Skocz do zawartości
zzizzy

Katastrofa samolotu z Prezydentem na pokładzie!

Rekomendowane odpowiedzi

niekoniecznie, np. stadion narodowy imienia "Ofiar 10 Kwietnia 2010" ;)

 

btw. dziś zauważyłem, że flaga ze znakiem firmowym MMarkt była opuszczona do połowy, czyżby ów znak był nowym symbolem narodowym ?

i jak tu mamy poważnie rozmawiać jak takie cyrki się robią, w Gruzji ulice imieniem Lecha Kaczyńskiego nazywają, pochówek na Wawelu, MM swoje flagi opuszcza do połowy a Dziwisz mówi o bohaterskiej śmierci już nie wspomnę o Rydzyku i jego kwiecistych wypowiedziach. czy to wg. Was jest poważne ?

 

Doszukujesz sie spisku na sile. MM postanowil tez jakos uhonorowac zalobe narodowa, a marketow przecie nie zamkna. Ich flaga nie jest symbolem panstwowym, ale dla nich jest niejako godlem. Nie ludze sie, ze nie bylo to przemyslane i obliczone na efekt, ale nie potepiam tego gestu.

 

Co do gruzinow - oni bardzo Kaczynskiego lubili, byl w bardzo dobrych stosunkach z Saakaszwilim, wiec ich decyzje tez mnie nie dziwia. Zdziwilbym sie za to, gdyby w Rosji ktos wyskoczyl z takim pomyslem - to by dopiero bylo zagranie pod publiczke.

 

Dziwisz chyba dal sie poniesc retorycei teraz brnie biedny dalej, bo zmienic zdania juz teraz nie sposob.

 

EDIT:

A co z Ryszardem Kaczorowskim? Jak już ktoś tu zauważył zasługi ma zdecydowanie większe. Niesmak pozostanie na długo.

Jego jest mi najbardziej szkoda. Wielce zasluzony dla Polski czlowiek, a zostal zepchniety na plan dalszy, bo uwaga wszystkich koncentruje sie na Kaczynskim i malzonce.

Zgodnie z protokolem powinien byc witany na lotnisku i zegnany z takimi samymi honorami jak Prezydent Kaczynski - ciekawe, czy ktos bedzie o tym pamietal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja o pochowaniu Prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu jest moim zdaniem niefortunna, myślę że osobiście byłby temu zamierzeniu przeciw, tak jak był przeciw nadaniu mu Honorowego Obywatelstwa Krakowa.

 

"Pragnę Państwu podziękować za ten jedyny w swoim rodzaju wyraz uznania. Jednak ze względu na zaistniałą wokół tego wydarzenia atmosferę napięcia i nieporozumień, "czuję się w obowiązku prosić o zaniechanie tego projektu" - napisał prezydent Kaczyński w liście, który został wczoraj odczytany podczas sesji Rady Miasta przez Józefa Pilcha, przewodniczącego Rady Miasta."

 

A to czy jest to (w głównej mierze) pomysł brata Prezydenta, Jarosława, wcale nie jest pewne - może być wręcz przeciwnie, za tą decyzją (w jakiejś mierze polityczną) mogą, podkreślam - mogą stać osoby takie jak kardynał Dziwisz, Bronisław Komorowski i rząd (a raczej przedstawiciele rządu, których jeszcze dokładnie z nazwiska nie poznaliśmy).Dlaczego tak mogłyby te osoby postąpić - tj. właśnie "wielka polityka" (nie czas jeszcze na rozważanie tego dziś przynajmniej).

 

ps. z drugiej strony np. taki Piłsudski kryształowy nie był na pewno, a jednak jest pochowany na Wawelu - myślę (jeżeli Prezydent Kaczyński zostanie pochowany na Wawelu) - że dopiero następne pokolenia będą w stanie ocenić ten fakt, co nie zmienia mojego osobistego, subiektywnego poglądu że Prezydent Kaczyński by tego nie chciał, i że jest to błąd (zarówno w wymiarze politycznym, jak i w każdym innym) - komu by mogło zależeć na tego typu obrocie sytuacji (ze względów, jak najbardziej politycznych) - to dopiero czas pokaże.

 

Chociaz jeden (no dobra, moze kilku) potrafi sie tu rozsadnie wypowiedziec. Temat byl bardzo fajny do wczoraj, dzisiaj juz widze przeciwnicy czy to Lecha, czy Jarosława maja znowu uzywanie i poklask w kazdym kolejnym poscie. Jak zyl Lech, to wina za cale zlo tego swiata byla na niego, jak go nie ma, to wina za cale zlo zaczyna juz spadac na Jarosława, kiedy tak naprawde nikt z was nie ma zielonego pojecia jak sytuacja wygladala... Wybiorcza znowu podeslala info, w Faktach TVN potwierdza, wiec prawda jest najprawdziwsza i tylko ona jest prawdziwa... Czyli po staremu. A co do Wawelu, to pouczcie sie troche historii, nikt z tam pochowanych (no prawie nikt) swiety nie byl i kazdy z nich mial swoich przeciwnikow i zwolennikow.

Nawiasem mowiac genialna wypowiedz miala dzisiaj Staniszkis, ci to najgloszniej klapią dziobami mogliby posluchac.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam spiskowych teorii, uważam tylko, że to puste, nieprzemyślane do końca gesty które w dodatku są tworzone pod wpływem emocji.

 

@ DziubekR1 akurat na TVN, Polsacie, TVP, radio3 czy TokFM temat jest poruszany... Dziwisz powiedział, że zadecydowała rodzina, kto jest tą rodziną ? Chora matka ? nie wydaje mi się by to była jej decyzja, Córka ? No super na święto wszystkich św. tułać się do Krakowa i wśród tłumów pomodlić się nad grobami rodziców, jedynie Jarosław mi pasuje do takiej decyzji.

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to była decyzja polityczna z naciskiem na kolejne wybory prezydenckie lub parlamentarne to wydaje mi się,ze PIS zostanie pochowany razem z Lechem na Wawelu.To chyba jakaś nowa strategia.

Gdyby Jarosław leciał razem z bratem samolotem pewnie nie byłoby tak głupiego pomysłu teraz.

Temat bardzo skręca ku polityce.

Ladnie się nakręciło teraz się rozkręca.

Prezydent jak antyczny bohater.

Kwestia czasu a będą porównania do Romea i Julii czy tam jakieś innej tragicznej miłości.

Tych tragedii jest 96.

Szkoda Kaczorowskiego.Wielu ludzi przy tej okazji mogło się sporo dowiedzieć o nim a nie ciach!ły w stylu gdzie pies chodził do weterynarz.

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

ps. z drugiej strony np. taki Piłsudski kryształowy nie był na pewno...

Tak, piłsudski kryształowy nie był - bo czasy nie były kryształowe - wielu mu zarzuca, że wziął za dupę polityczne tałatajstwo i rozpirzył kanapowe samouwielbiające się towarzystwo. Szkoda że teraz nie może już tego zrobić - przydałoby się operację powtorzyć.

Jak można zwykłego polityka podnosić do rangi wielkiego polaka - co zrobił dla polski? poośmieszał się trochę próbując nasrać Rosji w ogródek i toczył nieustanne spory na poziomie poniżej krytyki z premierem.

Wielki Polakiem to był Jan Paweł II ---> nazywanie Lecha Kaczyńskiego "bohaterem narodowym" czy "wielkim polakiem" to kpina.

To był prezydent naszego kraju - tyle.

Gnojki próbują zbić kapitał polityczny -> to jest przyczyna i cała prawda o tym zamieszaniu.

 

Kiedyś trzeba było napisać "Dziady" żeby zostać pochowanym na Wawelu, a dziś wystarczy powiedzieć "spieprzaj dziadu"

...nic dodać nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam spiskowych teorii, uważam tylko, że to puste, nieprzemyślane do końca gesty które w dodatku są tworzone pod wpływem emocji.

 

@ DziubekR1 akurat na TVN, Polsacie, TVP, radio3 czy TokFM temat jest poruszany... Dziwisz powiedział, że zadecydowała rodzina, kto jest tą rodziną ? Chora matka ? nie wydaje mi się by to była jej decyzja, Córka ? No super na święto wszystkich św. tułać się do Krakowa i wśród tłumów pomodlić się nad grobami rodziców, jedynie Jarosław mi pasuje do takiej decyzji.

 

Ale skad wiesz jak to wszystko wygladalo ? Czy to moze poprostu nie jest wersja oficjalna ? Moze chcialo wiecej osob, moze chcial Tusk, chcial Komorowski, a poprostu oficjalnie podano rodzine, bo tak uznali ze bedzie najlepiej ? Juz raz w przypadku Lecha wyszlo, ze nie wszystko co mowia to do konca prawda i nie jest taki zly jak go malowali. Szkoda, ze dopiero po smierci... To teraz Jaro ma zginac, zeby polaczki w koncu przestali byc "i przed szkodą i po szkodzie glupi" ? Moze minie 20-30 lat i ludzie uznaja, ze to byla dobra decyzja ?? Nie kłapcie znowu dziobami jak stado baranow... Jeszcze pare dni nie minelo, to juz sobie kolejnego kozła ofiarnego cwaniaki szykuja...

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego jest mi najbardziej szkoda. Wielce zasluzony dla Polski czlowiek, a zostal zepchniety na plan dalszy, bo uwaga wszystkich koncentruje sie na Kaczynskim i malzonce.

Zgodnie z protokolem powinien byc witany na lotnisku i zegnany z takimi samymi honorami jak Prezydent Kaczynski - ciekawe, czy ktos bedzie o tym pamietal?

 

Z czystej ciekawości i oczywiście pomijając bezsprzecznie piękną biografię pana Kaczorowskiego, czemu uważasz, że powinien być witany z takimi samymi honorami jak Prezydent Kaczyński? Wydaje mi się, że biorąc pod uwagę, że III RP jest prawną spadkobierczynią PRL i fakt że rząd na uchodźstwie nie był uznawany przez praktycznie żaden liczący się kraj oficjalnie nie przysługuje mu dożywotni tytuł Prezydenta RP. Czy są jakieś uregulowania prawne w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramatem jest to, że jestesmy 3 dni po tragedii i zamiast ta cala 'wrzawa' ustawac, robi sie coraz donośniejsza. Na domiar złego obawiam się, że teraz Jareczek wystartuje w wyborach i zdobędzie 'prezydenta' z sentymentu i litości - a to juz bedzie komedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jak dla mnie, z tego co bylo widac w mediach, corka Kaczynskich, tak jak p. Kaczynska byla normalna, skromna kobieta i pomysl pochowku na Wawelu nie pasuje do niej zupenie.

 

Dla mnie idealnie pasuje to ze Dziwisz ktory od dawna ze swiatem kontaktuje od czasu do czasu wymyslil a Jaroslaw potakuje. Na zdanie najwazniejszej i najblizszej osoby czyli dziecka nie ma tutaj miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skad wiesz jak to wszystko wygladalo ? Czy to moze poprostu nie jest wersja oficjalna ? Moze chcialo wiecej osob, moze chcial Tusk, chcial Komorowski, a poprostu oficjalnie podano rodzine, bo tak uznali ze bedzie najlepiej ? Juz raz w przypadku Lecha wyszlo, ze nie wszystko co mowia to do konca prawda i nie jest taki zly jak go malowali. Szkoda, ze dopiero po smierci... To teraz Jaro ma zginac, zeby polaczki w koncu przestali byc "i przed szkodą i po szkodzie glupi" ? Moze minie 20-30 lat i ludzie uznaja, ze to byla dobra decyzja ?? Nie kłapcie znowu dziobami jak stado baranow... Jeszcze pare dni nie minelo, to juz sobie kolejnego kozła ofiarnego cwaniaki szykuja...

 

 

Nie podoba mi się ta decyzja, może mi się nie podobać ? może.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@potfur, weź poczytaj sobie o zasługach Piłsudskiego, ideałem nie był - prawda, nikt nie jest, ale jak się ma w odniesieniu do Św.P. Lecha ?

 

Ja nie porównuję zasług czy nie-zasług Kaczyńskiego z Piłsudskim, zwracam tylko uwagę że to nie o zasługi w tym wszystkim może chodzić.

 

Chociaz jeden (no dobra, moze kilku) potrafi sie tu rozsadnie wypowiedziec. Temat byl bardzo fajny do wczoraj, dzisiaj juz widze przeciwnicy czy to Lecha, czy Jarosława maja znowu uzywanie i poklask w kazdym kolejnym poscie. Jak zyl Lech, to wina za cale zlo tego swiata byla na niego, jak go nie ma, to wina za cale zlo zaczyna juz spadac na Jarosława, kiedy tak naprawde nikt z was nie ma zielonego pojecia jak sytuacja wygladala... Wybiorcza znowu podeslala info, w Faktach TVN potwierdza, wiec prawda jest najprawdziwsza i tylko ona jest prawdziwa... Czyli po staremu. A co do Wawelu, to pouczcie sie troche historii, nikt z tam pochowanych (no prawie nikt) swiety nie byl i kazdy z nich mial swoich przeciwnikow i zwolennikow.

Nawiasem mowiac genialna wypowiedz miala dzisiaj Staniszkis, ci to najgloszniej klapią dziobami mogliby posluchac.

 

Komentarz ~16-latka z ONETu (więc pewnie dla niektórych osób niemiarodajny, bo z ONETu) - niezależnie od treści:

 

"Nagle stajecie w obronie tradycji? Wawel grobem królów? A Sikorski, Piłsudski to także królowie? Co Wy wygadujecie? To jasne jak słońce, że zależy Wam tylko na tym, żeby nawet po śmierci Prezydenta odmówić mu tego czym się zasłużył. Poczytajcie sobie o nim, za granicą był bardzo szanowany i jego śmierć wywołała reakcję całego świata. A Wy nadal żyjecie tymi kłamstwami, które pokazały Wam media i dajecie się wciągać w kolejną manipulację, która ma na celu podzielić ten naród.

 

A przez chwilę myślałam, że ludzie w tym kraju mogą się zmienić. Czas wrócić do szarej rzeczywistości.

 

Osobiście wolałabym żeby Prezydent został pochowany na Powązkach, ale nie dlatego, że uważam że nie jest "godny królów"."

 

Nie szukam spiskowych teorii, uważam tylko, że to puste, nieprzemyślane do końca gesty które w dodatku są tworzone pod wpływem emocji.

 

@ DziubekR1 akurat na TVN, Polsacie, TVP, radio3 czy TokFM temat jest poruszany... Dziwisz powiedział, że zadecydowała rodzina, kto jest tą rodziną ? Chora matka ? nie wydaje mi się by to była jej decyzja, Córka ? No super na święto wszystkich św. tułać się do Krakowa i wśród tłumów pomodlić się nad grobami rodziców, jedynie Jarosław mi pasuje do takiej decyzji.

 

No widzisz, nawet Ty nie dajesz wiary w to że "rodzina" (w osobach Matki & Córki) zmarłego Prezydenta rzeczywiście by tego chciały (i nalegały na to).Ja do tej listy dodaję Jarosława, co nie znaczy że jest niemożliwa wersja wydarzeń, że nie stoi za tym Kaczyński (w sensie nie inspiratora, ale co najwyżej może się siłą bólu, szoku bezwolnie na to godzić).

Ktoś w ten sposób może próbować zbijać "kapitał polityczny" - na śmierci Lecha Kaczyńskiego - i wcale o to bym nie posądzał brata Jarosława (wbrew pozorom na które wiele osób się "łapie" jak ćmy do światła) - czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak PO coś gdziekolwiek kombinowało to PIS wyskakiwał zaraz z tekstem,ze jest to decyzja polityczna.

W tym wypadku nikt chyba tego oficjalnie nie powie z PO.

Choć są już opinie politologów,profesorów,dziennikarzy na ten temat.

Prezydent był za granicą szanowany i podziwiany bo zagranica nie oglądała wypowiedzi polityków z jego kancelarii lub z PIS.

Miał pecha do współpracowników i to dzięki nim miał taką opinię w Polsce jaką miał.

Po śmierci jego dowiadujemy się całkiem innych rzeczy o nim i jego żonie.

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. autorytety na temat Kaczyńskiego sie niejednokrotnie wypowiadały nie będę przytaczał wypowiedzi bo to nie ma sensu i tak nie przekonam betonu pisowskiego 

 

"Autorytety" maja również swoje poglądy polityczne, także pomyśl zanim coś napiszesz. Ty wybierzesz swoje "autorytety", a twój rozmówca wybierze swoje.

 

Ehh, widzę, ze niektórzy muszą toczyć pianę i pluć jadem przy każdej nadarzającej się okazji. Prostactwo i skrajny brak kultury wylewa się strumieniami.

 

 

edit>proponuje dyskusje stricte polityczna przenieść do odpowiedniego tematu

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, nawet Ty nie dajesz wiary w to że "rodzina" (w osobach Matki & Córki) zmarłego Prezydenta rzeczywiście by tego chciały

 

 

Wypadaloby zaczac od tego, ze matka nawet nie wie, ze Lech nie zyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak PO coś gdziekolwiek kombinowało to PIS wyskakiwał zaraz z tekstem,ze jest to decyzja polityczna.

W tym wypadku nikt chyba tego oficjalnie nie powie z PO.

Choć są już opinie politologów,profesorów,dziennikarzy na ten temat.

Prezydent był za granicą szanowany i podziwiany bo zagranica nie oglądała wypowiedzi polityków z jego kancelarii lub z PIS.

Miał pecha do współpracowników i to dzięki nim miał taką opinię w Polsce jaką miał.

Po śmierci jego dowiadujemy się całkiem innych rzeczy o nim i jego żonie.

 

Dzisiaj pewna pani, bardzo fajnie powiedziala "do kamery", mniej wiecej szlo to tak: "Czuje żal do mediow, za to jak pokazywali zawsze Pana Prezydenta, dopiero teraz mialam okazje zobaczyc jaki byl naprawde i okazal sie byc calkiem innym czlowiekiem niz myslalam".

Dlaczego to pisze ? Bo to swietny dowod na to, ze polacy (a przynajmniej zdecydowana ich wiekszosc), nie maja wlasnego rozumu. I to jest odpowiedz na twoje zagadnienie "...to dzięki nim miał taką opinię w Polsce jaką miał." Nie, to nie dzieki nim mial taka opinie, taka a nie inna opinie mial dlatego, ze polacy nie maja niestety wlasnego rozumu.

 

Wypadaloby zaczac od tego, ze matka nawet nie wie, ze Lech nie zyje.

 

No ale kto tam na to zwraca uwage. Fajnie tak znowu pokrzyczec, popluc jak to Kaczor jest odpowiedzialny za to cale zlo itd.

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie wiem jaki to nowy image ma Ś.P. prezydent ze nagle wszyscy tak zmieniaja swoje zdanie.

 

Moj kolega chyba dobrze to nazwal. Mielismy kandydata na kandydata, teraz mamy hipokryzje hipokryzji i niedlugo bedziemy miec hipokryzje hipokryzji hipokryzji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można postawić na równi Św.Pamięci Lecha Kaczyńskiego ,z --> Piłsudskim ? Sikorskim ? Jan III Sobieskim ? Słowackim ? Kościuszko ?

No ludzie.......on tam nie powinien być i KONIEC !

Tu nawet nie ma nad czym dyskutować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się...

 

Gdzie mam się rozejrzeć ?

 

Naród by to zatwierdził... Szkoda, że większość Polaków, z którymi rozmiawiałem jest oburzona faktem pochówku Kaczyńskich na Wawelu. To miejsce dla ludzi wielkich i zasłużonych dla kraju.

...

 

Nie ocenisz trafnie opinii większości na podstawie rozmów ze znajomymi

nie ma na to realnych szans.

Porównaj wyniki sondażu na forum w 2005 r. z realnymi wynikami wyborów prezydenckich (poniżej 14% Lech kaczyński miał na tym forum w 2005 r.)

Nawet sondaże robione na dużą skalę i w miarę profesjonalnie nie muszą dawać

trafnej odpowiedzi (sondaże dawały w 2005 r. przewagę Tuska nad Kaczyńskim 11%

a realne wyniki wyborów to ponad 8% przewagi Lecha Kaczyńskiego nad Donaldem Tuskiem

 

A co wspólnego miał Lech Kaczyński i jego rodzina z Krakowem? Obaj bracia Kaczyńscy nawet nie lubili tego miasta...Przy całej mojej niechęci do obu braci,

...

 

W pochówku na Wawelu chodzi o coś innego niż związki z miastem.

Chodzi o uhonorowanie zmarłego.

Czy to się podoba czy nie przeciwnikom takiego uhonorowania Lecha Kaczyńskiego

jest to fakt z którym muszą się pogodzić. Podobnie powinni się pogodzić

z jego zdecydowaną wygraną w wyborach prezydenckich a nie zrobili tego całkiem

do dzisiaj pomimo że mineło niemal 5 lat.

Godzenie się z rzeczywistością sprzyja kondycji psychicznej i fizycznej

zwłaszcza jeśli na tą rzeczywistość niezadowolony nie ma najmniejszego

wpływu bo nie ma racjonalnych argumentów aby uzyskać poważne poparcie dla swoich pretensji, może uzyskać poparcie tylko od sobie podobnych ale całe szczęście

takich jest zdecydowana mniejszość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym,ze to zdanie można chyba sobie wyrobić o ile można tak powiedzieć poprzez media.

TVN i Wyborcza swoje.

TVP swoje.

Rydzyk swoje.

Tyle ile programów w telewizji tyle opinii.

A teraz nagle wszyscy mówią jednym głosem.

Z reklamówki Pani Prezydentowej zrobili wielkie halo.

Dziś jest to przedmiotem miłych wspomnień i że to nie miało tak być a wyszło jak zwykle.

Mielibyśmy inny obraz Prezydenta gdyby nie był kojarzony z jedną partią i bratem pod,którego był wpływem.

Co do Prezydentowej to miałem zawsze o niej dobre zdanie bo była z dala od tego całego bagna.

Może nawet wolałem ją niż Kwaśniewską.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto jedną glupota podzielil ten narod? Jak zwykle kler, tym razem za pomoca Dziwisza.

 

Wiesz, jest jeden mały problem z takimi stwierdzeniami - nie wiemy (bo faktycznie tak jest) kto był/jest głównym inspiratorem pomysłu pochówku Prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu - wiemy tylko tyle, że media podały lakoniczną informację że jest to "rodzina" - mnie to nic nie mówi ani nie wyjaśnia żadnych motywów - układ sił przy pochówku jest prosty - "rodzina" (czyli najprawdopodobniej Jarosław K., Córka & zakładam Matka & osoba/y nieznane - wszyscy w szoku) - kardynał Dziwisz (w ogóle nie znam tego człowieka, nie wiem jakie ma poglądy, czym mógłby się kierować w takich sytuacjach) - Bronisław Komorowski (o tym panu nie mam zbyt dobrego zdania - kiedyś napiszę dlaczego, jak nadejdzie czas) i "rząd" (kto z "rządu" ? - czy ta osoba z "rządu" jest li tylko potencjalnie oczywiście nośnikiem inspracji czy też jednym z potencjalnych inspiratorów etc.) - tak naprawdę nie wiemy nic.Ja bym poczekał aż emocje opadną, i uważnie śledził wypowiedzi po czasie osób które są w to w jakiś sposób "zamieszane" (przepraszam za słowo).

 

ps.Na razie zalecam daleko posuniętą ostrożność w pisaniu "na pewno jest tak, albo tak".Subiektywnie.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd taka informacja, że nie wie ? Masony na TeFałeN tak powiedziały ? :rolleyes:

 

Pierwszy lepszy link z google - Mama Lecha Kaczyńskiego nie wie o katastrofie w Smoleńsku - 11 kwietnia 2010 . O tym, ze matka Lecha nie wiedziala o jego smierci przewijalo sie wiele informacji (nie mowie, ze tutaj). Osobiscie nie popieram takiego rozwiazania. Uwazam, ze jego matka bylaby dumna jak by zobaczyla to, jak ludzie "odprowadzili" jej syna do Pałacu. Gdyby nie to, ze ona jest w szpitalu, w samolocie byliby i Jarosław i Lech. Jarosław nie polecial tylko i wylacznie dlatego, ze ustalili z Lechem, ze zostanie przy matce.

 

Z tym,ze to zdanie można chyba sobie wyrobić o ile można tak powiedzieć poprzez media.

TVN i Wyborcza swoje.

TVP swoje.

Rydzyk swoje.

Tyle ile programów w telewizji tyle opinii.

A teraz nagle wszyscy mówią jednym głosem.

Z reklamówki Pani Prezydentowej zrobili wielkie halo.

Dziś jest to przedmiotem miłych wspomnień i że to nie miało tak być a wyszło jak zwykle.

Mielibyśmy inny obraz Prezydenta gdyby nie był kojarzony z jedną partią i bratem pod,którego był wpływem.

Co do Prezydentowej to miałem zawsze o niej dobre zdanie bo była z dala od tego całego bagna.

Może nawet wolałem ją niż Kwaśniewską.

 

Mielibysmy inny obraz, gdyby wybiorcza i jej podobne wyciagnely zdjecia, ktore maja teraz, nieco wczesniej. Mielibysmy inny obraz gdyby weto prezydenta, blokujace UE, aby ta pomogla nam w sprawie ruskiego gazu, nie zostalo opisane przez wybiorcza i jej podobne jako zamach na UE, tylko jako walka o dobro swojego kraju. Jakos jak Irlandia sie sprzeciwila, aby ugrac wiecej, to sie nikt nie dziwil, bo jak widac, na zachodzie to normalka. No i dluuugo by jeszcze wymieniac, ale kogo to obchodzi... Przeciez fajniej i zdecydowanie latwiej jest pokrzykiwac jak babcie na targu, niz samemu sie zastanowic, przeanalizowac i wyciagnac wnioski... A i jaki poklask zapewniony !

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie róbcie z Wawelu cmentarza Krakowskiego. Myślę, że Wawel ma wymiar narodowy - to czy ktoś BYŁ związany z Krakowem to sprawa drugorzędna.

2. Aleja zasłużonych na Powązkach - zgadzam się z argumentami ZA, ale jest ważny argument przeciw: leżą tam różnej maści PRLowcy - często bez krzyża nawet.

3. Lech Kaczyński, niezależnie od punktu widzenia BYŁ wielkim patriotą. Jego obraz w mediach był żałosny, niestety większość do dzisiaj trwa w medialnej kreacji - pociesza mnie to, że w głębokiej Rosji do dziś wzdychają za Stalinem (wylansowanym 70 lat temu)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ocenisz trafnie opinii większości na podstawie rozmów ze znajomymi

nie ma na to realnych szans.

 

Rozumiem zatem, że ja nie mam na to żadnych szans, podczas gdy Ty możesz to stwierdzić z całą stanowczością?

 

gdyby było referendum

naród by to zatwierdził.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"[...]3. Lech Kaczyński, niezależnie od punktu widzenia BYŁ wielkim patriotą. Jego obraz w mediach był żałosny, niestety większość do dzisiaj trwa w medialnej kreacji - pociesza mnie to, że w głębokiej Rosji do dziś wzdychają za Stalinem (wylansowanym 70 lat temu)[...]"

 

I być może ten Patriotyzm był (jednym z powodów) podjęcia przez grono osób zaangażowanych decyzji o pochówku na Wawelu (co nie przekreśla, ani nie potwierdza) hipotezy że ktoś może zbić na tym kapitał polityczny (i jak już wspomniałem, niekoniecznie chodzi tu o Jarosława K. - choć jest i taka opcja), jednak dla mnie w aspekcie pozostałej części Rodziny dość mało prawdopodobna.Zresztą to wszystko nie jest takie proste jak się niektórym osobom wydaje (w tym i mnie).Bo na razie powiedzmy sobie szczerze, spekulujemy (wszyscy).

 

Pozwolę sobie jeszcze przytoczyć słowa prof. Włodzimierza Marciniaka - politologa, członka Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych

 

"Marciniak podkreślił, że trzeba starannie oddzielić zachowania, przychylne gesty władz rosyjskich, mediów rosyjskich od ciepłych uczuć zwykłych Rosjan po katastrofie pod Smoleńskiem. - W systemie takim jak w Rosji postawy zwykłych obywateli słabo, albo w niewielkim stopniu, przekładają się na politykę - zaznaczył.

 

Według niego, sympatia zwykłych Rosjan w stosunku do Polski zawsze była. "Ona teraz się po prostu ujawniła, znalazła możliwość ku temu i to jest wspaniałe, ale pomiędzy empatią ludzi a polityką nie ma bezpośredniego związku" - powiedział politolog.

 

- Także gesty ze strony władz rosyjskich po katastrofie są szalenie nam przychylne, ale trzeba rozumieć, że władze rosyjskie znalazły się w dramatycznej sytuacji. Robią wszystko, by odsunąć od siebie jakiekolwiek podejrzenia. Panicznie się boją, że na świecie ukształtuje się obraz Rosji jako kraju, w którym można kupować gaz i ropę naftową, ale lepiej tam nie jeździć i nie mieć z nim nic do czynienia. Takie sygnały już są: wycofywane są z ruchu samoloty TU-154.Rosjanie staną na głowie, żeby temu zapobiec - ocenił Marciniak.

 

Jego zdaniem, "jeśli władze rosyjskie zdecydowały się na tak desperacki krok, że pozwoliły na projekcje w ogólnodostępnej telewizji filmu »Katyń«, który wcześniej był faktycznie filmem zakazanym, choć formalnie nigdy nie było zakazu. To pokazuje, przed jakimi wyzwaniami stanęli". - Nie miejmy złudzeń. Nie zrobili tego z miłości do Polski, lecz z zimnego wyrachowania. Musieli to zrobić, bo mają nóż na gardle - podkreślił."

 

To w aspekcie katastrofy w której zginęło 96 osób - złudzenia są śmiertelne (a w polityce, zabójcze).

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zatem, że ja nie mam na to żadnych szans, podczas gdy Ty możesz to stwierdzić z całą stanowczością?

 

Nie posiłkowałem się opiniami znajomych, wypowiedziałem własną opinię

na podstawie oceny faktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Czy to się podoba czy nie przeciwnikom takiego uhonorowania Lecha Kaczyńskiego

jest to fakt z którym muszą się pogodzić. Podobnie powinni się pogodzić

z jego zdecydowaną wygraną w wyborach prezydenckich a nie zrobili tego całkiem

do dzisiaj pomimo że mineło niemal 5 lat.

Godzenie się z rzeczywistością sprzyja kondycji psychicznej i fizycznej

zwłaszcza jeśli na tą rzeczywistość niezadowolony nie ma najmniejszego

wpływu bo nie ma racjonalnych argumentów aby uzyskać poważne poparcie dla swoich pretensji, może uzyskać poparcie tylko od sobie podobnych ale całe szczęście

takich jest zdecydowana mniejszość.

Pomyliło ci się uhonorowanie człowieka za szczególne osiągnięcia, czyny poświęcenie dla kraju z uhonorowaniem urzędu. Pomyliła ci się "zdecydowana większość" w wyborach z % ogółu który zagłosował. Masz rację natomiast, że przeciętny człowiek nie ma wpływu na takie decyzje - ale to pokazuje że kilku ludzi w kraju może olać zdanie narodu ---> przypomina to stawianie pomników "towarzyszom" z minionej epoki.

 

Mogę powiedzieć że np. Jan Paweł II przez całe swoje życie walczył o polską sprawę za granicami, ba że wogóle był to człowiek walczący o pokuj i poszanowanie drugiego człowieka. Mogę powiedzieć, że Kazimierz Wielki zrobił z zadupia państwo cywilizowane, Piłsudski dokopał Ruskom i ogarnął burdel który groził upadkiem kraju itd... Co kwalifikuje Kaczyńskiego do Wawelu? - tego jeszcze jakoś w mediach nie powiedzieli, chociaż telewizyjne psy wyją teraz pośmiertne żale. Wawel to symbol narodu polskiego i NIE: rodzina zmarłego urzędnika, ani jego koledzy partyjni, ani gnoje szukający rozgłosu, ani upolityczniony klecha: NIE MA PRAWA decydować kto jest naszym Wielkim Rodakiem poprzez wpychanie go na siłę do tego historycznie ważnego miejsca.

 

 

I być może ten Patriotyzm był (jednym z powodów) podjęcia przez kworum decyzji o pochówku na Wawelu

...a był patriotą bo...? Zresztą mój znajomy też jest patriotą - przynajmniej tak deklaruje - na Wawel z nim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...