Skocz do zawartości
zzizzy

Katastrofa samolotu z Prezydentem na pokładzie!

Rekomendowane odpowiedzi

Co do samych szczątków to ja zadam pytanie: 

 

gdzie są silniki?? 

 

Jest wielce prawdopodobne że właśnie podczas początkowej fazy katastrofy rozpadły się silniki i reszte już znamy. 

 

Co do konstrukcji silników made by USSR to zawsze mieli oni bardzo duże problemy z awaryjnością jednostek i jeszcze wieksze z materiałami. 

 

Nowsze silniki nie maja prawa "wypluć" nic poza swoją obudowę. 

 

Do tej pory media podawały że silniki pracowały aż do zderzenia z ziemią. Samolot nad lasem zyskiwał wysokość, zdaje się że o wszystkim zadecydowała utrata fragmentu skrzydła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z silnikami moglo sie stac to co z Iłem nad laskiem bielanskim w momencie wpadniecia szczatkow - nie zeby dokladnie to sie stalo akurat tam, ale skutek pewnie taki sam. Ja jestem prawie tego pewny... full throttle zrobilo swoje.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile artykuły z takich stron są godne zaufania, ale zwykli Rosjanie uważają, że to był zamach. Tu jest Ciekawy artykuł opublikowany na Rosyjskim forum. Nie wierzę w niego za bardzo z powodu teorii o komandosach dobijających rozbitków, ale mówi dość sporo o Putinie, jego typowych metodach i ewentualnych motywach. Przeczytać warto, a wierzcie w co chcecie. http://wolnemedia.net/?p=21527

Tu z kolei wyszperałem bardzo obszerny i bardzo ciekawy artykuł o działaniach FSB w Rosji. http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=1996&tytul=Wojciech+Mann+-+Terror+FSB

 

Dziubek zasada numer 1: "faktów" z Faktu nigdy nie traktuj jako faktu ;-)

EDIT: Zmieniam zdanie. Makabra... Ruski burdel na kółkach. I to na nasze własne życzenie... Więcej komentować nie mam siły, bo się siekiera w kieszeni otwiera.

 

Powiem wam, że osobiście dla mnie ta tragedia to mogła być paradoksalnie jedna z lepszych rzeczy jaka mi się przydarzyła zostałem odarty ze złudzeń na temat rzeczywistości naszego kraju, którymi żyłem wcześniej. 10.4.2010 na zawsze zmienił sposób w który patrzę na świat. W takiej nagłej sytuacji właśnie wychodzi ile rzeczy się zwyczajnie "nie zgadza" i nie ma za nimi żadnej logiki. Odkąd się zorientowałem, będzie mi dużo trudniej wcisnąć jakieś bajki. Nieufność wobec polityków i ich tuby to dla mnie podstawa.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzial ktos z Was dzisiaj "Misję specjalną" ? Ja nie ogladalem, ale podobno w programie mowili, ze na miejscu katastrofy do dzisiaj mozna znalezc paszporty, ludzkie szczatki itp. i nic nie jest pozabezpieczane. Rosjanie sobie tam chodza na "wycieczki" i zbieraja pamiatki... Jesli to prawda, to ja pier... tego ch... Sikorskiego, ktory "Jest spokojny o rosyjskie sledztwo". :angry:

 

Szczątki ofiar nadal leżą w błocie - wiem, ze to nie jest najlepsze zrodlo informacji, ale to pierwszy lepszy link znaleziony w google. Czyli jednak to prawda...

 

EDIT:

 

@Sysak

No ok, dlatego tez zaznaczylem, ze to nie jest najlepsze zrodlo informacji ;) Jednak dzisiaj o tym niby byl caly program "Misja specjalna", a jak juz w dwoch tak odleglych miejscach, pisza i mowia o tym samym, to cos chyba jest na rzeczy.

 

Jest i trzecie zrodlo - http://www.polskieradio.pl/jedynka/sygnalydnia/?id=21637

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>
..."nasi, oczywiście uznani eksperci" oraz mój wujek który był w ministerstwie też to potwierdzają - to był zamach zorganizowany przez Tuska i Putina, z pomocą Obamy (który z pewnością dostarczył do Smoleńska EMP) :lol:

Wolność "wolnych" mediów w odróżnieniu od tych "sprzedających się politykom i obcym korporacjom" polega na tym, że wolno im pieprzyć głupoty bo i tak mało kto ich czyta - sam artykuł cieniutki - logika na poziomie niewysokim, styl zalatuje twu-rczością p. Pająka - kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

to ja pier... tego ch... Sikorskiego, ktory "

.....

 

Tak rozmawiać nie będziemy.

Celowe unikanie cenzury i nadużywanie wulgaryzmów - 10% +5 dni ZPP.

Umieszczanie obraźliwych treści - 10% +10 dni ZPP.

 

 

DziubekR1, ochłoń, wyjdź na spacer. Przez 15 dni nie będziesz zmuszony do pisania na PurePC. Może, jak wrócisz, zaczniesz wypowiadać się w cywilizowany sposób.

Jeżeli natomiast ostrzeżenia nie zrozumiesz, to pożegnamy się bez żalu z mojej strony.

I daruj sobie peemki czy też komunikatory, moja decyzja jest nienegocjowalna.

EOT

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..."nasi, oczywiście uznani eksperci" oraz mój wujek który był w ministerstwie też to potwierdzają - to był zamach zorganizowany przez Tuska i Putina, z pomocą Obamy (który z pewnością dostarczył do Smoleńska EMP) :lol:

Wolność "wolnych" mediów w odróżnieniu od tych "sprzedających się politykom i obcym korporacjom" polega na tym, że wolno im pieprzyć głupoty bo i tak mało kto ich czyta - sam artykuł cieniutki - logika na poziomie niewysokim, styl zalatuje twu-rczością p. Pająka - kiepskie.

 

Absolutnie się zgadzam. Sam nie daję wiary artykułom z takich źródeł. Z tym jest podobnie, bo wszystko o zamachu w nim wiedzą aż za dokładnie, ale porusza też ciekawe wątki. Poza tym Rosjanie naprawdę tak myślą. Pierwsze słowa Rosjanki- koleżanki mojej mamy "O Boże! To na pewno nasi za tym stoją!"

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzial ktos z Was dzisiaj "Misję specjalną" ? Ja nie ogladalem, ale podobno w programie mowili, ze na miejscu katastrofy do dzisiaj mozna znalezc paszporty, ludzkie szczatki itp. i nic nie jest pozabezpieczane. Rosjanie sobie tam chodza na "wycieczki" i zbieraja pamiatki... Jesli to prawda, to ja pier... tego ch... Sikorskiego, ktory "Jest spokojny o rosyjskie sledztwo". :angry:

 

 

zanim wyplujesz z siebie cały jad zauważ, że przed wypadkiem było tam jedno wielkie śmietnisko.

PiSowcy to jednak mają coś w sobie... taką wrodzoną nienawiść i sposobność do atakowania wszystkich w koło.

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Ja bym sobie tylko życzył czarnych skrzynek w Polsce - tylko nie wiem czy to nie za wiele ... i oby Rzeczypospolita nie musiała czekać na nie X lat.Bo "coś tam ...." - powód się zawsze znajdzie, nawet najbardziej absurdalny.

 

A co do tego:

~DziubekR1

Widzial ktos z Was dzisiaj "Misję specjalną" ? Ja nie ogladalem, ale podobno w programie mowili, ze na miejscu katastrofy do dzisiaj mozna znalezc paszporty, ludzkie szczatki itp. i nic nie jest pozabezpieczane. Rosjanie sobie tam chodza na "wycieczki" i zbieraja pamiatki... [...]"

Pani minister zdrowia Kopacz publicznie opowiada dyrdymały jak to "miejsce katastrofy zostało przekopane na głębokość 1 m. przez stronę rosyjską" - ergo wszystkie prywatne rzeczy osób które straciły życie w tej katastrofie są zabezpieczone (a przynajmniej powinny być).Nie mijają 4 tygodnie a tu się okazuje że .... "zabezpieczenie nie działa" :damage_wall: - jeżeli tak wygląda ten "porządek" & "zabezpieczanie terenu katastrofy" (kto tam "pracował" że nie zebrał wszystkich rzeczy osobistych w przeciągu ponad 3 tygodni ?! - "specjaliści" ? - chyba od PRu) - to nie mam więcej pytań, swoją drogą "samozadowolenie" rządu RP jest dosyć interesujące w tym aspekcie :/

 

ps1. "Oczekujemy zabezpieczenia terenu katastrofy" (6 maja 2010r. - ponad 3 tygodnie po katastrofie lotniczej) [sic!] - w głowie się nie mieści.

 

ps2. "Szef rządu zapowiedział, że rząd podejmie "wszystkie, nawet nadzwyczajne działania", by zabezpieczyć miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu. Jak dodał, na jego prośbę "od godzin porannych" teren ten lustrował polski konsul."

 

Bravo, bravissimo panie premierze Tusk - po 3 tygodniach z okładem od czasu katastrofy pan premier rządu RP "podejmuje nadzwyczajne działania" - tym "nadzwyczajnym działaniem" jest "lustrowanie od godzin porannych terenu katastrofy przez polskiego konsula w Rosji" - no po prostu szczena opada, o tak : :huh: :damage_wall:

EOT.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TV zaczeli być anty-PO, czy co sie stalo, ze teraz wszyscy jednym frontem uderzaja w nich? Myślicie, że gdyby taka katastrofa miała miejsce w Polsce to ktos stalby i patrolowal ten teren dzień i noc? Podejrzewam, że nie, wiec nie wymagajmy tego od Rosji. Teorie jakoby Putin z Tuskiem umówili się na zamach na odchodzącego (!) prezydenta RP to już zupełnie przesada. Wiem, że media działają na niektórych mniej lub bardziej, ale postarajcie się jednak myśleć w miarę logicznie. Zmiana pogladow co tydzien czy dwa nie jest domeną ludzi poważnych.

 

 

 

 

Do pana wyżej któryś moderator chyba wspominał, ale też napiszę - naprawde ciężko się czyta tak sformatowany tekst, wyglada to (prawie) jak post wyrwany z forum typu sweetbrokacik.

Edytowane przez PMichalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Myślicie, że gdyby taka katastrofa miała miejsce w Polsce to ktos stalby i patrolowal ten teren dzień i noc? Podejrzewam, że nie, wiec nie wymagajmy tego od Rosji.

[...]"

To należy ruszyć 4 litery i wysłać tam swoich "ludzi" - a nie liczyć "na cud" i opowiadać bajki w TV jak to "wszystko idzie dobrze, współpraca jest <ach & och>" tylko jak się po czasie okazuje nic nie jest OK, i wszystko się "sypie".Tyle tylko że do takich podstawowych spraw to trzeba mieć "jaja" (a w polityce w naszej sytuacji/ historii etc. "czyste konto").

 

Gdyby taka sytuacja (tj. przykładowo w Polsce ginie Prezydent Miedwiediew & szef NBR [Narodowy Bank Rosji] & najwyżsi dowódcy w armii rosyjskiej & inne znaczące osoby w państwie) to by rosyjscy przedstawiciele dzień i noc WAROWALI na terenie katastrofy (aż do momentu w którym wszystkie rzeczy osobiste/z samolotu etc. co do przysłowiowej "jednej sztuki" nie zostałyby zabezpieczone przez Rosjan i wywiezione w odpowiednich warunkach do ich kraju).Tak by było gdyby się rozbił samolot rosyjski.I żadne "konwencje czikagowskie" by Rosjan przed tym nie powstrzymały (bo by nie mogły).

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim wyplujesz z siebie cały jad zauważ, że przed wypadkiem było tam jedno wielkie śmietnisko.

PiSowcy to jednak mają coś w sobie... taką wrodzoną nienawiść i sposobność do atakowania wszystkich w koło.

 

Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że "peowcy" mają wrodzoną zdolność do lukrowania i wciskania wszystkim dokładnie tego co chcą usłyszeć. Większość tak naprawdę ma gdzieś co się dzieje i nie chcą żeby ktoś z tv im mącił spokój, więc tak długo jak koleś który odpowiada za sytuację w kraju ma dobry odpowiedni uśmiech, odpowiedni krawat i mówi odpowiednie rzeczy, jest ok. Przedstawiciele rządu PO też typowo wolą udawać że g***o nie istnieje, bo jak raz przyznasz że jednak istnieje, to wtedy będzie trzeba z nim zrobić, a po co się brudzić... Nie wspomnę już, że wszelkich krytyków obowiązkowo ignorują, albo przypinają im łatki, w stylu "zacofany" "pełny nienawiści" "prosty" "nieinteligentny", "plebs" jakby oni byli lepsi. PO jest dobre w produkcji wizerunku. Od kilku lat skutecznie samych siebie sprzedają jako jedyne rozsądne wyjście, a PIS jako coś gorszego i jest przerażające ile osób przeszło nad tym do porządku dziennego jakby to był fakt. Ja tego nie kupuję. Nie ufam im wszystkim po kolei z pisem włącznie, ale wyśmiewanie pisu i ludzi którzy ich popierają uważam za idiotyzm i oznakę zmanipulowania. Może akcje w stylu "wyłącz synusiowi tv" powinny być propagowane przez zwolenników PIS tak samo jak "zabierz babci dowód" PO? A może poprostu skupimy się na konkretach zamiast przegadywać i docinać i wszystkim będzie łatwiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pana wyżej któryś moderator chyba wspominał, ale też napiszę - naprawde ciężko się czyta tak sformatowany tekst, wyglada to (prawie) jak post wyrwany z forum typu sweetbrokacik.

 

+1

 

Słyszeliście o organizowaniu wycieczek (pielgrzymek) i zbijaniu na tym niezłych pieniędzy? Jak nisko człowiek musi upaść, by zarabiać na czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]ludzi którzy ich popierają uważam za idiotyzm i oznakę zmanipulowania. Może akcje w stylu "wyłącz synusiowi tv" powinny być propagowane przez zwolenników PIS tak samo jak "zabierz babci dowód" PO? A może poprostu skupimy się na konkretach zamiast przegadywać i docinać i wszystkim będzie łatwiej?

 

nie wyśmiewam się z ludzi którzy ich popierają a z ludzi co na lewo i prawo plują jadem i negują wszytko co nie jest zgodne z polityką ów ugrupowania (niestety mam wielu takich kolegów z którymi normalna dyskusja nie jest możliwa, coś w stylu partii ojca dyrektora, wiadome jak ludzie z jego otoczenia reagują na wszytko co ma znaczek TVN itp.), nikt mi tv nie musi wyłączać mam swoje lata i swoje poglądy, nie podoba mi się styl politykowania uprawiany przez Panów L i J Kaczyńskich i tyle mam inne poglądy, bardziej liberalne, wole spokój od ciągłych wojen i patrzenie w przyszłość a nie rozdrapywanie starych ran i wyciąganie syfów z przeszłości, bo co to zmieni ? przeszłości zmienić się nie da (i nie mam tu na myśli wydarzeń typu Katyń z przed 70 lat) jak jesteś taki sprytny to na pewno wiesz o co mi chodzi.

O mieszaniu się kościoła w kampanie i poparcie jakiejkolwiek partii politycznej już w ogóle nie chce pisać bo mnie k. bierze jak na mszy ksiądz zaczyna bredzić gdzie na kartce mam krzyżyk postawić, dziwisz się, że nie pałam miłością do PiS i Panów, teraz już pana Kaczyńskiego ?

Zresztą siedzisz kolego za granicą i oceniasz Kraj z przed monitora więc proszę Cię nie dyktuj co jest lepsze.

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potfur jak Cie prosze, sam bold wystarczy. Twój tekst wygląda jak krowie z gardła wyciągnięty przy takim durnym formatowaniu... A wielokropek to WIELO-KROPEK a nie wielo-przecinek... Edytowane przez DaRoN
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TV zaczeli być anty-PO, czy co sie stalo, ze teraz wszyscy jednym frontem uderzaja w nich?

W TVP zauważyłem, TVN dzielnie trwa przy poniżaniu Jarka Kotoluba, choć robi to znacznie finezyjniej, odkąd stracił kopię zapasową. Choć co ciekawe TVP z Pejterem Krashko ciągle zapatrzona jest w jankeski anus, co dziwi wobec ksenofobii i umysłowej ciasnoty popularnej w szeregach PiSu.

I tyle jeśli chodzi o bezstronne media :>

 

Co do zarabiania na pielgrzymkach - a co z przedsiębiorczymi duszami zarabiającymi na opaskach, flagach, obrazkach pary prezydenckiej w gustownej czerni i bieli? Biznes to biznes, są tacy którzy potrafią kupczyć własnymi córkami i zapewne gdyby mieli sposobność, tak właśnie by zarabiali. Ale to nie oni kupują to wszystko i jeżdżą sami na te pielgrzymki. Dlaczego jest taki popyt na kradzione części samochodowe i czyja to wina, że znajdują nabywców?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyśmiewam się z ludzi którzy ich popierają a z ludzi co na lewo i prawo plują jadem i negują wszytko co nie jest zgodne z polityką ów ugrupowania (niestety mam wielu takich kolegów z którymi normalna dyskusja nie jest możliwa, coś w stylu partii ojca dyrektora, wiadome jak ludzie z jego otoczenia reagują na wszytko co ma znaczek TVN itp.), nikt mi tv nie musi wyłączać mam swoje lata i swoje poglądy, nie podoba mi się styl politykowania uprawiany przez Panów L i J Kaczyńskich i tyle mam inne poglądy, bardziej liberalne, wole spokój od ciągłych wojen i patrzenie w przyszłość a nie rozdrapywanie starych ran i wyciąganie syfów z przeszłości, bo co to zmieni ? przeszłości zmienić się nie da (i nie mam tu na myśli wydarzeń typu Katyń z przed 70 lat) jak jesteś taki sprytny to na pewno wiesz o co mi chodzi.

O mieszaniu się kościoła w kampanie i poparcie jakiejkolwiek partii politycznej już w ogóle nie chce pisać bo mnie k. bierze jak na mszy ksiądz zaczyna bredzić gdzie na kartce mam krzyżyk postawić, dziwisz się, że nie pałam miłością do PiS i Panów, teraz już pana Kaczyńskiego ?

Zresztą siedzisz kolego za granicą i oceniasz Kraj z przed monitora więc proszę Cię nie dyktuj co jest lepsze.

 

Na początek proszę, nie wycieraj sobie gęby tym gdzie mieszkam, wiem że "moja racja jest mojsza niż twojsza" ale w sytuacji kiedy mnie nie znasz, nie wiesz jak wygląda mój kontakt z krajem i jego sprawami i mówisz to, tylko dla tego, że się nie zgodziłem z Twoim punktem widzenia, jest to zwykła wymówka na niskim poziomie. Tak naprawdę jedyna różnica wynikająca z tego, że nie mieszkam w PL jest to, że nie oglądam żadnej polskiej TV.

 

Sorry, że muszę rozwijać i prostować, bo jak już wspomniałem za bardzo uprościłem poprzednim postem. Nie piłem jakoś szczególnie do Ciebie w ostatnim poście, ale raczej do ogółu zwolenników PO, sorry jak Cię uraziłem. My bad, bo za bardzo uprościłem. :wink: Chodzi o to, że ja nie uważam, że cokolwiek jest lepsze lub gorsze i już na pewno nic nikomu nie dyktuje. Raczej dziwie się, że ludzie widzą pis i po jako wyraźne przeciwieństwo: złe i dobre. Ja tylko zwracam uwagę na to, że ludzie ulegają emocjom zamiast skupić się na faktach (czego przyczyną jest tv) i że popierający PO równie często plują jadem i jakoś tak uważają, że mają do tego prawo, bo są "lepsi". Na największych forach jakoś częściej widzę głupie posty Peowskich troli i brutalne ataki na PIS bez użycia żadnych argumentów, niż odwrotnie. Absolutnie nie bronię PISu, tylko piszę to dla tego, że to samo dzieje się po obu stronach tej barykady (w sumie fikcyjnej, bo realne różnice między tymi dwoma partiami imho prawie nie istnieją), tylko, że jedna jest za to krytykowana i opluwana, a drugą się usprawiedliwia albo przymyka na to oko. Ja tylko zachęcam do dystansu i chłodnego spojrzenia, zamiast emocjonowania się <span style='color: red;'>[ciach!]</span>łami. Co do tego "wyłącz synusiowi tv" to była ironia i kolejny przykład, pomysłu PO gdyby był w wykonaniu PIS. Tylko, że PIS zostałby zgnojony i oskarżony o "plucie jadem" a PO robiąc to samo jest w porządku, i nawet jest to kąśliwe i zabawne. I co by się nie działo przypominam, że to jak widzisz Kaczyńskich i Tuska, to nie tylko zasługa ich samych, czy Twojego krytycznego myślenia, ale też mediów, które co by się nie działo, bezstronne nie są.

 

Co do rozdrapywania przeszłości i wyciągania syfów z przeszłości to niestety masz rację. Tego, o czym mówisz faktycznie już się nie da skutecznie zmienić. Ale to nie oznacza, że problem przeszłości ludzi u władzy nie istnieje i nie śmierdzi.Ilość po-pzprowskich leśnych dziadków, absolutnie niezdolnych do działania i dbających tylko o własne tyłki i nie puszczenie stołka, z których część to praktycznie mafia, obsadzonych w tych we wszelakich instytucjach rządowych i wojskowychto jedna z większych tragedii trzeciej RP. To czy Pis zaatakował ten problem w dobry sposób, to już bardzo dyskusyjna sprawa, więc się nie dziwie czemu tak myślisz. Ale i tak jeśli o ten problem chodzi, to nie ma tragedii, bo równie dobrze jeśli mielibyśmy troche mniej szczęścia to skończylibyśmy jak Rumunia.

 

Jeśli chodzi o kościół to tu też mam swoje niepoprawne politycznie 3 grosze: PIS lepiej reprezentuje wartości katolickie niż PO, które jest bardziej postępowe. Tak jak nie dziwie się, że przeważnie przedsiębiorcy popierają PO, tak nie dziwie się, że duchowieństwo i starsi ludzie popierają PIS. Przecież to naturalna kolej rzeczy i nie widzę w tym nic strasznego. Moja babcia jest religijna i chodzi do kościoła co tydzień, a często też w tygodniu, a w ostatnich wyborach głosowała na PO i tuska bo wierzyła, że da Polsce szansę na lepszy rozwój niż PIS. A że realna różnica okazała się zerowa, to już inna sprawa... ;-)

 

PS. Temat bardziej pasuje do topicu wybory prezydenckie, więc tu kończę swój eot.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To należy ruszyć 4 litery i wysłać tam swoich "ludzi"

Jakim prawem? Na teren obcego panstwa wyslac naszych funkcjonariuszy ktorzy beda tam dzialali na podstawie czego? Moze zarzadac eksterytorialnosci lotniska i ziemi dookola + droga dojazdowa od polskiej granicy?

 

Im dalej tym smieszniej.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Jakim prawem? Na teren obcego panstwa wyslac naszych funkcjonariuszy ktorzy beda tam dzialali na podstawie czego? Moze zarzadac eksterytorialnosci lotniska i ziemi dookola + droga dojazdowa od polskiej granicy?

 

Im dalej tym smieszniej.

 

A takim :

 

"Precedens amerykańskiego śledztwa w sprawie katastrofy w Dubrowniku potwierdza, że gospodarzem postępowania może być kraj, do którego należał rozbity samolot.

 

Przypadek badania katastrofy lotniczej amerykańskiego sekretarza ds. handlu Ronalda Browna w Chorwacji z 1996 roku jest kolejnym dowodem na to, że w szczególnych sytuacjach do wyjaśnienia przyczyn wypadku dopuszczani są – w roli gospodarzy śledztwa – przedstawiciele innych państw niż to, w którym doszło do zdarzenia. Ponadto Amerykanie w krajach, gdzie znajdują się ich bazy wojskowe, zastrzegają sobie prawo do wyłącznego badania wypadków lotniczych.

 

O tym, że w szczególnych przypadkach katastrof lotniczych, takich jak śmierć przywódców państw lub wysokich urzędników, praktykuje się szeroki udział innego państwa w dociekaniu przyczyn wypadku, świadczą działania podjęte po śmierci amerykańskiego sekretarza ds. handlu Ronalda Browna.

Urzędnik leciał wraz z delegacją 34 amerykańskich biznesmenów maszyną CT-43, wojskową wersją boeinga 737. Samolot uderzył w górskie zbocze przy podejściu do lądowania na lotnisku w Cilipi pod Dubrownikiem. Miejsce katastrofy niemal natychmiast zabezpieczył amerykański helikopter wojskowy, jeszcze przed rozpoczęciem akcji podejmowania wraku rozbitego CT-47.

Dochodzenie prowadziły amerykańskie agencje: Narodowa Komisja Bezpieczeństwa Lotów, Federalny Zarząd Lotnictwa, przy współpracy z Chorwacką Agencją Lotniczą. Wojskowi i cywilni eksperci przesłuchali ponad 150 świadków, zgromadzono ponad 3,2 tys. stron zeznań. Samolot ten, podobnie jak samolot prezydencki, który uległ katastrofie pod Smoleńskiem, wchodził również w skład formacji wojskowych (stacjonujących w bazie Ramstein w Niemczech).

Śledztwo nadzorował Pentagon i Departament Obrony. Chorwaci umożliwili Amerykanom m.in. analizę pokładowych i naziemnych radarów. Sprawdzono taśmy magnetyczne i oprzyrządowanie do ewidencji statków powietrznych."

 

&

 

"Jak wskazują prawnicy, prawo międzynarodowe pozwala na badanie przyczyn katastrofy lotniczej na terytorium obcego państwa przez służby polskie. Mówi o tym konwencja chicagowska o ruchu lotniczym z 1944 roku (ICAO). Przewidują to także wewnętrzne polskie przepisy, jak art. 135 ustawy Prawo lotnicze i uszczegóławiające rozporządzenia ministra obrony narodowej z 2004 roku oraz ministra transportu z 2007 roku. To ostatnie rozporządzenie dopuszcza uczestniczenie przedstawicieli “państw obcych (…) w badaniu prowadzonym” przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych. Przepis ten opiera się właśnie na Konwencji ICAO. Przewodniczący tej komisji może także “wyznaczyć pełnomocnego przedstawiciela w celu uczestniczenia w badaniu zdarzenia lotniczego prowadzonego przez organy państw obcych”.

Co prawda konwencja ICAO reguluje ruch cywilny, ale poza tym, że samolot prezydencki należał do jednostki wojskowej, trudno uznać, by przelot miał charakter wojskowy. W przestrzeni powietrznej jako samolot pasażerski Tu-154M oznaczony był kodem cywilnym. Polscy prokuratorzy wojskowi podkreślają, że polskie śledztwo prowadzi prokuratura wojskowa tylko z tej racji, że pilotami byli żołnierze. Ale jak podkreśla zastępca wojskowego prokuratora garnizonowego we Wrocławiu ppłk Kazimierz Haładaj, właściwość prokuratury wojskowej podległa tu ograniczeniom i kończy się, gdy pojawiają się kwestie o charakterze cywilnym. Podpułkownik Schewe dodaje, że ogólnych umów regulujących ruch samolotów stricte wojskowych praktycznie nie ma, zazwyczaj regulują to umowy dwustronne."

 

Źródło.

Był precedens ? Był.

Można ? Można.Tylko trzeba chcieć, poza tym (wedle "niezależnych mediów") nasze stosunki dwustronne z FR się ociepliły, więc nie widzę powodu dla którego Rosjanie nie mieli by się na to zgodzić (przecież to był zwykły wypadek, żaden zamach itp.) - tyle tylko że strona polska o to w ogóle nie wystąpiła.Niestety.

 

I jeszcze jedna rzecz :

 

"Załącznik 13 do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym (Chicago 1944 r.)

 

Badanie Wypadków i Incydentów Lotniczych

Wypadki i Poważne Incydenty Lotnicze Statków

Powietrznych na Terytorium Państwa Członkowskiego

 

Państwo miejsca zdarzenia

5.1 Państwo, na którego terytorium miało miejsce zdarzenie, podejmuje badanie okoliczności wypadku i ponosi odpowiedzialność za prowadzenie takiego badania. Może ono jednak przekazać, w całości lub w części, prowadzenie badania innemu państwu na podstawie dwustronnej umowy i ugody. W każdym przypadku państwo, na terytorium którego zaistniało zdarzenie, powinno wykorzystać wszelkie dostępne środki pomocy w prowadzeniu tego badania.

5.1.1 Zalecenie. Do państwa, na którego terytorium miało miejsce zdarzenie, należy podjęcie badania okoliczności poważnych incydentów lotniczych. Państwo to może jednak przekazać, w całości lub w części, prowadzenie takiego badania innemu państwu na podstawie dwustronnej umowy i ugody. W każdym przypadku państwo miejsca zdarzenia powinno wykorzystać wszelkie dostępne środki pomocy w prowadzeniu tego badania.

 

Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z 26 maja 2004 r. w sprawie organizacji oraz zasad funkcjonowania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego

Zasady funkcjonowania Komisji

§ 6.1. Komisja prowadzi badania wypadków i poważnych incydentów lotniczych w lotnictwie państwowym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i w polskiej przestrzeni powietrznej.

2. Komisja może prowadzić badania wypadków i poważnych incydentów lotniczych zaistniałych poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w których uczestniczyły statki powietrzne lotnictwa państwowego, jeżeli przewidują to umowy lub przepisy międzynarodowe albo jeżeli właściwy organ obcego państwa przekaże Komisji uprawnienia do przeprowadzenia badania albo sam nie podjął badania. "

 

Źródło.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

;) Dziś dopiero otwożyłem maila od znajomka - nie wiem czy to tu, czy do topicu śmiechu bardziej pasuje. Pewnie zaraz mi ktoś "minusa" wciśnie ale who cares? :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgryźliwe, ale trafia w sedno. Dziś coś słyszałem, że ten Wawel to sprawa pewnego "ojca" w komitywie z pewnym bratem, co na klatę przyjął Dziwisz coby wsi na świat nie robić. Ile w tym prawdy nie wiem, ale strasznie mi to niszczy złudzenia o Prawych i Sprawiedliwych intencjach poniektórych.

 

Patrze na to tak. Sami walczą / walczyli o prawdę historyczną, a teraz bezczelnie ją zakłamują. Chyba, że przespałem jakąś koronację. Tym bardziej, że zamiast do Juzia P. bliżej poglądami i zaistniałą sytuacją było by mu do pewnego generała S., który lecąc wyjaśniać tą samą sprawę też pacnął samolotem (znaczy tak podali oficjalnie) z tym, że w nieco innym miejscu globu.

Edytowane przez Szawel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rosjanie sprawdzą wskaźnik urządzenia nawigacyjnego, który w smoleńskim błocie odnaleźli reporterzy Faktu."

 

"Problem w tym, że na miejscu katastrofy wciąż w ziemi tkwią ważne urządzenia tupolewa. I znajdują je dziennikarze, a nie śledczy."

 

itp... KPINA, polska już jest tak zepsuta ze nie mogę...

 

Jestem za natychmiastowym zwołaniem komisji międzynarodowej, nasz kraj jest tak nieudolny w tak ważnej sprawie ze bez pomocy z zewnątrz cienko to widzę.

Edytowane przez Cmx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w "newsy" donoszone przez Fakt bym tak do końca nie wierzył.

 

Tak szczególnie ze potwierdził ten fakt szef Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich, który działa przy rosyjskich służbach wyjaśniających przyczyny katastrofy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w "newsy" donoszone przez Fakt bym tak do końca nie wierzył.

 

Wiem, że chodzi o fuckt, ale jeśli ignorancja jest błogosławieństwem, to latanie na chmurkach z razem aniołkami masz jak w banku. ;-) Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że chodzi o fuckt, ale jeśli ignorancja jest błogosławieństwem, to latanie na chmurkach z razem aniołkami masz jak w banku. ;-)

 

Ale Ty się kolego ostatnio wygadany zrobiłeś, wiek buntowniczy ? :lol: nie czytam faktu, bo piszą tam bzdury, o doniesieniach Klicha nie słyszałem bo nie śledzę już tych wydarzeń na bieżąco, cięte riposty zostaw sobie do szkoły. ;) Edytowane przez slavOK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...