Skocz do zawartości
LuKe

Nie ma sieci?

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

nie wiem dlaczego ale moj komp nie widzi drugiego kompa w otoczeniu sieciowym ani nawet przez wyszukaj komputer w sieci, wszystko jest podpiete do rutera linksysa wag200g, nie moge drugiego kompa nawet wypingowac w cmd

 

przez ruter jest rozprowadzony int z TP i kazdy neta ma

 

pomozcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy Połączenie sieciowe jest włączone (tak tak... kilka razy będąc u klienta 'samo' się wyłączyło) oraz we właściwościach są odhaczane "składniki" połączenia sieciowego. Po drugie nie powiedziałeś czy internet na tym kompie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale "AP Isolation" Dotyczy to tylko komputerów podłączonych po WiFi. Komputery podłączone do routera za pomocą kabla będą dostępne. a ja mam podlaczone kompy po kablu.... zreszta z drugiej strony nie moglem znajsc tej opcji

 

internet dziala na wszystkich kompach tylko sieci nie ma

 

polaczenie lokalne jest wlaczone inaczej by netu nie bylo co do "skladnikow" to nie wiem gdzie to jest we wlasciwosciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypisz komputerom obecne adresy na sztywno. Zepnij je bezpośrednio kablem i sprawdź czy się sytuacja poprawi. Nie napisałeś nic o systemie operacyjnym. Udostępnianie masz włączone? Udostępniłeś jakieś foldery na obu maszynach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już raczej wina systemowa będzie. Może masz wyłączone odpowiadanie na ICMP (ping po tym hula), wyłączone udostępnianie plików i drukarek, albo po prostu brak uprawnień.

Dołączona grafika

Edytowane przez borsuk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W windowsie xp jest taka opcja w "Ustawieniach zabezpieczeń lokalnych" w narzędziach administracyjnych jak "Odmowa dostępu do tego komputera z sieci". Zobacz czy znajduję się tam konto gość, jeśli tak to je usuń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...