Skocz do zawartości
zzizzy

Katastrofa samolotu z Prezydentem na pokładzie!

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież Kaczorowski bardziej zasługuje niż Kaczyński na pochówek na Wawelu.

Słyszałem teraz wypowiedź Dziwisza w Wiadomościach : "Na prośbę rodziny....."

Czyli wszystko jasne: Jarek po raz kolejny pokazał ,że zrobi wszystko by nazwisko Kaczyński przeszło do historii.....

Chociaż niewiele zrobiło dla tego kraju , ot cała prawda.....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Wawel był by prywatną rezydencją Państwa Kaczyńskich to oczywiście nic nam do tego. Nie jest nim. Jest jednym z najważniejszych miejsc wszystkich Polaków. Jedynym pochowanym w ostatnim czasie bezpośrednio po śmierci był Marszałek Piłsudski. Przepraszam, ale porównanie dokonań Marszałka a Prezydenta Kaczyńskiego jest tak oczywiste, że nie wymaga chyba żadnego rozpisywania. Nie porównujmy też powszechnego uwielbienia dla Piłsudskiego do poparcia Pana Prezydenta.

 

Decyzja została podjęta i dyskusja na ten temat nic nie wniesie.

Niektórym to nie odpowiada i muszą wyrazić swoje oburzenie.

Skoro muszą trudno ale niech nie powołują się na naród bo gdyby było referendum

naród by to zatwierdził. Tym co zapomnieli przypomnę że to naród wybrał

głowę państwa w wolnych wyborach i zapewne wybrał by ponownie wbrew

opinii różnej maści "autorytetów" i sondaży oraz mediów zaangażowanych

w popieranie innych kandydatów.

 

Odnośnie samego wypadku i badania przyczyn to zostanie dokładnie ustalone co

działo sie z samolotem bo na pokładzie znajdowała się trzecia czarna skrzynka

(polskiej konstukcji, w Rosji nie mozna jej odczytać zostanie to zrobione w Polsce) mająca za zadanie rejestrować dodatkowe parametry lotu pod kątem jakości

pilotażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przy frekwencji 50%?

Coś mi się wydaje że teraz poszło by więcej osób, a nie wierze że ponad połowa Polaków opowiedziała by się za tym.

Może nikłe, ale jakieś nadzieje jeszcze pokładam w ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro muszą trudno ale niech nie powołują się na naród bo gdyby było referendum

naród by to zatwierdził.Tym co zapomnieli przypomnę że to naród wybrał

głowę państwa w wolnych wyborach i zapewne wybrał by ponownie

 

Rozejrzyj się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naród by to zatwierdził... Szkoda, że większość Polaków, z którymi rozmiawiałem jest oburzona faktem pochówku Kaczyńskich na Wawelu. To miejsce dla ludzi wielkich i zasłużonych dla kraju. Jak Kaczyński z żoną może leżeć obok wielkich bohaterów naszego narodu? Tragiczna śmierć nie zrobi z niego narodowego autorytetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naród by to zatwierdził... Szkoda, że większość Polaków, z którymi rozmiawiałem jest oburzona faktem pochówku Kaczyńskich na Wawelu. To miejsce dla ludzi wielkich i zasłużonych dla kraju. Jak Kaczyński z żoną może leżeć obok wielkich bohaterów naszego narodu? Tragiczna śmierć nie zrobi z niego narodowego autorytetu.

 

Dokladnie...bynajmniej wsrod moich znajomych wszyscy sa oburzeni!

Na gg to mi sie nie chce nawet patrzec;

"tak, pochowajmy na wawelu, krola naszego. smiech na sali, przykre!"

"na Waweu?! - później już tylko beatyfikacja ;|"

Itd...i sa to opisy ludzi ktorzy jeszcze wczoraj mieli [ ' ] w opisach....

I zgadzam sie z tym w 100%...szopka i cyrk...cyrk, za który nie odpowiada śp. prezydent.....tak jak za jego życia, tak i po smierci Jaruś leczy swoje kompleksy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wspólnego miał Lech Kaczyński i jego rodzina z Krakowem? Obaj bracia Kaczyńscy nawet nie lubili tego miasta...

 

Przy całej mojej niechęci do obu braci, Lecha zawsze uważałem za tego normalniejszego i myślącego racjonalniej, a przypuszczalnie byłby niezłej klasy politykiem, gdyby uwolnił się od wpływu paranoicznego brata. Obawiam się, że po jego śmierci Jarosław zupełnie oderwie się od rzeczywistości, a ten pomysł jest tylko tego zapowiedzią. Zawsze robił wszystko, żeby jego brat zaszedł jak najdalej i był zapamiętany jako mąż stanu, ale to więcej niż lekka przesada. Myślę, że jak emocje opadną, niedorzeczność tego pomysłu dotrze do wszystkich.

 

P. Kaczyńscy powinni być pochowani albo na Powązkach, albo jeszcze lepiej na Cmentarzu Oliwskim, oboje lubili trójmiasto >click<. Kaczyńskiej z jej skromnością pomysł z Wawelem na pewno by się nie spodobał. Ciekawe, czy osoby podejmujące decyzje w ogóle o tym myślały?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po usłyszeniu tego newsa w radiu zaniemówiłem. Co wspólnego mają osoby pochowane na Wawelu z Kaczyńskim. Oczywiście oprócz faktu, że nie żyją? Otóż moi drodzy - nic. Z tego co dzisiaj w radiu usłyszałem (nie moje słowa) - na Wawelu spoczywają osoby, które chciały pojednać Polskę. Kaczyński jednak się do nich nie zalicza gdyż działał zupełnie odwrotnie. Pomysł z jego pochówkiem akurat w tym miejscu to totalny niewypał. Ktoś tu dobrze napisał, że gdyby żona Kaczyńskiego miała coś do powiedzenia to odwiodła by wszystkich od tej decyzji ... Mam tylko nadzieję, że stadionu narodowego nie obarczą jego nazwiskiem ...

Edytowane przez BLANTMEN
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja została podjęta i dyskusja na ten temat nic nie wniesie.

Niektórym to nie odpowiada i muszą wyrazić swoje oburzenie.

 

Decyzja strikte "polityczna" i działanie dziwne na maxa. 

 

"Niektórym" to stwierdzenie bardzo nieprecyzyjne...... obawiam się że większości to nieodpowiada.

 

Tym co zapomnieli przypomnę że to naród wybrał

głowę państwa w wolnych wyborach i zapewne wybrał by ponownie wbrew

opinii różnej maści "autorytetów" i sondaży oraz mediów zaangażowanych

w popieranie innych kandydatów.

 

 

 

 

Twoje pisolubstwo znowu dało znać o sobie panie kolego, bo: 

 

 

1. nie sądzę aby został ponownie wybrany

 

2. Kaczyński miał jedne media ojca Rydzyka i jego świtę 

 

3. autorytety na temat Kaczyńskiego sie niejednokrotnie wypowiadały nie będę przytaczał wypowiedzi bo to nie ma sensu i tak nie przekonam betonu pisowskiego 

 

Odnośnie samego wypadku i badania przyczyn to zostanie dokładnie ustalone co 

działo sie z samolotem bo na pokładzie znajdowała się trzecia czarna skrzynka

(polskiej konstukcji, w Rosji nie mozna jej odczytać zostanie to zrobione w Polsce) mająca za zadanie rejestrować dodatkowe parametry lotu pod kątem jakości

pilotażu.

 

Mylisz się i to bardzo. Nawet jak ustalą przyczyne wypadku np domniemany nacisk prezydenta, dowódców to nie podadzą tego do publicznej wiadomości. Byłoby to wielce niewłaściwe w zaistniałej sytuacji. 

 

 

 

 

Tym Wawelem to cholernie grubo przesadzili. Tak apropo to na pokładzie znalazłbym dużo bardziej zasługujące osoby na takie swoiste wyróżnienie np Kaczorowski. Kaczyński był warszawiakiem i tu powinien spocząc. Megalomania brata dała o sobie znać. Dobrze że nie wyjechał nikt z tekstem zróbmy kryptę Kaczyńskiego.......... wtedy to byłby dopiero hardcore.

 

Współczuje córce Kaczyńskich. Biedna dziewczyna aby odwiedzić grób będzie musiała się kopsnąc tylko do Krakowa. Masakra................... Nie dość że straciła oboje rodziców to jeszcze takie "pomysł"......... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dążenie do tego by nazwisko Kaczyński zaistniało na wieki mimo wątpliwych zasług dla Polski, zwłaszcza w porównaniu z resztą spoczywających na Wawelu + megalomania Jarosława.

2. Majchrowski przeliczył to na złotówki i stwierdził, że to bardzo opłacalne bo przecież Kraków teraz będzie wyniesiony na nagłówki, zyski wzrosną, czysty marketing, pierdzielić zasady.

3. Co miał zrobić Dziwisz ? sprzeciwić się, przecież by go spalili żywcem... może mu coś obiecali cholera wie, akurat obserwując pęd Jarsława do zaistnienia nie zdziwiło by mnie to.

 

Jak jeszcze teraz Jarosław zdecyduje się wystartować w wyborach prezydenckich to w ogóle uznam to wszytko co działo się po śmierci Św.P. Lecha za wykreowany teatr i obawiam się, że może wygrać bo korzystając z chwili na litość się naród weźmie.

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze stadionem byłbym nawet skłonny popierać, natomiast Wawel to szczyt megalomanii i imho nawet sam Lech Kaczyński by się na coś takiego nie zgodził...

 

A ja nie, uważam natomiast, że powinni jakoś tak go nazwać, żeby upamiętniał pamięć wszystkich ofiar tego wypadku. Fakt, że zginęło tam prawie 90 osób jest jak dla mnie istotniejszy niż to, że jedna z nich była prezydentem RP.

 

 

 

 

...

2. Majchrowski przeliczył to na złotówki i stwierdził, że to bardzo opłacalne bo przecież Kraków teraz będzie wyniesiony na nagłówki, zyski wzrosną, czysty marketing, pierdzielić zasady.

 

...

 

 

Tutaj trochę przesadziłeś, raz będąc łaskawym zredukować grób Kaczyńskich do roli atrakcji turystycznej, dwa zakładając, że po wsze czasy turyści będą walić drzwiami i oknami, żeby ten grób zobaczyć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dijkstra, jak usunąłeś posta to się do niego nie odnoś ;) Nie chodzi mi o sam fakt atrakcji turystycznej w postaci grobu Św.P Lecha i Marii Kaczyńskich, tylko o to, że Kraków zaistnieje w mediach i to za friko co niewątpliwie przekłada się na wzrost turystyki, zresztą oglądając w TV wypowiedź Dziwisza nie wyglądał jak by to była jego decyzja.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie

 

Ja byłbym skłonny poprzeć, ponieważ jakby nie patrzeć, Lech Kaczyński był nie tylko prezydentem Polski (a stadion jest w końcu Narodowy), ale też Warszawy (stadion jest w Warszawie). Jeśli doliczyć do tego tragiczne okoliczności śmierci to mianowanie stadionu jego imieniem byłoby uzasadnione. Z kolei gdyby nazwa miała uczcić wszystkie ofiary, to już zawsze stadion narodowy kojarzyłby się z Katyniem i podwójną tragedią, a nie o to przecież chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, np. stadion narodowy imienia "Ofiar 10 Kwietnia 2010" ;)

 

btw. dziś zauważyłem, że flaga ze znakiem firmowym MMarkt była opuszczona do połowy, czyżby ów znak był nowym symbolem narodowym ?

i jak tu mamy poważnie rozmawiać jak takie cyrki się robią, w Gruzji ulice imieniem Lecha Kaczyńskiego nazywają, pochówek na Wawelu, MM swoje flagi opuszcza do połowy a Dziwisz mówi o bohaterskiej śmierci już nie wspomnę o Rydzyku i jego kwiecistych wypowiedziach. czy to wg. Was jest poważne ?

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dijkstra, jak usunąłeś posta to się do niego nie odnoś ;) Nie chodzi mi o sam fakt atrakcji turystycznej w postaci grobu Św.P Lecha i Marii Kaczyńskich, tylko o to, że Kraków zaistnieje w mediach i to za friko co niewątpliwie przekłada się na wzrost turystyki, zresztą oglądając w TV wypowiedź Dziwisza nie wyglądał jak by to była jego decyzja.

 

Naprawdę, nie obawiaj się o medialność Krakowa, to miasto naprawdę świetnie sobie radzi bez tego rozgłosu; Gdańsk, w którym mieszkam teraz, niby znany i wogóle, jest przy nim turystycznym za[gluteus maximus]m. 

 

 

Co do posta, to tak mi się właśnie wydawało, że wyświetlanie się go innym kolorem coś znaczy, tylko nie wiedziałem co. Chyba go ukryłem i zaraz to poprawię, tylko gubię się w interfejsie nowego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu gdzieś w ludzkiej głupocie zaciera się to co najważniejsze czyli uczczenie ofiar bo jak sie okazuje dla niektórych jest najważniejsze żeby sie pokazać. Tyle dobrych słów padało przez te kilka dni na temat prezydenta i jedna decyzja wszystko zepsuła. Troche przerost formy nad treścią. Myśle że para prezydencka wolałaby odejść w spokoju ale nie. Nie w PL. Robi sie jeszcze smutniej niż było.

 

A co z Ryszardem Kaczorowskim? Jak już ktoś tu zauważył zasługi ma zdecydowanie większe. Niesmak pozostanie na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja o pochowaniu Prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu jest moim zdaniem niefortunna, myślę że osobiście byłby temu zamierzeniu przeciw, tak jak był przeciw nadaniu mu Honorowego Obywatelstwa Krakowa.

 

"Pragnę Państwu podziękować za ten jedyny w swoim rodzaju wyraz uznania. Jednak ze względu na zaistniałą wokół tego wydarzenia atmosferę napięcia i nieporozumień, "czuję się w obowiązku prosić o zaniechanie tego projektu" - napisał prezydent Kaczyński w liście, który został wczoraj odczytany podczas sesji Rady Miasta przez Józefa Pilcha, przewodniczącego Rady Miasta."

 

A to czy jest to (w głównej mierze) pomysł brata Prezydenta, Jarosława, wcale nie jest pewne - może być wręcz przeciwnie, za tą decyzją (w jakiejś mierze polityczną) mogą, podkreślam - mogą stać osoby takie jak kardynał Dziwisz, Bronisław Komorowski i rząd (a raczej przedstawiciele rządu, których jeszcze dokładnie z nazwiska nie poznaliśmy).Dlaczego tak mogłyby te osoby postąpić - tj. właśnie "wielka polityka" (nie czas jeszcze na rozważanie tego dziś przynajmniej).

 

ps. z drugiej strony np. taki Piłsudski kryształowy nie był na pewno, a jednak jest pochowany na Wawelu - myślę (jeżeli Prezydent Kaczyński zostanie pochowany na Wawelu) - że dopiero następne pokolenia będą w stanie ocenić ten fakt, co nie zmienia mojego osobistego, subiektywnego poglądu że Prezydent Kaczyński by tego nie chciał, i że jest to błąd (zarówno w wymiarze politycznym, jak i w każdym innym) - komu by mogło zależeć na tego typu obrocie sytuacji (ze względów, jak najbardziej politycznych) - to dopiero czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. z drugiej strony np. taki Piłsudski kryształowy nie był na pewno, a jednak jest pochowany na Wawelu - myślę (jeżeli Prezydent Kaczyński zostanie pochowany na Wawelu) - że dopiero następne pokolenia będą w stanie ocenić ten fakt, co nie zmienia mojego osobistego, subiektywnego poglądu że Prezydent Kaczyński by tego nie chciał, i że jest to błąd (zarówno w wymiarze politycznym, jak i w każdym innym) -  komu by mogło zależeć na tego typu obrocie sytuacji (ze względów, jak najbardziej politycznych) - to dopiero czas pokaże.

 

Dobra ale jakie są konkretnie zasługi prezydenta aby być w takim gronie pochowany?? Wysilam się ale nic mi do głowy nie wpada. 

 

 

Przez tą decyzję podjętą dzisiaj nie dość że podnieśli mi swą głupotą ciśnienie to jeszcze muszę w pewnym sensie łamać obyczaje odnośnie mówienia/pisania w nie do końca pozytywnym świtle osoby która zmarła.................. Koszmar jakiś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...