Skocz do zawartości
Atais

Subpixel, czy co?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ostatnio zakupiłem "nowy" monitor, "nowy" - ponieważ używany ;-).

 

Wszystko byłoby fajnie gdyby nie jedna niepokojąca rzecz: jeden pixel.

 

Nie mogę tego zdiagnozować.

Widać czerwony pixel na szarym, żółtym, zielonym tle.

Widać czarny pixel na niebieskim tle.

Na czarnym tle wyświetla się poprawnie.

 

I dlatego... nie wiem co to jest i co z tym robić. Generalnie czasami obserwuję podobne punkty w innych miejscach i okazują się one zwykłym brudem.

Też świecą na czerwono, z tym, że łatwo umyć je palcem, a to nie schodzi.

Poniżej parę zdjęć.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Co do licha?

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo piksel "to nie najmniejsza cząstka" ;) Są tam zapewne jakieś 3 "świecące elementy" i jeden z nich nie działa jak powinien. Więcej zapewne znajdziesz na wiki.

Aczkolwiek warto podać model monitora itd. bo wiadomo, zdarzają się... różne dziwne przypadki. Może ktoś by coś więcej powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w sumie racja ;-)

 

LG W2600HP

 

no miala byc prawie nowka bez wad... w sumie tylko to mnie niepokoi, reszta jest ok. Jest tez dziwne male przyciemnienie w jednym punkcie (wielkosci palca) na matrycy ale... przezyje.

 

 

No i nic nie robilem z tym jak dotad. no ale dziwi mnie bo skoro wyswietla sie czern oraz czerwien to co, bialy nie moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No biały to złożenie kolorów... RGB... jak któregoś brakuje to białego nie będzie. Proponuje najpierw wikipedia a potem forum ;) aczkolwiek dobrze, że podałeś model monitora, może ktoś się jeszcze wypowie w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem przywrócić martwy piksel właśnie jakimś tam specjalnym programem, ale coś mi się wydaje, że to bardziej jak chodzenie do wróżki. Tyle, ze przedmioty martwe nie są podatne na efekt placebo ;) i z tego co pamiętam, to może być to skuteczne w przypadku nowych monitorów, na zasadzie: "może jakiś piksel da się jeszcze obudzić", jednak to takie luźne rady, tyle co pamiętam sprzed kilku lat, bo obecnie jak to wygląda to się nie interesowałem. Także warto by przeczytać jaką skuteczność ma ten program, bo może szkoda czasu tracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem parę metod nt. tego pukania.

 

Robiłeś to przy włączonym monitorze czy wyłączałeś, pukałeś, włączałeś?

 

I jak długo pukać? Ponad 10s :P?

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na włączonym monitorze, plansza taka, żebyś widział brzydala, najlepiej przez szmatkę. Ile czasu, hmm, myślę że sumarycznie kilkadziesiąt sekund wystarczy. Tylko rób z przerwami, bo człowiek szybko się irytuje ( tzn. ja :razz: ) i można w napływie złości zrobić dziurę. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...