Skocz do zawartości
zzizzy

Katastrofa samolotu z Prezydentem na pokładzie!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem jak mozna w domowych warunkach podejmowac sie analizowania obrazu w tak "rozpikselowanym" nagraniu :lol: Naprawde jeszcze pare dni i znajda w nim mgle ukladajaca sie w jakas sylwetke (jak to ktos tu wczesniej "zauwazyl")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zaczyna być chore, te wszystkie teorie spiskowe i idioci w nie wierzący. Już chyba nic mnie nie zdziwi, bo przez ostatnie parę dni "dowiedziałem się" że Rosjanie stworzyli mglę za pomocą generatorów mgły, potem zestrzelili samolot, a na końcu strzelali do zwłok.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz powiedz mi co ty tam widzisz, bo ja widzę jakieś czarne coś i to wszystko, co mogę na ten Temat powiedzieć, a ty jakimś cudem już masz całą teorię...

PS. tłumaczenie filmiku Nie wiem na ile prawdziwe ale brzmi realniej niż to zrobione przez dzieci z jakiegoś forum counter-strike według którego ktoś dobija ofiary.

 

1. Na filmie widać że strzały nie były oddawane w powietrze tylko ewidentnie w bok

2. Tłumaczenie filmu do jakiego link jest niedokładne. Nie ma w nim nic o padających słowach " Żyję " czy też " Uspokój się " a padają one po polsku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. straszne rzeczy się dzieją pod przykrywką żałoby. :mad:

która szmata tak pozwoliła? To jest cholerny żart... Szlag by to!

 

@góra cokolwiek człowieku... oglądałem ten sam film co ty i ani nie widze tego co ty ani nie słysze niczego po polsku, więc może przejdź się na spacer albo ogarnij się jakoś, bo bredzisz.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. straszne rzeczy się dzieją pod przykrywką żałoby. :mad:

która szmata tak pozwoliła? To jest cholerny żart... Szlag by to!

 

O tych rzeczach już słychać było dużo wcześniej (chyba inny temat). Wtenczas sprawa została szybko zbagatelizowana i wnioski które się pojawiły były takie, że ktoś bije pianę i wydobycie takiego gazu jest niezmiernie trudne i kosztowne, dlatego licencje "rozdawano" Amerykanom, którzy to podobno jako jedyni posiadają technologię ogarniającą tego typu wydobycie :wink:

 

Coś dziwnie dzieję się w naszej Ojczyźnie. Patrzę na to wszystko ze sporej odległości i zastanawiająco to wszystko wygląda. Katastrofa (na początku zastanowiło mnie szybkie przewiezienie czarnych skrzynek do Moskwy w celu zbadania :? ale może za dużo sobie wyobrażam :wink: ) , utrata głowy państwa, bratanie się premierów (wizyta kilka dni przed uroczystościami, uściski na miejscu katastrofy :huh: ), teraz ta sprawa z gazem hmm... :unsure:

 

@Carson nie wiem. Obserwuję wszystko i staram się wstrzymywać z osądami, ale nie wygląda to dobrze :sad:

Edytowane przez chemiczny_ali
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. straszne rzeczy się dzieją pod przykrywką żałoby. :mad: która szmata tak pozwoliła? To jest cholerny żart... Szlag by to!

 

No coz, ja sie przyzwyczailem. Nie po raz pierwszy nasz kraj jest dymany na wlasne zyczenie ;)

 

@ chemiczny_ali i czy to wszystko nei zbieglo sie podejrzanie w czasie? ;)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O niedokładnościach, niedomówieniach ze strony Rosjan mówią media Izraelskie czy Rumińskie ale Polacy jak zwykle klapki na ślepiach a później nagle budzą się z "czymś" w pewniej części ciała i znowu po latach okazuje się jak nas wydymano i jak to boli. Ale to jest Polska, oczy skierowane wszędzie tylko nie na sprawę własnego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na życzenie małej grupki sprzedajnych służalczych *#$^%. 99,9% z nas zostało w tej tranzakcji sprzedanych, więc nie jest to na nasze życzenie, tylko ICH.

chemiczny, czy możesz z czystym sumieniem na 100% powiedzieć że Ta teoria się choć troche trzyma kupy? Bo jak dla mnie to śmiech na sali.

 

Prawda jest taka, że amy za mało informacji. Dla tego tylko czekamy aż ktoś nas uspokoi i ulegamy. A jak podnosi alarm, że jesteśmy ruchani, to jest niedowierzanie, "bo jak to tak? bez mydła? :unsure: "

Będę drążył ten temat bo to śmierdzi oczywistym szwindlem.

 

O niedokładnościach, niedomówieniach ze strony Rosjan mówią media Izraelskie czy Rumińskie ale Polacy jak zwykle klapki na ślepiach a później nagle budzą się z "czymś" w pewniej części ciała i znowu po latach okazuje się jak nas wydymano i jak to boli. Ale to jest Polska, oczy skierowane wszędzie tylko nie na sprawę własnego kraju.

 

Nie Polska, tylko "polskie" media. A w czyim interesie działają to już tylko Bóg wie. 24/7 cholerne pranie mózgu. Wczoraj mamie iple zainstalowałem, to prawie nie odchodzi od kompa i ogląda te wywiady, transmisje i wspominki na polsacie info, a teraz chce, żebym jej tvp zmontował. Teraz pomnóż ten efekt przez 30 milionów i 365dni w roku i skutki widać. Ech...

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@góra cokolwiek człowieku... oglądałem ten sam film co ty i ani nie widze tego co ty ani nie słysze niczego po polsku, więc może przejdź się na spacer albo ogarnij się jakoś, bo bredzisz.

 

To już nie moja wina że nie słyszysz tego co słychać ewidentnie. Może masz za słaby sprzęt, może słuch Ciebie zawodzi - nie wiem, ale nie tylko ja to słyszę, inne osoby również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. straszne rzeczy się dzieją pod przykrywką żałoby. :mad:

która szmata tak pozwoliła? To jest cholerny żart... Szlag by to!

 

Nie no, mi juz nie tylko brakuje slow. Ja mam w tej chwili poprostu niewyobrazalne wkur... Wrocilem wczoraj z Warszawy z jakas nadzieja, ze moze w koncu sie odmieni. Czekam teraz na pogrzeb Pary Prezydenckiej, a tu cos takiego. Jak w tych wyborach i pozniejszych parlamentarnych, Polacy nie dokonaja odpowiedniego wyboru, to za kilka lat bede pisal tu posty z emigracji. Tylu ludzi zginelo za ten kraj (i nie mowie tylko o ostatniej katastrofie), tylu ludzi walczylo, zeby komuchow stad pogonic (co sie nie udalo dzieki "polskim" mediom i pewnym "autorytetom"), a tu jeszcze prezydenta nie pochowano i rypanie w d... trwa w najlepsze. Nie potrafie na ten artukul znalezc slowa, to nie jest niesmaczne, to nie jest chamskie, to jest totalne skur...

 

Motyw?

Co Rosja niby ma mieć z tego, że zginął prezydent kończący kadencję w kraju o bardzo niskim znaczeniu geopolitycznym dla Rosji? Reelekcja Lecha bardzo mało prawdopodobna, Tusk który obecnie przejmuje większość władzy w kraju jest znacznie groźniejszy dla Rosji jako polityk niż Kaczyński bo umie organizować Unię do swoich zamierzeń, a Polska wspierana przez Unię już jakieś ryzyko dla Rosji wnosi. Podsumowując, gdyby za tym stała Rosja katastrofa była by dzień wcześniej i zginął by premier.

Realizacja?

Niemożliwe. Były by zapisy w skrzynkach.

Wnioski?

Rosja może być zainteresowana aby Polacy ją niesłusznie oskarżyli i ośmieszyli się na forum międzynarodowym. W ten sposób z Katynia który był zbrodnią faktycznie ciążącą Rosji ślad zostanie zamazany przez wypadek, o którym Polacy mówili by, że to zbrodnia.

 

Wiesz co, pogrzeb sie za moment zaczyna, wiec sobie daruje komentarz, ale w normalnych okolicznosciach to bym chyba olał ZPP i %.

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co za kut.. jest odpowiedzialny za ta decyzje, bo stwierdzenie ze to rzad jest troche zbyt ogolne... Al nie ma co, w rzadzie mamy samych patriotow ktorzy potrafia zadbac o interes swojego kraju. Tutaj juz nic nie pomoze, chyba ze rzad zostanie "zresetowany" wieksza iloscia takich katastrof.

 

@gacus24 nikomu smierci nie zycze. To bylo luzne stwierdzenie ze w kraju sie nic nie zmieni do poki na waznych stolkach w rzadzie nie zaczna zasiadac kompetentni ludzie ktorzy kieruja sie przede wszystkim dobrem kraju. Nie twierdze ze takich ludzi w rzadzie nie ma, mowie tylko ze jest ich stanowczo za malo. A jesli ktos mysli ze rozbudzony ktastrofa patriotyzm cos pomoze to niech lepiej zejdzie na ziemie. Bo emocje po pogrzebie opadna a syf wroci ;) z reszta co ja pisze, nie wroci bo jest caly czas obecny, tylko chwilo zasloniety waznym wydarzeniem. Przyklad? sprzedanie praw do wydobycia gazu koncernom z USA

 

ps. kolesiostwo z USA Polsce nic dobrego nie przynioslo i nie przyniesie. Dla nich nasz kraj jest tylko pionkiem. Zniesienia wiz jak nie bylo tak nie ma nadal. Obama nie mogl znalezc dla nas czasu ale dla Rosji byl bardzo "otwarty" dlatego mi rece opadly jak po mediach rozniosla sie informacja ze Obama przyleci na pogrzeb. Wielkie halo i szacunek dla Obamy ze wreszcie sobie przypomnial o istnieniu Polski. I co by wyniklo z jego obecnosci? Pewnie wielkie NIC. A teraz jeszcze dostali praktycznie za darmo nasze zloza gazu

Edytowane przez Carson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. kolesiostwo z USA Polsce nic dobrego nie przynioslo i nie przyniesie. Dla nich nasz kraj jest tylko pionkiem. Zniesienia wiz jak nie bylo tak nie ma nadal. Obama nie mogl znalezc dla nas czasu ale dla Rosji byl bardzo "otwarty" dlatego mi rece opadly jak po mediach rozniosla sie informacja ze Obama przyleci na pogrzeb. Wielkie halo i szacunek dla Obamy ze wreszcie sobie przypomnial o istnieniu Polski. I co by wyniklo z jego obecnosci? Pewnie wielkie NIC. A teraz jeszcze dostali praktycznie za darmo nasze zloza gazu

 

Bo tak sie dzieje jak prezydent (kwasniewski) jedzie do USA i chyli czola jest na karzde zawolanie, jak USA chce pomocy w Iraku to sie wyslyla wojsko bo sie liczy ze kiedys nasz przyjaciel to doceni. A ja wam powiadam ze nie doceni. Tutaj trzeba negocjowac a nie powtarzac w kolko "as you wish master." Tak jak Kaczynski zachowywal sie w kontaktach z Rosja i z Niemcami. Tylko wtedy wszyscy nazekali ze stosonki miedzynarodowe psol.

 

Teraz tak trzeba kto wzial za to kasy ile wziol i zerwac kontrakt i tyle. A jak nikt nie wzial tylko byl nie kompetentny to tez zerwac kontrakt. Do arbitazu nawet nie podchodzic bo nie ma takiego wymagania (panstwa moga podchodzic ale uczestnictwo arbitrazu jest dobrowolne). Czyli innymi slowy udezyc piescia w stol porzadnie bo "businnes is bussiness" i tyle. A jak sie skapna ze sie nie da dalej tak robic jak do tej pory to i prezydentowi USA zwolni sie czas w kalendarzu i znajdzie chwile zeby wstapic do Polski.

Edytowane przez _Borys
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się komuś nie spodobało oburzenie jakie zasiał artykuł, bo szmaciarska onetowa cenzura się odezwała i totalnie go skasowała. Ale niech mnie cmokną w pompkę, bo byłem na to gotowy.

Jak ktoś nie zdążył, to proszę bardzo KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się komuś nie spodobało oburzenie jakie zasiał artykuł, bo szmaciarska onetowa cenzura się odezwała i totalnie go skasowała. Ale niech mnie cmokną w pompkę, bo byłem na to gotowy.

Jak ktoś nie zdążył, to proszę bardzo KLIK

 

Szok i przerażenie kto rządzi naszym krajem i jak go traktuje. W pale się nie mieści, to jest wręcz zdrada państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to ludzie ktorzy klaskali przy odjezdzie trumien spod bazyliki, powinni siedziec w domach i klaskac sobie przed tv. sry ale imao pogrzeb to nie powod do radosci i oklaskow o_O 

 

//co do gazu lupkowego(thx @ojciec za replay arta). rece opadają. komus chyba zalezy zeby polska przestala istnieć. zostala sprzedana/rozgrabiona jak za czasow rozbiorów. tylko tym razem legalnie, na wlasne zyczenie :/

Edytowane przez Sarkazm
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Oglądam patrzę nie wierzę skąd oni to bydło wypuścili to pogrzeb a nie radość, że już ich nie ma. Bydło inaczej tego nazwać nie można.

 

A co do teorii spiskowych jest sens w ogóle prowadzić dyskusje ? nie ma dowodów powinniśmy się wstrzymać z osądami ale w związku z tym, że nasz kraj to Polska to powinno nam się palić czerwone światełko tak na wszelki wypadek bo to nie Rosjanie zawsze się budzą z gigantycznym członkiem nie powiem gdzie kiedy na jakiekolwiek działanie jest już za późno.

 

Sprawa licencji na gaz to już w ogóle coś nie pojętego szczerze powiedziawszy przejąłem się bardziej niż katastrofą tak wiem mocne stwierdzenie ale to się odbije na kraju kasa jak zawsze wywędruje za granice.

Przypomina mi się cytat "Coście, skur**syny, uczynili z tą krainą".

Jak w tym kraju ma być dobrze jak takie szachraje idą ręce opadają i odechciewa się żyć

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb rzeczywiście piękny. Bez niepotrzebnej pompatyczności. I ten widok Kwaśniewskiego, co nie śpiewał "Boże Coś Polskę" - słów pewnie nie zna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam bydło jak cholera zrobili Ci co zaczęli klaskać i śpiewać... z jednej strony marsz żałobny z drugiej jakieś klaskanie śpiewy i okrzyki, w pewnym momencie jakiś osioł rzucił kwiatami tak, że żołnierz dostał w łeb... uroczystość piękna aczkolwiek trochę się przestrzelili z tym zapowiadanym milionem ludu :rolleyes:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb rzeczywiście piękny. Bez niepotrzebnej pompatyczności. I ten widok Kwaśniewskiego, co nie śpiewał "Boże Coś Polskę" - słów pewnie nie zna...

 

A od kiedy to coś złego w świeckim kraju, że ktoś nie jest katolikiem (z tego co wiem) i nie zna katolickich pieśni? Czy to powód do szyderstw i ironii? To może jeszcze pośmiejmy się że się Miedwiediew nie żegnał razem ze wszystkimi, tylko dopiero jak Pop przemawiał?

 

A dzisiejszy fragment wypowiedzi w Mariacki abp Muszyńskiego

Zastałeś ojczyznę zniewoloną,

pozostawiasz ją wolną i niepodległą.

uważam za skandal. Ja się pytam jaką zniewoloną? Czy My jako kraj w 2005 byliśmy zniewoleni? A w 1999 byliśmy? A może w 1992? No więc jaką zniewoloną. Z tego co pamiętam to niepodległość nam dali Piłsudski, Wałęsa. Ale nie ta prezydentura.

 

"Jeśli uznamy, że śmierć człowieka zmienia ocenę jego dokonań, podstawy etyki runą." piękne zdanie obrazujące całość tego co się od wtorku działa. Według mnie podstawy runęły. Mądrze się wypowiadali dziś Passent i pozostali goście przed Domagalik 19.

 

Nie zmienia to faktu, że uważam uroczystość za godną i dostojną w sam raz dla głowy państwa, tylko z miejscem niestety się nie mogę pogodzić. Jakby to było w archikatedrze Św. Jana to chciałem jechać. A tak mając 500m nie poszedłem.

 

 

No i jeszcze te okrzyki "Precz z TVN". A to o tych co protestowali przeciw pochowkowi na Wawelu mówili że margines i niewychowani studenci przynoszą hańbę i wstyd narodowi.

 

EDIT:

A co do gazu to polecam http://forsal.pl/artykuly/401304,gaz_lupkowy_w_polsce_za_4_lata_dowiemy_sie_ile_jest_go_naprawde.html bardziej rzetelne niż onet. Póki co sprzedano prawa do poszukiwania gazu łupkowego (jest też spory artykuł w Newsweeku albo Polityce) na 5 lat. A ta wielkość o której mowa to są szacunki. Po pierwsze takie poszukiwania, badania są niewyobrażalnie drogie, naszych firm najzwyczajniej nie stać. Ani PGNiG'e ani żadnych innych firm. Zobaczcie jakie fiasko ponosi Krazue na poszukiwaniach ropy w Kazachstanie. Druga sprawa dotyczy kosztów wydobycia. Jako Polska mamy złoża zwykłego gazu ziemnego, ropa też jest, tylko przy dzisiejszych cenach rynkowych wydobycie takich surowców jest samobójstwem i koszt wydobywania jest kilkakrotnie wyższy niż zakup od Arabów (wliczając prowizje pośredników). natomiast kto wie co będzie za 20,30,40 lat. Może wtedy cena będzie taka, że wszystkie te dziś z punktu widzenia ekonomicznego nieopłacalne złoża okażą się żyłą złota, gdy innych nie będzie.

Edytowane przez Tony Soprano
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czemu tych ludzi nazywacie "bydlem". Wydaje mi sie, ze slowo "bydlo" powinno byc zarezerwowane dla nieco innych osob (sam go czesto uzywam). Tam ludzie przeciez sie nie cieszyli, rozumiem, ze "Dziekujemy, dziekujemy" to moze nie do konca udane bylo, ale chocby nie wiem co sie dzialo, to oni tam przyszli oddac mu najwyzszy szacunek. To byli ludzie, ktorzy Lecha Kaczynskiego traktowali z ogromnym szacunkiem i te brawa mialy go jakos okazac. To nie byly brawa za smierc, tylko za to co dokonal w swoim zyciu. Wydaje mi sie, ze ludzie poprostu nie traktowali tego jako "normalny pogrzeb", ale jako "okazanie jednosci" i okazanie szacunku za to, ze Kaczynski poswiecil swoje zyciu dla kraju (w sensie cale lata zycia, a nie ze zginal w tragedii).

 

A dzisiejszy fragment wypowiedzi w Mariacki abp Muszyńskiego

uważam za skandal. Ja się pytam jaką zniewoloną? Czy My jako kraj w 2005 byliśmy zniewoleni? A w 1999 byliśmy? A może w 1992? No więc jaką zniewoloną. Z tego co pamiętam to niepodległość nam dali Piłsudski, Wałęsa. Ale nie ta prezydentura.

 

Ja osobiscie uwazam, ze my do dzisiaj jestesmy "zniewoleni". Kolejnego przykladu daleko nie trzeba szukac, podany wyzej gaz lupkowy, pozniej tajemnicze znikniecie arta jak sie o nim glosno zrobilo. A takich akcji podejrzanych wyszlo "przy okazji" tej tragedii duzo wiecej, bo jesli ludzie maja calkowicie zaklamany obraz swojego prezydenta, a wszystko dzieki "wolnym" mediom, to jak tu nie mowic o pewnej formie "zniewolenia" ? Aha, Wałesa nam nie dal niepodleglosci, nie zapominaj, ze Lech Kaczynski przez 2 lata byl szefem Solidarnosci, tez wspoltworzyl postulaty Gdanskie, Wałęsa sam tego nie zrobil. Juz nie chce dzisiaj wklejac ciekawego artykulu o "niewinnym" Wałęsie, jutro to zrobie.

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklaski należy odbierać w znaczeniu hołdu, podziękowań dla Prezydenta oraz Pierwszej Damy. Nie miały ona w zamiarze w żaden sposób ośmieszyć Pierwszej Pary Polski. Tak samo zachowywano się w Warszawie podczas konduktu pogrzebowego w którym prowadzono trumnę z ciałem Prezydenta oraz Pierwszej Damy.

  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się taki sposób okazywania szacunku, ja jestem nauczony zmarłym okazywać szacunek przez modlitwę w ciszy a nie Hurrra Klaskanie i zagłuszanie orkiestry.

 

Rozumiem Cie. Jak bylem w Warszawie, to przez pol dnia praktycznie nie powiedzialem do nikogo slowa, bo tez uwazam ze powinno sie okazywac w calkowitek ciszy i zadumie. Ale poprostu tlumacze tych ludzi, bo o kim jak o kim, ale o Solidarnosciowcach (a wielu ich tam bylo) "bydło" mowic sie nie powinno. Przynajmniej ja tak uwazam.

 

EDIT:

 

@ Post ponizej

 

Mam podobne odczucie. Ja akurat nie bylem przeciwny, ale bylo mi wszystko jedno ktore miejsce wybiora. Jednak jak zobaczylem caly pogrzeb, to wygladal on dokladnie tak jak powinien wygladac. I miejsce i forma i tresc, uwazam, ze wszystko to bylo dograne idealnie i okazalo najwyzszy szacunek tej parze.

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiejszy fragment wypowiedzi w Mariacki abp Muszyńskiego

uważam za skandal. Ja się pytam jaką zniewoloną? Czy My jako kraj w 2005 byliśmy zniewoleni? A w 1999 byliśmy? A może w 1992? No więc jaką zniewoloną. Z tego co pamiętam to niepodległość nam dali Piłsudski, Wałęsa. Ale nie ta prezydentura.

 

To ironia? Nie lubię się czepiać, ale chyba tylko ktoś niedorozwinięty mógłby nie zrozumieć, że chodziło o całe życie Kaczyńskiego i dokonania w Solidarności, a nie samą prezydenturę. Choć samo przemówienie księdza było kiepskie.

 

Byłem, przeciwko pochówkowi na Wawelu z powodów meretorycznych, ale po uroczystościach stwierdzam, że wszystko powinno być dokładnie tak jak było i jest dobrze.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do gazu to polecam Gaz łupkowy w Polsce: za 4 lata dowiemy się, ile jest go naprawdę | Forsal.pl - Giełda, Waluty, Finanse bardziej rzetelne niż onet. Póki co sprzedano prawa do poszukiwania gazu łupkowego (jest też spory artykuł w Newsweeku albo Polityce) na 5 lat. A ta wielkość o której mowa to są szacunki. Po pierwsze takie poszukiwania, badania są niewyobrażalnie drogie, naszych firm najzwyczajniej nie stać. Ani PGNiG'e ani żadnych innych firm. Zobaczcie jakie fiasko ponosi Krazue na poszukiwaniach ropy w Kazachstanie. Druga sprawa dotyczy kosztów wydobycia. Jako Polska mamy złoża zwykłego gazu ziemnego, ropa też jest, tylko przy dzisiejszych cenach rynkowych wydobycie takich surowców jest samobójstwem i koszt wydobywania jest kilkakrotnie wyższy niż zakup od Arabów (wliczając prowizje pośredników). natomiast kto wie co będzie za 20,30,40 lat. Może wtedy cena będzie taka, że wszystkie te dziś z punktu widzenia ekonomicznego nieopłacalne złoża okażą się żyłą złota, gdy innych nie będzie.

 

Nie bój się skoro już tu są sepy to gaz jest, jest go dużo i będzie bardzo opłacalny do wydobycia.

Amerykanie zaklepują złoża a my jak idioci oddajemy coś co za 10 lat będzie żyłą złota ale krótkowzroczność narodu Polskiego tfu co ja gadam rządu polskiego jest niesamowita. Koszta wydobycia są kosmiczne ? hmm sądzę, że zwróciły by się bardzo krótkim czasie jeśli byśmy sami sfinansowali wydobycie + uniezależnili się od zewnętrznych dostaw. Mało tego w krótkim czasie przynosiło by to ogromne zyski nawet jakby tego gazu było o połowe mniej niż zakładano także taki BS jakie to nie opłacalne można sobie wsadzić zanim byśmy zakończyli "projekt" wydobycia to już by minęło parę ładnych lat a opłacalność inwestycji wzrosła by nie współmiernie do czasu obecnego. Ale to tylko moje zdanie które jak widać Amerykanie w pełni popierają :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam bydło jak cholera zrobili Ci co zaczęli klaskać i śpiewać... z jednej strony marsz żałobny z drugiej jakieś klaskanie śpiewy i okrzyki, w pewnym momencie jakiś osioł rzucił kwiatami tak, że żołnierz dostał w łeb... uroczystość piękna aczkolwiek trochę się przestrzelili z tym zapowiadanym milionem ludu :rolleyes:

 

W takim razie, dlaczego zwracasz się do tych ludzi bezpośrednio :? i z szacunkiem? Raczej nie ma w tym nic niestosownego. Ważne, żeby było szczere.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...