Skocz do zawartości
zzizzy

Katastrofa samolotu z Prezydentem na pokładzie!

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie.

Niestety ale w Krakowie raczej mało ciekawe osoby podejmują decyzje...

 

A zresztą jak by to powiedzieć s*ał pies. Nie mam zamiaru sobie więcej nerwów psuć.

Przez tą całą sytuacje doszczętnie pozbawiłem się złudzeń na poprawę sytuacji zarówno w jak i tego kraju...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja już nadzieję straciłem przez ten tydzień codziennego wałkowania i nagłego wywyższania wszystkich ofiar tragedii. Cofnąc czas tydzień, miesiąc wcześniej, co mówniono o większości ofiar ? Dobrze wiemy co. Teraz liczę jedynie że w niedzielę na pogrzebie nie wydarzy się następne historyczne wydarzenie - nie tyle w historii Polski, co w historii świata. Tyle ode mnie w tym temacie. Dobranoc. 

Edytowane przez Charnaś
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mieliśmy szansę, aby temu wielkiemu człowiekowi nadać tytuł honorowego obywatela miasta. Wiemy, do jakiej doszło awantury. Prezydent Lech Kaczyński zasłużył sobie na to, by Kraków oddał mu honory."

 

Co on niby takiego zrobił dla Krakowa?

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto wypowiedzial to zdanie zacytowane przez darona, ale ten koles zaprzecza samemu sobie :D

 

"mieliśmy szansę, aby temu wielkiemu czlowiekowi nadac tytul honorowego obywatela miasta. Teraz zdanie klucz: WIEMY, DO JAKIEJ DOSZLO AWANTURY. Prezydent Kaczyński zasluzyl sobie na to, by krakow oddal mu honory."

 

Chyba kazdy srednio inteligentny czlowiek rozumuje tak, ze skoro wtedy byla awantura to teraz tez jest, a oni i tak chowaja na wawelu.... TRAGEDIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lech Kaczyński będzie miał w Krakowie rondo - Kraków - Naszemiasto.pl zaćmienie narodowe sięga już zenitu... mam nadzieje, że to plota.

 

Dołączona grafika

 

Z całym szacunkiem dla śp. Pana Prezydenta ale ludzie którzy wprowadzają takie pomysły nie dają się uspokoić tej sytuacji :-|

Edytowane przez pavel54
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do watku teorii spiskowych (oczywiscie tylko w ramach ciekawostki) to uwazam ze gdyby Rosja chciala zeby ten samolot sie rozbil (a jest kilka takich przeslanek), moglaby to zrobic bez problemu i co najwazniejsze bez pozostawiania jakichkolwiek obciazajacych ich sladow. Czytajac takie teksty i zakladajac, ze sa prawdziwe mozna przypuszczac, ze "wojsko" naprawde dysponuje juz takimi rodzajami broni o jakich zwyklym ludziom sie nawet nie snilo, a zasady ich dzialania mozna postawic na polce obok pojazdu pozaziemskiego z napedem antygrawitacyjnym. Oczywiscie w posiadaniu takich broni moga byc np tylko dwa mocarstwa (USA i Rosja) w ktorych jak wiadomo wyscig zbrojeniowy trwa od dawnaaa. Jeszcze do niedawna karabin gaussa byl bronia rodem z sci-fi (pomijam diy przeznaczony do strzelania do puszek z odleglosci 2m), a zobaczcie czego ostantio dokonal 15latek w Rosji. Skonstruowal taka, sprawnie dzialajaca bron i jak dobrze pojdzie to podpisze kontrakt z rosyjska armia. A o istnieniu innych tego typu zabawek byc moze nigdy sie nie dowiemy. No ale to tak juz na marginesie, wole dyskutowac na takie tematy niz na takie jak ostatnio byly obecne w tv (np konferencja prasowa w zwiazku z budowa grobu).

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motyw?

Co Rosja niby ma mieć z tego, że zginął prezydent kończący kadencję w kraju o bardzo niskim znaczeniu geopolitycznym dla Rosji? Reelekcja Lecha bardzo mało prawdopodobna, Tusk który obecnie przejmuje większość władzy w kraju jest znacznie groźniejszy dla Rosji jako polityk niż Kaczyński bo umie organizować Unię do swoich zamierzeń, a Polska wspierana przez Unię już jakieś ryzyko dla Rosji wnosi. Podsumowując, gdyby za tym stała Rosja katastrofa była by dzień wcześniej i zginął by premier.

Realizacja?

Niemożliwe. Były by zapisy w skrzynkach.

Wnioski?

Rosja może być zainteresowana aby Polacy ją niesłusznie oskarżyli i ośmieszyli się na forum międzynarodowym. W ten sposób z Katynia który był zbrodnią faktycznie ciążącą Rosji ślad zostanie zamazany przez wypadek, o którym Polacy mówili by, że to zbrodnia.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co na to powiesz

Inny rozmówca "Rz" uważa, że gdyby tupolew upadł podwoziem na ziemię, uszkodzenia mogłyby nie być tak wielkie. – Połamałoby się podwozie, potem luki bagażowe, skrzydła i siła uderzenia dotarłaby do pasażerów na końcu – ocenia.

 

Hypki przypomina, że dwa tygodnie wcześniej podobny wypadek wydarzył się pod Moskwą. Zabrakło paliwa, piloci lądowali przymusowo. Pasażerowie i załoga przeżyli. – Gdyby prezydencki tupolew uderzył w ziemię podwoziem, pasażerowie i załoga mieliby szanse przeżyć katastrofę – ocenia.

 

Za duzo tutaj przypadkow ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze nie ma co porownywac kiedy spadasz na ziemie 350-400km/h plecami praktycznie korkociagiem w dol bez polowy samolotu ktory bylby za bufor i strefe zgniotu. Zreszta oni nie tyle co rozbili sie o drzewa co runeli na ziemie. Drzewa byly tylko przyczyna.

 

Przewijalo sie zreszta wczesniej, sam pisalem ze gdyby pewnie zamiast podbijac zeszliby, prawdopodobienstwo ze ktos przezylby byloby bardzo duze.

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Co on niby takiego zrobił dla Krakowa?

 

Jak to co, nie przyjechał na 750-cio lecie lokacji Krakowa, choć był zaproszony, oraz był żarliwym przeciwnikiem przeniesienia obchodów 4 czerwca z Gdańska do Krakowa w 2009 r.; jak dobrze pamiętam też odrzucił zaproszenie Tuska i został w Gdańsku.

 

 

Jak pisałem wcześniej, obaj Kaczyńscy nigdy Krakowa nie lubili i prawie w nim nie bywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki. Zetknął się już ktoś z Was z tym nagraniem:

http://www.youtube.com/watch?v=HX6ztLe4QLY&playnext_from=TL&videos=ifdSEfTaiW4&feature=recentf

 

Jeśli to nie fake to słychać, że Rosjanie strzelali tam na miejscu katastrofy..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motyw?

Co Rosja niby ma mieć z tego, że zginął prezydent kończący kadencję w kraju o bardzo niskim znaczeniu geopolitycznym dla Rosji? Reelekcja Lecha bardzo mało prawdopodobna, Tusk który obecnie przejmuje większość władzy w kraju jest znacznie groźniejszy dla Rosji jako polityk niż Kaczyński bo umie organizować Unię do swoich zamierzeń, a Polska wspierana przez Unię już jakieś ryzyko dla Rosji wnosi. Podsumowując, gdyby za tym stała Rosja katastrofa była by dzień wcześniej i zginął by premier.

Realizacja?

Niemożliwe. Były by zapisy w skrzynkach.

Wnioski?

Rosja może być zainteresowana aby Polacy ją niesłusznie oskarżyli i ośmieszyli się na forum międzynarodowym. W ten sposób z Katynia który był zbrodnią faktycznie ciążącą Rosji ślad zostanie zamazany przez wypadek, o którym Polacy mówili by, że to zbrodnia.

 

 

Uświadomiłem sobie niedawno, że motywem może być po prostu kasa. Dochodzą od jakiegoś czasu przesłanki, że Polska ma ogromne zasoby gazu łupkowego, tak ogromne, że oprócz własnego zapotrzebowania, można go odsprzedawać Europie, nasz kraj na pewno nie robił by trudności z dostawami w przeciwieństwie do Rosji.

Dodatkowo Rosja inwestuje w gazociąg północny. Nie ukrywajmy - mamy sprzeczne interesy, a konkurencja to jest coś czego Rosja nie lubi, ani w polityce (podział władzy) ani w biznesie (firmy tylko państwowe).

Tusk który obecnie przejmuje większość władzy w kraju jest znacznie groźniejszy dla Rosji jako polityk niż Kaczyński bo umie organizować Unię do swoich zamierzeń

Że co proszę ? To on (Tusk) trąbi o pojednaniu, podczas gdy Rosja jeszcze nawet nie przeprosiła za masakrę na Polakach, nie odtajniła dokumentów, a kilka miesięcy wcześniej nawet nie chciała przyznać racji.

Śp. Lech Kaczyński też chciał pojednania, ale opartego na prawdzie historycznej i na przyzwoitych warunkach - bo co to za pojednanie, jak Rosja nie przeprasza, nie odtajnia dokumentów, ignoruje rodziny Katyńskie, kłamie prosto w oczy ? A co do tej organizacji, to nie wiem chyba coś przeoczyłem, niedoinformowany może jestem, jeśli tak to przepraszam...

 

I żeby nie było - ja nie mówię o obywatelach Rosji, nic do nich nie mam - szanuję i dziękuję za wsparcie. Mowa o władzy Rosyjskiej...

Edytowane przez karols2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% są to strzały ostrzegawcze. Przy katastrofie takiego kalibru to standardowa procedura w celu odstraszenia gapiów i hien.

 

Dzieciak nie oglądaj więcej tych strasznych bajek...

Już nawet nie odnoszę się do tego nagrania tylko gdzie żeś wyczytał że to jest "standardowa" procedura odstraszania ludzi przy użyciu broni palnej... może tak jest ale w Iraku czy Afganistanie bo ja sobie tego nie wyobrażam aby w Polsce tak rozganiano gapiów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

 

A myślisz, że do każdego podejdzie funkcjonariusz/żołnierz i grzecznie poprosi, by sobie poszedł? Człowiek z natury jest ciekawski - więc trzeba go odstraszyć, by nie wtykał swojego nosa tam, gdzie nie powinien.

 

I nie obrażaj mnie. Chyba że reprezentujesz poziom swojego avatara.

 

Swoją drogą, w sieci pojawiły się różne wersje tego nagrania - na jednym słychać strzały, na drugich już nie.

Edytowane przez zzizzy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum Muzyki Elektronicznej • Zobacz wątek - Zaskakujące nowe fakty dotyczące katastrofy 10 kwietnia

 

http://www.youtube.com/watch?v=frgKTW3jm_Y

 

Film nagrany na miejscu tragedii. Najlepiej słuchać ze słuchawkami.

00:12 Słychać po polsku stanowczym tonem "uspokój się" 00:16 "patrz mu w

oczy" 00:21 "uspokój się" 00:44 "uchodit" 00:47 po rosyjsku "dawaj tuda

paskuda" 00:48 "dawaj gnata!" 00:50 "ubijaj tuda" 00:53 "żyje" 00:57

strzał 00:59 "nie zabijaj mnie" 01:06 strzał 01:07 śmiechy 01:13 "gdie!

na zad! 01:22 strzał. Według internautów widać również rannych w

katastrofie ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Byliśmy w Pałacu Prezydenckim, oddać hołd prezydentowi, jego żonie, oddać hołd innym poległym w tym drugim Katyniu, w tym strasznym wypadku, jakimś przedziwnym wypadku. To jest bardzo dziwne to wszystko, że akurat tylu ludzi leciało, to jest przedziwne, że na parę godzin przed przylotem, prezydenta zlikwidowano cały system jakiś tam nawigacyjny z lotniska. Dziwne te rzeczy.

 

- No i to dziwne, że pól godziny po wypadku Rosjanie mówili, że to jest lekkomyślność polskich pilotów. My wiemy o tym, że to byli jedno z najlepszych pilotów, bardzo doświadczeni, wspaniali. Albo takie mówienie, że prezydent nakazał lądować - bzdura to wszystko, wyssane z palca. No ale cóż, wpierw skrzynki mieli Rosjanie . Dowiedziałem się, że tam na bardzo wielu tzw. pracowników w tym miejscu wypadku, ludzi, oczywiście Rosjan, jest bardzo niewielu Polaków. I to wszystko nie jest zabezpieczone.

(RM, piątek 16.04.10, godz. 02.28)

Głos Rydzyka

 

A to szmaciarz jeden, skąd ma takie informacje, podsyca nienawiść...

Z ciekawości słuchałem wczoraj nocą Radia tego oszołoma, aż się wierzyć nie chcę jak dzwoniący tam "katolicy" plują jadem na wszystkie strony, poczynając od Rosjan kończąc na Komorowskim i Tusku, "ojciec" prowadzący tylko przytakuje... "Katolickie" radio, śmiech na sali.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG ludzie nie róbcie z tego schizy ochrona prezydenta(bor) miał broń i amunicję - jak dobrze wiedzie samolot po katastrofie się zapalił, pociski (z magazynków i broni) dopiero po pewnym czasie jak dostaną odpowiedniej temperatury to wybuchają ot wasze rozpędzanie gapiów.

Edytowane przez G0niec
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG ludzie nie róbcie z tego schizy ochrona prezydenta(bor) miał broń i amunicję - jak dobrze wiedzie samolot po katastrofie się zapalił, pociski (z magazynków i broni) dopiero po pewnym czasie jak dostaną odpowiedniej temperatury to wybuchają ot wasze rozpędzanie gapiów.

 

Z calego magazynka wystrzelily akurat 4 pociski? Poza tym gdzies przeczytalem ze naboj wrzucony do ogniska nie zachowuje sie tak jak wystrzelony z broni (slychac inny dzwiek bo rozrywana jest luska a pocisk pozostaje na miejscu), nie wiem czy to prawda, nie sprawdzalem.

 

Prezydencki Tupolew był wyposażony w urządzenie zabezpieczające, które

ostrzega pilotów przed nadmiernym zbliżeniem się do ziemi. Ten fakt

pogłębia tylko tajemnicę upadku i eksplozji samolotu z Lechem Kaczyńskim

- pisze "USA Today". Na zagadkowość katastrofy zwrócił uwagę dwa dni

temu John Hamby, rzecznik Universal Avionics Systems of Tucson -

producenta urządzenia, zwanego Terrain Awareness and Warning System

(TAWS).TAWS zawiera skomputeryzowane mapy świata i ostrzega pilotów za

każdym razem, gdy za bardzo zbliżą się do szczytu, wieży radiowej lub

innej przeszkody - a także w przypadku zbyt małej odległości do ziemi.

To bowiem właśnie kłopoty przy lądowaniu są najczęstszą przyczyną

wypadków samolotowych. Od 2005 r. urządzenia TAWS są obowiązkowo

montowane we wszystkich nowo wyprodukowanych samolotach linii

komercyjnych. Jeśli samolot jest na zbyt małej wysokości, TAWS reaguje

głośnym sygnałem dźwiękowym. Dzięki temu doprowadzono do całkowitego

wyeliminowania katastrof lotniczych przy lądowaniu. Wystarczy

powiedzieć, że od końca lat 90., gdy zaczęto montować TAWS w starych i

nowych maszynach, ŻADEN samolot z tym systemem nie uległ katastrofie.

Żaden - do 10 kwietnia 2010 r. Fakt, że prezydencki TU-154 miał

zainstalowany TAWS, "stawia więcej pytań niż odpowiedzi" - stwierdził

John Cox, konsultant ds. bezpieczeństwa i ekspert od wypadków. "Naprawdę

chciałbym wiedzieć, co działo się na pokładzie, ponieważ niezależnie od

tego, pod jaką presją byli piloci i z jakimi warunkami pogodowymi mieli

do czynienia, nigdy żaden pilot nie zignorował ostrzeżenia TAWS. Czym

różnił się ten samolot, że stało się inaczej?" - pyta Cox. Jedną z

ewentualnych przyczyn - według Billa Vossa, prezesa Fundacji

Bezpieczeństwa Lotów (Flight Safety Foundation) - może być niedokładność

mapy Rosji w systemie TAWS. Ani rosyjscy, ani polscy śledczy badający

sprawę katastrofy pod Smoleńskiem ani razu nie wspomnieli o systemie

TAWS. Nie wiadomo też, czy z zapisu czarnych skrzynek udało się uzyskać

informację o aktywności urządzenia.

to jest chyba najciekawszy tekst z linka westsajda

Edytowane przez Carson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że reprezentujesz poziom swojego avatara.

 

 

 

A ty może swój? Bo tłumaczenie sytuacji na dość niskim poziomie. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki. Zetknął się już ktoś z Was z tym nagraniem:

http://www.youtube.com/watch?v=HX6ztLe4QLY&playnext_from=TL&videos=ifdSEfTaiW4&feature=recentf

 

Jeśli to nie fake to słychać, że Rosjanie strzelali tam na miejscu katastrofy..?

 

Już wklejałem wcześniej linka z tłumaczeniem odgłosów w tle wykonane przez profesjonalnego tłumacza ,ale wklejam go jeszcze raz bo został zrobiony mały update i do filmu zostały nałożone napisy w czasie rzeczywistym oraz zostały dodane dodatkowe komentarze :

 

Tłumaczenie filmu z pierwszych minut po katastrofie samolotu prezydenckiego | Język rosyjski dla Polaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obaj reprezentujecie taki sam poziom wdając się wa takie rozważania.

Pasi?

 

Wejściówki na rynek po 1k chodzą...

Aż czasami żałuje że w Krk nie mieszkam :lol:

Edytowane przez JROX
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Авиакатастрофа в Смоленске / Блог им. Aml / Блоги на Smolensk.ws

2) Авиакатастрофа в Смоленске (продолжение) / Блог им. Aml / Блоги на Smolensk.ws

3) Авиакатастрофа в Смоленске (продолжение 2) / Блог им. Aml / Блоги на Smolensk.ws

 

na 3jce widać dlaczego urządzenia pokazujące wysokość mogły zmylić pilota, jak widać topografia terenu jest taka, że pierw opada a następnie jest "górka" i to właśnie tam samolot zahaczył i runął na ziemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Авиакатастрофа в Смоленске / Блог им. Aml / Блоги на Smolensk.ws

2) Авиакатастрофа в Смоленске (продолжение) / Блог им. Aml / Блоги на Smolensk.ws

3) Авиакатастрофа в Смоленске (продолжение 2) / Блог им. Aml / Блоги на Smolensk.ws

 

na 3jce widać dlaczego urządzenia pokazujące wysokość mogły zmylić pilota, jak widać topografia terenu jest taka, że pierw opada a następnie jest "górka" i to właśnie tam samolot zahaczył i runął na ziemie.

 

Ale z tego co wiem to system zainstalowany na prezydenckim samolocie to bylo EGPWS, czyli system nie powiniem wskazywac tylko tego co bylo bezposrednio pod samolotem ale tez to co bylo w pewnej odleglosci od samolotu. Do tego system bada nawet predkosc opadania tak jak nat tym filmiku:

 

http://www.youtube.com/watch?v=m-a_2WBgB0o

 

i jeszcze to:

 

http://www.youtube.com/watch?v=dzRTyZYV3m8&feature=related

Edytowane przez _Borys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz powiedz mi co ty tam widzisz, bo ja widzę jakieś czarne coś i to wszystko, co mogę na ten Temat powiedzieć, a ty jakimś cudem już masz całą teorię...

PS. tłumaczenie filmiku Nie wiem na ile prawdziwe ale brzmi realniej niż to zrobione przez dzieci z jakiegoś forum counter-strike według którego ktoś dobija ofiary.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...