Skocz do zawartości
ath

Bulletstorm

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ja też się nie mogłem przekonać do tej gry.. w zasadzie napieprzanie w dwa przyciski wystarczy, aby przechodzić dalej, irytujące podpowiedzi - tutaj idź, to rozwal, włącz, tam spójrz, spodziewałem się czegoś na miarę painkillera a wyszedł trochę bezmózgi shooter z czerstwym humorem.

Co do wydajności to o dziwo ja nie musiałem zmieniać rozdzielczości na 1048 żeby gra mi chodziła płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj zaktualizować system (windows update), zaktualizować sterowniki karty graficznej, dźwiękowej i zainstalować najnowszy directx. Do tego wypróbuj sposób z rozdzielczością podzielną przez 8, czyli 1680x1050 zmień na 1680x1048. Jeśli te rzeczy nie pomogą to daj znać, będzie się myśleć co dalej.

 

Cholera, mam tego starego radeona 3850, pykam w bulletstorma w 1920x1080 bez aa przy średniej 30fps i nie mam problemów. Co wy robicie, że macie takie problemy?! Choć nie ukrywam, że powinienem mieć mimo wszystko wyższy fps i gra nie jest zbyt dobrze zoptymalizowana.

 

Windows Update zrobiony, stery do grafy najnowsze, tam samo DirectX...A pytanko teraz następujące: w jaki sposób ustawić rozdzielczość x8 tj. 1048 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po cholerę się udzielasz skoro nic "mondrego" nie masz do powiedzenia?

 

@Deacon_Frost - sprawdź post 68

 

Dzięki. Nigdzie jakoś nie mogłem znaleźć takiej opcji w panelu, a nigdy tego nie robiłem. Poza tym, większość zagranicznych forum pisze o podmianie/zmianach plików *.ini i zmianach w konfiguracji gry...Także spróbuję i dam znać.

Tak na marginesie, sprawdźcie to:

Bulletstorm: Windows XP vs Windows 7 Benchmark | New Tips and Tricks

Sytuacja jak swego czasu z Crysis:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po cholerę się udzielasz skoro nic "mondrego" nie masz do powiedzenia?

 

@Deacon_Frost - sprawdź post 68

 

Skoro nie zrozumiałeś o co mi chodzi to język trzymaj za zębami. Rośnie społeczeństwo leni które samo się nic a nic nie wysili a tylko czeka na gotowe. Nawet całego wątku nie chciało się przeczytać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie zrozumiałeś o co mi chodzi to język trzymaj za zębami. Rośnie społeczeństwo leni które samo się nic a nic nie wysili a tylko czeka na gotowe. Nawet całego wątku nie chciało się przeczytać.

 

Po pierwsze nie jestem leniem, bo jak pisze probowałem innych sposobów, a po drugie zadałem pytanie bo google jak widać idalne nie jest, wystarczy wpisać "Bulletstrom spadki animacji" lub "bulletstorm fps drops" i nie znajdziesz tematu @68. Ale przynam się że całego teamtu nie przejżałem, a kto pytanie błądzi:-)

 

Po sprawdzeniu podpowiedzi z @68 mogę śmiało powiedzieć że jest o NIEBO (czytaj x 2 lepiej) i da się grać normalnie:-)

Ale o ile obraz z grze nie stanowi problemu, to już w systemie w rozdziałce 1680x1048 jest obraz jest "blurring and distortion"...

Edytowane przez Deacon_Frost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się starzeję bo gra mi się podoba :)

Totalna sieczka odmóżdżająca ale za to w sposób konkretny i z pomysłem.

Serious Sam nudził się po 2 mapkach a tutaj można siekać z otwartą japą do samego końca.

Z dużym rozmachem zrobiona, w dobrej oprawie z idealną optymalizacją.

POLECAM tym którzy się jeszcze nie zdecydowali.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows xp.

 

bez zbednego pi..olenia : jak macie problemy z grą, grafiką w niej ( jak zobaczylem menu na gtx 280 to sie normalnie przestraszylem i wq...wiłem ) i inne takie to wpiszcie sobie w goglach "BULLETSTORM DEFINITIVE FIX FOR GRAPHICS ERRORS".

tam wysztsko zwieźle opisane i działa.

 

jak komus sie gra nie instaluje z płyty ( taki glupi blad oznaczony numerkiem 0x cośtam cośtam ) niech zadba o serwis packa 3. ( bo instaluje sie takze z plyty z pliku game.msi, czy jakos tak, ale tylko w wesji z angielskimi napisami, zas konfigi gry są wtedy zaszyfrowane )

 

takze GFWL musi byc zainstalowane i uaktualnione zeby gre odpalic i aktywowac.

 

jesli zas nie bedzie sie instalował wymagany Live Account Assistant 6.5 to włączcie w Windowsie XP na moment instalacji aktualizacje automatyczne, bez tego instalator zapoda komunikat o niepowodzeniu ( LOGICZNE, PRAWDA? :P ). potem mozna wylaczyc na nowo.

 

ogolnie opad rąk z pecetowym releasem tej gry. na zdrowie chlopaki. :)

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dużym rozmachem zrobiona, w dobrej oprawie z idealną optymalizacją.

POLECAM tym którzy się jeszcze nie zdecydowali.

 

Chyba kpisz ;) przeczytaj lepiej kilka postow nad swoim, zanim zaczniesz mowic o idealnej optymalizacji ;) optymalizowanie gier nie konczy sie na Twoim konfigu, masz farta i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet po zmianie rozdzielczości i tak z AA mi spada 50 FPS, a czasem nawet do 40. Na tym co mam i z tą grafiką ta gra powinna mieć stałe 60 FPS, a dropy zdarzają się i to momentami nawet często. Oczywiście o ile spadkiem można nazwać 40 FPS. Dla mnie to jest drop i tyle. Dopiero po wyłączeniu AA gra ma stałe 60 FPS. Także nie uważam, że optymalizacja jest bardzo dobra. Grafika zreszta nie powala. Jest po prostu ładna i kolorowa, ale bez szału. Czyli jak większość dzisiejszych nowych gier. IMO kolejny zwalony port z konsoli. Gdyby nie fan z gry to pewnie bym nawet do niej nigdy nie wracał.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w demo, bo co mi szkodzi ściągnąć te kilka gb, w końcu PCF tak się dla pecetowców poświęcić musieli, to aż żal nie skorzystać. Sprzęt niby nie najnowszy, ale w Krajzisa Łan grałem komfortowo, więc pełne detale ustawiam i? I nie da się grać :/ ale ok to wyłączam cienie, zmniejszam rozdzielczość i już jest komfortowo, więc optymalizacja totalne dno! Grafika dużo ładniejsza niż w stareńkim UT3 nie jest, ba lokacje bardziej mi się w UT3 podobają.

 

Brak skoków :o to w jeszcze starszym Duke Nukem można było skakać. No cóż zbyt skomplikowane to jednak jest, a może pady za mało przycisków mają? Dalej, sama rozgrywka ani na chwilę mnie nie zaciekawiła, choć myślałem, że to będzie super gra dla mnie, bo ostatnio takie odmóżdżacze znowu polubiłem. Zdecydowanie lepiej bawiłem się w MP Crysisa 2, choć nienawidzę multiplayera, więc dla mnie BS jest grą tragiczną pod względem "fana".

 

Jeżeli wyjdzie w taniej serii ~30zł albo w promocji 2in1 to kupię, a tak to są na rynku zdecydowanie lepsze gry jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźli kawalarze z tych PCF, najpierw Duty Calls, a teraz to demo...

Ponad pół godziny bawiłem się w "jak włączyć to ciach!o". Zmiana ustawień graficznych zawieszała komputer, później nawet w opcje nie dało się wejść, bo już wisiał. Choć tyle, że steam ma tę jedną fajną opcję z przywracaniem domyślnych plików. Udało mi się zagrać 3min dopóki znów się nie zawiesiła i wyleciała piorunem z dysku.

Rozgrywka nie przypadła mi do gustu. Graficznie też nic szczególnego (medium).

 

Jestem zaskoczony, że komuś udało się zrobić grę, która zawiesza się przy ustawianiu opcji. Choć po serwerach BC, które sypią klientów do windy i ograniczają fpsy chyba nie powinienem... :)

Edytowane przez Duelist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet po zmianie rozdzielczości i tak z AA mi spada 50 FPS, a czasem nawet do 40. Na tym co mam i z tą grafiką ta gra powinna mieć stałe 60 FPS, a dropy zdarzają się i to momentami nawet często. Oczywiście o ile spadkiem można nazwać 40 FPS. Dla mnie to jest drop i tyle. Dopiero po wyłączeniu AA gra ma stałe 60 FPS. Także nie uważam, że optymalizacja jest bardzo dobra. Grafika zreszta nie powala. Jest po prostu ładna i kolorowa, ale bez szału. Czyli jak większość dzisiejszych nowych gier. IMO kolejny zwalony port z konsoli. Gdyby nie fan z gry to pewnie bym nawet do niej nigdy nie wracał.

 

No chyba to właśnie radość grania jest głównym wyznacznikiem dobrej gry? :)

Optymalizacja nie jest najgorsza(prócz bugu na rozdzielczość), ja nie mam na co narzekać, z AA stałe 60fps w fullHD. Grafika przyjemna dla oka, spełnia swoją funkcję tak dobrze, iż nie trzeba na nią szczególnie zwracać uwagi. Żadna strzelanka SP nie dawała mi tyle radości co Bulletstorm ;) I to właśnie dzięki temu, że gra skupia się na kreatywnym sposobie eliminacji przeciwników, a nie na przepięknej grafice, superskomplikowanej fabule czy na czymkolwiek innym co by odwracało uwagę od wciągającej eksterminacji wrogów :twisted:

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ukończyłem. Gra to totalna masakra, nawet nie próbuje udawać, że chodzi w niej o coś innego niż rozwałkę :wink: Jest bardzo widowiskowa, bronie mają power, używanie smyczy i potężne kopniaki wymierzane we wszystko i wszystkich dają dużo radochy (zwłaszcza dopalacz do smyczy - grom). Świat gry jak i cała fabuła jest dość komiksowo-kreskówkowa, ale podobno właśnie tak miało być. Grafika moim zdaniem w porządku, muzyka też, choć to drugie nie rzuca się jakoś szczególnie w uszy. Na sprzęcie z podpisu (bez OC) gra chodzi całkowicie płynnie przy maksymalnych ustawieniach i 1080p. Niestety gra ma też poważne minusy. Przede wszystkich absurdalna wręcz liniowość. Niewidzialne ściany nie pozwalają dotrzeć w niektóre miejsca ani np. zlecieć z urwiska czy zeskoczyć z boku na schody :blink: Oprócz tego nie da się podskakiwać (o czym wspominali inni) i moim zdaniem niskich lotów żarty. Suma summarum gra niezła, rzeczywiście trochę czuć w niej ducha Painkillera, co już ktoś napisał. Daje sporo frajdy, bawiłem się przy niej dobrze, jednak nie urywa głowy :wink: Tak na marginesie – moim zdaniem po grze kompletnie nie widać jej budżetu, który podobno wyniósł 80 mln zł.

Edytowane przez kickass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktos w to jeszcze, z mila checia pyknalbym jakies mecze w MP.

 

a mp w buletstormie w ogole sie do czegos nadaje? pytam powaznie, bo gre przeszedlem dla ladnych widoczków i zeby zobaczyc koncówke ale nie przekonało mnie samo strzelanie i kopanie, gameplaye na youtube wygladaja na niezly burdel i od ogladania ich boli glowa ;) multika nie probowalem z tej przyczyny. strawne to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko zrobiło na mnie niesamowite wrażenie, grafika jak dla mnie miodna, nie mówiąc o grywalności :) Już leci do mnie edycja limitowana... za całe 26,90 zł :) [promocja w gram.pl- do wczoraj]

 

UT3 już mi się trochę przejadł... z Bulletstormem czeka mnie niezła uczta! :)

 

jak przejdę singla to spróbuje swoich sił w mp :)

Edytowane przez xkapselx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi sie MP nawet podoba fajne jest to ze w pozniejszych etapach liczy sie juz bardzo gra zespolowa czego brakuje jak gram losowe mecze z losowymi ludzmi ktory nie ogarniaja ze do pojscia dalej trzeba grac zespolowo.

 

Nie mowie ze sam jestem mistrzem ale staram sie grac tak zeby to mialo sens a nie grac zeby grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...