Skocz do zawartości
zzizzy

Katastrofa samolotu z Prezydentem na pokładzie!

Rekomendowane odpowiedzi

widać rusofobizm jest tak głęboko zakorzeniony w polskim narodzie, że potrzeba wielu lat by się tego pozbyć... Rydzyk też twierdzi, że to wina Rosjan.

 

A Ty dasz sobie glowe uciac, ze nie ma absolutnie zadnej mozliwosci, zeby tak wlasnie wygladalo "zaplecze tego wypadku" w rzeczywistosci? :wink:

 

ps. Ja osobiscie do Rosjan nic nie mam. Powiedzialbym ze jest wrecz przeciwnie. Ale historia nauczyla nas ze juz nie raz bardziej niestworzone scenariusze okazywaly sie byc prawdziwe.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne z czym się nie zgadzam, to ta 100% pewność, że to nie był zamach i ta 100% wiara we wszystko co Rosjanie (władza) powiedzą i jeszcze ta krytyka innych, którzy wątpią w ogólnie narzuconą teorię.

Nie ma żadnych racjonalnych podstaw żeby twierdzić że był to zamach, póki co 0 dowodów.

 

 

* - Jesteśmy na forum o tematyce komputerowej i powinniśmy wiedzieć, że technika "idzie do przodu", a o tym co się dzieje w służbach/wojsku/wywiadzie to nawet nam się nie śni. A może czasowo sygnał GPS można zakłócić, a może zdalnie można jakiś układ scalony w samolocie uszkodzić ? A może, a może... Myślicie że służby/wojsko/wywiad zatrzymał się na latach czterdziestych ? Ja bym powiedział, że to wszystko będzie lub już zmierza w złym kierunku (i nie chodzi mi o tą sytuację sprzed kilku dni).

 

Możesz sobie zakłócać gps do woli, nawigacja w samolotach jest oparta o IRS czyli nawigację bezwładnościową opartą na danych pochodzących z przyspieszeniomierzy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie uciąć ale nie widzę żadnych przesłanek ku temu by Rosjanie maczali w tym palce..

 

Właśnie Dziwisz ogłosił, że Prezydent z Małżonką spoczną w krypcie Piłsudskiego jeszcze mówi o bohaterskiej śmierci... świat się wali powariowali w tej Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wawel potwierdzony :) Mi to kompletnie nie przeszkadza,tak zdecydowała rodzina i trzeba to uszanować,my nie mamy na to wpływu,płacz i lament i tak nic tu nie pomogą.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Wawel potwierdzony ...

...raczej zdewaluowany.

 

Smierć bohatera, to świadome oddanie życia dla wyższego celu - a nie wypadek spowodowany brakiem wyobraźni. Spadają wymagania, rośnie żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz w ogóle kto tam spoczywa czy masz to głęboko w [gluteus maximus].

 

Bp Pieronek: O pochówku na Wawelu powinien zdecydować naród

 

wiem,mieszkam około 200m od Wawelu.Nie wszyscy którzy tam leża są nieskazitelni.Nie mnie oceniać czy to była słuszna decyzja,mi kompletnie to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...raczej zdewaluowany.

 

a nie wypadek spowodowany brakiem wyobraźni.

 

o wiele za wcześnie na takie sądy.

 

Skorzystaj ze słownika.

 

nie rozumiem dlaczego ? ,czego nie zrozumiałeś ? Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że Kraków nie jest najlepszym miejscem... tymbardziej, że L.K. nie był raczej z tym miastem związany (co innego Warszawa).

 

Niemniej jednak, rodzina, która rzekomo zdecydowała o Wawelu może nadal być w szoku. Wykażcie trochę zrozumienia... Ich decyzje mogą być nieco "zaburzone" po stracie bliskich, w dodatku niczym nie zapowiedzianej i wręcz nieprawdopodobnej w swoim rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wawel potwierdzony :) Mi to kompletnie nie przeszkadza,tak zdecydowała rodzina i trzeba to uszanować,my nie mamy na to wpływu,płacz i lament i tak nic tu nie pomogą.

 

 

Otóż nie, Wawel to nie cmentarz, gdzie można kupić kwaterę i sobie rodzinę pochować. O WAWELU - PANTEONIE NARODOWYM, decyduje naród, czyny, tych zaś brak w tym przypadku. Nie może być tak że ktoś mówi, ja chcę na Wawelu.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty nie zrozumiales :) slowa zdewaluowac

 

aj :lol: fakt bije sie w piers

 

Otóż nie, Wawel to nie cmentarz, gdzie można kupić kwaterę i sobie rodzinę pochować. O WAWELU - PANTEONIE NARODOWYM, decyduje naród, czyny, tych zaś brak w tym przypadku. Nie może być tak że ktoś mówi, ja chcę na Wawelu.

 

tutaj decyzja nie leży w rekach Narodu tylko Stanisława Dziwisza to on musi wyrazić zgodę,i taką zgoda dal czy tobie to się podoba czy nie,Naród nie ma nic do tego. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie, Wawel to nie cmentarz, gdzie można kupić kwaterę i sobie rodzinę pochować. O WAWELU - PANTEONIE NARODOWYM, decyduje naród, czyny, tych zaś brak w tym przypadku. Nie może być tak że ktoś mówi, ja chcę na Wawelu.

 

Wawel to przedewszystkim OBIEKT SAKRALNY, ktorego zarzadca jest Dziwisz. On tam rzadzi a nie NAROD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że pytam, ale nie jestem z wiadomościami na bieżąco - kto właściwie zdecydował o pochówku na Wawelu? Czyj to był pomysł? Jarosława? Jeśli tak, to z jakiej niby racji on ma prawo o tym decydować?

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na brata Jarosława ze jego zapędami to bardzo prawdopodobne, Dziwisz też się wygłupił, no ale jak tu się teraz sprzeciwić bratu tragiczne zmarłego prezydenta.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wawel potwierdzony :) Mi to kompletnie nie przeszkadza,tak zdecydowała rodzina i trzeba to uszanować

 

Jeśli Wawel był by prywatną rezydencją Państwa Kaczyńskich to oczywiście nic nam do tego. Nie jest nim. Jest jednym z najważniejszych miejsc wszystkich Polaków. Jedynym pochowanym w ostatnim czasie bezpośrednio po śmierci był Marszałek Piłsudski. Przepraszam, ale porównanie dokonań Marszałka a Prezydenta Kaczyńskiego jest tak oczywiste, że nie wymaga chyba żadnego rozpisywania. Nie porównujmy też powszechnego uwielbienia dla Piłsudskiego do poparcia Pana Prezydenta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że pytam, ale nie jestem z wiadomościami na bieżąco - kto właściwie zdecydował o pochówku na Wawelu? Czyj to był pomysł? Jarosława? Jeśli tak, to z jakiej niby racji on ma prawo o tym decydować?

 

pewnie Jarosław w porozumieniu z matką i córką Lecha za zgodą Stanisława Dziwisza.No bo któż inny ? Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto ma o tym decydować ? pewnie Jarosław w porozumieniu z matką i córką Lecha za zgodą Stanisława Dziwisza.

 

Decyzję podjęła rodzina, rząd, marszałek Komorowski i sam kardynał Dziwisz.

 

Para prezydencka spocznie na Wawelu, obok Piłsudskiego- Onet.pl - Wiadomości -13.04.2010

 

No więc jak wszyscy taką decyzję podjęli to należałoby wszystkich traktować jak zdrajców. Bo narazie widzę jedynie zaczepki w stronę Kaczyńskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONDAŻ

Co sądzisz o pomyśle pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu?

 

79% - Powinien być pochowany w Warszawie (18756)

 

13% - To bez znaczenia, decyduje rodzina (2984)

 

8% - Wspaniale, tam jest jego miejsce (1890)

 

sonda z wyborczej adres podany parę postów wcześniej. To naród naprawdę nie ma nic do powiedzenia? Bo jak dla mnie sprawa jest oczywista, powinien być pochowany w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu po śmierci "wielkiego" człowieka chciano zmienić nazwę Częstochowy, na szczęście opamiętano się i na parę lat z map zniknęły Katowice.

Jak już niektórzy mają takie pomysły to może teraz powrócić do tej idei, wiadomo Kaczyński wielkim człowiekiem był i basta.

 

ps. aby nie było nie porównuje tragicznie zmarłego prezydenta do tamtego mordercy, według mnie to logiczny krok postępującej paranoi

ps2. czy czasem ktoś nie chcę aby nowo budowany Stadion Narodowy miał imię Lecha Kaczyńskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komorowski czy Dziwisz, nawet gdyby nie utożsamiali się z tą decyzją, to ze względu na okoliczności nie bardzo mieliby jak dać temu wyraz. Jeśli dobrze rozumiem inicjatywa pochówku na Wawelu wyszła od Jarosława (niech mnie ktoś poprawi jak się mylę) i moim zdaniem jest to jego błąd. Ten pogrzeb zamiast jednać wzbudzi niepotrzebne kontrowersje, które długo nie ucichną. Znacznie lepszym miejscem (i na pewno skromniejszym) byłyby Powązki, zwłaszcza, że Prezydent był bardzo związany z Warszawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie decyzji nie ma nic do powiedzenia.

 

Wawel jest dobrem o wartości historycznej i kulturowej dla całego narodu a nie zabawką Dziwisza czy innego Kaczyńskiego.

Dla mnie to wygląda jak by mieli chować zwykłego Kowalskiego na Wawelu. Czaisz, twój sąsiad pochowany w tym miejscu? Bo ja sobie nie wyobrażam. :?

 

Jak można nazywać stadion imieniem Lecha? Jak już to "Ofiar Katastrofy 10 kwietnia"...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO z tym Wawelem to ktos za ostro pojechał. Nie jest to dobry pomysł. Coś czuję że brat zadziałał a niestety w obluczu takiej tragedii ciężko było odmówić Dziwiszowi i reszcie.

 

Nie boję się określenia ale wedlug mnie to niezła megalomania i nie sądzę aby miało to zmienić stosunek sporej częsci społeczeństwa do śp. Prezydenta. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba polityczna smierc jareczka & co. Czekac tylko az ludzie z jego grona zaczna sie odwracac i zostana tylko bereciki.

 

I szczerze i po wtore, wawel jest narodu, mimo iz jakas klecha robi z tego folwark bo inaczej tego nie mozna nazwac biorac pod uwage np. Kaczorowskiego

 

Ale kto by zaprzepascil taka szanse...zycie wieczne. Mam nadzieje ze suma sumarum zapisze sie to negatywnie na kartach historii i bedzie nauczka dla nastepnych pokolen.

 

Dla jegomoscia stawiajacego minusiki za wawel - HAHAHA i CARE

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...