Skocz do zawartości
maxymili

Wybory prezydenckie 2010

wybory prezydenckie 2010 druga tura  

132 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata zagłosujesz?

    • Jarosław Kaczyński
      22
    • Bronisław Komorowski
      81
    • oddam głos nieważny
      11
    • nie zagłosuję
      18


Rekomendowane odpowiedzi

tylko sie kufa miotaja miedzy dwoma debilnymi ugrupowaniami ktore w [gluteus maximus] maja dobro Polski, i liczy sie dla nich tylko usuniecie konkurencji

Może inaczej oceniają to niż ty?

 

Polacy to jednak tepy narod, mocni bylismy do czasu gdy nad [gluteus maximus]mi wisial tylko jeden bat, krolewski

Mocni ;) w gębie :D

Dzisiaj malo ktory Polak ma swoje zdanie. Sterowany jest radyjkiem albo telewizja. Co wyczyta badz wyslucha bierze za swoja racje, nie majac nieraz pojecia co popiera, badz z czym sie zgadza ;/

Dzisiaj każdy Polak ma swoje zdanie i wcale nie mówię to o narzuconym przez tv. Polacy są takim narodem, ze każdy myśli po swojemu i każdy ma własne wnioski. O tym jak nieskuteczna jest propaganda TV publicznej w Polsce świadczy fakt, że PO do tej pory nie posiada niczego w TV (tak powinno być, ale nie tak, że inne partie posiadają), podczas debaty Komorowskiemu puścili dwu minutowego paszkwila, a Kaczyńskiemu dwu minutową laurkę. A mimo to PO ma stale wyższe poparcie od PiS i SLD, które podzieliły się telewizją publiczną. To gdzie tu uległość?

 

Ja akurat boję się innych opcji o tyle, wcale też nie uważam, że PO chce źle dla Polski. Skąd taki wniosek?

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli twoim zdaniem Tusk sie sprawdzil jako premier...

Ja powiesilbym kazdego polityka ktory odprawia slodkie sranie, czego to on nie zrobi itd, a jak dochodzi juz do wladzy to ma wszystko to co obiecywal w anusie...

 

To jest wlasnie bolaczka Polski, brak odpowiedzialnosci politycznej. Kazdy moze powiedziec co mu sie tylko podoba, bo i tak nigdy nie zostanie z tego rozliczony.

A polskie baranki sluchaja, raduja, a pozniej becza jak ciagniete na rzez. Lecz hola hola, za jakis czas szopka sie zaczyna od nowa i od nowa polaczek wszystko lyknie z radoscia i duma.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie wieszał żądnych polityków, bo Ci co by przyszli na ich miejsce mogli by być znacznie gorsi.

Co do Tuska w mojej ocenie sprawdza się zaskakująco dobrze. Ma swoje odchyły które mnie czasem irytują jak choćby próba kontrolowania internetu, ale potem w odróżnieniu od całej reszty ważnych polityków w Polsce zdobył się na wysłuchanie opinii publicznej i wycofał się z tego kretyńskiego pomysłu, którego chyba sam do końca nie zrozumiał.

 

Umiejętność debatowania ze zwykłymi ludźmi. To niewątpliwy plus Tuska.

 

Co jeszcze, utrzymał Polskę na ścieżce wzrostu gospodarczego w sytuacji gdy wszystkie sąsiednie kraje wpadły w duże tarapaty a ich PKB skurczył się od 5% na Słowacji do 20% na Ukrainie.

 

Poza tym podaj mi konkretnie gdzie nie dotrzymał słowa? Że nie zarabiasz po dwóch latach tyle co w Irlandii? No chyba trzeba być upośledzonym, by przyjąć taką obietnicę dosłownie. Może jeszcze miał zrobić z Polski wyspę? Oczywiste jest, że pewne procesy trwają dziesiątki lat, inne całe lata.

 

Kandydata PO poparł Cimoszewicz.

Gdyby ktokolwiek inny z lewicy go poparł to bym miał mu to za minus, ale Cimoszewicza szanuję za dwie rzeczy. Raz za to, że jako jeden z 17 posłów sprzeciwił się ustawie z 2001 roku wprowadzającej karanie za posiadanie niewielkich ilości zioła. Dwa za zachowanie w 1997 roku podczas powodzi. Właśnie tak, szanuję go za to, że miał odwagę tak szczerze powiedzieć jak powinno być. A teraz tylko PO i PiS przekrzykują się kto więcej da powodzianom, którzy nie mieli wyobraźni aby się ubezpieczyć. No cóż, Korwin tu ma rację, że demokracja w pewien sposób zmusza polityków do rozdawnictwa pieniędzy. Szkoda, że nie swoich.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Kto ty jesteś?

- Jestem Bronek, prosty jak od szpadla trzonek!

- Jaki znak twój?

- Fałsz, obłuda!

- A w co wierzysz?

- w Tusku cuda!

- Gdzie ty mieszkasz?

- W polskim grodzie!

- W jakim kraju?

- Gdzie powodzie!

- Czy Kraj kochasz?

- Jak pieniądze!

- A w co wierzysz?

- Że porządzę!

- Czyli wygrać chcesz wybory?

- Tak! Choć mam z tym problem spory!

Lud me kłamstwa, zdrady czuje i z poparcia

rezygnuje!

- Cóż byś zrobił zatem chętnie?

- Zniszczył Jarka dokumentnie!

 

:rolleyes:

 

 

mmmmm kwintesencja Polskości - opluć drugiego ! Tej wspaniałej cechy to się nigdy naród nie wyzbędzie.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiejętność debatowania ze zwykłymi ludźmi. To niewątpliwy plus Tuska.

Chodzi Ci dalej o ciemnote ktora lyka slodkie slowka jak mlody bocian cegle?

 

 

Co jeszcze, utrzymał Polskę na ścieżce wzrostu gospodarczego w sytuacji gdy wszystkie sąsiednie kraje wpadły w duże tarapaty a ich PKB skurczył się od 5% na Słowacji do 20% na Ukrainie.

To ma byc osiagniecie?

Sasiednie kraje dostaly po [gluteus maximus], po po [gluteus maximus] dostalo USA, co za tym idzie wycofali duze pieniadze z zagranicznych inwestycji. Dalej chyba nie musze pisac co sie dzieje w kraju z ktorego raptem pieniadze wyplywaja...

 

Poza tym podaj mi konkretnie gdzie nie dotrzymał słowa? Że nie zarabiasz po dwóch latach tyle co w Irlandii? No chyba trzeba być upośledzonym, by przyjąć taką obietnicę dosłownie. Może jeszcze miał zrobić z Polski wyspę? Oczywiste jest, że pewne procesy trwają dziesiątki lat, inne całe lata.

Uposledzonym trzeba byc by tyle obiecywac. Uposledzonym badz klamca.

Czego nie dotrzymal?

Wszystkiego co zdazyl naobiecywac.

Moze latwiej bedzie Ci napisal co cudownego uczynil, poprostu bedzie duzo szybciej, wiele tego nie ma

Wszystko zeszlo w dalszy plan walki z PiSem

Plus piekna kampania wyborcza przy okazji powodzi... az noz w kieszeni sie otwiera ;/

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmmmm kwintesencja Polskości - opluć drugiego ! Tej wspaniałej cechy to się nigdy naród nie wyzbędzie.

 

Nie zgadzam się, że to kwintesencja Polskości i wkurza mnie jak się nad tym jęczy, zamiast tępić.

Tamten wierszyk o Komorowskim był zwyczajnie głupi. Modd rozmawiajmy o konkretach a nie przekrzykujmy jak dzieci w podstawówce...

 

jonathan popieram Cię w 100%. Współczesna polityka w Polsce, to zwykła farsa i dreptająca w miejscu szopka medialna. Taka głupia zabawa tylko z realną stawką. Ale ludzie to kupują, bo tak łatwiej, nie trzeba o tym myśleć, ani żyć ze świadomością, że to co widziało się dzień w dzień przez tyle lat nie jest prawdą.

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który z dotychczasowych rządów wg. Was zrobił coś dobrego dla Polski ? proszę o argumenty i przykłady, bo pierdzieć, że źle każdy potrafi, kogo należy poprzeć... odrzućmy może JKM, bo o tym, że jest wspaniały i jedyny możliwy już wiem

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już w końcu czy to aby nie jest taki wizerunek Mikke, by zyskać dodatkowe głosy. Jako kandydat jest ok, ale czy aby taki wspaniały?

Myślę, że każdy ma inne zdanie co do każdego z rządu. Nie da się tak jednoznacznie stwierdzić, który był lepszy od drugiego, bo i w tym, i w tym drugim zawsze znajdzie się jakieś osiągnięcia i serię porażek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który z dotychczasowych rządów wg. Was zrobił coś dobrego dla Polski ? proszę o argumenty i przykłady, bo pierdzieć, że źle każdy potrafi, kogo należy poprzeć... odrzućmy może JKM, bo o tym, że jest wspaniały i jedyny możliwy już wiem

 

Tak naprawde nie ma kogo

Wszystko to te same mordy. Zmieniaja sie tylko sztandary pod ktorymi sie pokazuja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxymili, było już mówione, że Premier i Rząd nie mają wpływu na gospodarkę. Dodatnie PKB to zasługa polskich przedsiębiorców.

Eche ;)

Wierzysz w to? A ja powiem tak, fakt, że na Słowacji w Niemczech na Ukrainie i w Rosji gdzie spadek PKB wyniósł w 2009 odpowiednio 5% 7% 20% i 9% wszędzie tam państwo mocno interweniowało w gospodarce i próbowało wyciągać za uszy PKB do góry, wszędzie tam PKB poszedł w dół. Polski rząd nie zrobił tego, zaufał że gospodarka sama się reguluje, zaufał w wolny rynek, a sam skupił się na obniżaniu kosztów Państwa. I PKB zostało na plusie. To jest dowód, że rząd nie tyle może coś naprawić, bo obniżenie dynamiki PKB był także w Polsce, ale rządy mogą coś popsuć i zdecydowana większość rządów na świecie coś popsuła. A rząd Tuska nie.

 

De facto rząd zaufał w wolny rynek, czyli jakiś pierwiosnek liberalizmu u Tuska kwitnie. Wolę prawdziwy i sprawdzony pierwiosnek, niż obietnice bez pokrycia.

 

@Jonathan, ale co konkretnie obiecywał Tusk i nie dotrzymał słowa abo póki co nie wymieniłeś ani jednej takiej obietnicy. Wymień bo wg mnie to co piszesz to oszczerstwo.

 

Tak naprawde nie ma kogo

Wszystko to te same mordy. Zmieniaja sie tylko sztandary pod ktorymi sie pokazuja...

 

No i kolejne podsumowanie bez podania faktów. Niektóre to te same a inne zupełnie nie te same. Sam Tusk do tej pory (kiedy PO wygrała wybory) nie był w żadnym rządzie. Nie miał też wpływu na politykę, pełnił tylko prestiżową, ale mało znaczącą funkcję marszałka senatu. To była bez wątpienia zsyłka dla ambitnego Tuska za czasów AWS i może dobrze dla niego bo się nie ubabrał.

Minister Rostowski, w jakim rządzie był? A to jest kluczowa postać.

Minister Kopacz? Kwiatkowski?

itd

Owszem, Pawlak już był i kilku innych ale nie wszyscy.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który z dotychczasowych rządów wg. Was zrobił coś dobrego dla Polski ? proszę o argumenty i przykłady, bo pierdzieć, że źle każdy potrafi, kogo należy poprzeć... odrzućmy może JKM, bo o tym, że jest wspaniały i jedyny możliwy już wiem

 

 

Mazowiecki ?

- reformy Balcerowicza

 

AWS:

 

- reforma szkolnictwa - pozniej storpedowana przez SLD

- reforma sluzby zdrowia - podzial na regionalne kasy chorych, ktory zaczynal calkiem niezle funkcjonowac, do momentu gdy minister Lapiński ukręcił mu główkę

- reforma emerytalna

-rozpoczecie negocjacji akcesyjnych do UE (chyba za awsu sie zaczelo jak dobrze pamietam)

- pierwsze proby dywersyfikacji dostaw gazu

 

Pis:

 

- obniżka stawek podatkowych i składek

- realna walka z korupcją

- współudział w tworzeniu IPN

- proby uniezaleznienia Polski od rosyjskiej ropy i gazu

 

 

@Jonathan, ale co konkretnie obiecywał Tusk i nie dotrzymał słowa abo póki co nie wymieniłeś ani jednej takiej obietnicy. Wymień bo wg mnie to co piszesz to oszczerstwo.

 

- podatek liniowy

- likwidacja/reforma KRUS

Edytowane przez Michaelius
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu się nie zgodzę, bo Tusk nie wywiązał się ze wszystkiego: powszechny dostęp do Internetu (nie wszędzie to działa), decyzja w sprawie edukacji dzieci pozostawiona rodzicom (niestety od 2012 nie mam nic do powiedzenia, bo wszystkie dzieci w wieku 6 lat obowiązuje już Iklasa), zwiększenie miejsc pracy dla osób po 50-ce (śledzę cały czas i u nas jest najwięcej bezrobotnych właśnie w tym wieku), ekologiczna produkcja żywności (sorry, daleko do tego), modernizacja PKP (pozostawię bez komentarza), ograniczenie deficytu (nie za bardzo wychodzi), itd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Niemcy, Łotwa, Czechy i wszystko wokół nas szanowny Panie, ogarnie się, zaoszczędzi, lepiej ogarnie budżet, że za dwa lata nasz 0,7% wzrost pkb będzie można sobie pooglądać ładnie w statystykach. Wiesz jak bardzo Polska jest zadłużona? Wiesz co robi PO, aby naprawić sytuację? Ja nie wiem, nie widzę takich działań. Wydaje się coraz więcej, nie ogranicza sie, a daje się coraz więcej. Naszych pieniędzy. Liberalizm pełną parą...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma Obywatelska rozpoczęła drugi etap kampanii wyborczej Partia Donalda Tuska zaprezentowała w Warszawie swój program. Opiera się on o 5 filarów -

-narodowy program budowy, - no to sie pobudowalismy, szpitali i szkol o autostradach nie wspominajac rosnie u nas tyleeee.

-program wyrównywania szans, - utopijny plan wiec nie wiem jak chcial cos tu osiagnac, no ale ladnie to wygladalo na spotach

-nowoczesnej edukacji, - tu tez istny przewrot, dalej jak chcesz dobrego nauczania musisz sporo zabulic, BTW spojrz na punkt nr2

-ochrony zdrowia, - tu za to istna rewulucja, idzie zdechnac pod gabinetem , ostatnio na ostrym dyzurze czekalem 4 godziny na lekarza, powod brak lekarzy. Moze zwiazane to z punktem 5?

-powrotu do domu młodych z emigracji. - Wielkich powrotow jakos nie widac, bo i do czego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazowiecki ?

- reformy Balcerowicza

 

AWS:

 

- reforma szkolnictwa - pozniej storpedowana przez SLD

- reforma sluzby zdrowia - podzial na regionalne kasy chorych, ktory zaczynal calkiem niezle funkcjonowac, do momentu gdy minister Lapiński ukręcił mu główkę

- reforma emerytalna

-rozpoczecie negocjacji akcesyjnych do UE (chyba za awsu sie zaczelo jak dobrze pamietam)

- pierwsze proby dywersyfikacji dostaw gazu

 

Pis:

 

- obniżka stawek podatkowych i składek

- realna walka z korupcją

- współudział w tworzeniu IPN

- proby uniezaleznienia Polski od rosyjskiej ropy i gazu

Rząd Millera

 

Obniżenie CIT z 27 do 19%.

 

Rząd PiS nie obniżył podatku, tylko składkę rentową.

Sejm ówczesnej kadencji przegłosował obniżenie podatku co stało się za rządu PO ale dopiero po dwóch latach. De facto powinno być więc, rząd PO, obniżenie stawek PIT.

- podatek liniowy

- likwidacja/reforma KRUS

 

W kampanii 2007 już nie obiecywali podatku liniowego i wycofali się z propozycji 3*15%. Wygrali pod tymi hasłami więc za nie odpowiadają.

Co do KRUS to racja. Tu można Tuskowi konkretnie wytknąć, choć próbowali negocjować z PSL a ten od razu stanął okoniem. Więc można powiedzieć, ze zrobili co się dało.

 

Platforma Obywatelska rozpoczęła drugi etap kampanii wyborczej Partia Donalda Tuska zaprezentowała w Warszawie swój program. Opiera się on o 5 filarów -

-narodowy program budowy, - no to sie pobudowalismy, szpitali i szkol o autostradach nie wspominajac rosnie u nas tyleeee.

Budują jednak więcej niż poprzednicy co doskonale widzę pracując w Warszawie.

 

-program wyrównywania szans, - utopijny plan wiec nie wiem jak chcial cos tu osiagnac, no ale ladnie to wygladalo na spotach

Czego konkretnie nie dotrzymał w programie wyrównania szans z tego co obiecywał a nie z tytułu?

 

To w tym programie były Orliki? U mnie na wsi stoi orlik, dzieciak będzie miał do tego boiska 5 minut z domu. Jeżeli chcemy konkurować z Niemcami w piłce za kilkanaście lat to te boiska są niezbędne. Zresztą to i tak wiele za mało. Jeszcze muszą być programy szkoleniowe dla młodzików, juniorów, seniorów oraz co ważne dla trenerów. Inwestycje najlepiej aby były prywatne w infrastrukturę szkoleniową w klubach i publiczne przy orlikach. Inaczej nie będziemy się kwalifikować do MŚ ani tez ME.

-nowoczesnej edukacji, - tu tez istny przewrot, dalej jak chcesz dobrego nauczania musisz sporo zabulic, BTW spojrz na punkt nr2

Tu przyznam Ci rację bo rząd Tuska bardziej psuje edukację, niż ją naprawia. Aczkolwiek rządy SLD i rządy PiS psuły szybciej i bardziej to jednak mała pociecha.

-ochrony zdrowia, - tu za to istna rewulucja, idzie zdechnac pod gabinetem , ostatnio na ostrym dyzurze czekalem 4 godziny na lekarza, powod brak lekarzy. Moze zwiazane to z punktem 5?

Kopacz miała naprawdę fajny program reformy służby zdrowia. 10 prywatnych ubezpieczalni i jedna publiczna konkurowały by ze sobą na wolnym rynku walcząc o usługi publicznych, miejskich, prywatnych szpitali i pieniądze ze składek. Tylko Lech Kaczyński jak tylko zobaczył wstępny projekt powiedział od razu, że nie podpisze. Kopacz ograniczyła reformę do prawie zera. Nie zrobili nic, ale tu podziękuj Św Pamięci Lechowi Kaczyńskiemu.

-powrotu do domu młodych z emigracji. - Wielkich powrotow jakos nie widac, bo i do czego.

 

Wracają. Za rządów Tuska więcej wróciło niż wyjechało. Edytowane przez maxymili
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do KRUS to racja. Tu można Tuskowi konkretnie wytknąć, choć próbowali negocjować z PSL a ten od razu stanął okoniem. Więc można powiedzieć, ze zrobili co się dało.

 

Błagam Cie!!!!

Szkoda ze nie obiecali zniesienia wszystkich podatkow, pozniej tez moznaby bylo powiedziec ze zrobili co sie dalo, ale sorry stanelo cos na drodze...

Naobiecywali duzo, tylko ze trudniej to zrobic niz naobiecywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budują jednak więcej niż poprzednicy co doskonale widzę pracując w Warszawie.

To juz bardziej zasluga samorzadu pod wodza Hanny Grokiewicz-Waltz, niz rzadu, bo ten ostatni jest odpowiedzialny posrednio chyba tylko za Stadion Narodowy i autostrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracają. Za rządów Tuska więcej wróciło niż wyjechało.

 

 

Ci co mieli wyjechac wyjechali juz wczesniej. Duzo zas powrocilo nie ze wzgledu na cuda Tuska, tylko na to jak wygladala sytuacja w Irlandi w czasie kryzysu, ktory tam dosc mocno odczuli

 

 

Budują jednak więcej niż poprzednicy co doskonale widzę pracując w Warszawie.

 

A co takiego buduja?

Bo wiekszosc budowli w Warszawie ktore sa w tej chwili budowane to inwestycje prywatne... Wiec wskaz mi kilka miejsc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu się nie zgodzę, bo Tusk nie wywiązał się ze wszystkiego: powszechny dostęp do Internetu (nie wszędzie to działa), decyzja w sprawie edukacji dzieci pozostawiona rodzicom (niestety od 2012 nie mam nic do powiedzenia, bo wszystkie dzieci w wieku 6 lat obowiązuje już Iklasa), zwiększenie miejsc pracy dla osób po 50-ce (śledzę cały czas i u nas jest najwięcej bezrobotnych właśnie w tym wieku), ekologiczna produkcja żywności (sorry, daleko do tego), modernizacja PKP (pozostawię bez komentarza), ograniczenie deficytu (nie za bardzo wychodzi), itd.

 

Prawda jest taka, że jeszcze żadnemu rządowi nie udało się wywiązać ze swoich obietnic, ani też nawet z większej ich części. Programy wyborcze są ukladane tak, by ludzie slyszeli w nich echa zmian, które chcą widzieć, ale co to daje... W zasadzie i tak zawsze się narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam Cie!!!!

Szkoda ze nie obiecali zniesienia wszystkich podatkow, pozniej tez moznaby bylo powiedziec ze zrobili co sie dalo, ale sorry stanelo cos na drodze...

Naobiecywali duzo, tylko ze trudniej to zrobic niz naobiecywac.

 

Korwin obiecuje ;) no dobra tylko siedmiokrotne zmniejszenie :P

 

A co takiego buduja?

Bo wiekszosc budowli w Warszawie ktore sa w tej chwili budowane to inwestycje prywatne... Wiec wskaz mi kilka miejsc...

Stadion, most północny, przebudowa mostu Grota. To tak od mojej strony Warszawy tyle widzę.

 

Jedyna zasluga rzadu PO w kwestii obnizenia podatku jest to , ze nie ruszyl w tej sprawie palcem i laskawie nie sabotowal tych zmian.

Ale je spokojnie wprowadził dostosowując swój budżet do tych zmian. Śmiem twierdzić, że gdyby PiS wygrał wybory 2007 wycofał by się w ogóle z tej reformy i jej nigdy nie wprowadził w życie. Samo głosowanie było ewidentnym elementem kampanii wyborczej.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okręgi jednomandatowe - z tego się nie wywiązali i to według mnie ich największy grzech bo pokazuje otwarcie jak mają społeczeństwo w [gluteus maximus]

 

To wymaga zmiany konstytucji. Aby to zrobić potrzebują 2/3 głosów tymczasem SLD jest ostro przeciw, PSL tym bardziej. PiS też jest przeciw. Po jest za tym projektem. Było by kretyńską zagrywką pod publiczkę, gdyby PO zadając sobie sprawę że projekt nie ma najmniejszych szans zgłosiło taką propozycję zmiany ustawy zasadniczej i ją przerżnęło. A potem mogło mówić, ale my chcieliśmy.

Zresztą widzisz że pozycja PO jest taka wciąż, że na jednomandatowych okręgach wyborczych zyskuje najwięcej bo było by tak jak w senacie 60% dla PO przy takim wyniku jak w 2007r.

 

Czyli wszystko co jest wymuszone zblizajacymi sie mistrzostwami...

 

Wymuszone czy nie. Za PiS budowało się mniej a wtedy też mistrzostwa się zbliżały i jeszcze nie było kryzysu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwin obiecuje ;) no dobra tylko siedmiokrotne zmniejszenie :P

 

W kwestii podatków obiecuje tylko próbę zlikwidowania podatku dochodowego i wetowanie każdej próby podniesienia podatków.

 

Stadion Narodowy za 2mld PLN :huh: Z czego on będzie, ze złota?

Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii podatków obiecuje tylko próbę zlikwidowania podatku dochodowego i wetowanie każdej próby podniesienia podatków.

 

Stadion Narodowy za 2mld PLN :huh: Z czego on będzie, ze złota?

 

Pod stadionem przystanek metra ( w przyszłości ale trzeba tak projektować i budować aby był) dwa poziomy parkingów, poza tym wygląda naprawdę nieźle. Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było. Na prawdę dało się taniej, pastwisko, ławki poustawiać dookoła, wapnem pomalować linie, siatki samemu uszyć słupki i poprzeczki z drzew wyciętych obok w lesie na czarno i był by super stadion narodowy za 500 tys ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Stadion Narodowy za 2mld PLN :huh: Z czego on będzie, ze złota?

Soccer City w Johannesburgu kosztowało 440 mln $ , do tego wyposażenie za ~ 160 mln $ co łącznie daje  600 mln $. Po dzisiejszym kursie dolara wychodzi to 2.003.820.000 PLN. :) Według mnie wszystko w normie.  

 

 

EDIT : Na wikipedii piszą o 1,2 mld PLN. 

 

EDIT 2 : Dodatkowo ma mieć zasłaniany dach, no i te tunele o których mówił maxymili, no to błagam, cena naprawdę nie wygórowana. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Niemcy, Łotwa, Czechy i wszystko wokół nas szanowny Panie, ogarnie się, zaoszczędzi, lepiej ogarnie budżet, że za dwa lata nasz 0,7% wzrost pkb będzie można sobie pooglądać ładnie w statystykach. Wiesz jak bardzo Polska jest zadłużona? Wiesz co robi PO, aby naprawić sytuację? Ja nie wiem, nie widzę takich działań. Wydaje się coraz więcej, nie ogranicza sie, a daje się coraz więcej. Naszych pieniędzy. Liberalizm pełną parą...

 

Ale jak Tuska ma odpowiadać za dług publiczny, który odziedziczył. Dług zaciągały wszystkie ekipy rządowe od Gierka, czyli w tym konkursie ostatni dobry premier to był Gomułka?

 

Ekipa Tuska w mojej ocenie dość mocno obcięła wydatki. Mogli co prawda nie dać podwyżek nauczycielom, zwolnić więcej ludzi z administracji. No ale tacy "odważni" niestety nie są. Zresztą nie jestem przekonany, że nie dotrzymanie obietnicy podwyżek dla nauczycieli były by dobre dla gospodarki.

 

Polska miała 1,3% wzrostu, nie jak piszesz 0,7%. Kraje które dużo straciły w tym roku zapewne zanotują pewne odbicie, zobaczymy pod koniec roku jak to się uplasuje, ale na czas obecny Polska także zalicza odbicie i już PKB rośnie 3,5%. Tak więc inni nie radzą sobie tak dobrze jak my, mimo tego długu, który na pewno Tuskowi nie pomaga.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Moze bylo to poruszone, jednak nie sledzilem calego tematu.

 

Otoz, jestem zameldowany (na stale) w miescie w ktorym nie mieszkam. Natomiast w Krakowie jestem zameldowany tymczasowo. Czy bede mogl w takim razie glosowac w Krakowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...