Skocz do zawartości
zavader

Najlepszy RAM czyli co wybrać pod Athlona XP ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcialem popytac i zorientowac sie jaki ram jest dobry pod Athlony, z czego korzystacie i w ogole zady i walety dobrego/złego RAM'u:) Mam nadzieje ze temat sie przyjmie bo szukalem i wcale nie ma duzo na ten temat:) Tak wiec... PISZCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chcialem popytac i zorientowac sie jaki ram jest dobry pod Athlony, z czego korzystacie i w ogole zady i walety dobrego/złego RAM'u:) Mam nadzieje ze temat sie przyjmie bo szukalem i wcale nie ma duzo na ten temat:) 8O 8O Tak wiec... PISZCIE

było w ch.. poza tym podałbyś ile masz do wydania i co chcesz z tym robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie zaleta dobrego ramu to to ile wytrzyma, jeśli dasz radę 2-2-2-5 przy sensownej prędkości i napięciu to ram jest ok, walory artystyczne ;) pomijam.

jak wygląda rynek? hmm to po sklepach trzeba biegać i testy czytać ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie to ze ludzie najczesciej kupuja 333 MHz... Przeceiz overclocking najlepiej wychodzi na 400 nie (na dobrym Athlonie i MOBO) Przeciez taki TwinMOS na dobej MOBO wytrzyma nawet Athlona 200*12, prawda? A to daje niezly wynik. 333 troszke ogranicza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie to ze ludzie najczesciej kupuja 333 MHz... Przeceiz overclocking najlepiej wychodzi na 400 nie (na dobrym Athlonie i MOBO) Przeciez taki TwinMOS na dobej MOBO wytrzyma nawet Athlona 200*12, prawda? A to daje niezly wynik. 333 troszke ogranicza...

Nie każdego interesuje ekstremalny OC, a do 200 to już wypada dobre mobo mieć raczej, a czasem zjechać z mnożnikiem; FSB na 166 to żaden problem z defaultowym mnożnikiem na t-breadzie, a wydajność rośnie sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dla niektorych taki extremalny oc jest extra sprawa:) Szczegolnie ze bez dobrego ramu to zaden athlon sie kreci, prawda? Kazdy lubi co innego -> jedni kreca karty inni CPU:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dla niektorych taki extremalny oc jest extra sprawa:) Szczegolnie ze bez dobrego ramu to zaden athlon sie kreci, prawda? Kazdy lubi co innego -> jedni kreca karty inni CPU:)

...co prowadzi nas do stwierdzenia, że tym, których nie interesuje extermalny OC, wystarcza RAM 333Mhz, bo daje to antkowi sporego kopa i tak bez zbędnych komplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz troszke w tym racji:) Ale skoro mozna pojsc "jeszcze dalej" ? Przeskoczyc te 166*11? przeciez to daje poczucie wladzy...

NIE KAŻDEMU TO POTRZEBNE, zwłaszcza, że wymaga głębszej znajomości tematu i żmudnego dobierania wszystkich komponentów i ustawień kompa, żeby to wszystko działało stabilnie

 

Ale wtedy (tzn na 333) nie ma synchro z CPU:( A to zawsze kilka  wiecej/szybciej, nie?

Przecież Jonathan napisał, że przekręcił pamiątki 333 na 400? To, że nominalnie są przeznaczone na 166FSB nie znaczy, że np. na ciut gorszych timingach nie pójdą na 200Hhz...

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektore plyty nie pojda na fsb200,wiec jezeli ktos korzysta z fsb166 to po co mu mocniejszy ram niz 333,szkoda pieniedzy

najwazniejsze zeby CL2 -2-5-2 1T 4way bylo i jest lux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy do sprzetu, jak widac. Dobra przyznaje. pod wplywem naporow przyznaje sie ze DDR 333 sa wystarczajace ( co nie oznacza ze rowne 400) WYGRALISCIE. Choc w sumie chodzilo o pokazanie kto/co/jak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy (tzn na 333) nie ma synchro z CPU:( A to zawsze kilka  wiecej/szybciej, nie?

Przecież Jonathan napisał, że przekręcił pamiątki 333 na 400? To, że nominalnie są przeznaczone na 166FSB nie znaczy, że np. na ciut gorszych timingach nie pójdą na 200Hhz...

 

EOT

Dokladnie pamieci szly tez na 205 oczywiscie synchro z procem. Wiec nie wiem w czym widzisz problem. Timingi 6-3-3-2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...