Skocz do zawartości
maxymili

Wybory prezydenckie 2010

wybory prezydenckie 2010 druga tura  

132 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata zagłosujesz?

    • Jarosław Kaczyński
      22
    • Bronisław Komorowski
      81
    • oddam głos nieważny
      11
    • nie zagłosuję
      18


Rekomendowane odpowiedzi

PS. W Szwajcarii jest 100% prywatna opieka zdrowotna, (choć jakaś tam minimalna polisa jest chyba obowiązkowa, ale ona Ci zwraca powiedzmy 40% kosztów leczenia) i działa cycuś glancuś. Szpital tu to praktycznie hotel, a jakby ktoś im kazał czekać w kolejce do zabiegu dłużej niż parę dni, to chyba by go drewnianymi chodakami zbutowali a potem przebili widłami i utopili w cysternie z mlekiem. ;-)

 

Skoro wszystkie osoby zamieszkałe w Szwajcarii mają obowiązek ubezpieczenia się w zakresie podstawowym (które to jest zarządzane przez fundusze wzajemne - publiczne i prywatne instytucje ubezpieczeniowe typu non-profit), to nie jest to system w 100% prywatny. Jest to system mieszany. Szpitale są generalnie prywatnymi organizacjami non-profit ale część ich budżetu stanowią pieniądze publiczne. Występuje też szereg mechanizmów wsparcia dla ubogich itd.

 

Średnio 57% całkowitych wydatków na zdrowie pokrywane jest ze środków publicznych.

 

Dane OECD, wydatki na zdrowie w %PKB 2006r.

Dołączona grafika

 

Należy rozróżnić prywatyzacje placówek opieki zdrowotnej od prywatyzacji płatnika( a raczej jego likwidacji). Istnieje szereg rzeczy które można zrobić w polskim systemie, nie trzeba od razu prywatyzować wszystkiego.

 

Systemy prywatne bądź z dużym udziałem sektora prywatnego mają to do siebie że są drogie. Jedni powiedzą że jakość kosztuje, ale trzeba wziąć pod uwagę że nasze społeczeństwo jest jednak ubogie na tle państw zachodnich i gdy spojrzymy na USA i Szwajcarię to zobaczymy że w PKB wydają odpowiednio 2 i 2,5 raza więcej od nas (strach przeliczać to na kwoty bezwzględne :) ) Także głosy mówiące o tym że za to co płaci teraz przeciętny człowiek na NFZ będzie miał jakiś super wypas czy też po prostu opiekę na znacznie wyższym poziomie uważam za mooooocno naciągane.

 

EDIT:

oczywiscie pro jkm

Fragment o służbie zdrowia to demagogia. Prywatny ubezpieczyciel ustala stawkę na podstawie indywidualnego ryzyka zdrowotnego, nie dziwne jest zatem że młody, zdrowy człowiek płaciłby mniej niż na NFZ. A że koszty ubezpieczenia znacznie rosną na starość to już inna para kaloszy.

Ciekawi mnie też to "obejmowanie znacznie większej ilości usług niż NFZ" zważywszy na to że koszyk świadczeń gwarantowanych zawiera około 90% wszystkich świadczeń.

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestionariusz preferencji wyborczych - Wybory prezydenckie 2010.

 

Wypełnijcie sobie i sprawdźcie, czy Wasze poglądy są zgodne z poglądami kandydata, którego popieracie.

 

 

BTW, moje odpowiedzi na pytania były w 73 procentach zgodne z odpowiedziami kandydata, którego popieram i zajął on 1 miejsce w teście.

Czyli jakby potwierdziły się moje preferencje wyborcze.

A jakie? To już zostanie moją tajemnicą. ;]

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

81% JKM, 65% Morawiecki & Jurek, [...], 46% Komorowski, 38% Ziętek

 

ostatnio kazdemu kumplowi, co do mnie wpada daje to do wypelnienia, z kilku osob jednej wyszedl Jurek na pierwszym miejscu, pozostalym JKM, najzabawniejsze jest to, że Komorowski zawsze zamyka stawkę, albo jest pod koniec... oczywiście wielkie zdziwienie, bo skoro oni są za po i przez to za Komorowskim i przeciwko Kaczynskiemu, to dziwne, ze się z nim w wiekszosci nie zgadzaja... udalo mi sie ich przekonac, by w pierwszej turze zaglosowali na osobe, ktora najbardziej popieraja w pogladach, od glosowania przeciw bedzie druga tura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Lepper 75%

Janusz Korwin-Mikke 71.15%

 

Ale na Leppera nie będę głosował. Akurat nad Korwinem się zastanawiam(to taki "świr" a "normalnych" już kilku mieliśmy i w sumie nic się nie zmieniło, to taki "świr" może coś w końcu zmieni w tym betonie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ciekawy zestaw:

Bronisław Komorowski 65.38%

Janusz Korwin-Mikke 59.62%

Grzegorz Napieralski 59.62%

Jarosław Kaczyński 57.69%

 

Nie powiem, zebym byl tym specjalnie zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Waldemar Pawlak 57.69%

Kornel Morawiecki 53.85%

Andrzej Lepper 50%

Janusz Korwin-Mikke 46.15%

Bronisław Komorowski 46.15%

...

Jarosław Kaczyński 34.62%

 

Dlatego właśnie na Kaczyńskiego nigdy nie zagłosuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że kandydaci - szczególnie Olechowski (brak 7 odpowiedzi) - nie do końca się określili.

Tylko Lepper ma na wszystko pogląd - czyżby mąż stanu? ;]

Nieco zaburza to wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Lepper nie ma swojego zdania, lepper jest populistą stąd zdanie na każdy temat : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepper nie ma swojego zdania, lepper jest populistą stąd zdanie na każdy temat : )

 

Dzięki za rozjaśnienie. ;]

 

Sarkazmu nie zauważyłeś w mojej wcześniejszej wypowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronisław Komorowski 75%

Waldemar Pawlak 75%

Janusz Korwin-Mikke 71.15%

Andrzej Lepper 67.31%

Jarosław Kaczyński 67.31%

Marek Jurek 63.46%

Kornel Morawiecki 63.46%

Grzegorz Napieralski 55.77%

Andrzej Olechowski 51.92%

Bogusław Ziętek 46.15%

 

U mnie nie ma specjalnego zaskoczenia, no może poza wysoką pozycją Lepper i niską Olechowskiego.

Na niektóre pytania ciężko nieraz odpowiedzieć tak albo nie, a brak zdania też nie pasuje bo swoje zdanie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma specjalnego zaskoczenia, no może poza wysoką pozycją Lepper i niską Olechowskiego.

Na niektóre pytania ciężko nieraz odpowiedzieć tak albo nie, a brak zdania też nie pasuje bo swoje zdanie mam.

 

Pozycja Olechowskiego będzie zaniżona u wszystkich, którzy mają jakiekolwiek poglądy. Powodem jest brak odpowiedzi z jego strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godność Twoich odpowiedzi:Andrzej Lepper 63.46%Janusz Korwin-Mikke 63.46%Waldemar Pawlak 59.62%Grzegorz Napieralski 55.77%Andrzej Olechowski 51.92%Marek Jurek 50%Jarosław Kaczyński 48.08%Bronisław Komorowski 48.08%Kornel Morawiecki 44.23%Bogusław Ziętek 40.38%

a to ciekawe ;) no nie wiem czy to jest tak do końca rzetelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wypełnieniu testu gdy najedziemy kursorem na prostokącik z odpowiedzią to wyświetli się komentarz kandydata do tego pytania.

To taki tip jakby ktoś tego nie zauważył od razu jak ja :-P

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz Korwin-Mikke 75%

Andrzej Lepper 69.23%

Kornel Morawiecki 67.31%

Bogusław Ziętek 57.69%

Waldemar Pawlak 57.69%

Andrzej Olechowski 48.08%

Jarosław Kaczyński 48.08%

Grzegorz Napieralski 46.15%

Marek Jurek 44.23%

Bronisław Komorowski 34.62%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz Korwin-Mikke 73.08%

Bogusław Ziętek 63.46%

Andrzej Lepper 61.54%

Kornel Morawiecki 57.69%

Marek Jurek 55.77%

Waldemar Pawlak 53.85%

Jarosław Kaczyński 51.92%

Grzegorz Napieralski 51.92%

Andrzej Olechowski 44.23%

Bronisław Komorowski 42.31%

 

Taki sobie ten test. Z Ziętkiem nie zgadzam się w kilku podstawowych kwestiach a niby zajął 2 miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a zawsze mi sie wydawalo , ze jak mowie ze jestem troche na prawo od Korwina to dowcip ;)

 

Janusz Korwin-Mikke 80.77%

Marek Jurek 69.23%

Andrzej Lepper 65.38%

Waldemar Pawlak 65.38%

Jarosław Kaczyński 65.38%

Kornel Morawiecki 65.38%

Bronisław Komorowski 53.85%

Andrzej Olechowski 50%

Grzegorz Napieralski 50%

Bogusław Ziętek 38.46%

 

Wszystko sie zgadza Korwin zdecydowanie, Pawlaka i Jurka lubie, na Kaczora zaglosuje w drugiej turze.

Bronka moglbym rozwazac gdybym nie wiedzial ,ze to co obiecuje jest sciema i g.. zrobi.

Na Olechowskie i Napieralskie moglbym zaglosowyc tylko jakby Lepper byl ich kontrkandydatem w drugiej turze, choc w przypadku Olechowskiego mialbym powazny dylemat.

Bez obrazy dla Morawieckiego i Ziętka , ale nie jestem mikrobiologiem by badać poglądy planktonu ;)

 

Dziwia mnie tylko poglady Leppera wpisane w ankiete chyba pojechal po tym co mu sie wydawalo , ze ludzie beda wybierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz Korwin-Mikke 61.54%

Kornel Morawiecki 57.69%

Andrzej Lepper 53.85%

Bogusław Ziętek 53.85%

Waldemar Pawlak 53.85%

Grzegorz Napieralski 46.15%

Marek Jurek 42.31%

Andrzej Olechowski 42.31%

Jarosław Kaczyński 38.46%

Bronisław Komorowski 34.62%

 

Mniej więcej by pasowało;

Aczkolwiek jak już napisano, nigdy taki test nie da pełnego obrazu sytuacji, choć coś osobą, ew. niezdecydowanym, może wskazać.

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w sumie też nie są reprezentatywne. Dużo o armii, dużo o rosja,us ale niewiele o gospodarce, o prywatyzacji, o nbp, dyplomacji, spółkach skarbu państwa, mediach (czyli tych kwestiach gdzie tak naprawdę prezydent ma wpływ). Bo na likwidację krus/zus/ reformy emerytalne może albo veto, albo podpisać. Zaś w dyplomacji mianuje ambasadorów (mogło by być pytanie, czy blokować nominacje, gdy wysuwa je rząd innej opcji), czym się kierować przy wyborze prezesa nbp, czym się kierować przy wyborze kandydatów do rn spółek skarbu państwa, do mediów. Pytania powinny być o ułaskawianie, o koszty działalności kprp. Te pytania bardziej na wybory parlamentarne niż prezydenckie.

 

Bronisław Komorowski 61.54%

Janusz Korwin-Mikke 61.54%

Kornel Morawiecki 61.54%

Andrzej Olechowski 59.62%

Waldemar Pawlak 57.69%

Grzegorz Napieralski 57.69%

 

Więc w zasadzie brak rozbieżności bo jedno pytanie to jest 4% czyli różniłem się między trójką liderów a Napieralskim jedną odpowiedzią.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JKM 63%

Kaczor gdzieś pod koniec i mnie to nie dziwi. Nigdy na niego nie zagłosuje.

 

W drugiej turze na pewno na Bronka zagłosuje bo zgadzam się z tym co dziś powiedział Wałęsa, że będzie najmniej przeszkadzał społeczeństwu w jego rozwoju.

A to mi pasuje najbardziej bo od czynnych działań widzę tu tylko rząd/premiera a prezydent właściwie nie potrzebny do rządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zwisa. Ja głosuję na Korwina właśnie z przekory. Nie podoba mi się stan kraju, nie podoba mi się droga którą dla nas "w jedynie słuszny sposób" obrano ani, że szarak jak ja (nie wspominając już o ludziach, dużo mądrzejszych ode mnie) ma ZERO do powiedzenia na temat czegokolwiek. Korwin nie jest w 100% normalny, bo np. z jego wizją monarchii czy stanowiskiem wobec prawa głosów dla kobiet się nie zgadzam, a poza tym z powyższej sondy dowiedziałem się, że popiera istnienie w Polsce istnienie bazy "dobrego" wujka Sama, ale jako jedyny wydaje się być szczery i kierować się logiką, a te 2 rzeczy bardzo cenie i jestem wiele w stanie mu wybaczyć. Poza tym nawet jeśli nie wygra, albo wygra i nie da rady nic zmienić, chcę żeby PO-Pisowcy wiedzieli, że wcale nie mają takiego wielkiego poparcia i ludzie potrafią myśleć i szukają rozsądnych alternatyw. A to, że wielu nie podoba się, że Korwin jest przeciwieństwem klasycznych nurtów światowych i będzie niereprezentatywny? To tak jak 100 szaleńców wśród których jest normalny na 100% stwierdzi, że oni są normalni a ten jeden jest szaleńcem. Jak dla mnie świat polityki na świecie dawno rozminął się z wartościami i zmierza raczej w kierunku bagna niż lepszego, więc ktoś taki to dobra alternatywa. Czemu nie spróbować? Przecież świat się od tego nie zawali. ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dajmy mu szansę.

 

Dzisiaj JKM znowu pozamiatał, tym razem w TVN24. Szkoda, że w jakimś żałosnym programie i szkoda, że znowu chcieli z niego zrobić idiotę. Ale cóż, jak się nie ma argumentów, to trzeba próbować ośmieszyć, standard.

 

Cz. 1 http://www.youtube.com/watch?v=wHbdY6g8a7A

Cz. 2 http://www.youtube.com/watch?v=gD0Isn5sXTE

 

Motyw z kodeksem karnym był piękny, od razu się panie posłanki obraziły. Kilka słów prawdy i foch z przytupem :D Chociaż te zarzuty to raczej nie do nich, bo wątpię, żeby one miały jakiekolwiek pojęcie o tym, co pan Janusz do nich mówił. Chyba nawet nie zrozumiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. IMO to troche brak szacunku do rozmowcy, "odpowieedz, tylko szybko, czas nas goni". 

 

Hmm. Dosyć ciekawe było to co powiedział - że on był na antenie 20 minut, a Napieralski 5 godzin, znowu potwierdza się stanowisko telewizora jako masowego manipulatora No1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, w praktycznie kazdych Faktach i Wiadomosciach jest o nim mowa, mniej-wiecej tyle samo, co o innych kandydatach, wiec IMHO troche piane bije i caly czas leci na zdarzeniach z przeszlosci...

 

Komorowski ma troche uprzywilejowana pozycje, bo jako p.o. Prezydenta i Marszalek Sejmu jezdzi po zalanych terenach i mowia o nim rowniez w tym kontekscie - mozna wiec powiedziec, ze ma troche wiecej czasu w serwisach informacyjnych. Z drugiej strony, gdyby nie jezdzil, to zaraz by wszyscy na niego wsiedli, ze ma powodzian w rzyci i tylko o kampanii mysli :| Tak czy owak, nie dogodzisz wszystkim.

 

Inna rzecz, ze tzw. dziennikarska rzetelnosc juz dawno wziela w leb i telewizje mowia o tym, czego ludzie chca sluchac, bo to sie przeklada na ogladalnosc i dochody z reklam. W takich to posranych czasach zyjemy... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, w praktycznie kazdych Faktach i Wiadomosciach jest o nim mowa, mniej-wiecej tyle samo, co o innych kandydatach, wiec IMHO troche piane bije i caly czas leci na zdarzeniach z przeszlosci...

 

No przecież było ostatnio podsumowanie na jakiejś stronie, i jest tak jak mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale costi.. :D zobacz jakie poparcie zyskał w ostatnich Napieralski, którego pewnie miesiąc temu nikt nie znał. Myślisz, że gdyby go nie pokazywano tak często miałby takie możliwości? Niczym szczególnym się nie wyróżnia, a jeśli się wyróżnia to raczej na minus..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodność Twoich odpowiedzi:

Janusz Korwin-Mikke 69.23% monarchista

Bronisław Komorowski 61.54%

Kornel Morawiecki 53.85%

Waldemar Pawlak 50%

Andrzej Lepper 42.31% populista z elementami bolszewizmu

Andrzej Olechowski 42.31%

Jarosław Kaczyński 38.46% populista z elementami faszyzmu

Marek Jurek 38.46%

Grzegorz Napieralski 38.46% populista

Bogusław Ziętek 26.92% komunista

 

Ale nie było tak kluczowych pytań jak legalizacja marihuany (za), kokainy czy heroiny (przeciw) +3 dla Olechowskiego. O gospodarkę nie ma ani jednego pytania, powinno być ok 5 i zakładam, że wszystkie dla Olechowskiego by były. Nie ma oceny charakteru kandydata, wyglądu, doświadczenia.

 

No i nie ma pytań za 100% jak poparcie dla demokracji czy dla komunizmu lub też monarchii. Przypominam, że Korwin chce wprowadzenia monarchii i to jest powód, dla którego nie mogę na niego głosować, mimo znacznej zbieżności poglądów. Nie ma też charakteru przywódcy, brak mu też umiejętności dyplomatycznych.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...