Skocz do zawartości
macin

Motorola Milestone

Rekomendowane odpowiedzi

No i STAŁO SIĘ. Zdecydowałem się na Motorolę Milestone. Nie jest to żadna reklama operatora: wziąłem ją przedłużając umowę z Play za 449zl (uważam, że to niezła cena).

 

No to zaczynamy:

 

0.1 PROLOG

Kurier przywiózł motkę już na drugi dzień po zamówieniu. Otworzyłem woreczek i co widzę? A no pudełko z telefonem i jakieś drugie. Jak się okazało dołożyli mi stację dokującą :D Naprawdę byłem mile zaskoczony bo musiałbym jednak trochę kasy wydać na stację.

 

0.2 ROZPAKOWANIE

W pudełku standard. Telefon, zestaw słuchawkowy, ładowarka+kabel USB, trochę papierków i płyta oraz karta microSDHC 8GB (zainstalowana w telefonie).

 

Pierwsze wrażenie - tak to jest TELEFON. Myślałem, że będzie jak cegła w ręce, a jednak świetnie się trzyma i obsługa jedną ręką nie nastręcza żadnych problemów.

 

Nie miałem do czynienia nigdy z Androidem, więc łopatologicznie podchodziłem do każdej aplikacji, funkcji itp. Nie będę się rozpisywał o systemie i jego zaletach bo nie o tym topic. Napiszę tylko, że WOW (nie ten W.O.W.) mega wypas.

 

1.GABARYTY - d/s/g - 115.8/60/13.7mm

Telefon jest cienki (oczywiście jak na slider z klawiaturą), zgrabny i naprawdę wymiary są w sam raz (gdyby był większy to już problem). Muszę zaznaczyć, że mam trochę te grabie - jak to mówi Makłowicz - słusznych rozmiarów, ale i w "normalnych" dłoniach (a jakże mojej żonki) świetnie leży i nie ma problemu z obsługą.

 

2.WYSWIETLACZ - TFT pojemnościowy 3,7" WVGA-854x480

Jest boski. 854x480 robi swoje. Nexus One może pochwalić się podobnym i tylko on. Nie ma na rynku lepszych wyświetlaczy "nie AMOLED". Świetny kontrast, nasycenie barw i widoczność na dworze w słońcu. Niezniszczalny:)Upadek na podłogę z międzyodbiciem o kant stołu ekranem(trzymałem go tak delikatnie bo nowy bo cacko) i co...? I NIC nawet jednej ryski najmniejszej. Później na YT zobaczyłem filmik jak gościu sprawdza szybkę...kluczami. Ta szyba jest chyba pancerna nic jej nie rysuje. Bardzo czuły i reagujący natychmiast na każde dotknięcie. Co mnie ucieszyło to to, że ma czujnik zbliżeniowy czyli rozmawiając przez telefon dotyk jest wyłączony. Sprawdzone, przetestowane - działa świetnie.

 

3.BATERIA - 1400 mAh Li Ion

Po pierwszym naładowaniu do 100% wytrzymała ponad 28 godzin. Owszem nie bawiłem się nią przez ten cały czas (może 23 godziny zabawy), ale dałem jej takiego łupnia, że jestem szczerze zaskoczony wytrzymałością. Cały czas włączony jest GPS oraz WiFi. Po 13-tej odłączyłem od ładowania - jest 22:41 a bateria ma 70%. W tym czasie było sporo zabawy, dużo rozmów. Bateria jak na taki fonik jest więcej jak zadowalająca.

 

5.HARDWARE - Procek 550MHz (downclock by M) + GPU

Jeżeli chodzi o szybkość działania to ja nie zdołałem jej spowolnić. Jest błyskawiczna. Żadna gra, aplikacja (a jest naprawdę w czym wybierać w końcu to Android) nie zamulała. Gdyby nie był zablokowany bootloader (jak w Droid) to spokojnie ludzie podkręcają go do 800-1000MHz, a nawet bywa 1300MHz.

 

6. MODUŁ WiFi

Działa bez zarzutu. Mieszkam na 3 piętrze w bloku i na zewnątrz (oczywiście w pobliżu) jeszcze łapie sygnał. Po zgubieniu sygnału informuje o dostępie do sieci otwartej (jeżeli jest), a po powrocie (np. do domu) od razu łączy się z siecią. Czy pobiera dużo energii? Nie wiem. Póki co jest non stop włączony i bateria trzyma dość długo.

 

 

7. KLAWIATURA

Pełne QWERTY. Slider nie ma żadnego wspomagacza przy otwieraniu i zamykaniu (ja uważam to za plus). Otwiera się na tyle ciężko, aby nie było samoistnego otwarcia i na tyle lekko, że nie ma z tym najmniejszych kłopotów. Ponadto slider nie ma żadnych luzów. Po położeniu telefonu na stole leży stabilnie i nie przesuwa się (jest specjalny materiał na pokrywie od baterii) więc śmiało można pisać jak na kompie. Tym bardziej, że można zainstalować polską klawiaturę programisty co zaowocuje tym, że prawy alt działa jak w kompie czyli do polskich znaków, a lewy do wpisywania symboli nad literami. Nie mam żadnego doświadczenia z telefonem z tego typu klawiaturą, ale jedno mogę napisać - dla mnie bomba.

 

8. APARAT

5 MP, stabilizacja obrazu, podwójny LED (mocny jest), auto focus.

Na temat aparatu jeszcze napiszę jak zrobię kilkadziesiąt różnych zdjęć. Po zrobieniu kilku mogę wstępnie napisać, że są lepsze 5-tki.

Poniżej kilka zdjęć, które oceńcie sami. Moim zadaniem aparat w tej motce nie powala.

 

Plener o 19-tej

Dołączona grafika

 

Maksymalny zoom (wycinek powyższego)

Dołączona grafika

 

Makro 1

Dołączona grafika

 

Makro 2

Dołączona grafika

 

Zdjęcie w ciemnym pokoju z użyciem flasha

Dołączona grafika

 

A to moje 2-tygodniowe szczęście (bez flasha w dzień)

Dołączona grafika

 

9. MULTIMEDIA

Największym mankamentem jest brak wsparcia dla Divx. Przetestowałem różne kombinacje konwersji (avi-mp4, avi-x264 itp.) i stwierdzam, że jeżeli ma ktoś czas i ciut wiedzy to jakość jest super. Oczywiście z samym mp4, x264 nie ma najmniejszych problemów. Po zainstalowaniu programu yxFlash można odtwarzać Divx, jednak nie jest to pełna płynność.

Odtwarzacza muzyki jeszcze nie sprawdzałem (są inne zabawy z tel.).

Radio internetowe gra pięknie przez głośnik zewnętrzny (właśnie z rmf-u dowiedzieliśmy się o tragedii pod Smoleńskiem ['] ).

Mimo wszystko filmy wyglądają obłędnie na tym ekraniku (przekonwertowałem z 720p trailer z najnowszego Resident Evil).

 

 

A stacja? Fajny bajer. Wkładamy telefon i mamy zegarek z budzikiem, odtwarzacz muzyki, ramkę na zdjęcia, prognozę pogody.

 

Plusy

  • wyświetlacz 854x480!!! - piękny
  • głośnik zewnętrzny - gra czysto i głośno
  • bateria - duże zaskoczenie jak na taki telefon
  • klawiatura QWERTY - świetna sprawa do przeglądarki i wiadomości
  • WiFi - pięknie działa
Minusy

  • zablokowany bootloader - w Droidzie (a jest to ten sam model tylko na USA) jest odblokowany - dyskryminacja
  • brak obsługi Divx

 

 

Tak już całkiem subiektywnie to telefon wymarzony dla mnie.

Rozrywka - Informacja - Praca

 

C.D.N.

Edytowane przez macin
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że będziesz zadowolony ;)

Popracuj nad formatowaniem teksu, napisz coś o klawiaturze, dodaj zdjęcia wykonane telefonem. Po porstu rozszerz recenzję i możemy pomyśleć o -10%.

 

@down

Poprawiłem nieco tekst od strony wizualnej, żeby się lepiej czytało, bo miałeś z tym drobne problemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się że tekst to wczesna hmm beta? Piszę go między usypianiem 2-tygodniowej Dorotki więc trochę tak z partyzanta bo jestem nią (i motką i Dorotką:) zachwycony. Zdjęcia ok wstawię jutro jak porobię w różnych warunkach. Popracuje trochę nad tekstem bo w dzień brzdąc śpi jakoś lepiej.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Jak to jest z nawigacją na Androida ?

Obecnie używam GarminiXT w Noki E71 i jestem zadowolony.

GPS za łączenie pobiera z netu ? Czy jest aplikacja która za darmo działa na Androidzie ?

Raz się sparzyłem, bo jakiś SE miał GPS to tylko jak się łączył z netem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...