Skocz do zawartości
zzizzy

Katastrofa samolotu z Prezydentem na pokładzie!

Rekomendowane odpowiedzi

...a był patriotą bo...? Zresztą mój znajomy też jest patriotą - przynajmniej tak deklaruje - na Wawel z nim!

 

:)

Jest za taką osobę powszechnie uważany (nawet przed dotychczasowych przeciwników politycznych) - nie był/jest posądzany np. o bycie "agentem" (jak Ś.P. marszałek Piłsudski, który przypomnę na Wawelu spoczywa).A przynajmniej nikt konkretnie (na podstawie faktów które byłyby w stanie podważyć patriotyzm Prezydenta Lecha Kaczyńskiego) publicznie i z powagą nie głosi tez że "nie był Patriotą" = wręcz przeciwnie.

Twój znajomy może i jest Patriotą, ale nie jest/był Prezydentem RP ; Marszałkiem ; Królem etc.Trochę nie ta liga, nie sądzisz ? ;]

Idę spać, dobranoc.

 

bohaterska śmierć

Dwie osoby zginęły bohaterko.

Pozostałe dla żartu chyba zdaniem Kardynała Dziwisza. Ciekawe czy w ogóle Siebie słyszał.

 

Uczcie się prawdziwej polityki od KrK moi drodzy, uczcie się - ja ~potwór Wam to piszę :) ;] (i wcale nie żartuję).

EOT na dziś.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze przytoczyć słowa prof. Włodzimierza Marciniaka - politologa, członka Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych

 

"Marciniak podkreślił, że trzeba starannie oddzielić zachowania, przychylne gesty władz rosyjskich, mediów rosyjskich od ciepłych uczuć zwykłych Rosjan po katastrofie pod Smoleńskiem. - W systemie takim jak w Rosji postawy zwykłych obywateli słabo, albo w niewielkim stopniu, przekładają się na politykę - zaznaczył.

 

Według niego, sympatia zwykłych Rosjan w stosunku do Polski zawsze była. "Ona teraz się po prostu ujawniła, znalazła możliwość ku temu i to jest wspaniałe, ale pomiędzy empatią ludzi a polityką nie ma bezpośredniego związku" - powiedział politolog.

 

- Także gesty ze strony władz rosyjskich po katastrofie są szalenie nam przychylne, ale trzeba rozumieć, że władze rosyjskie znalazły się w dramatycznej sytuacji. Robią wszystko, by odsunąć od siebie jakiekolwiek podejrzenia. Panicznie się boją, że na świecie ukształtuje się obraz Rosji jako kraju, w którym można kupować gaz i ropę naftową, ale lepiej tam nie jeździć i nie mieć z nim nic do czynienia. Takie sygnały już są: wycofywane są z ruchu samoloty TU-154.Rosjanie staną na głowie, żeby temu zapobiec - ocenił Marciniak.

 

Jego zdaniem, "jeśli władze rosyjskie zdecydowały się na tak desperacki krok, że pozwoliły na projekcje w ogólnodostępnej telewizji filmu »Katyń«, który wcześniej był faktycznie filmem zakazanym, choć formalnie nigdy nie było zakazu. To pokazuje, przed jakimi wyzwaniami stanęli". - Nie miejmy złudzeń. Nie zrobili tego z miłości do Polski, lecz z zimnego wyrachowania. Musieli to zrobić, bo mają nóż na gardle - podkreślił."

 

To w aspekcie katastrofy w której zginęło 96 osób - złudzenia są śmiertelne (a w polityce, zabójcze).

 

Dzieki za tego posta. Ta wypowiedz jest poprostu genialna, slowo w slowo dokladnie tak samo uwazam i oby polacy nie zostali uspieni przez te "gesty" Putina. Jest fajnie, jest milo, ale z tym gosciem nigdy nie mozna za bardzo sie kumplowac. A ze sami rosjanie sa dla nas przychylni, to doskonale wiem, mialem okazje spotkac. Piszac "ruscy" nigdy nie mam na mysli samych rosjan, do nich nic nie mam, mam na mysli gangsterska klike i mafie, ktora steruje calym krajem, z Putinem na czele...

 

EDIT:

 

@ Post ponizej

 

Czlowieku, moj sen teraz bedzie spokojniejszy jak zasne ze swiadomoscia, ze sa tu tacy ludzie jak Ty :) Do tej listy mozna by jeszcze dopisac bezustanna walke o to, aby polacy pamietali o swojej historii, nie tylko w slowie, nie tylko w pismie, ale i w czynach, miedzy innymi dzieki Muzeum Powstania Warszawskiego, jak i odznaczaniu ludzi, ktorzy na te odznaczenia dlugo czekali i jak najbardziej na nie zasluzyli.

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale jakie są konkretnie zasługi prezydenta aby być w takim gronie pochowany?? Wysilam się ale nic mi do głowy nie wpada. 

 

 

 

 

Pier!@#$%^&*isz jak potluczony. A czego sie spodziewales ze Kaczynski wjedzie na Kasztance do Sejmu, rozwiaze sejm, pogoni poslow nazywajac ich "<span style='color: red;'>[ciach!]</span>ami" cytujac Pilsudskiego, Dokona defacto ZAMACHU STANU, powola legiony i walczyc bedzie z zaborcami? Czasy sie zmienilu i nie mozna wymagac od niego tego co dzialo sie 100 i wiecej lat temu.

 

A odpowiadajac na pytanie. Ma ogromne zaslugi w:

1. pomaranczowej rewolucji i poparciu Juszczenki (to ze sami ukraincy zmarnowali to inna sprawa)

2. Poparcie Gruzji (wyszydzane przez TVN i Wybiorcza)

3. Polityka energetyczna to on mowil o problemie gazociagu polnocnego i staral sie przeniesc te dyskusje na forum Unii. Oraz o calym problemie zaleznosci energetyczne Unii z Rosja. I wiesz co? Mial racje!!!!! Bo dokladnie to sie dzieje teraz.

 

To sa wyzwania i zadania na miare XXI w. Czy mozna bylo wiecej zrobic? Jasne. Czy mylil sie w niektorych decyzjach? Nie myli sie ten co nic nie robi.

 

I jeszcze na koniec. Poparcie Kaczynskiego republik bylego ZSRR litwa, lotwa estoni, ukraina, Gruzja itd. to nic innego jak odbicie IDENTYCZNEJ polityki Pilsudskiego. To wlasnie on twierdzil ze do obrony polskich granic przed Bolszewicka Rosja najlepiej sie sprawdza sasiedzi nasi.

Edytowane przez Eclipse
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym,ze to zdanie można chyba sobie wyrobić o ile można tak powiedzieć poprzez media.

TVN i Wyborcza swoje.

TVP swoje.

Rydzyk swoje.

Tyle ile programów w telewizji tyle opinii.

A teraz nagle wszyscy mówią jednym głosem.

Z reklamówki Pani Prezydentowej zrobili wielkie halo.

Dziś jest to przedmiotem miłych wspomnień i że to nie miało tak być a wyszło jak zwykle.

Mielibyśmy inny obraz Prezydenta gdyby nie był kojarzony z jedną partią i bratem pod,którego był wpływem.

Co do Prezydentowej to miałem zawsze o niej dobre zdanie bo była z dala od tego całego bagna.

Może nawet wolałem ją niż Kwaśniewską.

 

Nie oszukujmy sie: reklamowka pani Marii byla przerazliwym faux-pas, to ze teraz sie to odkreca w mysl zasady "nie mowi sie zle o zmarlych" nijak tego nie zmienia.

 

2. Aleja zasłużonych na Powązkach - zgadzam się z argumentami ZA, ale jest ważny argument przeciw: leżą tam różnej maści PRLowcy - często bez krzyża nawet.

Pochowano tam wiele osob, ktorym z PRL nie bylo po drodze (Jan Nowak-Jezioranski chociazby), jakos nikt tego nie podnosil wtedy.

 

I być może ten Patriotyzm był (jednym z powodów) podjęcia przez kworum decyzji o pochówku na Wawelu

Skoro mowa o kworum, to jakie grono podejmowalo ta decyzje, ze az trzeba bylo kworum zebrac? ;)

Swoja droga, moglbys pohamowac swoja irytujaca maniere stosowania formatowania rodem z brukowca, po 5 stylow w jednym zdaniu?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"[...]Skoro mowa o kworum, to jakie grono podejmowalo ta decyzje, ze az trzeba bylo kworum zebrac? ;)

Swoja droga, moglbys pohamowac swoja irytujaca maniere stosowania formatowania rodem z brukowca, po 5 stylow w jednym zdaniu?[...]"

 

Poprawiłem zdanie, możesz spać spokojnie ~costi ;)

Dobranoc (już na poważnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ma ogromne zaslugi w:

1. pomaranczowej rewolucji i poparciu Juszczenki (to ze sami ukraincy zmarnowali to inna sprawa)

2. Poparcie Gruzji (wyszydzane przez TVN i Wybiorcza)

3. Polityka energetyczna to on mowil o problemie gazociagu polnocnego i staral sie przeniesc te dyskusje na forum Unii. Oraz o calym problemie zaleznosci energetyczne Unii z Rosja. I wiesz co? Mial racje!!!!! Bo dokladnie to sie dzieje teraz.

Brawo! wreszcie jakieś konkrety...

Tylko... to nie było dla Polski a z powodu osobistej nienawiści do Ruskich. W sumie to kwestia drugoplanowa, bo na pierwszym planie mamy u[gluteus maximus]nie handlu z Rosją - podczas gdy cała reszta świata robi milionowe interesy - niemcy f.e. -> następny handlowy pakt Ribentropp-Mołotow ( ;) ). "Przypadkowe" odcięcia dostaw gazu w sytuacji gdy rezerw mamy ledwo na miesiąc - no osiągnięcia genialne poprostu. Osiągnięcia będące m.in. skutkiem poparcia dla rewolucji no i co - uważasz że Ukraina w czymkolwiek nam pomoże? - potrzebują nas tylko jako furtki do UE i tylko ślepy tego nie widzi.

W 21 wieku nie walczy się na szable, to fakt - walczy się na umowy handlowe, które dają kasę i miejsca pracy a poparcie dla szumiących byłych republik przyniosło nam jak na razie... gófno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpowiadajac na pytanie. Ma ogromne zaslugi w:

1. pomaranczowej rewolucji i poparciu Juszczenki (to ze sami ukraincy zmarnowali to inna sprawa)

2. Poparcie Gruzji (wyszydzane przez TVN i Wybiorcza)

3. Polityka energetyczna to on mowil o problemie gazociagu polnocnego i staral sie przeniesc te dyskusje na forum Unii. Oraz o calym problemie zaleznosci energetyczne Unii z Rosja. I wiesz co? Mial racje!!!!! Bo dokladnie to sie dzieje teraz.

 

1. Błagam. Pomarańczowa rewolucja miała miejsce na przełomie 2004 i 2005 roku. Lech Kaczyński był prezydentem RP od grudnia 2005. Jeśli któryś z naszych polityków rzeczywiście był zaangażowany w tym okresie to akurat był nim prezydent Kwaśniewski (abstraciach!ąc od jego przyjaźni z Kuczmą)

2. Wyszydzaną słusznie. Prezydent w całej tej aferze zapomniał, że powinien reprezentować interesy Rzeczypospolitej a nie Gruzji. Zachęcam do lektury materiałów z tego okresu w tym raportu przygotowanego na zlecenie Rady Unii Europejskiej.

3. Problem w tym, że nie potrafił przełożyć tego na rzeczywistą dyskusje. Dlatego, że przez lata konsekwentnie budował dookoła siebie złą opinię na forum międzynarodowym. To jest oczywiście sprawa istotna, w której miał jak najbardziej racje, ale działania które były podejmowane przez Prezydenta RP były prowadzone niestety nieudolnie.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, dodam coś od siebie, mam nadzieję, że nikogo nie urażę...

 

 

Niektórzy na siłę próbują przypisać winę pilotom, pogodzie, a jednocześnie wykluczają z całą pewnością możliwość zamachu, jednocześnie próbują uzasadniać sobie i innym swoje racje na temat podejścia do lądowania, kątów i innych technicznych zagadnień dotyczących samolotu - i bardzo dobrze, jedyne z czym się nie zgadzam, to ta 100% pewność, że to nie był zamach i ta 100% wiara we wszystko co Rosjanie (władza) powiedzą i jeszcze ta krytyka innych, którzy wątpią w ogólnie narzuconą teorię.

 

A twoim zdaniem jak mialo do tego zamachu dojsc i przedewszystkim co by tym zamachem osiagneli zamachowcy. Moze jednak damy sobie spokuj ze spiskowa teoria dziejow i szukaniem tanich sensacji bo to naprawde nie ma sensu.

 

Pojawiały się opinie, że podchodzono do lądowania cztery razy. Jak się okazało tak nie było - było jedno podejście(chyba że znowu coś się w tej sprawie zmieniło).

 

Byl kiedyys w USA wypadek ktory obserwowalo 2 ludzi inzynierow lotnictwa i pilotow. W czasie zeznan jeden stwierzdzil ze w zdazeniu podczas ladowania mial wysuniete klapy a drugi ze nie. To jest normalne ze ludzie zapiemietuja to samo zdarzenie w inny sposob zaleznie od wlasnej ionterpretacji. Wiec bym sie tym nie bulwersowal tak bardzo po to jest sledztwo zeby wyjasnic co sie stalo skonfrontowac zeznania swiadkow z tym co zapisaly czasne skrzynki itp.

 

Nie zapominajmy, że tragedia ta, odbyła się (nieszczęśliwie) w kraju w którym wróg polityczny władzy, ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, niewygodny były agent zostaje otruty (Litwinienko), władze na najwyższych szczeblach, do niedawna nawet nie chciały powiedzieć prawdy o mordzie Katyńskim, a o odtajnieniu dokumentów dotyczących tej sprawy nadal nie ma decyzji i kto wie czy będzie. Poza tym o gnębieniu Polaków za czasów PRLu nie ma chyba co szerzej wspominać.

 

A w Polsce ginie minister sportu i general Policji zabity przez tez UWAGA niewyjasnionych sprawcow wiec jesli tragedia wydazyla by sie w Polcse np prezydentowi Obamie to by znaczylo ze zabila go polska mafia/sluzby specjalne.

 

Dodatkowym znakiem zapytania jest remont generalny tego samolotu, oczywiście w Rosji - to też musi zostać sprawdzone.

 

A gdzie go mieli zrobic w zakladach boeinga czy airbusa. W przypadku boeinga to nawet wymiary poszcegolnych kabli/srobek bylyby inne. A w przypadku airbusa i boeinga to na przyklad nie ma nawet specifikacji i planow TU 154 nie muwiac o przeszkoleniu personelu (a trzeba ci wiedziec ze zanim mechanik samolotowy dotknie samolotu to musi zostac gruntownie przeszkolony na konkretnym typie samolotu nie mowiac o licencjach (airframe and powerplant). Zrozum ze wreszcie ze samolot to nie samochod gdzie byle pan Zenek z sasiedztwa moze sie brac za naprawe.

 

Według mnie o katastrofie zdecydowała awaria [samoistna bądź z pomocą *kogoś] + niesprzyjające warunki pogodowe.

 

Wszystko co tu napisalem do tej powry poparlem argumentami z zakresu areodynamiki, wiedzy na temat wypadkow lotniczych i osobistego doswiadczenia. Jak masz poglad to wyjasnij mi dlaczego tak myslisz a nie pisz mi sie wudaje bo mam taka opinie.

 

Jeśli pytacie o cel, to naprawdę może to być choćby tak jak pisałem wyżej - Rosja (władza - nie obywatele Rosji) nigdy nas nie lubiła wręcz nienawidziła, dowodem jest to co nam robili przez lata. Przecież to oni zabili tysiące naszych wybitnych ludzi. W tej chwili mogli to zrobić w białych rękawiczkach, obarczając winą pilotów i pogodę, no bo nie wypada tak perfidnie mordować jak kiedyś.

 

Nie no stary ale wladza o ktorej piszesz wymordowala okolo 50 milinow wlasnych obywateli, nawet porbowali zamordowac marszalka ktory poprowadzil armie czerwona. Ale o ile wiem to Stalin Beria Jagoda itd juz nie zyja a pozatym to np z takim mysleniem to uwazaj bo twoj sasiad tez Cie moze nie lubic.

 

 

* - Jesteśmy na forum o tematyce komputerowej i powinniśmy wiedzieć, że technika "idzie do przodu", a o tym co się dzieje w służbach/wojsku/wywiadzie to nawet nam się nie śni. A może czasowo sygnał GPS można zakłócić, a może zdalnie można jakiś układ scalony w samolocie uszkodzić ? A może, a może... Myślicie że służby/wojsko/wywiad zatrzymał się na latach czterdziestych ? Ja bym powiedział, że to wszystko będzie lub już zmierza w złym kierunku (i nie chodzi mi o tą sytuację sprzed kilku dni).

 

To twoim zdaniem Rosja zbudowala wielka klatke Faradaja, albo za zamachem musza stac Amerykanie bo oni maja mozliwosc zmniejszenia dokladnosci GPS.

 

Tylko ze oni nie podhodzili na GPS, ani tez na WAAS. Robili non-precision approach cgyba PAR albo survaliance approach. Tylko co to Cie moze obchodzic jak masz juz swoja opinie.

Co do palenia chipow to bo co budowac rakiety jak mozna spalic chipa i po kolopocie jest???

 

Moje przemyślenia mogą być mało prawdopodobne, ale NIE niemożliwe.

 

Mam nadzieję, że moja wypowiedź zbytnio nikogo nie dotknie...

 

UFO tez jest prawdopodobne ale nie niemozliwie. Dobra rozuniem masz prawo miec swoja opinie ale jedyne o co prosze to uzasadnij ja w taki sposob zeby pozbawic mnie i innych watpliwosci.

Edytowane przez _Borys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiłkowałem się opiniami znajomych, wypowiedziałem własną opinię

na podstawie oceny faktów.

Świetnie, ja też na podstawie oceny faktów przed zapytaniem znajomych obstawiałem na to, że w referendum naród nie zgodzi się na Wawel jako miejsce, w którym ma być pochowany Kaczyński. Zdaj sobię z tego sprawę, że Wawel to symbol, a nie cmentarz miejski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Kwacha jak zemrze też pochowamy na wawelu? może też Jaruzela i Wałęsę?

Wałęsę na pewno tak, tuż koło Lecha bo to ta sama epoka historyczna.

 

Niektórzy na siłę próbują przypisać winę pilotom, pogodzie, a jednocześnie wykluczają z całą pewnością możliwość zamachu, jednocześnie próbują uzasadniać sobie i innym swoje racje na temat podejścia do lądowania, kątów i innych technicznych zagadnień dotyczących samolotu - i bardzo dobrze, jedyne z czym się nie zgadzam, to ta 100% pewność, że to nie był zamach i ta 100% wiara we wszystko co Rosjanie (władza) powiedzą i jeszcze ta krytyka innych, którzy wątpią w ogólnie narzuconą teorię.

Tak jak już pisałem, skoro nie ma żadnych dowodów że to Ruscy to na pewno Ruscy. Nie ma nawet 1 poszlaki, że to oni. Dajcie już spokój. Jak się pojawią choćby poszlaki, to będziemy rozważać taką opcję.

 

Pojawiały się opinie, że podchodzono do lądowania cztery razy. Jak się okazało tak nie było - było jedno podejście(chyba że znowu coś się w tej sprawie zmieniło).

Nie zapominajmy, że tragedia ta, odbyła się (nieszczęśliwie) w kraju w którym wróg polityczny władzy, ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, niewygodny były agent zostaje otruty (Litwinienko), władze na najwyższych szczeblach, do niedawna nawet nie chciały powiedzieć prawdy o mordzie Katyńskim, a o odtajnieniu dokumentów dotyczących tej sprawy nadal nie ma decyzji i kto wie czy będzie. Poza tym o gnębieniu Polaków za czasów PRLu nie ma chyba co szerzej wspominać.

Dodatkowym znakiem zapytania jest remont generalny tego samolotu, oczywiście w Rosji - to też musi zostać sprawdzone.

Zakładając złą wolę Ruskich i ich motywację zginął by Tusk, bo nie pozwalał on realizować starej polityki Stalina nadal kontynuowanej jeszcze po upadku ZSRR. Czyli ośmieszanie ościennych krajów na cały świat w celu odebrania im możliwości skutecznego realizowania swoich zamierzeń. Rosja nadal stosuje tą politykę wobec Gruzji. Wobec PRL cały czas była ona stosowana profilaktycznie. Rosyjski wywiad non stop wywoływał oskarżenia Polski i antysemityzm i są na to dowody.

Zginął Lech i Maria wraz z zastępem mądrych ludzi. Cóż, jest mi ogromnie przykro, że tak się stało. Ale nie oszukujmy się, dobrym prezydentem nie był.

 

A Ty dasz sobie glowe uciac, ze nie ma absolutnie zadnej mozliwosci, zeby tak wlasnie wygladalo "zaplecze tego wypadku" w rzeczywistosci? :wink:

 

ps. Ja osobiscie do Rosjan nic nie mam. Powiedzialbym ze jest wrecz przeciwnie. Ale historia nauczyla nas ze juz nie raz bardziej niestworzone scenariusze okazywaly sie byc prawdziwe.

 

Nie ma dowodów i nie ma poszlak, nie ma tez motywu. Pokaż mi to to będę dyskutował na ten temat.

 

Wawel potwierdzony :) Mi to kompletnie nie przeszkadza,tak zdecydowała rodzina i trzeba to uszanować,my nie mamy na to wpływu,płacz i lament i tak nic tu nie pomogą.

Ja to rozumie. Choć uważam, że lepszym miejscem była by Warszawa gdzie Lech Kaczyński się urodził, gdzie żył, tego miasta był prezydentem i tu też urzędował jako prezydent. No i Jarek go do Krakowa zabrał. Po co?

Wg mnie głównym motywem jest sprowokowanie krytyki, którą przekuje na rychły atak polityczny. Pokaże protestujących w Krakowie i powie, że to nie Polacy, że to zdrajcy itp. I tak rozpocznie kampanie wyborczą, która już się domyślacie jak będzie wyglądać.

Jarek jest złym człowiekiem. Jestem konserwatystą i katolikiem, ale nie. Nie uwierzę mu w jego politykę nienawiści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link.

 

"Doszło do ostatecznej propozycji kardynała, rodzina się zastanawiała. Wczoraj ta decyzja została podjęta. Szanujmy wolę rodziny i biskupa - dodał Paweł Kowal."

Głównym inspiratorem tego pomysłu jest kard. Dziwisz, sam jestem ciekaw co nim kierowało.

 

ps.Link

 

"Ksiądz kardynał apelował, aby ten pogrzeb nie stał się przyczynkiem do podziałów. Podkreślę, że nie było na Wawelu takiego pogrzebu, który nie wywołałby protestu - powiedział ks. Robert Nęcek, rzecznik archidiecezji krakowskiej.

Ksiądz Nęcek dodał, że kardynał podjął decyzję w oparciu o podpowiedzi i decyzję marszałka Komorowskiego i rodziny zmarłej pary prezydenckiej."

 

Wygląda na to że Jarosław Kaczyński nie był inspiratorem tego pomysłu (co większość z Was sugerowała).

 

 

Jeszcze apropo's postawy rządu Rosji: Link.

 

"– Poczułam się, jakby w tym samolocie byli moi bliscy – mówi kobieta, która wczesnym popołudniem zjawia się przed budynkiem ambasady z bukietem biało-czerwonych goździków. – Nie podoba mi się stosunek naszych władz do Polski – dodaje. Negatywnie ocenia specjalne wystąpienia Putina i Miedwiediewa, wygłoszone po katastrofie. – Myślę, że nie były szczere, że ludziom o takiej przeszłości jak Putin nie można wierzyć, nie można się z nimi ułożyć – żali się Rosjanka i wskazując na składających kwiaty przechodniów, dodaje: – Ale my tu naprawdę Wam współczujemy. My jesteśmy szczerzy."

 

Jeżeli ktoś wierzy że były major KGB się nagle cudownie zmienił (ponieważ na terytorium Rosji zginęli Polacy) - to jest to trochę naiwne myślenie, przypomnijcie sobie historię z okrętem "Kursk" - na konferencji prasowej na Zachodzie, jeden z dziennikarzy (bodajże Francuz) zapytał Putina: panie premierze, co się stało z okrętem "Kursk" ?

Pan Putin odpowiedział prosto: "zatonął".I to pokazuje (w jakiejś mierze) że Putin jest do bólu politykiem praktycznym, i nic ponad to.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś robił sobie nadzieje ?

P.s. Przy tak delikatnie mówiąc kontrowersyjnej decyzji to się nie dziwie ,że w Krakowie protestują.....

Gdybym tam mieszkał ,to też bym protestował !

No cóż, ja miałem nadzieję, że tak wielka trauma zmieni postępowanie Jarka. Nic z tego. Wcześniej skończy się wojna z Rosją, niż wojna polsko-polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (panie, zdaje się, w dyskusji udziału nie biorą), proszę o stosowanie zasad pisowni polskiej w swych wypowiedziach.

Krew mnie zalewa, jak widzę "patriotę" piszącego: polak, polacy,.

Przypominam też, że nazwy krajów i narodów, jak i nazwiska również piszemy z wielkiej litery. Także piszemy Rosja, Rosjanie i Kaczyński, a nie rosja, rosjanie i kaczyński.

I nie ma tu znaczenia antypatia piszącego kwestię. Są to najnormalniej w świecie zwyczajne błędy ortograficzne.

 

Dla zachęty mogę obiecać dwutygodniowy odpoczynek od forum dla szczególnie opornych na moje sugestie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpowiadajac na pytanie. Ma ogromne zaslugi w:

1. pomaranczowej rewolucji i poparciu Juszczenki (to ze sami ukraincy zmarnowali to inna sprawa)

2. Poparcie Gruzji (wyszydzane przez TVN i Wybiorcza)

3. Polityka energetyczna to on mowil o problemie gazociagu polnocnego i staral sie przeniesc te dyskusje na forum Unii. Oraz o calym problemie zaleznosci energetyczne Unii z Rosja. I wiesz co? Mial racje!!!!! Bo dokladnie to sie dzieje teraz.

1/ W rozwiązaniu sporu na Ukrainie pomógł nie lubiany zapewne przez większość Kwaśniewski. To on przekonał Janukowycza i Kuczmę, że powinni ustąpić. Lech Kaczyński nic tam nie zwojował.

2/ Poparcie Gruzji było dobre, ale dla Guzji, z punktu widzenia strategicznego interesu Polski to samobój

3/ Aby przenieść dyskusję na forum Unii trzeba mieć posłuch a robiąc co i raz burzę w szklance wody o nic nie uzyskuje się nic od Unii, ponad to co się wyrwało na siłę. Unia to nie PRL, gdzie czego nie wyrwiesz siłą to nie ma.

I jeszcze na koniec. Poparcie Kaczynskiego republik bylego ZSRR litwa, lotwa estoni, ukraina, Gruzja itd. to nic innego jak odbicie IDENTYCZNEJ polityki Pilsudskiego. To wlasnie on twierdzil ze do obrony polskich granic przed Bolszewicka Rosja najlepiej sie sprawdza sasiedzi nasi.

Tylko w między czasie sytuacja strategiczna Polski i Rosji trochę się zmieniła. Dobru krok wczoraj nie jest dobry dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych, co oburzeni o brak referendum w sprawie pochówku, i do tych co chcieliby decydować w tej sprawie:

"Ostatnim, najwyższym szczeblem d***kracji będzie referendum nt. «Czy funkcja tg x jest całkowalna na odcinku [0,2]?» "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Co do Kaczyńskiego to jako emigrant mam swoje przemyślenia. Jak mieszkałem w PL nie lubiłem go. Siadałem prawie co wieczór z rodziną i najpierw lecą fakty, potem wiadomości. Wiadomo, że kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą i jak tak co wieczór słuchasz jak wypacykowane ciecie z tv robią z prezydenta gbura, radykała, nieudacznika i nie wiadomo kogo jeszcze, a młode, świeże, pomysłowe PO ma nas niby wybawić od niego, to po jakimś czasie przyjmujesz to za fakt. Stąd te "afery" o buty, reklamówki, borubary i międzynarodowe (pożal się Boże) skandale, o stołek czy samolot które "kompromitują nas na arenie międzynarodowej" (czyt. o których nikt poza Polską nawet nie usłyszał). Tylko temu zapanowała powszechna niechęć do niego. Dopiero jak wyjechałem w 2007 i zostałem odcięty od całej medialnej paplaniny i zacząłem go widzieć nie przez pryzmat jego imidżu kreowanego w tv (na pewno dla czyjejś korzyści) tylko jego polityki, a w międzyczasie donek pokazał, że potrafi gadać, ale robić już nie ma komu, polubiłem Kaczyńskiego, a to co telewizja pokazywała jako wady (staromodność, upartość, duma, niepokorność) uznałem jako zalety. Nie zagłosowałbym na niego, bo nie popieram polityki pisu, ale podoba mi się, że był człowiekiem z własnymi przekonaniami i zasadami.

 

 

...

Pomyliła ci się "zdecydowana większość" w wyborach z % ogółu który zagłosował.

Frekwencja wynosiła 51% przewaga Lecha Kaczyńskiego 8% a rachunek

prawdopodobieństwa mówi że istotna zmiana wyniku nie była możliwa nawet gdyby

udział w wyborach był obowiązkowy i frekwencja była bliska 100%.

 

...

Dlatego, że przez lata konsekwentnie budował dookoła siebie złą opinię na forum międzynarodowym.

 

Przeczytaj uważnie co na ten temat napisał Sysak(cytat wyżej).

Podaj jakiś konkret, jakie czynności zbudowały złą opinię za granicą.

(przynajmniej jedną)

Jeśli nie potrafisz podać żadnej to znaczy że łatwo chłoniesz papkę

marketingu politycznego nawet jeśli jest pozbawiony faktów.

 

Świetnie, ja też na podstawie oceny faktów przed zapytaniem znajomych obstawiałem na to, że w referendum naród nie zgodzi się na Wawel jako miejsce, w którym ma być pochowany Kaczyński. Zdaj sobię z tego sprawę, że Wawel to symbol, a nie cmentarz miejski.

 

Pochówek na Wawelu to forma uhonorowania. Głównym fasktem który brałem pod uwagę

to ilość ludzi którzy zechcieli uhonorować prezydenta Lecha Kaczyńskiego

podczas jego ostatniego przejazdu do pałacu prezydenckiego.

Potrafisz przytoczyć jakiś konkretny fakt który brałeś pod uwagę w ocenie sytuacji

(inny niż wypowiedzi znajomych lub własną niechęć do osoby)

 

...

Nie ma dowodów i nie ma poszlak, nie ma tez motywu. Pokaż mi to to będę dyskutował na ten temat.

 

Za motyw wystarczy wiszyta w Gruzji.

Tego rodzaju katastrofa lotnicza jest dużo mniej prawdopodobna w przypadku

samolotu prezydencjkiego niż w przypadku komercyjnego samolotu rejsowego.

Wynika to ze stosowanych dodatkowych środków bezpieczeństwa.

Poszlaką jest "mieszanie medialne" wykonane w lutym przez ambasadę rosyjską,

mieszanie polityczne dotyczące korespondancji z kancelarii prezydenta do

ambasady w sprawie uroczystości w Katyniu.

To "mieszanie" to była forma utrudnienia udziału prezydenta w uroczystościach.

Utrudnienie ze strony ambasady nie odniosło skutku ale zamiar dalszych utrudnień

ze strony Rosji mógł pozostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych, co oburzeni o brak referendum w sprawie pochówku, i do tych co chcieliby decydować w tej sprawie:

"Ostatnim, najwyższym szczeblem d***kracji będzie referendum nt. «Czy funkcja tg x jest całkowalna na odcinku [0,2]?» "

 

Referendum to głupota, powinien decydować zdrowy rozsądek. No ale takie rzeczy to tylko w erze :P

 

Za motyw wystarczy wiszyta w Gruzji.

Tego rodzaju katastrofa lotnicza jest dużo mniej prawdopodobna w przypadku

samolotu prezydencjkiego niż w przypadku komercyjnego samolotu rejsowego.

Wynika to ze stosowanych dodatkowych środków bezpieczeństwa.

Poszlaką jest "mieszanie medialne" wykonane w lutym przez ambasadę rosyjską,

mieszanie polityczne dotyczące korespondancji z kancelarii prezydenta do

ambasady w sprawie uroczystości w Katyniu.

To "mieszanie" to była forma utrudnienia udziału prezydenta w uroczystościach.

Utrudnienie ze strony ambasady nie odniosło skutku ale zamiar dalszych utrudnień

ze strony Rosji mógł pozostać.

Zemsta nie jest motywacją do działań politycznych Rosji. Rosja wbrew pozorom pozycjonuje swoją politykę z mistrzostwem zręcznego szachisty zawsze na przyszłość.

 

Wszystko co przytoczyłeś to są raczej omamy niż poszlaki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~dwaIP

To nie Prezydent Kaczyński "konsekwentnie budował dookoła siebie złą opinię na forum międzynarodowym" jak napisał ~marco.

Opinia o Prezydencie Kaczyńskim na forum międzynarodowym jest/była bardzo dobra, to tylko Polacy (niektórzy) budowali wobec Prezydenta (poprzez swoje subiektywne opinie, często-gęsto brane "z sufitu" tudzież z "obiektywnych mediów" lub też ze swoich prywatnych antypatii) tę opinię, co zresztą wyraźnie widać dziś po tragicznej śmierci Ś.P. Lecha Kaczyńskiego.Nie mylmy pojęć.Nasz Prezydent na forum międzynarodownym był szanowany, wielu polityków się z nim nie zgadzało (w szczegółach, ze względu na narodowe interesy innych państw etc.), ale wszyscy go szanowali - krótko mówiąc jak Ktoś kiedyś powiedział: "Nemo est propheta in patria sua", co się niestety w przypadkach niektórych osób potwierdza nawet dziś po śmierci Prezydenta RP.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można nazywać stadion imieniem Lecha? Jak już to "Ofiar Katastrofy 10 kwietnia"...

Ale sam zobacz ze prawie nie mówi się o pozostałych 94 osobach które tam zginęły. tylko o Panu i Pani prezydentowej. To jest zwyczajna nagonka medialna i odprawianie szopki.

 

Rozumiem, że tragicznie zginęli. Rozumiem, że jest żal i smutek ale nie popadajmy w paranoję.

Dlaczego prawie w ogóle nie mówi się o pozostałych... o rodzinach tych, którzy zginęli w smoleńsku? bez przerwy nawijanie jedno i to samo w durnym tv/radiu/gazetach/portalach informacyjnych.

 

przed wypadkiem spora część społeczeństwa krytykowała śp. Prezydenta. A od soboty 99% narodu jest zachwycona. Jak można zmienić swoje przekonania o 180%??

 

Co do Wawelu... Mieszkam w Krk już od jakiegoś czasu. Dzisiaj w każdym środku komunikacji i na przystankach etc. są rozmowy o pochówku na Wawelu. Może miałem te przypadki że 4/5 osób byłą przeciwko.

 

Sytuacja w kraju wraca do normy.

Znowu się kłucimy.W Krakowie już protestują przeciwko pochówkowi na Wawelu.

Tu nie chodzi o sprzeczkę tylko o wyrażanie swojego zdania. Fakt faktem decyzja o wawelu jest, co najmniej kontrowersyjna.

Przypominam że w tym roku Kaczyński miał otrzymać tytuł "honorowego mieszkańca krk". Ludzie jednak protestowali mniej lub bardziej otwarcie.

 

 

A na Wawelu spoczęli to tej pory:

Jan III Sobieski

Józef Poniatowski

Tadeusz Kościuszko

Władysław Sikorski

Stefan Batory

Zygmunt I Stary

Zygmunt III Waza

Jan kazimierz

Józef Piłsudski

Adam Mickiewicz

Juliusz Słowacki

Cyprian kamil Norwid

Fryderyk Chiopin (medalion)

 

 

Za największe błedy pochówków na Wawelu historycy uważają:

Michała Korybuta Wiśniowieckiego i

Augusta II Mocnego  (przyczynił sie do upadku RP)

 

 

Chciałbym tylko przytoczyć słowa Jerzeko Klechty: "Groby Królewskie na Wawelu i Krypta Wieszczów Narodowych – to skarb naszej przeszłości. "

 

 

A odpowiadajac na pytanie. Ma ogromne zaslugi w:

1. pomaranczowej rewolucji i poparciu Juszczenki (to ze sami ukraincy zmarnowali to inna sprawa)

2. Poparcie Gruzji (wyszydzane przez TVN i Wybiorcza)

3. Polityka energetyczna to on mowil o problemie gazociagu polnocnego i staral sie przeniesc te dyskusje na forum Unii. Oraz o calym problemie zaleznosci energetyczne Unii z Rosja. I wiesz co? Mial racje!!!!! Bo dokladnie to sie dzieje teraz.

A teraz proszę wytłumacz mi jakie to przyniosło korzyści Polsce?? Bo chyba nie mówimy o patriotyzmie europejskim tylko polskim Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zemsta nie jest motywacją do działań politycznych Rosji. Rosja wbrew pozorom pozycjonuje swoją politykę z mistrzostwem zręcznego szachisty zawsze na przyszłość.Wszystko co przytoczyłeś to są raczej omamy niż poszlaki.

 

Zemsta zawsze może być motywem nawet jesli nie najwyższych władz to przykładowo

jakiegoś pojedyńczego śfira z armi rosyjskiej.

Wymieniając wizytę w Gruzji jako motyw nie określiłem tego jako zemstę.

Rosja mogła chcieć wpłynąć właśnie na przyszłość.

Mogła chcieć zapobiec powtórnej elekcji twardego odważnego i aktywnego polityka

przeciwdziałającego inwazji na Gruzję i sprawić aby prezydentaem Polski został ktoś kto akcję Lecha Kaczyńskiego w Gruzji określił jako niepoważną.

http://www.youtube.com/watch?v=HLO7DjlTSY4

Ale sam zobacz ze prawie nie mówi się o pozostałych 94 osobach które tam zginęły. tylko o Panu i Pani prezydentowej. To jest zwyczajna nagonka medialna i odprawianie szopki.

...

A teraz proszę wytłumacz mi jakie to przyniosło korzyści Polsce?? Bo chyba nie mówimy o patriotyzmie europejskim tylko polskim

 

Masz rację że za mało się mówi o pozostałych ofiarach katastrofy.

To co nazywasz szopką jest odreagowaniem dziennikarzy bo szopka to była wcześniej

gdy znaczna część mediów przedstawiała Lecha Kaczyńskiego nierzetelnie i

w niekorzystnym świetle z przyczyn walki politycznej.

Dziennikarze są w pełni świadomi wcześniejszej szopki i teraz odreagowywują

gdy im wolno (dziennikarze są świadomi ale "ciemny lud" nie i się dziwi co

się dzieje :).

 

Pytasz o korzyści odpowiem opisem co mogło by się stać gdyby nie zdolność

przewidywania i akcja Lecha Kaczyńskiego w Gruzji.

Rosja mogła zaatakować całą Gruzję i prowadzić tam wojnę podobną jak w Czeczenii.

Bezpośrednie krzyści ekonomiczne z tego że wojna się nie rozpętała to możliwość

transportu paliw do Polski przez tamten rejon.

Korzyść odniosła oczywiście również Gruzja ale wbrew pozorom brak wojny

to również korzyść dla Rosji (zapędy do wojny władców to niekoniecznie

korzyść z wojny dla państwa i narodu podległego tym władcom)

W skarajnym wypaku mogło dojść do eskalacji konfliktu zbrojnego na inne państwa

w regionie i obecny kryzys gospodarczy to mały pikuś w porównaniu do

do rezultatów działań wojennych na dużą skalę w regionie.

 

Bezmyślne tępaki szydziły z tej akcji Lecha Kaczyńskiego tylko po to aby przedstawić go w negatywnie w mediach na użytek walki o władzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeklej.pl - mp4 xvid .avi. Wrzucaj i ściągaj filmy, muzykę, obrazki i inne pliki z przeklej.pl

 

mirror

Dailymotion - 10,04,2010 - wideo z kanału Wiadomości i Polityka

 

(słuchać na pogłośnionych słuchawkach)

strzelali i śmiali się na wiwat ? Wg Rosjanina który to nagrywał w tamtej chwili na miejscu byli już policjanci.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosja mogła chcieć wpłynąć właśnie na przyszłość.

Mogła chcieć zapobiec powtórnej elekcji twardego odważnego i aktywnego polityka

przeciwdziałającego inwazji na Gruzję i sprawić aby prezydentaem Polski został ktoś kto akcję Lecha Kaczyńskiego w Gruzji określił jako niepoważną.

http://www.youtube.com/watch?v=HLO7DjlTSY4

Lech Kaczyński nie miał szans na reelekcję, teraz PiS znów ma szansę. Rosja zdawała by sobie sprawę z tego jakie skutki wywoła jej działanie.

Poza tym obowiązuje zasada domniemania niewinności. Jeżeli już chcesz dochodzić winy, to wersja z naciskami na pilota jest bardziej prawdopodobna. Choć póki nie ujawniono zawartości skrzynek nic nie wiemy. Na pewno jednak pilot był pod presją ponieważ już po wylocie do Gruzji Przemysław Gosiewski pisał w oskarżycielskim tonie interpelację do ministra:

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/4D0917D9

Motyw - chęć dostania się w porę na ważne uroczystości na chwilę przed rozpoczęciem wyborów,

Poszlaki - link powyżej,

Dowód - dowodów mogą dostarczyć skrzynki, ale to po zakończeniu żałoby zapewne w poniedziałek.

 

Zdajmy sobie sprawę, że jeżeli ktokolwiek naciskał na kapitana, to jest w dużej części winien śmierci wszystkich ofiar i swojej własnej. Jeżeli nie to pozostaje sam nacisk psychologiczny choćby z powodu powyżej cytowanej interpelacji Gosiewskiego oraz obecności na pokładzie dowódców wojsk lotniczych jak i głównodowodzącego sił zbrojnych w ogóle, szefa BBN, oraz cywilnego zwierzchnika sił zbrojnych.

 

W takiej sytuacji oczywiście winien jest kapitan.

 

przeklej.pl - mp4 xvid .avi. Wrzucaj i ściągaj filmy, muzykę, obrazki i inne pliki z przeklej.pl

 

mirror

Dailymotion - 10,04,2010 - wideo z kanału Wiadomości i Polityka

 

(słuchać na pogłośnionych słuchawkach)

strzelali i śmiali się na wiwat ? Wg Rosjanina który to nagrywał w tamtej chwili na miejscu byli już policjanci.

 

Nie wierzę.

 

Policja zawsze ochrania wizyty głów państw, nawet prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja zawsze ochrania wizyty głów państw, nawet prywatne.

 

Ale o czym teraz piszesz? Jaki ma to związek z nagraniem? Milicja, policja, FSB, jeden ch.., wg mnie to są strzały z broni palnej. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym teraz piszesz? Jaki ma to związek z nagraniem? Milicja, policja, FSB, jeden ch.., wg mnie to są strzały z broni palnej.

 

Równie dobrze mogą to być jakieś pęknięcia elementów rozbitego samolotu. W sumie dobrze, ze o tym piszesz, niech to wyjaśni komisja.

Nie ma tam ani jednego radosnego okrzyku, a wręcz przeciwnie, osoba przy kamerze klnie nie dowierzając w to co widzi, w głosie słyszę smutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze może być to trzask pękającej konstrukcji samolotu... znów się głupie teorie spiskowe pojawiają, przyjechali na koniach z szabelkami u boku i zaczęli strzelać na Vivat !! Ułańska fantazja.

 

 

 

Najwyższe nasze zdumienie wywołała decyzja pochowania prezydenta Lecha Kaczyńskiego z żoną - na Wawelu. Prezydent Lech Kaczyński był dobrym, skromnym człowiekiem, ale nie ma żadnych przyczyn, dla jakich miałby spocząć na Wawelu wśród Królów Polski - obok Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Uważamy, że wysoce niestosowne jest w takiej sprawie powoływanie się na wybór rodziny. Decyzja ta wywołuje poważne protesty i może spowodować najgłębsze od odzyskania niepodległości w 1989 roku podziały polskiego społeczeństwa.

 

Apelujemy do Władz Kościoła o wycofanie się z tej wysoce niefortunnej decyzji podjętej pochopnie w chwili żałoby i współczucia.

 

Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Kraków 13 kwietnia 2010

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz proszę wytłumacz mi jakie to przyniosło korzyści Polsce?? Bo chyba nie mówimy o patriotyzmie europejskim tylko polskim

 

@marco piszac o pomaranczowej rewolucji nie mialem na mysli to ze jako prezydent sie udzielal ale jako aktywny polityk, O czym Juszczenko mowi.

co do Gruzji zdania nie zmianiam i do polityki energetycznej.

 

a do Ciebie. Gdyby wszyscy patrzyli tylko na polityke na zasadzie akcja=> rezultat przeliczalny na kase to wielu politykow ktorych "kochasz" tez nic nie zrobili. Krotkowzrocznosc, egoizm, patrzenie tylko przez pryzmat tu i teraz. Szkoda slow.

 

Ktos tam pisze o umowach handlowych. Rece opadaja czlowieku. Zastanow sie komu konstytucja daje w tym prerogatywy. To rzad ma decydowac o tym a nie prezydent. Czasami naprawde zal czytac.

 

Aha dodaje do jego osiagniec

4. Muzeum Powstania Warszawskiego.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogą to być jakieś pęknięcia elementów rozbitego samolotu. W sumie dobrze, ze o tym piszesz, niech to wyjaśni komisja.

Nie ma tam ani jednego radosnego okrzyku, a wręcz przeciwnie, osoba przy kamerze klnie nie dowierzając w to co widzi, w głosie słyszę smutek.

 

Nie ma to jak zaprzeczanie na siłę, 1:09 śmiechy tuż po strzale. Równie dobrze, a nawet bardzo prawdopodobne są to strzały z broni a nie jakieś pęknięcia, ich częstotliwość jest zastanawiająca. A Rosjanin mówi coś ze strachem akurat w momencie tych strzałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może kogoś dobijali bo się jeszcze ruszał :rolleyes:

 

 

Dzisiaj w radio zet poseł pisu kłamał w żywe oczy mówiąc, że rodzina zgodziła się wypełnić obowiązek i udzieliła zgody na Wawel. Redaktor odczytał list asystenta Dziwisza, że to pomysł jarka. Naprawdę, pełna spontaniczność...

 

"Prezydent zginął, służąc Polsce. Wszyscy, którzy protestują przeciwko jego pochówkowi na Wawelu, nie są prawdziwymi patriotami - powiedział Andrzej Duda, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego."

 

Długo pojednanie nie trwało... no cóż nie jestem prawdziwmym patriotą

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jeżeli już chcesz dochodzić winy, to wersja z naciskami na pilota jest bardziej prawdopodobna. Choć póki nie ujawniono zawartości skrzynek nic nie wiemy. Na pewno jednak pilot był pod presją ponieważ już po wylocie do Gruzji Przemysław Gosiewski pisał w oskarżycielskim tonie interpelację do ministra:

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/4D0917D9

Motyw - chęć dostania się w porę na ważne uroczystości na chwilę przed rozpoczęciem wyborów,

Poszlaki - link powyżej,

Dowód - dowodów mogą dostarczyć skrzynki, ale to po zakończeniu żałoby zapewne w poniedziałek.

 

Zdajmy sobie sprawę, że jeżeli ktokolwiek naciskał na kapitana, to jest w dużej części winien śmierci wszystkich ofiar i swojej własnej. Jeżeli nie to pozostaje sam nacisk psychologiczny choćby z powodu powyżej cytowanej interpelacji Gosiewskiego oraz obecności na pokładzie dowódców wojsk lotniczych jak i głównodowodzącego sił zbrojnych w ogóle, szefa BBN, oraz cywilnego zwierzchnika sił zbrojnych.

 

W takiej sytuacji oczywiście winien jest kapitan.

...

 

Reakcją na odmowę lądowania przy okazji wizyty w Gruzji, odpowiednie osoby wzięły moralną odpowiedzialność za śmierć 96 osób w Smoleńsku. Ironia losu czy może niewidzialna ręka sprawiedliwości sprawiła, że niektóre osoby potępiające pilota za odmowę lądowania wtedy weszły w skład tych 96 osób.

Gdyby materiały z czarnych skrzynek potwierdziły wywieranie presji na pilota 10 kwietnia, w sytuacji gdyby wywierający presję przeżył, odpowiadałby karnie za sprawstwo kierownicze. Wiadomo, że nie przeżył nikt. Jeśli jednak presja była wywierana, moim daniem odpowiednie osoby powinny być pozbawione prawa do pogrzebu z honorami oraz praw publicznych (pośmiertnych odznaczeń, pomników, nazywania ich imieniem placów ulic itd.). Jeśli ktoś jest innego zdania niech spróbuje to powiedzieć rodzinom pozostałych ofiar katastrofy.

Co do pochówku na wawelu. Kardynał Dziwisz stwierdził, że ma to być uhonorowanie bohaterskiej śmierci. Albo nie wie w jakich okolicznościach zginął Lech Kaczyński albo "bohaterską śmierć" rozumie w sobie tylko znany sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...