Skocz do zawartości
Halfi

pytanie o sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam sieć w domu 2 kompy lap ps3 i dlink dir-655 teoretycznie wszystko widzi i chodzi na 1Gb/s

 

moje pytanie brzmi jaki transfer powinien być osiagalny w takiej sieci, na razie z moich obserwacji wynika ze sa to okolice 20MB/s mało dużo? ktoś rozwieje moje wątpliwości ?

 

potrzebuje okolo 30-35MB/s transferu do PS3, czy zmiana kabli z zwyklej skrętki 5e na 6 może cokolwiek tu przyspieszyc ? czy to granice tego routera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stety - nie mylę jednostek, bit rate odczytuje z media servera jaki aktualnie jest wykorzystywany.

 

Filmy działają płynnie do 230500kb/s - okiolo 28MB/s ( dzieki pomocy bufora danych ) problemy zaczynają sie gdy media server pokazuje 250500kb/s obraz zaczyna szarpać. Dodam ze rzadko kiedy bitrate podskakuje do tego poziomu. Z moich testów miedzy 2 PC wynika ze sieć osiąga jedynie okolice 20MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmy na bd zakodowane sa z bitratem max ~ 40 mbit , gdzie sredni bitrate bedzie sporo ponizej, przy tym waza ponad 40 gb

 

a Ty potrzebujesz przeslac ok 30 mbajtow/s tak ? to ile ten film wazy ? pol terabajta ?

 

pomysl, to nie ma sensu, jakies ustawienie media servera masz nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

media server wysyla rozkodowany obraz, dlatego jest tak sporo danych ( przynajmniej tak mi sie zdaje ), zmienić ustawienia na gorsza jakość owszem mogę, ale na razie interesuje mnie żeby zostało to w najlepszej jakości, to co nikt nie udzieli mi jakiejś porad związanej z pytaniem ? wymiana kabli może coś dać ? a może to wina routera, lub sieciówek ? jak sie za to zabrać żeby to zdiagnozować?

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...