadą po innych jak po łysej kobyle.

 

dwaIP sorry, ale Lech Kaczyński był w wyborach 2005 kandydatem PiS-u, a więc głosowałeś na PiS w wyborach prezydenckich. Nie zabraniam Ci się wypowiadać negatywnie na temat Komorowskiego, ale dlaczego teraz i w tym temacie ??

 

To by było tyle z mojej strony gdyż ten temat raczej nie jest od takich dyskusji.

 

Nie wydaje mi sie, ze uslyszelibysmy "cala prawde", jesli okazaloby sie ze na nagraniu rozmow z kokpitu slychac prezydenta robiacego niepowazna awanture kapitanowi (zmuszajac go do ladowania w smolensku bez wzgledu na ryzyko). Co oznaczaloby ze wine za katastrofe ponosi zarowno prezydent jak i kapitan. Nie wydaje mi sie zeby ktokolwiek odwazyl sie przedstawic zmarlego prezydenta w takim swietle. No ale to tylko moje zdanie...

 

Teraz i przez najbliższy czas być może nie, ale za jakiś czas jacyś dziennikarze z gazety, telewizji, radia na pewno o czymś doniosą wszak nie raz różne rzeczy wypływały ktoś kto będzie miał dostęp do tych informacji nie omieszka podzielić się tym z jakimś dziennikarzem. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy ujawnią pełny zapis i czy w ogóle ,to będzie też zależeć od tego co tam było. Bo to nie chodzi (z punktu powagi państwa) tylko o obiektywne wyjaśnienie ludziom przyczyn katastrofy ale i o wagę miejsca gdzie lecieli uczestnicy tego wypadku .Z tych czynników trzeba sobie zdawać sprawę że zawsze wszystkie informacje są filtrowane przez pryzmat powagi państwa ,a w tym przypadku dwóch państw .

 

Nie wydaje mi sie, ze uslyszelibysmy "cala prawde", jesli okazaloby sie ze na nagraniu rozmow z kokpitu slychac prezydenta robiacego niepowazna awanture kapitanowi (zmuszajac go do ladowania w smolensku bez wzgledu na ryzyko). Co oznaczaloby ze wine za katastrofe ponosi zarowno prezydent jak i kapitan. Nie wydaje mi sie zeby ktokolwiek odwazyl sie przedstawic zmarlego prezydenta w takim swietle. No ale to tylko moje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"[...]Ja dałem przykład dwaIP ty Aurora001 ok 1:1 natomiast jak pisałem wcześniej na ulicach wygląda to zupełnie inaczej poza tym nie jestem pewien, ale Aurora001 wypowiedział negatywnie może 2 razy, a dwaIP od samego początki istnienia tego tematu miesza z błotem ludzi z PO i snuje jakieś teorie spiskowe rodem z "Faktu".

 

Poza tym ktoś tu już przytoczył wcześniej wypowiedź Moniki Olejnik, którą spotkała przykra sprawa gdy poszła oddać hołd poległym pod Pałac Prezydencki, to mniej-więcej w tej chwili oddaje sens mojej wypowiedzi i tego z czym się spotkałem w realnym świecie, a nie "onetowym".[...]"

 

Za wszelką cenę próbujesz wejść w tym temacie na pozycje <a ja i tak Ci dołożę, pokażę że moje na wierzchu> (w mniej lub bardziej zawoalowany sposób) - przynajmniej w ostatnich postach - co to znaczy "ok. 1:1", to jakaś gra jest ?!

A co do pani Olejnik, to ja na Twoim miejscu bym się zastanowił (lub chociaż próbował) - zadał bym sobie pytanie dlaczego p.Olejnik została potraktowana tak a nie inaczej, nic się nie dzieje bez powodów, niezależnie od tego czy ja mam "prawe" czy "lewe" czy "środkowe" poglądy.

 

Nie chwalenia, ale obserwacji, a także tego, że zamiast wszyscy STFU, albo rozmawiać o konkretach to jadą po innych jak po łysej kobyle.

 

Ty nie jedziesz jak po łysej kobyle w stosunku np. do ~dwaIP ? - wybrałeś sobie "kozła ofiarnego" i jedziesz równo.

Twoja obserwacja jest na poziomie poniżej poziomu - vide "obserwacja p.Olejnik".

I nie myśl sobie że nikt tego co piszesz nie zauważy, bo będzie się bał - ktoś zawsze zauważy, i napisze.

E.O.T.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wszelką cenę próbujesz wejść w tym temacie na pozycje <a ja i tak Ci dołożę, pokażę że moje na wierzchu> (w mniej lub bardziej zawoalowany sposób) - przynajmniej w ostatnich postach - co to znaczy "ok. 1:1", to jakaś gra jest ?!

A co do pani Olejnik, to ja na Twoim miejscu bym się zastanowił (lub chociaż próbował) - zadał bym sobie pytanie dlaczego p.Olejnik została potraktowana tak a nie inaczej, nic się nie dzieje bez powodów, niezależnie od tego czy ja mam "prawe" czy "lewe" czy "środkowe" poglądy.

 

 

 

Ty nie jedziesz jak po łysej kobyle w stosunku np. do ~dwaIP ? - wybrałeś sobie "kozła ofiarnego" i jedziesz równo.

Twoja obserwacja jest na poziomie poniżej poziomu - vide "obserwacja p.Olejnik".

I nie myśl sobie że nikt tego co piszesz nie zauważy, bo będzie się bał - ktoś zawsze zauważy, i napisze.

E.O.T.

 

Miałem się więcej nie wypowiadać, ale widać że inaczej się nie da.

 

Widzę, że to ty masz jakieś porównania do gry, "wejść na pozycję" na jaką pozycję nie wiem o co Ci chodzi nie narzucam Ci niczego, a jedynie obiektywnie z mojego punktu widzenia przedstawiam to co słyszę i widzę.

Ty wciąż masz chyba problemy z odróżnieniem tego co jest pracą, a co życiem, jak lubisz porównania do gier to dam Ci przykład piłkarzy dwóch klubów podczas meczu cała drużyna skupia się na wygraniu meczu wszystkimi dostępnymi metodami, ale po meczu obie drużyny mogą iść jak starzy dobrzy kumple na piwo, tak samo jest w polityce każda partia dąży do wygrania wyborów, przedstawienia swojej racji w każdy możliwy sposób, ale po pracy normalnie mogą razem rozmawiać itd. Pani Olejnik mogła się nie zgadzać z prezydentem mogła go nie lubić, ale to nie znaczy że go nienawidziła poszła jak miliony polaków oddać hołd zmarłym, nawet jak jakaś Pani z innej opcji politycznej miała pewnie obiekcje mogła w bardziej cywilizowany sposób je przedstawić.

 

Pokaż w którym miejscu jadę po dwaIP jak po łysej kobyle, czy nazywam go takim a takim nie, więc o co Ci chodzi masz problemy z rozumieniem czytanego tekstu ??

 

Nie rozumiem w ogóle drugiej części wypowiedzi czy ja kogoś straszę ?? Jeśli ktoś się mnie boi na prawdę nie ma co ja nie gryzę :lol2:

 

Dalej się chyba nie będę wypowiadał bo najwyraźniej Pan potfur uznał, że zagrażam jego jakiejś wydumanej pozycji w tym temacie być może to jego forum nie wiem zakupił je czy jak ??

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - śmiać się, czy płakać...

 

Część ludzi w tym temacie pisało jak to politycy w mediach fałszywie lamentują i biadolą, a dzień później kłócą się między sobą po staremu.

 

A teraz część tych ludzi robi dokładnie to samo, co rzeczeni politycy. W tym samym temacie, w którym ich krytykowali.

 

 

 

 

Zamknąłbym ten temat, ale ktoś mnie ubiegł.

 

 

 

 

Niektóre posty są poniżej przeciętnego komentarza na onecie. Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze. Nie wyrwiecie sobie racji, nie przekonacie nieprzekonanych do swoich racji. Uszanujmy więc tych poległych. Czy ich lubiliśmy i podziwialiśmy, czy nie, zasługują na ten piękny szacunek dla zmarłych.

Sam się też biję w pierś bo nieco się z wypowiedziami za daleko posunąłem. Moderacja ma pełnię racji, to nie jest czas na dzielenie włosa na czworo. Mamy żałobę narodową.

Zobaczcie jak wygląda temat na moim forum klanowym na zbliżony temat. Tam zazwyczaj w off tniemy się jak dzieciaki w piaskownicy, a teraz: FORUM KLANU ZXC • Zobacz temat - [*]Kondolencje rodzinom ofiar katastrofy w Smoleńsku[*] zgoda, mimo różnych poglądów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, ze uslyszelibysmy "cala prawde", jesli okazaloby sie ze na nagraniu rozmow z kokpitu slychac prezydenta robiacego niepowazna awanture kapitanowi (zmuszajac go do ladowania w smolensku bez wzgledu na ryzyko). Co oznaczaloby ze wine za katastrofe ponosi zarowno prezydent jak i kapitan. Nie wydaje mi sie zeby ktokolwiek odwazyl sie przedstawic zmarlego prezydenta w takim swietle. No ale to tylko moje zdanie...

 

 

Odnośnie użytego przeze mnie określenia ''zachowania powagi państwa'' to go użyłem w takim sensie, że zawsze najważniejszym priorytetem dla każdego rządu jest zachowanie w pełni kompetentnego obrazu państwa czyli tzw ''powagi państwa'' w oczach społeczeństwa ,a nie że sugerowałem że odbywało się tam coś niegodnego powagi. Należy też zaznaczyć ,że jeżeli te nagrania nie zostaną upublicznione ,to też nie musi to oznaczać że jest na nich nagrane coś kompromitującego ,mogą tam być po prostu utrwalone drastyczne momenty .Oczywiście można rozważyć różne scenariusze ale myślę że najlepiej będzie je rozważać dopiero jak wszystkie procedury śledczo wyjaśniające dobiegną końca. I wtedy dopiero będziemy mogli je oceniać jak je oceniamy z naszego punktu widzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, dobry komentarz z wykopu:

 

Lech Kaczyński miał 167-168cm

 

więc niżsi lub porównywalni do niego:

 

Dmitrij Miedwiediew 162 cm

Nicolas Sarkozy 165 cm (http://img641.imageshack.us/img641/8914/sarkozykaczynski18743.jpg mimo specjalnych butów, fryzury i wysunięcia się do kamery widać kto jest wyższy...)

Silvio Berlusconi 164 cm

Wladimir Putin 167 cm

Jassir Arafat 157 cm

Kim Dzong ll 162 cm

 

Włodzimierz Lenin 164 cm

Józef Stalin 162 cm

Nikita Chruszczow 160

Napoleon Bonaparte 157-167 cm

Toulouse-Lautrec 150 cm

Kant – 152 cm

Balzak – 157 cm

Wolter- 160 cm

 

Lech Wałęsa 169cm

Aleksander Kwaśniewski 169cm

Marek Borowski 168 cm

Andrzej Lepper 170- 171 cm

Jan Rokita 170 cm

Angela Merkel 172 cm

Adam Lipiński 170 cm

Aleksander Szczygło 170 cm

Wojciech Olejniczak 175 cm

Zbigniew Ziobro 174 cm

Bronisław Komorowski 174 cm

Donald Tusk 174 cm

Z dedykacją dla wszystkich gimbusów z gimnazjów :razz:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze sie o mnie i o moje zdanie nie czepiac co do ziobry, obszerniejsze tlumaczenie jest w temacie polityka i politycy.

 

Mimo iz nie jestem fanem prezydenta, ani go nie lubie, nie bede lubial, ani nie zamierzam jakkolwiek popierac PiS i bylego prezydenta, to do cholery jasnej prosze mnie nie mieszac do tego jako ujme dla tragedii - wstalem w niedziele rano, mimo iz od 3 tygodni NIE MIALEM dnia wolnego (7-22) w pracy wlacznie z niedzielami (mialem pracowac w niedziele), to zamiast lezec w wyrze, pojechalem pod palac, zapalilem swieczke za 10zl i czekalem prawie 3h marznac jak ja pier*** az przejedzie orszak i odbyc ostatnia droge z prezydentem co zreszta widac, acz nie bylem na cos takiego gotowy, bo zorientowalem sie dopiero w trakcie ze za orszakiem jada rowerzysci. To jest tragedia czlowieka i ludzi ktorzy tam zgineli, a nie politykow. Z drugiej strony mam ochote palnac pare slow na temat politykow ktorzy tam pojechali, acz cholera go wie w jakim celu.

 

Nie mowiac juz o tym, ze godzina 9:30 rano sobota jestem w drodze do pracy i dostaje telefon alarmowy z wiadomoscia ze samolot prezydenta sie rozbil i wszyscy nie zyja. Mimo iz pewne osoby w mojej rodzinie maja do PiSu awersje to plakali rano razem ze mna w drodze do pracy. Ogladajac tlumy ludzi w drodze i w centrum handlowym ktorzy byli niczego nie swiadomi bylo strasznym przezyciem. I nie, to nie tylo z faktu ze przy okazji zginelo kilka osob mi dobrze znanych i rodzinie. Szkoda ze nie moglem byc na ostatniej herbatce w domu przy wizycie Szmajdzinskiego bo juz go nie poznam mimo tylu okazji.

 

Poza prezydentem, zginela masa ludzi i szacunek nalezy sie wszystkim, co najbardziej boli to pier**** debile ktorzy widza w tym tylko tragedie prezydenta jak czytam prawie wszedzie. Wszyscy zapomnieli kto jeszcze zginal, a w pierwszej kolejnosci stado bydla z PiS'u i popierajace ta partie tu i tam. To tak jak czyta sie propozycje nazwania stadionu narodowego im. Lecha Kaczynskiego i komentarze. Noz sie sam otwiera, a w szczegolnosci kiedy takie cos jest zaraz po tragedii.

 

Na szczescie jestem ateista, ale jak ktos wspomnial, ze na mszy oskarza sie rosje to powiem szczerze. Gdybym byl na tej mszy, to ktos wyglaszajacy takie poglady z ambony dostalby ode mnie butem w stylu BUSH'a i glosny protest.

 

I nie dajmy sie zwariowac, szkalowanie ludzi przez PiS i zmarlego nagle odmienilo sie w narodowa histerie, szkoda ze sam prezydent i jego otoczenie nie potrafili sami zrobic pewnych rzeczy jak nalezy w takim i podobnych wypadkach.

Jednakze nie dajmy sie zwariowac, to jest tragedia jak pisalem ludzi, a nie politykow. Oni nie istnieja bez bycia ludzmi.

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wklejam linka (do popularnego rosyjskiego forum komputerowego) do dyskusji na ten sam temat ,tak po prostu dla ogólnego zorientowania się jak to wydarzenie jest odbierane na podobnym forum w kraju gdzie to wydarzenie miało miejsce:

 

Mój odnośnik

 

I odżył właśnie temat o katyniu :

Mój odnośnik

 

Poniżej jest w miarę dobry translator z dwutygodniowym trialem :

 

Mój odnośnik

Edytowane przez mpeg-4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...