Skocz do zawartości
ath

XCOM

Rekomendowane odpowiedzi

XCOM

 

Wielokrotnie pisaliśmy o nasilających się plotkach na temat kolejnej odsłony cyklu X-Com. Teraz wreszcie możemy skończyć ze spekulacjami, ponieważ 2K Games oficjalnie potwierdziło jej istnienie.

 

Dołączona grafika

 

Co ciekawe, za produkcję odpowiada nie Irrational Games (którego nazwa przewijała się przez lata przy okazji plotek o wskrzeszeniu X-Coma), ale 2K Marin, czyli autorzy Bioshocka 2. Oczywiście studio to składa się z byłych pracowników Irrational Games, więc można powiedzieć, że wszystko zostanie w rodzinie.

 

W najnowszej odsłonie cyklu, zatytułowanej po prostu XCOM wcielimy się w postać agenta FBI, który będzie musiał stawić czoło rosnącemu zagrożeniu inwazji obcych. Gra tworzona jest na PC oraz Xboksa 360 i w założeniu ma być świeżym spojrzeniem na tematykę serii. Nie mamy wiec tu do czynienia ze strategią turową, ale grą FPS, która zostanie jednak wzbogacona elementami strategicznymi, typowymi dla tego cyklu. Tradycjonalistom raczej się to nie spodoba, choć należy pamiętać, że seria ta romansowała już wcześniej z gatunkiem FPS. Dekadę temu Microprose pracowało nad X-Com: Alliance - taktyczną strzelaniną działającą na pierwszej wersji silnika Unreal. Ostatecznie projekt ten został jednak skasowany. Ponadto, od pewnego czasu krążą plotki, że 2K Games szykuje nie jedną, a dwie produkcje korzystające z marki X-Com. Owa druga gra miałaby być turową strategią opracowywaną przez zespół Firaxis.

 

Dołączona grafika

 

Powstaje jeszcze pytanie o przyszłość Irrational Games. Dotychczas sądziliśmy, że to właśnie studio odpowiada za wskrzeszenie X-Coma. Rąbka tajemnicy uchylił prezes 2K Games Strauss Zelnick. W wywiadzie dla magazynu Los Angeles Times stwierdził, że Ken Levine (główny projektant w Irrational Games i „ojciec” pierwszego Bioshocka) pracuje teraz nad kompletnie nową produkcją, nie będącą kontynuacją żadnej wcześniej marki. Wydawca ma nadzieję, że najnowsze dzieło tego twórcy stanie się początkiem całego cyklu gier.

 

Powrót legendy - nowy X-COM już oficjalnie | Wiadomość 2010-04-14 08:32:09 | GRY-OnLine

 

Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że to będzie kolejny crap żerujący na znanej marce...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika nie musi być 2D w pełni obracalne 3 wymiarowe pole bitwy byłoby też fajne pod warunkiem zachowania ogólnej mechaniki i idei ;)

A tak to będzie kolejny nudny shooter podczepiony pod znaną markę by ściągnąć kilku naiwnych/łatwowiernych weteranów i dać dzieciakom poczucie , że grają w legendarną serie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo... a mnie się podoba. Piszę oczywiście o grafice bo jak wiadomo w grę jeszcze nie grałem bo skąd. :wink: Widzę coś nowego w ciekawej, jak dla mnie, stylistyce. Widzę duży nacisk położony na "efekty specjalne" i ich wizualizację. Fajne gadżety i... i ogólnie mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to twórcy nowego XCOM-a pozazdrościli twórcom Fallout-a 3, żeby mnie nikt źle nie zrozumiał nadal jestem wielkim fanem pierwszych dwóch części XCOM-a, mimo że osobiście bardziej wolę Terror from the Deep czyli drugą część, ale wracając do nowego XCOM-a po screenach widać że to lata 50 ubiegłego wieku (zalatuje to trochę klimatami Roswell sprzed 60 lat). Graficznie nie ma co oceniać pożyjemy zobaczymy, mimo wszystko na pewno zagram, niechętnie podchodziłem do Fallout-a 3, ale pograłem i się przekonałem także na pewno dam szanse nowemu XCOM-owi.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie nie wyglada zle, setting lat 50. - 60 idealnie pasuje do motywu inwazji obcych, wtedy takie rzeczy byly modne. Juz widac, ze bedzie efekciarsko i IMHO nie musi to byc wcale gra slaba, choc oczywiscie kompletnie inna od reszty serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie nie wyglada zle, setting lat 50. - 60 idealnie pasuje do motywu inwazji obcych, wtedy takie rzeczy byly modne. Juz widac, ze bedzie efekciarsko i IMHO nie musi to byc wcale gra slaba, choc oczywiscie kompletnie inna od reszty serii.

 

A jeszcze jak pieknie i spójnie ten setting będzie się wpasowywał w serie x-com gdzie zaczynaliśmy z ręcznymi działkami automatycznymi by zaraz przeskoczyć na lasery (a potem zdobyczne plazmy)  :wink:

 

 

Czuje , że powstaje dzieło przy którym Fallout 3 to będzie ortodoksyjne podejście do poprzednich cześci serii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z czarnymi glutami? Jeśli tak ma wyglądać cała gra to odpuszczam.

 

BTW engine Bioshocka nie wygląda już tak zacnie jak kiedyś.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje nadzieje na dobry remake szybko umarly po tym co zobaczylem. Ja zrobilbym ta gre laczac klimat Mass Effect (chodzi o elementy ekonomiczno-"kadrowe") i strategie walki jak w np. Command & Conquer zachowujac oczywiscie turowe rozgrywanie misji. Watpie czy jeszcze kiedys doczekamy dobrego, klimatycznego remaku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny FPS. Tak, tych na PCta wychodzi zdecydowanie za mało...

 

Szkoda tylko, że gra wychodzi pod nazwą XCOM, a z pierwowzorem oprócz nazwy będzie miała niewiele wspólnego.

 

WTB UFO: Enemy Unknown remake, plz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie daje mi spokoju: gdzie ten X-COM? To (zaiste Bioshock) wydaje się gorszą zbrodnią na serii niż ta zwana Falloutem 3 (zaiste Oblivion). Jeśli jednak odrzucić tytuł, prezentuje się przyzwoicie jak na FPS-a, wśród których możemy dziś przebierać do woli, choć niewystarczająco ponuro. Atmosfera nieco przypomina mi tę z Prey. Klimat - jest. Tylko co z tym framerate'em na trailerze?!

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dla odmiany trailer sie podoba. Zawsze to ciekawsze niz kolejne wyrzynanie szarych ludzikow. Fakt, ze na ta chwile wyglada jak w polowie przerobiony Bioshock, ale jako, ze gra ma wyjdz dopiero w przyszlym roku zostalo im jeszcze calkiem sporo czasu na wprowadzenie zmian. Na przedrostek X-Com gra moze nie zasluzyla, bo tu widzialbym jednak klasyczne turowe strategie, ale kawalek dobrego, nietypowego shootera moze z tego wyjsc.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Sama koncepcja lat 60 i ówczesnej techniki plus oryginalni obcy mogłoby dać wybuchową mieszankę pod warunkiem zastosowania formuły znanej z trzech pierwszych części. Jako FPP to będzie kolejny klon Team fortress i niewiele więcej... Niepotrzebnie wykorzystują starą markę, jako nowy tytuł gra byłaby traktowana zupełnie inaczej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEJNY klon TF? Say wut? :blink: Jesli juz do czegos mialbym porownywac to po pobieznym przeleceniu po gameplay'u, porownalbym to do Brothers in Arms, z flankowaniem przeciwnikow i wydawaniem polecen sojusznikom. Gdzie tutaj jakies podobienstwo do TF'a? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Lekko pokolorowana grafika i już klon TF. Nie ładnie, że używają nazwy Xcom chociaz sama gra zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Uwaga obywatele i obywatelki! W związku z napływającymi informacjami o pojawieniu się dużej liczby niezidentyfikowanych obiektów latających, potocznie określanych mianem UFO, wysoce zalecane jest pozostanie w domach oraz zaryglowanie drzwi. Prosimy nie nawiązywać żadnego kontaktu z pozaziemskimi istotami, stanowiącymi potencjalne zagrożenie i możliwych sojuszników socjalistycznego reżimu. Wszelkie próby porozumiewania się zostaną potraktowane jako kolaboracja z wrogiem, zdrada narodu oraz ideałów będących filarem naszej wspaniałej ojczyzny, co podlega surowej karze z rozstrzelaniem włącznie. Administracja i Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych już pracują nad rozwiązaniem problemu, oddelegowując do powstrzymania inwazji jednostkę XCOM. Agenci specjalni należący do grupy uderzeniowej są świetnie wyszkoleni, uzbrojeni w najlepszy sprzęt i chętnie służą pomocą tzn.: przerobią na gwiezdny popiół każdego obcego, jaki zwita w Waszej okolicy. Niepokojące zjawiska prosimy niezwłocznie zgłaszać na infolinię - każde potraktujemy poważnie i wyślemy pod wskazany adres patrol XCOM.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...