Skocz do zawartości
zzizzy

Katastrofa samolotu z Prezydentem na pokładzie!

Rekomendowane odpowiedzi

Albo odwrotnie-gdyby to był pogrzeb Putina lub Obamy to ci,którzy nie przylecieli na pogrzeb Kaczyńskiego do US&A lub USSR polecieliby nawet gdyby wybuchły takie 3 wulkany.

Chyba go olali z uwagi na to,ze nie był prezydentem US&A lub USSR tylko Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby daleko nie szukać - sprawa TVN na telebimach podczas pogrzebu. Napisali? Napisali. A przecież GW i TVN to ten sam żydo-masoński spisek i kapitał...

 

'Precz z TVN'. Na Rynku chcieli obrazu z Bazyliki

A w sumie czyje byly te telebimy? Jesli tvnowskie, to ja bym po prostu je wylaczyl i zwinal. Nie podoba sie - nie ma. No ale wiadomo - koniunkturalizm wygral. Tak jak z reszta w przypadku tego co tvn puszczal przez ten tydzien na swoich kanalach.

Pewnie w tym co lecialo na telebimach uzywali zbyt skomplikowanych zdan i nie padalu slowa kluczowe 'spisek' 'masoneria' 'ruscy' 'zamach' i tlum nie rozumiejacy prosil o przekaz na miare swoich mozliwosci :->

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie, czyje były te telebimy; pewnie i TVN zważywszy na powyższe. Faktem jest, że TVN zrobiło wiochę podczas relacji uroczystości pogrzebowych - patrzyłem przez moment i wyglądało to jak studio sportowe. Powinni po prostu retransmitować to, co działo się na Wawelu. Bez komentarza, w ciszy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj audycja w radiu ZET z Weissem (~14-15godziny) jak ludzie dzwonili do redakcji w calej sprawie i dorwaly sie 2 piczki z teoria spiskowa dziejow na telefonie H@H@H@H@ myslalem ze umre w pracy przy klientach sluchajac radia w eterze.

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że jestem ostatnim chamem który nie poczuwa sie do placenia abonamentu i ma podstawy do tego - nie mam tv tylko duzy monitor :D

 

Wiesz.. nie płacenie abonamentu nie jest w żadnym wypadku powodem do dumy. Brak abonamentu wymusiłby dotację telewizji publicznej z budżetu. Czyli rząd (regulując wysokości dotacji) miałby praktycznie bezpośredni wpływ na telewizję publiczną. Można też telewizję publiczną zlikwidować. Co też nie wydaje się dobrym wyjściem. Każde cywilizowane państwo telewizję publiczną posiada, np. BBC w Wielkiej Brytanii. Patrząc na ofertę kierowaną przez zagraniczne telewizje publiczne nietrudno zauważyć, że ta polska nie jest najlepsza, ba jest kiepska. Ale całkowita jej likwidacja na pewno spowoduje ograniczenie wolności słowa w Polsce. Jedynymi ogólnodostępnymi stacjami w Polsce zostałyby Polsat i tvn. Informacje podawane w stacji nigdy nie są obiektywne. Im więcej źródeł, tym lepiej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Każde cywilizowane państwo telewizję publiczną posiada, np. BBC w Wielkiej Brytanii. Patrząc na ofertę kierowaną przez zagraniczne telewizje publiczne nietrudno zauważyć, że ta polska nie jest najlepsza, ba jest kiepska. Ale całkowita jej likwidacja na pewno spowoduje ograniczenie wolności słowa w Polsce. Jedynymi ogólnodostępnymi stacjami w Polsce zostałyby Polsat i tvn. Informacje podawane w stacji nigdy nie są obiektywne. Im więcej źródeł, tym lepiej.

 

Oczywiście, że ma. Tylko w cywilizowanym kraju telewizja publiczna utrzymuję się tylko z abonamentu i oferta jest świetna. W Polsce przy dwóch źródłach dochodu (abonament + reklamy) dostajemy ochłapy, że aż trudno w to uwierzyć :wink: pzdr
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"[...]Patrząc na ofertę kierowaną przez zagraniczne telewizje publiczne nietrudno zauważyć, że ta polska nie jest najlepsza, ba jest kiepska. Ale całkowita jej likwidacja na pewno spowoduje ograniczenie wolności słowa w Polsce. Jedynymi ogólnodostępnymi stacjami w Polsce zostałyby Polsat i tvn. Informacje podawane w stacji nigdy nie są obiektywne. Im więcej źródeł, tym lepiej.[...]"

 

Gorzej jeżeli ta obiektywność stacji "publicznej" była/jest/będzie na poziomie stacji komercyjnych, wtedy nici z "obiektywizmu".

 

ps. ~chemiczny, prawie jak GDDKiA / podatek w paliwie etc. :lol2: (taa, pluralizm mamy piękny, nie ma co ;] - ma to swoja potoczną nazwę nawet, "płać i płacz" ;) ).

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co złego w zadawaniu pytania kto zapłaci za pogrzeb? Wiadomo, że ktoś zapłacić musi, ja tego nie zrobie, Ty pewnie też nie, więc pewnie wszyscy to zrobimy. Nie dopatrywałbym się niestosowności w dopytywaniu się z jakich konkretnie pieniędzy publicznych były pokryte wydatki, czy Kraków w jakiś sposób to współfinansował. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy skala uroczystości była olbrzymia, czasu na jej organizacje bardzo mało. Jestem skłonny sobie wyobrazić, że tak, jak wśród np. hotelarzy, którzy podnieśli cenę na okoliczność pogrzebu (rekord ze 150zł na 3000zł za 2os), tak wśród niższych urzędników publicznych mogły być osoby, które wykorzystały tą smutną okazję, żeby się wzbogacić (np. podstawiając firmę żony, szwagra etc. po niekoniecznie rynkowych cenach).

 

Nie można z uroczystości pogrzebu robić świętej krowy i wychodzić z założenia "niech kosztuje ile ma kosztować byle było fajnie"; tragedia tragedią, a księgowość księgowością. To nie starożytny egipt.

 

Wyborcza na pewno napisze taki artykuł, po poniekąd taka jest jej rola. Zawsze opisywała wszystkie większe przykłady niegospodarności i braku rozsądku i jeżeli głębiej pokopiesz, to zobaczysz, że niezależnie od frakcji politycznej, która się nimi wykazała.

 

Ja doskonale wiem kto za to zaplaci. Chodzi mi jedynie o to, ze jednak mogliby sobie darowac przynajmniej przez jakis czas takie artykuly. Czy jak by sie to pojawilo za powiedzmy 2tyg, czy nawet miesiac, to uroczystosci okazaly by sie drozsze ? Ich ceny sie juz nie zmieni, a robienie tego typu podliczen kiedy od tak waznego pogrzebu nie minely 24h, to dla mnie jakies nieporozumienie. No chyba, ze zrobili to celowo, co by przeciwnicy Kaczynskiego i tego pogrzebu na Wawelu mieli uzywanie...

 

Żeby daleko nie szukać - sprawa TVN na telebimach podczas pogrzebu. Napisali? Napisali. A przecież GW i TVN to ten sam żydo-masoński spisek i kapitał...

'Precz z TVN'. Na Rynku chcieli obrazu z Bazyliki

 

Jedna jaskółka wiosny nie czyni ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ma. Tylko w cywilizowanym kraju telewizja publiczna utrzymuję się tylko z abonamentu i oferta jest świetna. W Polsce przy dwóch źródłach dochodu (abonament + reklamy) dostajemy ochłapy, że aż trudno w to uwierzyć :wink: pzdr

 

Zgadzam się. Oferta polskiej telewizji publicznej jest kiepska. Pracować należy moim zdaniem nie nad likwidacją telewizji publicznej czy abonamentu, ale nad poprawą jej jakości.

Swoją drogą ściągalność abonamentu w Polsce jest niska. Jak widać wiele osób uważa, że wykorzystywanie dużego monitora w celu oglądania tv nie łapie się pod płacenie abonamentu;) W UK ściągalność abonamentu jest na poziomie 85-90% (2009), w Polsce (2008) abonament zapłaciło niecałe 40%.

 

 

@post poniżej:

z brytyjskim BBC to mało która telewizja się może równać;)

 

Czechy - 90 proc. gospodarstw płaci abonament

Dania - 92 proc. gospodarstw płaci abonament

Francja - 100 proc. gospodarstw płaci abonament

Irlandia - 88 proc. gospodarstw płaci abonament

Niemcy - 100 proc. gospodarstw płaci abonament

 

Czeską łapię i nie powala na kolana;) Poziom TVP bym powiedział:)

Edytowane przez jns2010
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brytyjskie BBC ma tak zajebistą oferte programową że sam z przyjemnością bym płacił za to abonament.

TV Polskiej nie oglądam od lat, nie interesuje mnie jej oferta i jakość tej oferty. Albo to zlikwidują albo wyraźnie podniosą poziom.

 

Telebimy były tvn'u podobnie jak 13-sto kamerowy wóz z którego wszystkie stacje korzystały. No niestety ludzie jak to ludzie.

 

TVN podawał że całość organizowały największe stacje w Polsce czyli TV Polska, Polsat i TVN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zwolennikiem tych wszystkich teorii, więc nie odbierzcie tego posta w ten sposób.

Ale obejrzałem sobie symulacje na YT, poczytalem, obejrzałem też ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=A3bPRb_Igg8&annotation_id=annotation_660540&feature=iv

 

Z tego co widzę to kabina pilotów nie jest upside-down, więc WTF? Koziołkował? Bo z tego co wyczytałem to chodzą głosy, że leciał dogóry nogami (czy w cywilnym, takim wielkim paściu to możliwe jest w ogóle?!). Lecieli wolno podobno, i lądowali na brzuchu.

 

Po prostu niech mi tylko ktoś tę kwestię mnie nurtującą objasni, bo nie kapce tego jak zginęli wszyscy jak samolot jest w gitowej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zwolennikiem tych wszystkich teorii, więc nie odbierzcie tego posta w ten sposób.

Ale obejrzałem sobie symulacje na YT, poczytalem, obejrzałem też ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=A3bPRb_Igg8&annotation_id=annotation_660540&feature=iv

 

Z tego co widzę to kabina pilotów nie jest upside-down, więc WTF? Koziołkował? Bo z tego co wyczytałem to chodzą głosy, że leciał dogóry nogami (czy w cywilnym, takim wielkim paściu to możliwe jest w ogóle?!). Lecieli wolno podobno, i lądowali na brzuchu.

 

Po prostu niech mi tylko ktoś tę kwestię mnie nurtującą objasni, bo nie kapce tego jak zginęli wszyscy jak samolot jest w gitowej pozycji.

 

Narazie nie ma ostatecznej wersji, ale podobno po zahaczeniu skrzydlem, walnal o ziemie jakos tak, ze kadlub wyladowal do gory nogami (czyli najgorzej jak sie da). Napewno nie ladowal "na brzuchu", bo wtedy by byla szansa, ze ktos przezyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK ściągalność abonamentu jest na poziomie 85-90% (2009), w Polsce (2008) abonament zapłaciło niecałe 40%.

 

 

@post poniżej:

z brytyjskim BBC to mało która telewizja się może równać;)

 

Czechy - 90 proc. gospodarstw płaci abonament

Dania - 92 proc. gospodarstw płaci abonament

Francja - 100 proc. gospodarstw płaci abonament

Irlandia - 88 proc. gospodarstw płaci abonament

Niemcy - 100 proc. gospodarstw płaci abonament

 

Czeską łapię i nie powala na kolana;) Poziom TVP bym powiedział:)

 

A dlaczego jest taka ściągalność w UK, w tym w Irlandii? Bo tam sprawdzają. Chodzą kolesie z urządzonkami do sprawdzania np, czy leci sygnał np z satelity i potem tylko zostawiają karteczkę w drzwiach. I jak dostaniesz taką karteczkę to masz do zapłacenia abonament za rok z góry + 30% kary. U nas nikt nie sprawdza, więc wiadomo jak to się odbywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że kabina na zdjęciu nie jest upside down, ale na innych ujęciach widać dokładnie jak inna część kadłuba leży kołami do góry, więc może to kabina zrobiła 360 stopni wzdłuż własnej osi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na których zdjęciach bądź filmikach widać kabinę? Coś mi się zdaje że wielu ludzi myli ogon z kabiną (przynajmniej kilka osób z którymi rozmawiałem tak myślało). Co do przyczyny katastrofy nie wiadomo jeszcze nic, ale czy punktem krytycznym nie była przypadkiem utrata jednego ze stateczników poziomych. Na tym zdjęciu Flickr Photo Download: Smolensk, Russia przed miejscem katastrofy na moje oko leży statecznik. Jeżeli został urwany to samolot utracił możliwość sterowania wysokością lotu, dlatego mimo prób poderwania maszyna nadal kosiła drzewa, aż trafił na to które "przystawiło". Tutaj jest jeden z dokładniejszych, prócz końca, filmików symulacji

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. nie płacenie abonamentu nie jest w żadnym wypadku powodem do dumy. Brak abonamentu wymusiłby dotację telewizji publicznej z budżetu. Czyli rząd (regulując wysokości dotacji) miałby praktycznie bezpośredni wpływ na telewizję publiczną. Można też telewizję publiczną zlikwidować. Co też nie wydaje się dobrym wyjściem. Każde cywilizowane państwo telewizję publiczną posiada, np. BBC w Wielkiej Brytanii. Patrząc na ofertę kierowaną przez zagraniczne telewizje publiczne nietrudno zauważyć, że ta polska nie jest najlepsza, ba jest kiepska. Ale całkowita jej likwidacja na pewno spowoduje ograniczenie wolności słowa w Polsce. Jedynymi ogólnodostępnymi stacjami w Polsce zostałyby Polsat i tvn. Informacje podawane w stacji nigdy nie są obiektywne. Im więcej źródeł, tym lepiej.

 

Rząd i tak ma praktycznie bezpośredni wpływ na telewizję publiczną, ja natomiast nie mam żadnego wpływu na to, co ta telewizja robi z moimi pieniędzmi, które zgodnie z prawem muszę za nią płacić, a których oczywiście niezgodnie z prawem nie płacę i płacić nie będę. Z jednej strony żenujące widowiska w rodzaju "gwiazdy na lodzie", z drugiej strony magazyny kulturalne kierowane do tak wąskiej rzeszy zaznajomionych z tematem, że zmieściliby się w jednej bibliotece, z trzeciej okazjonalny brak transmisji rozgrywek drużyny narodowej piłki nożnej. A w okresie kampanii wyborczej członkowie pewnej partii i tak biegali do radia i telewizji pewnego zaprzyjaźnionego księdza i tam najpierw ogłaszali swoje programy, postulaty etc.

 

 

Telewizja polska jest kiepska, nie ma ogólnej, spójnej myśli przewodniej, z 5 letnim opóźnieniem reaguje na trendy kulturalne i generalnie chyba adresowana jest do pracowników naukowych uczelni publicznych. Ten sam poziom anachronizmu, niechęci do odświeżania kadr, samodoskonalenia się etc. Powinni zacząć od likwidacji programu 2 i zrobienia jednego dobrego programu. 

 

Inna sprawa, że ustawa na podstawie której pobierany jest abonament RTV jest idiotyczna. Z jednej strony jest opłatą "na realizację misji", z drugiej jest opłatą za posiadanie odbiornika radiowego i/lub telewizyjnego. Pod ustawę podpada każdy odbiornik, więc gdybym zgodnie z ustawą nie chcąc płacić na państwowe media wywalił z domu TV i radio, to jeszcze musiałbym korzystać z antycznych telefonów komórkowych - bo każdy nowy ma radio i powinienem płacić z tego tytułu haracz. Albo niech to zniosą i wrzucą w podatek i będzie jasne, że jak jestem obywatelem tego kraju to muszę płacić na jego media, albo niech przyjmują oświadczenia, że posiadam radio i TV ale nie używam ich do odbioru mediów państwowych, bo w moim przypadku jest to w 100% prawda. Polskiego radia nie słuchałem od około 10 lat, z polskiej telewizji zdarza mi się okresowo oglądać wiadomości - dla porównania stopnia obiektywizmu w kluczowych w/g mnie sytuacjach. Zazwyczaj TVP oblewa egzamin.

 

Ciekawostka: TV robi u mnie w zasadzie za monitor, antena wogóle nie jest podłączona. W tunerze N tv mam TVP, bo nie miałem nawet możliwości go nie mieć. Technicznie to chyba możliwe, bo Polsatu jakoś nie mam... Co na to UOKIK? Mogę mieć wszystkie kanały, które mam teraz oprócz TVP1 i 2 i leganie nie płacić? Nie mogę. A nawet gdyby, to abonament RTV i tak jest za odbiornik, a nie oglądanie na nim TVP. Za odbiornik... a dlaczego nei za mikser, żelazko czy kuchenkę mikrofalową?

 

Nie oglądam, nie chce oglądać, a płacić muszę. To jak ten podatek drogowy, co to się go płaciło, chociaż się nie jeździło.

 

 

 

 

 

 

Sorry za OT.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tego tekstu poza stawianiem tezy o zamachu w zasadzie spekuluje na temat faktów, które poznać można będzie najprędzej pewnie za pół roku, a bardziej 9 miesięcy, bo jakoś tyle trwają śledztwa w sprawie katastrof lotniczych.

 

Ale dobra, był zamach. Na kogo?

 

Na prezydenta, który:

 

1. Miał rok do końca kadencji i nikłe szanse na reelekcję, podobnie jak jego partia w kolejnych wyborach. I mówienie, że wynik nie był przesądzony to dorabianie sobie argumentów na siłę. Był przesądzony. Nie wiadomo, kto zostałby prezydentem, ale na pewno nie Lech Kaczyński.

 

2. Zasadniczo w Unii Europejskiej, która jest naturalnym konkurentem Rosji  Prezydent prowadził raczej działania dywersyjne i bardziej w niej osłabiał, niż umacniał naszą pozycje.

 

3. De facto zgodnie z konstytucją Prezydent ma bardzo ograniczony wpływ na politykę, zwłaszcza zagraniczną. 

 

Co bali się, że ujawni zbyt wielu TW, którzy zza kulis sterują naszą gospodarką w stronę Rosji? Poza słowami nie zrobił w tej materii nic, przynajmniej nic wiadomego szerszemu ogółowi.

 

Zamach na szefa kancelarii Prezydenta? Liczyli, że spowoduje to chaos administracyjny i Prezydent nieopacznie wywoła wojnę z USA, bo złoży podpis nie na tym dokumencie, co trzeba? Zamach na 3-osobową delegację SLD, czy 4-osobową PO? Na ostatniego Prezydenta na uchodźctwie, symbol sanacyjnej polski, którą tak długo pacyfikowali? Na kilku najwyższych wojskowych, których akurat najłatwiej zastąpić, bo dzieje się to prawie że z automatu, poza tym to miałoby sens, gdyby zaraz mieli nas najechać, a póki co się wstrzymują.

 

No na kogo ten zamach? Naprawdę, tego rodzaju teorie wyglądają na próbę pośmiertnego podniesienia rangi Lecha Kaczyńskiego jako polityka dlatego, by mógł służyć tym, którzy zostali i mają kontynuować jego politykę. Im bohater na pewno będzie bardzo potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

To jak ten podatek drogowy, co to się go płaciło, chociaż się nie jeździło.(...)

 

Z tym jest trochę inaczej. Nie jeździsz, zgłaszasz do odpowiedniego urzędu i dostajesz kwity stanowiące o wyłączeniu pojazdu z ruchu kołowego. Nie ma czegoś takiego nie jeżdżę nie płacę, a jak pojadę to zapłacę :lol: Nie róbmy przedszkola. Chcesz używać auta (nawet od czasu do czasu) płać podatek, jak nie chcesz wolna wola. Imo jest to dobre, bo kasa jaka wpływa do budżetu z racji tego jest ogromna (łatwiej o remonty i budowę) . Z drugiej strony wysokość podatków (mam na myśli UK) jest już i tak absurdalna i płaci się za wszystko. Gdyby wszystko wciągnąć w jeden podatek to w końcu by wyszło, że płacimy conajmniej połowę tego co zarabiamy, a wtenczas wygrać wybory byłoby rzeczą niemożliwą :wink: pzdr Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Amerykę też powinniśmy mieć głęboko, zamiast wierzyć że wszystkie nasze problemy oni za nas rozwiążą i całować w zad co chwila. (Swoją drogą Kaczyński chciał hamerykańskiej tarczy u nas i dzięki Bogu, że się nie udało...) Wkurzało mnie jak dzienniki sie podniecały że Obama przyleci i cieszę się, że tego nie zrobił (wraz z tymi "ważnymi" cieciami z Europy jak Sarkozy czy Berlusconi.) Kto chciał przylecieć i tak to zrobił (jak prezydent Maroka, który cesną przez całą Europę przeleciał), a kto nie chciał, ten miał wymówkę i tyle. Żadnego udawania i sztucznej grzeczności. Dzięki temu mieliśmy pogrzeb, a nie szopkę medialną dla całego świata.

 

Co do tarczy to sie nie zgadze. Chodzi o to ze jak mniemam Kaczynski kombinowal (i moim zdaniem slysznie) Ze jesli amerykanie beda mileli swoja baze w Polsce to beda sie bardziej interesowac co sie w naszym zakatku swiata dzieje, i beda bardziej czuli na nasze problemy (zbiarznosc interesow).

 

Co do Berluskoniego to to jest ewnement w skali swiatowej wiec mu wybaczam bo od nigo nic nie wymagam.

Co do innych to jak sie chce to sie moze tylko trzeba chciec.

 

A ze sie wiekszosci nie chce to mamy takie efekty jak mamy. To ze jest to w wiekszosci nasza wina to juz inna historia.

Dopuki nasi kochani politycy beda liczyc na stolki w UE, NATO itp zamiast na interes Polski, przejmowac sie tekstami typu: "Europa dwoch predkosci" i inna taka podobna propaganda to tak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj opublikowano mapę wysokości lotniska i okolic. Widać wyraźnie, że lotnisko jest na wzniesieniu.

Jestem przekonany w tej sytuacji, że powodem nie były, ani naciski dowództwa sił zbrojnych na kapitana, ani naciski prezydenta, ale błąd pilotów.

Wg mnie nie przygotowali się odpowiednio do tego lądowania. Nie przestudiowali topografii terenu i nie wyobrazili sobie jak to lądowanie ma wyglądać przed podróżą. Kapitana wg mnie zjadła rutyna i brak dobrych przyzwyczajeń pracy nad każdym lotem przed wylotem.

Wg mnie wyglądało to tak, pilot podchodził do lądowania od strony wąwozu, ponieważ była silna mgła załoga nie widziała poziomu lotniska ani granicy wąwozu. Kapitan oparł swoje przygotowanie do lądowania na wskazaniu wysokości, które w wąwozie było i kilkadziesiąt metrów poniżej poziomu lotniska. Gdy załoga zorientowała się, ze jest zbyt nisko próbowała poderwać maszynę do lotu, ale ciężki i przestarzały tupolew nie reagował tak zwinnie jak nowoczesne samoloty. Piloci uderzyli o drzewa i już zdawali sobie sprawę, ze wszyscy zginą. Tak rozpoczęła się największa tragedia od uzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Złóżmy jeszcze raz hołd ofiarom w szczególności tym, które część z nas obwiniała, prawdopodobnie niesłusznie, o naciski na załogę.

 

Jeszcze raz podpisuję się pod wnioskiem aby Polska kupiła (nie wynajęła) kilka małych i kilka średnich samolotów dużego i średniego zasięgu do potrzeb rządu i innych najwyższych władz państwowych. Dodam, że byłem tego zdania już przed katastrofą.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym jest trochę inaczej. Nie jeździsz, zgłaszasz do odpowiedniego urzędu i dostajesz kwity stanowiące o wyłączeniu pojazdu z ruchu kołowego. Nie ma czegoś takiego nie jeżdżę nie płacę, a jak pojadę to zapłacę .

Właśnie tak jest. Od 1998 podatek drogowy jest wliczony w koszt benzyny, więc więcej jeździsz = więcej płacisz. Wcześniej  płaciło się go osobno od każdego środka transportu, w maksymalnie dwóch ratach rocznie niezależnie od tego, czy jeździłeś w niedziele do kościoła, czy 10000 km miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo odwrotnie-gdyby to był pogrzeb Putina lub Obamy to ci,którzy nie przylecieli na pogrzeb Kaczyńskiego do US&A lub USSR polecieliby nawet gdyby wybuchły takie 3 wulkany.

Chyba go olali z uwagi na to,ze nie był prezydentem US&A lub USSR tylko Polski.

 

Wybacz, ale proba stawiania Polski w jednej linii z USA czy Rosja jest po prostu smieszna... oba te kraje to swiatowe mocarstwa, decydujace o ukladzie sil na swiecie (nie tylko militarnie), gdzie sie Polsce do nich mierzyc?

 

Chmura byla IMHO dla wielu wygodna wymowka, bo wcale bym sie nie zdziwil, gdyby temu i owemu odradzono podroz ze wzgledow bezpieczenstwa - takie stezenie wysoko postawionych osob zdarza sie rzadko, a ze impreza byla sklecona napredce (jak na tego typu wydarzenia), to ryzyko wpadki bylo spore. Chmura wulkaniczna dala wygodny pretekst, aby z nieprzyjechania wyjsc z twarza.

Oczywiscie, szefowie panstw europejskich oraz przedstawiciele wladz UE zachowali sie badzo nieelegancko, bo dla nich chmura jest srednia wymowka (jest opcja transportu ladowego albo na niskim pulapie) - coz, ich specjalisci od wizerunku pewnie dostana mocno po premii za pojscie po najmniejszej linii oporu.

 

Czyli co, publiczna jak to publiczna czyli w [gluteus maximus] była? Pewnie dlatego że jestem ostatnim chamem który nie poczuwa sie do placenia abonamentu i ma podstawy do tego - nie mam tv tylko duzy monitor :D

 

Na czas obchodow wszystkie glowne stacje (TVP, TVN i Polsat) zawarly porozumienie nt. wspolnego wykorzystania srodkow technicznych. Udostepnianie sygnalow odbywalo sie we wszystkie strony tego trojkata. Ale jak zwykle najlepiej nawrzucac na cos, o czym nie ma sie zielonego pojecia...

 

Oczywiście, że ma. Tylko w cywilizowanym kraju telewizja publiczna utrzymuję się tylko z abonamentu i oferta jest świetna. W Polsce przy dwóch źródłach dochodu (abonament + reklamy) dostajemy ochłapy, że aż trudno w to uwierzyć :wink: pzdr

 

Tyle, ze w cywilizowanych krajach abonament jest placony z definicji - doliczany do podatku, rachunku za prad itp. A w Polsce? Przyklad dumnego obywatela, ktory jest zajebiscie zadowolony, ze omija przepisy, masz pare postow wyzej. Wiec nie wskakujcie na ton "jaka to telewizja jest bogata", bo wplywy z abonamentu z roku na rok maleja, a z reklam stoja w miejscu, bo telewizji publicznej pewnych rzeczy robic nie wolno.

Inna rzecz, ze wcale sie ludziom nie dziwie, ze nie placa - Poczta Polska, ktora jest odpowiedzialna za jego sciaganie, wysyla tylko nieplacacym glupawe pisemka, ktorymi generalnie mozna sie podetrzec, bo nic z nich nie wynika. A wystarczyloby oddac dlugi do firmy windykacyjnej - 90% dluznikow po zobaczeniu listu z takowej biegiem polecialoby na poczte...

Rzad tez nie jest lepszy, kombinujac w kolko nad ustawa medialna i dajac sprzeczne sygnaly - bedzie abonemnt/nie bedzie/bedzie/nie bedzie...

 

Oferta TVP jest jaka jest - glownie jest to efekt robienia szpagatu nad przepascia, czyli "mamy robic misje, ale nie mamy stalego zrodla dochodu, wiec musimy robic programy, na ktorych zarobimy (reklamy itp.)" Efekt widac na antenie. To, ze TVP jest zarzadzana jak jest zarzadzana, to druga rzecz - tu niestety panuja stare zasady spolki panstwowej zakorzenione gleboko w PRL. Ale zeby tu sie cos zmienilo, to trzebaby wymienic cala obsade Wiejskiej na ludzi myslacych i rozumiejacych pewne sprawy (np. to, ze odpolitycznienie mediow publicznych jest wladzy na reke) - a to juz lezy w sferze bajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...