Skocz do zawartości
Wiedzmin_

SanDisk Cruzer Titanium 4GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam pendrive SanDisk Cruzer Titanium 4GB. Używałem go w pracy, więc zabezpieczyłem go hasłem. W pewnym momencie niestety pojawił się duży problem - po włożeniu do portu USB na początku w ogóle nie był wykrywany. Potem wykrywał co prawda pendrive jako napęd optyczny (system u3) i fizyczny dysk (dane), ale dostęp do u3 kończy się komunikatem:

Dołączona grafika

a do danych, zamiast pytania o hasło, komunikat:

Dołączona grafika

Po raz drugi już ma miejsce taka sytuacja. Poprzednio dałem pendrive koledze z pracy z serwisu, wrócił z wyzerowanym u3 i masą katalogów o przedziwnych rozszerzeniach i nazwach. Same pliki z danymi można było mozolnie odszukać, natomiast oczywiście wszystkie dane programów poszły się paść... Zależy mi na odzyskaniu dostępu do kilku aplikacji, szczególnie opery i thunderbirda... Jakieś pomysły? :/

 

Aha sytuacja identyczna w mojej stacjonarce, kilku innych stacjonarkach, kilku laptopach itp itd. Wypróbowane systemy: XP, Vista, Win7, któryś linux.

 

EDIT:

Próbowałem przejechać pendrive programem CHKDSK, ale w przypadku partycji z u3 nie ma we właściwościach urządzenia w ogóle zakładki 'narzędzia', a ręczne uruchomienie programu skutkuje tym, że nic się nie dzieje...

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Szkoda że nikt nie miał żadnego pomysłu. Dla potomności:

Ostatecznie stwierdziłem że lepszy pusty pendrive niż żaden... Sformatowałem, wgrałem pliki do przeniesienia między dwoma komputerami, wyjąłem z komputera 1, włożyłem do komputera 2 i...

Dołączona grafika

Załamka, a jestem pewien że 'usunąłem' go bezpiecznie przed wyjęciem z USB. Sprawdziłem ponownie i skutek ten sam, po sformatowaniu, wgraniu plików i przełożeniu do innego kompa - pen do sformatowania.

Nie mając nic do stracenia, sformatowałem ponownie, tym razem nie w FAT32 a w NTFS. Podobno transfer na małych plikach spada, ale okazało się że problem się rozwiązał - wyjmowanie 'na chama' nie stanowi problemu. Pendrive nie traci już systemu plików i ogólnie jest cool a nawet ok, poza faktem utraty danych oraz tego, że nie mam już u3...

 

Może się to komuś kiedyś na coś przyda, jak nie - niech moderator zadecyduje co z tym tematem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...