Skocz do zawartości
AlCaponexp

ABIT IC-7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem z komputerem. Otóż po włączeniu komp się uruchamia dosłownie na 1 s (chłodzenie startuje na ten czas) i następuję wyłączenie komputera. Nie wiem co jest grane.

 

Podzespoły to :

- P4, s.478,

- 512 RAM,

- zasilacz 400 W, noname,

- ABIT IC-7,

 

Próbowałem już tego :

- podłączyłem inny zasilacz,

- odłączyłem podzespoły tj. dyski, napędy,

- wyjąłem kartę graficzną,

- wyjąłem pamięć RAM,

- reset BIOSu,

 

Po tych "zabiegach" problem występował dalej, czyli komputer uruchamiał się na ~1s. Teraz pytanie czy proc czy płyta czy może coś przegapiłem ? Nie mam jak sprawdzić proca, ponieważ nie mam drugiej takiej płyty (s. 478).

Nie jest to mój komputer (znajomego). Kondensatory na pł. gł. są całe. Nie widać jakiś przepaleń czy czegoś takiego.

 

Gdzie może leżeć problem ? Co zrobić ?

 

Na Egiełdzie znalazłem taki artykuł : http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=347-2 .

" Jak się okazuje awarie BIOSu są niezwykle częste i wynikają albo z nieodpowiedniej obsługi komputera, albo po prostu z winy sprzętu. Problem ten nasilił się wraz z płytami głównymi na nForce2 – mowa tutaj szczególnie o tych płytach:

Abit NF7(-S/SL)

DFI NF2 Infinity (LanParty)

Epox 8RDA(E/+/3+)

MSI K7N2 Delta (L)

 

 

Oczywiście nie dotyczy on tylko tych modeli. Spotykane problemy występowały również na innych płytach Abita, jak np. IS7, IC7 czy KV7"

Edytowane przez AlCaponexp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...