Skocz do zawartości
KamilGrzbiecik

E5200 @ SS by Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Tym razem pod SS powędrował E5200.
Był on już kręcony pod SS ale przy temp na evapie -12*C teraz było -40*C.
Cały bench zaczął się od kręcenia Galaxy 9600GT z v-modami GPU i MEM ale niestety karta chyba nie lubi zimna bo pod SS przy uruchamianiu 3Dmarka była zawiecha i lepsze rezultaty robi na Accelero S1 :D
Wiec postanowiłem zabrać się za E5200, muszę powiedzieć że to jest bardzo tajemniczy procesor ponieważ najlepiej kręcił się przy napięciu PLL 1.25v a nominalne napięcie wynosi 1.5v
No to co tu będę dużo pisał sami zobaczcie ;)


Procesor - E5200
Mobo - Gigabyte GA-EP45-UD3P
RAM - Crucial 10th Anniversary
Grafika - HIS HD5770
Zasilacz - Chieftec 650W

Validacja 5.419Ghz
Dołączona grafika


Super pi 1M 10.562s
Dołączona grafika


Super pi 32M 10m 20.313s
Dołączona grafika


Pifast 20.19s
Dołączona grafika


wPrime 32M 14.594s
Dołączona grafika


wPrime 1024M 8m 766ms
Dołączona grafika


Kilka zdjęć platformy
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Podsumowując, moja płyta chyba nie lubi Super pi 32M.
Przed benchem moim wyznacznikiem były rezultaty bartx'a Valida udało mi się zrobić lepszego od niego, a w wPrime 32M zabrakło mi 0.001s do wyrównania się z jego wynikiem to jest szczęście we wPrime :D
Super pi 1M tak że zdecydowanie do poprawy, nawet miałem już lepsze wyniki ale nie zapisałem screena.
Po integracji w system też był lepsze rezultaty ale już musiałem kończyć, dogrywka będzie ale nie wiem kiedy [zobaczę jak czas pozwoli]


Pozdrawiam
Kamil Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie. Przypuszczam, ze na 5.4+ też już natrafiłeś na FSB walla. Te E5200 dziwne są. Mój z kolei najlepiej działał na VTT 1.22v, wyższe pogarszało sprawę. Co do wprima 32m - myślę, ze go raczej na takich taktach nie poprawisz ;). Nie waliło błędami przypadkiem? ;) Bo miałem niemal identyczny czas, ale jednak trochę więceh MHz na procku, a ten bench akurat zależy w 99% od taktowania procesora.

 

A płytka chyba serio słaba do SPi, ale za to robi dobre FSB - i na quadzie widze i na dual core też. P5Q Pro nie robiła nawet 500FSB, ale wydajność miała bdb - do takich procków w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płytka chyba serio słaba do SPi, ale za to robi dobre FSB - i na quadzie widze i na dual core też. P5Q Pro nie robiła nawet 500FSB, ale wydajność miała bdb - do takich procków w sam raz.

 

Mam porównianie z DFI P35 i rzeczywiście czasy odstają w SPi. Ale za to płyta robi wysokie FSB bez żadnych modów np 630FSB 1,5vnb i chyba memki mnie ograniczały Edytowane przez Marecki306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki fajne :wink: potwierdzę to samo co kolega BArt_X że procesory e5200 są dziwnie, zależy jaki mają dzień raz działają a raz nie pamiętam jak było z moją sztuka

pozdrawiam :wink:

Edytowane przez Shelerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie OC E5200, czytałem tu i tam i mam mętlik w głowie, jak ma być?

-czy ma być większe CPU Clock Ratio a mniejsze CPU Host Frequency czy odwrotnie?

-czy Advanced Timing Control ma być jak najwyższy czy odwrotnie?

-czy częstotliwość pamięci ma być jak najwyższa czy odwrotnie?

Mój komp. E5200, Kingston 4x2GB PC2-6400/800MHz,GA-EP43-DS3 rev.1.0, chłodz.ZALMAN, zas.BeQ630W, BIOS AWARD v. F10b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieśku :

Zasady

Za tematy typu 'Jak podkręcić', 'Jak odblokować mnożnik', 'Do ilu podkręce' itp. będzie KARA.

 

Pytania związane z podkręcaniem tylko w odpowiednich działach sprzętowych oraz Podstawowych Zagadnieniach

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...