Skocz do zawartości
maxymili

Wybory prezydenckie 2010

wybory prezydenckie 2010 druga tura  

132 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata zagłosujesz?

    • Jarosław Kaczyński
      22
    • Bronisław Komorowski
      81
    • oddam głos nieważny
      11
    • nie zagłosuję
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze ja myśle na kogo głosować w drugiej turze. Zagłosuje na Kaczyńskiego będą się rok kłócić a potem PO ze zbysiami, rysiami i coraz większą inwigilacją wróci do władzy. Zagłosuje na Gommorra ee Komora to bóg wie co przejdzie przez ten rok ale mam raczej pewność że już ich w następnych wyborach nie wybiorą.

Kolejne lata lecą a ja wybieram znowu między mniejszym złem tylko teraz zło zamieniło się miejscami :damage_wall:

Co do samej unii przyjmuje pogląd Maxymiliego my raczej nie mamy wyjścia jak być w tej bandyckiej strukturze jak byśmy wystąpili konsekwencje były by opłakane jeśli by dowalili kosmiczne cła jak pisaliście wyżej to witamy masowe bankructwa w całym kraju, tak jak było u mnie na ścianie wschodniej jak ruscy się wkurzyli i przymknęli granice.

Interesuje mnie jeszcze jak to jest dalej z podatkiem od emisji CO2 skoro już wiemy, że globalne ocieplenie to bujda a teraz raczej grozi nam ochłodzenie. Unia wycofała się z tego bandyckiego skoku na kasę czy nie ? bo to były jakieś konkretne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minister w Łodzi. Przełom w walce z dopalaczami?

 

dla wszystkich popierających po, szykujcie się do wprowadzenia prawdziwego faszyzmu! teraz z byle powodu, będzie można zablokować dowolny biznes na półtora roku!

aha z tego wynika również zakaz reklamowania kawy, redbulla, nutelli... w końcu działają pobudzająco, ciach!a co za debil z tego ministra!

dalej jak te niedorozwoje intelektualne popierajcie faszystów i socjalistów...

ja nie ide na druga ture, jeszcze by tego brakowalo bym wybieral pomiedzy dwoma sondazowymi dziwkami...

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minister Kwiatkowski robić coś dobrego jednak, poza tym co przytoczyłeś czyli głupią walką z dopalaczami. Mianowicie zmienia fatalną ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

Co prawda zakres zmian będzie daleko za mały wobec akceptowalnego kompromisu, ale lepsze to niż stan obecny.

 

Pokrótce zmiana sprowadza się do nie karania więzieniem za posiadanie niewielkich ilości narkotyku. I to jest dobra zmiana. Tyle, że wprowadzą przy okazji obowiązkowe leczenie. Nie wiem co prawda jak potraktuję trawę, bo leczenie z trawy to tez debilizm. Równie dobrze można by leczyć z oglądania cycków.

 

No ale mimo wszystko lepsze to niż wsadzanie do pierdla za trawę.

 

Zacytuję ministra Kwiatkowskiego:

"To absurd karać (w domyśle więzieniem) za skręta."

 

Tak więc Grzechulek, tu też wyciągasz za daleko idące wnioski. Nikt tez nie zakaże reklamować kawy, choć macie rację, że z treści tak można by wnioskować. Ot urzędnicza głupota.

 

Ale same zmiany zarówno złagodzenie represji wobec użytkowników narkotyków nie handlujących jak i zaostrzenie represji wobec dopalaczy są wynikiem tego, że zarówno MZ jak i MS zaczęły w końcu rozmawiać ze środowiskami osób faktycznie walczących z narkotykami. Można się z tymi osobami niejednokrotnie nie zgadzać. I ja się nie zgadzam, ale jakiś tam pomysł i uzasadnienie mają. Szkoda tylko, że opierają się często na źle interpretowanych badaniach, nieaktualnych, robionych pod dyktando i na zamówienie walczących z MJ rządów itd. No ale będziemy rozmawiali nadal aż osiągniemy cel jakim jest umiejscowienie konopie na właściwym miejscu w gospodarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dzisiaj wiadomości moim oczom ukazał się takowy film:

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=AxDwkA-fK68&hl=pl_PL&fs=1&rel=0"></param><param'>http://www.youtube.com/watch?v=AxDwkA-fK68&hl=pl_PL&fs=1&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=AxDwkA-fK68&hl=pl_PL&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

 

Już pewnie wielu go z Was widziało lecz to co widzę tu konfrontując z dwoma wiecami na jakich byłem przypadkowo, mocno się zastanawiam co się dzieje z tą Polską. Ludzie tego typu są dla mnie przerażający bo nie niosą żadnego przekazu a agresja jaką w sobie mają jest iście religijna. W pierwszej turze nie głosowałem ani na J.K. ani na B.K., w drugiej turze mocno zastanawiam się na kogo "należy" oddać głos bo niestety innej opcji nie ma. Jedni nazywają ich mocherami, inni słuchaczami jedynego poprawnego radia ale nie zmienia to faktu, że dzieje się w ich głowach bardzo źle. Film umieszczam dla przestrogi dla osób, którzy chcieliby wymieniać swoje poglądy polityczne, jak widać jest to dość niebezpieczne za pewne w każdej frakcji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się? Po tym jakie zasługi oddał "redaktor" Lis w zwalczaniu IV RP, ile pomyj wylał na Kaczyńskich, pis, cba i lustracje ? Jeśli jest się tubą propagandową jakiejś opcji to trudno spodziewać się wielkiej miłości u jej przeciwników.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ci ludzie mają pełne prawo zachowywać się jak się zachowują (poza tymi kretynami co ich wyganiali, w końcu to teren publiczny), przypominam, że tolerancja to dobra wola każdego z nas, wymuszanie jej jest jawnym atakiem na naszą wolność, to samo z poprawnością polityczną... sam kilka razy byłem pytany przez dziennikarzy z mainstreamowych mediów podczas łapanki na mieście i zawsze odmawiam wyświetlenia mojej twarzy, nigdy nie wiadomo jak to zmontują... poza tym w tym filmie wciach!iło mnie olewanie deklaracji odmownych, ludzie się nie zgodzili a i tak zostali pokazani w tv, to jest jawne złamanie prawa

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ci ludzie mają pełne prawo zachowywać się jak się zachowują (poza tymi kretynami co ich wyganiali, w końcu to teren publiczny),

ale jak to się ma do:

przypominam, że tolerancja to dobra wola każdego z nas, wymuszanie jej jest jawnym atakiem na naszą wolność, to samo z poprawnością polityczną...

A jeżeli ktoś nie chce być tolerancyjny wobec nienawiści głoszonej przez niektórych z tych ludzi? Nie wszystkich bo niektórzy mieli po prostu inne poglądy. Ale nienawiści tolerował nie będę. Dla mnie część z tych ludzi zasługuje na surowe potępienie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ktoś nie chce być tolerancyjny wobec nienawiści głoszonej przez niektórych z tych ludzi? Nie wszystkich bo niektórzy mieli po prostu inne poglądy. Ale nienawiści tolerował nie będę. Dla mnie część z tych ludzi zasługuje na surowe potępienie.

to czy będziesz tolerował coś czy nie, to twoja prawa, ja potępiłem zachowanie tych "kretynów co ich wyganiali", bo po prostu nie mieli do tego prawa... następnym razem radzę czytać ze zrozumieniem, coraz gorzej z tym u nas ostatnio

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Hitler w sumie też miał niski poziom tolerancji na niektóre nacje, racja tolerancja to tylko dobra wola nic po za tym, ja się w tym temacie już nie udzielam bo mi łapy opadają.

 

tak apropo tolerancji:

http://www.youtube.com/watch?v=nWsTlloL5bo

http://www.youtube.com/watch?v=AxDwkA-fK68

Wykop.pl - Powódź 2010 - Chcieli pobić ratownika bo ochlapał swoim samochodem gapiów.

http://www.youtube.com/watch?v=93-MbbVSNdA

 

 

z dedykacją:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co się dzieje z tą Polską. Ludzie tego typu są dla mnie przerażający bo nie niosą żadnego przekazu a agresja jaką w sobie mają jest iście religijna. W pierwszej turze nie głosowałem ani na J.K. ani na B.K., w drugiej turze mocno zastanawiam się na kogo "należy" oddać głos bo niestety innej opcji nie ma. Jedni nazywają ich mocherami, inni słuchaczami jedynego poprawnego radia ale nie zmienia to faktu, że dzieje się w ich głowach bardzo źle. Film umieszczam dla przestrogi dla osób, którzy chcieliby wymieniać swoje poglądy polityczne, jak widać jest to dość niebezpieczne za pewne w każdej frakcji.

 

To samo pomyślałem. Jestem tym przerażony ile jadu płynie od tych ludzi. Pewnie co tydzień na msze zasuwają ci pseudo katolicy!

Normalnie szczeny nie moge zeskrobać z podłogi...

 

Do nie lubienia bądź lubienia (w tym wypadku Lisa) oczywiście mają prawo ale w czym winny był ten koleś z mikrofonem. Jeszcze troche i by mu wpier... spuścili.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slavOK - jest subtelna różnica pomiędzy byciem nietolerancyjnym w stosunku do kogoś/czegoś a atakowaniem bez powodu, bo się nam coś wydaje... jesteś dorosły, za pewne dostrzegasz tą różnicę... z twojej wypowiedzi wynika, że tej różnicy nie ma... to tak jakbyś nazwał kogoś gejem, za to, że uprawiał seks analny z partnerką...

przeczytaj moje wypowiedzi i odnieś się jeszcze raz do przedstawionej sytuacji, ja nie bronie głupiej agresji i niczym nieuzasadnionej nienawiści, bronie wyłącznie prawa do posiadania własnego zdania

 

Do nie lubienia bądź lubienia (w tym wypadku Lisa) oczywiście mają prawo ale w czym winny był ten koleś z mikrofonem. Jeszcze troche i by mu wpier... spuścili.

dokładnie o tym samym pisałem, chyba nie dość klarownie, skoro porównuje się mnie do HitleraDołączona grafika
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ktoś nie chce być tolerancyjny wobec nienawiści głoszonej przez niektórych z tych ludzi? Nie wszystkich bo niektórzy mieli po prostu inne poglądy. Ale nienawiści tolerował nie będę. Dla mnie część z tych ludzi zasługuje na surowe potępienie.

Tak się dziwnie składa, że ja nie toleruję ludzi, którzy wyrzucają z grupy dozwolonych uczuć nienawiść. Inaczej mówiąc - stanowcze nie dyktaturze miłości!

 

Słowem nie wspomniałem o demokratycznych przemianach w UE, których dokonasz, nieprawdaż? [;

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Tak się dziwnie składa, że ja nie toleruję ludzi, którzy wyrzucają z grupy dozwolonych uczuć nienawiść. Inaczej mówiąc - stanowcze nie dyktaturze miłości! - 100% poparcia (dodam jeszcze, wolę [osobiście] prawdziwą nienawiść niż "politykę miłości" która to polityka obok pojęcia >miłość< nawet nie stała, takie ustawianie spraw jest poza tym lekko wq....e)

 

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po pierwszej debacie.

 

Osobiście uważam że Komorowski wygrał debate z dużą przewagą. Powiem więcej, to było jego najlepsze wystąpienie od początku kadencji. Pokazał że jednak nie jest ciamajdą jak go PISowcy kreowali. Wreszcie pokazał jajca.

Kaczyński pojechał po bandzie mówiąc że sprawy Białorusi będzie omawiał z Rosją :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komorowski mocno popracował nad sobą, co widać, a raczej słychać w stylu jego wymowy. Dotychczas miał trochę problemów ze zbyt dużym akcentowaniem przecinków, przez co niektóre jego wypowiedzi przypominały telegram: „Mówię zadnie. Stop. Teraz mówię już drugie zadanie. Stop.” etc. W debacie wypowiadał się już znacznie przyjemniej dla ucha, a co najważniejsze dobrze ripostował wypowiedzi Kaczyńskiego i pokazał więcej życia. Podobało mi się również to, ze na kilka pytań odpowiedział wprost (min.: In Vitro) czego o Jarku nie można powiedzieć.

 

No i ta zagrywka na koniec z dokumentem, eh - no czysta klasyka psychologiczno-polityczna :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slavOK - jest subtelna różnica pomiędzy byciem nietolerancyjnym w stosunku do kogoś/czegoś a atakowaniem bez powodu, bo się nam coś wydaje... jesteś dorosły, za pewne dostrzegasz tą różnicę... z twojej wypowiedzi wynika, że tej różnicy nie ma... to tak jakbyś nazwał kogoś gejem, za to, że uprawiał seks analny z partnerką...

przeczytaj moje wypowiedzi i odnieś się jeszcze raz do przedstawionej sytuacji, ja nie bronie głupiej agresji i niczym nieuzasadnionej nienawiści, bronie wyłącznie prawa do posiadania własnego zdania

 

 

dokładnie o tym samym pisałem, chyba nie dość klarownie, skoro porównuje się mnie do HitleraDołączona grafika

 

przypomina mi się opowieść z wczoraj mojego szwagra a mianowicie :

od paru lat na płocie okalającym jego posesję rozrasta się dziki winogron, niedawno sąsiadka (orędowniczka Jarka K. i radia maryja) widząc że przez gąszcz winorośli nic nie widzi skwitowała to innej sasiadce mówiąc - zobacz teraz ku.wa nic nie widać czy siedzą czy nie, łazi taka w ta i z powrotem, plotkuje na prawo i lewo , nie wiem czy to jakaś choroba, czy może jakiś wirus ?

Jeżeli bronisz ludzi z tego filmiku

http://www.youtube.com/watch?v=AxDwkA-fK68&feature=player_embedded

to wyrazy współczucia, i oni mają czelność nazywać się katolikami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poglądy każdy ma swoje, ale nie rozumiem skąd tyle nienawiści w tych ludziach, tak samo w rydzykowcach jedna wielka nienawiść aż się wylewa...

 

Jak się żyje w myśl zasady "Moja racja jest twojsza niż mojsza", to tak już bywa. Ci ludzie nie myślą, żeby się czegoś nauczyć od drugiej strony tej idiotycznej barykady. Ba, oni nawet nie myślą czemu niektórzy w ogóle są po drugiej stronie. Oni myślą tylko "TAM JEST ZŁOOOO, kropka!" I to się tyczy zarówno zagorzałych zwolenników PIS i PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę na ten film, ze zwolennikami PiSu, jest mi WSTYD że żyję w kraju z ludźmi wierzących chorobliwie w różne mrzonki. Nawet nie chodzi mi tylko o PiS i Radio Marysia, ale też wyznawców innych partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=HyU1_bncEcs

 

 

Tylko, tutaj mamy do czynienia z przedstawicielem polskiego parlamentu.

Ale... Mamy wolność słowa, nikt nie może mi zabronić nazywać kogo jak chce. Robicie z ludzi RM jakichś fanatyków. OK. Wolno im. A czy Palikot nie działa tak samo? Czy nie można by zmontować podobnego materiału złożonego z fanatyków PO?

Tusk oskarża Kaczyńskiego o opieranie strategii wyborczej o tragedię smoleńską, a kampania PO oparta jest na czym? Na zatrzymaniu Kaczora!!111jedenjedenjeden...

 

Żyjcie i dajcie żyć innym...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się żyje w myśl zasady "Moja racja jest twojsza niż mojsza", to tak już bywa.

 

Odwrotnie: moja racja jest mojsza ;)

 

Coz, owa scena z Dnia Swira chyba nigdy nie straci na aktualnosci :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że zbyt wiele się nie spodziewałem nie jestem też rozczarowany poziomem debaty.

 

Kaczyński nie zaskoczył jakimś druzgocącym atakiem, był miałki, mdły w porównaniu nawet z wyrazistością w debacie z Tuskiem. A przecież i wtedy przegrał.

Ale Komorowski też przegrał. Obaj przegrali.

 

Ale spodziewałem się wyraźnej wygranej Kaczyńskiego. Tymczasem mamy nieznaczną przewagę (wyraźną w radio) Komorowskiego. W TV obaj popełniali szkolne błędy. Komorowski bujał się trzymając za kolanko, a Kaczyński oblizywał wargę jak by chciał powiedzieć wyborcom, zjem was w 2 turze.

Cała debata nie przyniesie większych przetasowań. I to jest porażka Kaczyńskiego, który aby myśleć o zwycięstwie powinien wyraźnie wygrać obie debaty. Tak się nie stało.

 

Teraz tylko bardzo wyraźna porażka Komorowskiego w drugiej debacie lub inne nieoczekiwane, ale bardzo mocne uderzenie może wywrzeć wpływ na wyborców. Obie strony są bardzo mocno ufortyfikowane i przekonanie każdego pojedynczego wyborcy stanowi wielkie wyzwanie i ryzyko utraty poparcia innych.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie strony są bardzo mocno ufortyfikowane i przekonanie każdego pojedynczego wyborcy stanowi wielkie wyzwanie i ryzyko utraty poparcia innych.

 

Stare dobre Włoskie catenaccio. Nie wygra lepszy. Przegra gorszy.

 

Ogólnie ja debatę oceniam na miernym poziomie z delikatnym wskazaniem na zwycięstwo Komorowskiego, gdyby nie zrobił numeru z kartką (który rozegrał idealnie według zasad politcal PR), który nie był mu potrzebny, oceniłbym jego wygraną wyżej.

 

No a dziś G.Napieralski zrobił to co przewidywałem od dawna. Czyli nie poparł nikogo. I tak obawiam się że postąpił jak Polska reprezentacja na dużych imprezach. "Grali jak nigdy, przegrali jak zawsze". Chociaż wybory samorządowe i w 2011 pokażą czy mu się to opłaciło, czy nie. W sumie miał jeszcze takie wyjścia:

Komorowski - w przypadku wygranej Kaczyńskiego zlinczowaliby go wyborcy ;)

Kaczyński - wygrywa Kaczyński robią to co aktualnie w TVP, ale ogólnie władza realna na niskim poziomie

Komorowski - wygrywa Komorowski, podwaliny pod koalicję i tekę wicepremiera, może nawet by marszałka dostali.

 

A tak to zasada Słodowego - zrób sobie sam wyborco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe marszałek obiecał zachowanie KRUS ale zrobił to tak sprytnie, że de facto oznacza to spore zmiany w KRUSie i oszczędności. Czyli dopłaty do emerytur dla rolników będą dotyczyć już tylko ubogich żyjących na minimum socjalnym lub niewiele wyżej, trudno ocenić jak to ostatecznie będzie wyglądać. Natomiast obiecał, że KRUS dla najuboższych rolników nadal będzie taki jak jest.

Oczywiście Kaczyński nie ruszy KRUSu wcale bo to jego główny elektorat obecnie. Tak więc kolejny + dla Komorowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)trudno ocenić jak to ostatecznie będzie wyglądać(...)

 

Ja Ci powiem jak to będzie wyglądać: tak samo jak teraz. Nikt z polityków o zdrowych zmysłach (nie mylić z troską o Polskę) nie ruszy KRUSu. Nie potrafie sobie wyobrazić, które ugrupowanie miałoby jaja, aby ruszyć ten twór, zaczynając od PO, przez Pis, a tymbardziej kończąć na PSL/Samoobronach i innych dziadach. Komorowski i jego pseudo liberalna Platforma również tego nie zrobi, więc o jakim Ty plusie mówisz :lol:

Ja już mam dosyć tego cyrku. Wybuduje pierdyliard kilometrów dróg, zreformuje służbę zdrowia, taaak, trzeba rozmawiać, służby mundurowe oczywiście nie ruszymy :wink:. Dobrze, że w niedziele koniec tego przedstawienia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...