Skocz do zawartości
hasior

Usypianie czarnego Caviar'a :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dziwne spostrzeżenia à propos WD Caviar'a Black 640GB (WDC WD6401AALS-00L3B2). Chciałabym je skonsultować z rzeszą forumowiczów. Może ktoś mi coś poradzi :) Ogólnie, czy to w HD Tune, czy w HD Tach wyniki są OK (średnia, burst rate, smart, itp w normie), dysk niby w pełni zdrowy. Chodzi jednak o to, iż dysk "usypia" jeśli z niego nie korzystam przez jakiś czas, co skutkuje pewnym dyskomfortem gdy chcę wejść na partycję na nim się znajdujące. Zanim się "odpali" czekam parę sekund. Do tej pory byłam przekonana, że tylko zielone tak mają. Czy takie zachowanie czarnego (niby max wydajność :)) jest normalne, czy tez coś jest z nim nie tak?

Edytowane przez hasior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

1. Masz włączone usypianie dysku w opcjach zarządzania energią.

2. <Mniej prawdopodobne> Dysk ma włączone usypianie gdy jest nieżywany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oui, propozycja numéro un jak najbardziej trafiona. Tylko zastanawia mnie fakt, jakim cudem stało się, iż w ustawieniach miałam skonfigurowane wyłączanie HDD po 20 min bezczynności... Jestem uczulona na wszelkiego rodzaju hibernacje, stany wstrzymania i inne tego typu rozwiązania, więc na 100% po instalce poustawiałam te opcje na "nigdy", tak więc też i o tym najprostszym wyjaśnieniu nie pomyślałam... Co prawda dwa lata intensywnej pracy na windowsie robi smietnik z tego systemu i czary się zaczynają :)

Tak, czy inaczej dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam.

 

Temat natomiast do zamknięcia.

Edytowane przez hasior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...