Skocz do zawartości
maxymili

Wybory prezydenckie 2010

wybory prezydenckie 2010 druga tura  

132 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata zagłosujesz?

    • Jarosław Kaczyński
      22
    • Bronisław Komorowski
      81
    • oddam głos nieważny
      11
    • nie zagłosuję
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w drugiej turze zagłosuję na Kaczyńskiego, mniejsze zło, jego rząd obniżył podatki no i musi być zachowana jakaś równowaga między władzami. Komorowski to nie jest człowiek od podejmowania samodzielnych decyzji, a dopóki prezydent w Polsce ma władzę to i wymagania względem tego urzędu są wyższe niż tylko reprezentacyjne jak to jest w Niemczech.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to kto się nadaje, a kto nie. Chodzi o to, że on musi zostać prezydentem. Bo jeżeli Komorowski ma być przyszłością tego państwa, to jaką to państwo ma przyszłość? Taką jak w tej chwili, czyli czekamy, aż się przewrócimy.

 

Ty naprawdę wierzysz, że JKM wygra ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w drugiej turze zagłosuję na Kaczyńskiego, mniejsze zło, jego rząd obniżył podatki no i musi być zachowana jakaś równowaga między władzami. Komorowski to nie jest człowiek od podejmowania samodzielnych decyzji, a dopóki prezydent w Polsce ma władzę to i wymagania względem tego urzędu są wyższe niż tylko reprezentacyjne jak to jest w Niemczech.

 

A PIS zachował równowagę parę lat temu i oddał władze?

 

PIS pokazał na co ich stać i ja mówie nigdy więcej!

Poza tym najważniejsze decyzje i działania są w rękach premiera i tu ma być osoba decyzyjna. Prezydent ma głównie reprezentować kraj a nie wpieprzać się w nie swoje działki. Akurat tu Komorowski się nadaje, jest stonowany. Przez lata pokazał że niczego nie ryzykujemy go wybierając, nie zaskoczy nas żadną chora akcją. I o to chodzi.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w drugiej turze zagłosuję na Kaczyńskiego, mniejsze zło, jego rząd obniżył podatki

To już jest po prostu kłamstwo. Rząd Kaczyńskiego nie obniżał podatków. Sejm w 2007 obniżył podatek, ale przed wyborami. Potem dowolny wybrany rząd mógł je faktycznie obniżyć, bądź nie. Faktycznie je obniżył rząd Tuska. Mylisz decyzję sejmu przyjętą i popartą przez wszystkie kluby parlamentarne w tym PO i PiS z decyzją rządu Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnę dodatkowo, że podczas hossy w 2006 roku klub PiS zagłosował przeciw własnej propozycji obniżenia podatków z kampanii wyborczej 2005r. Propozycję obniżenia wg stawek PiS wniósł klub PO.

 

no i musi być zachowana jakaś równowaga między władzami. Komorowski to nie jest człowiek od podejmowania samodzielnych decyzji, a dopóki prezydent w Polsce ma władzę to i wymagania względem tego urzędu są wyższe niż tylko reprezentacyjne jak to jest w Niemczech.

Palikot zauważa jak bardzo zmienił się Jarosław Kaczyński

W szczególności ciekawie brzmi proroctwo Jarosława K.:

"Nie wszyscy są tacy głupi, żeby wierzyć w to co im pokazują, czy mówią, czy co nawet czytają. Ogromna większość Polaków potrafi się rozejrzeć wokół siebie i wie oczywiście, że bardzo wiele w naszym kraju jest do zrobienia, ale wie, że ta propaganda klęski ma służyć tym, którzy tutaj chcą wrócić do władzy, żeby wrócić do koryta i rabunku" - powiedział Jarosław K. podczas Kongresu Wsi Polskiej (13.10.2007)

Poza tym nie ogłaszaj już drugiej tury, póki co mamy pierwszą, i wiele się jeszcze może wydarzyć. Byś się zdziwił jak by jak w sondażu na facebooku zamiast Kaczyńskiego w drugiej turze znalazł się Korwin Mikke :D ?

 

A PIS zachował równowagę parę lat temu i oddał władze?

 

PIS pokazał na co ich stać i ja mówie nigdy więcej!

Poza tym najważniejsze decyzje i działania są w rękach premiera i tu ma być osoba decyzyjna. Prezydent ma głównie reprezentować kraj a nie wpieprzać się w nie swoje działki. Akurat tu Komorowski się nadaje, jest stonowany. Przez lata pokazał że niczego nie ryzykujemy go wybierając, nie zaskoczy nas żadną chora akcją. I o to chodzi.

 

Pierwsza tura zagłosuję na Olechowskiego, w drugiej zależnie kto się w niej znajdzie, ale jeżeli będzie Jarosław K, to na każdego innego kandydata.

Dodatkowo ważnym czynnikiem dla mnie jest że Jarosław K. otwarcie powiedział, że z konopiami trzeba walczyć tak jak z narkotykami, a połowa elektoratu PiS opowiada się za wsadzaniem do więzienia za posiadanie zioła konopi nawet w celu niehandlowym. To największy odsetek antyfanatyków konopi wśród partii parlamentarnych.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę wierzysz, że JKM wygra ? :) 

 

Wierzę. Co mi pozostało. Natomiast wiem, że wygra Komorowski. Ale ja mu w tym nie pomogę.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, bo istotne jest to czy wygra Kaczyński, czy Komorowski.

 

"Ludzie mają swoje cele, mają swoje ambicje, mają swoje ideały i za to walczą i umierają. A pan chce tylko żyć. To niech pan sobie żre i żyje dalej." - słowa JKM do pewnego przedstawiciela lewicy.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ODsnq0Q6LOQ

 

Niektórzy powinni je przemyśleć.

Edytowane przez Modd
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w ten sposob wygra kaczynski i bedzie placz i tupanie, bo lepiej zyc mrzonkami. :-/

 

W jaki sposób niby? Oddanie w 1 turze głosu na JKM, Leppera, czy innego Pawlaka zamiast na "jedynie słusznego" Komorowskiego nie zwiększa szans Kaczyńskiego na wygraną. Co innego nie oddanie głosu w ogóle.

 

Przykład:

Komorowski - 22 głosy - 44%

Kaczyński - 18 głosów - 36%

Reszta - 10 głosów - 20%

 

Powiedzmy, że 2 osoby zamiast na Komorowskiego zagłosują na Leppera:

Komorowski - 20 głosów - 40%

Kaczyński - 18 głosów - 36%

Reszta - 12 głosów - 24%

 

Jak widać, Kaczyński cały czas ma ten sam procent głosów.

 

A teraz ta sama sytuacja, ale te 2 osoby zamiast oddać głos na Komorowskiego nie głosują wcale:

Komorowski - 20 głosów - 41,7%

Kaczyński - 18 głosów - 37,5%

Reszta - 10 głosów - 20,8%

 

Jak widać Kaczyński ma +1,5% głosów więcej tylko dla tego, że 2 osobom nie chciało się iść zagłosować ;]

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy były te linki, ale bardzo ciekawe:

http://www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/polityka/nie-daj-sie-zmanipulowac/

czytam wasze komentarze i jestem przeświadczony o tym, że akurat myśl tego artykułu jest Wam od dawna znana ;-)

 

W najbliższych wyborach prezydenckich zagłosuję na: - Sondy - portal TVN24.pl

Dość ciekawa sonda, 360k głosów, JKM ma interesujący %

 

Szkoda tylko, że sondy internetowe badają tylko społeczeństwo używające internet. Większość woli oglądać TV / słuchać radia.

 

Zobaczymy co to będzie, ale "JKM na 100%" ;-) (edit: oczywiście za, nie przeciw, dość dwuznacznie zabrzmiało :P)

Edytowane przez Popiół
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy były te linki, ale bardzo ciekawe:

http://www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/polityka/nie-daj-sie-zmanipulowac/

czytam wasze komentarze i jestem przeświadczony o tym, że akurat myśl tego artykułu jest Wam od dawna znana ;-)

 

W najbliższych wyborach prezydenckich zagłosuję na: - Sondy - portal TVN24.pl

Dość ciekawa sonda, 360k głosów, JKM ma interesujący %

 

Szkoda tylko, że sondy internetowe badają tylko społeczeństwo używające internet. Większość woli oglądać TV / słuchać radia.

 

Zobaczymy co to będzie, ale "JKM na 100%" ;-) (edit: oczywiście za, nie przeciw, dość dwuznacznie zabrzmiało :P)

 

Wygląda na to, że po wielu latach ludzie zaczęli przekonywać się do pana Janusza. Wiadomo, sonda internetowa to inna bajka, ale jednak widać postęp. Szkoda tylko, że swoje poglądy JKM może głosić tylko w Internecie, ew. w czymś typu Superstacja. Wyobraźcie sobie co by się stało, gdyby występował codziennie w TVP/TVN, do czego oczywiście ani PiS, ani PO nie dopuszczą.

Może gdyby został ogłoszony stan wyjątkowy związany z tymi powodziami i wybory przesunęłyby się o kilka miesięcy, JKM zdążyłby przekonać do siebie jeszcze więcej ludzi i z bananem na twarzy głosowałbym na niego w drugiej turze :)

 

Btw. ten artykuł to oczywista oczywistość że się tak wyrażę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wyobraźcie sobie co by się stało, gdyby występował codziennie w TVP/TVN, do czego oczywiście ani PiS, ani PO nie dopuszczą...

 

Partie to sobie mogą dopuszczać, to sa wolne media (poza TVP ale że mają jakieś przekonania nie dziwi) i emitują na kogo jest popyt. A prawda jest taka że większość społeczeństwa kompletnie nie rozumie o czym mówi JKM i co z tego wynika. Ludzie nie chcą słuchać czego ich rozumki nie przyswajają :) lepiej popatrzeć na "koło fortuny" czy "randka z ciemną" i tego typu nie wymagające super gimnastyki umysłowej treści... ;)
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak pan korwin uwaza wszystkich dookola za debili a tylko siebie za jednego madrego to raczej pozostanie egzotyka dla znawcow zza klawiatur. I jego fani cierpia na to samo - wodoglowie i rozdecie ego.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak pan korwin uwaza wszystkich dookola za debili a tylko siebie za jednego madrego to raczej pozostanie egzotyka dla znawcow zza klawiatur. I jego fani cierpia na to samo - wodoglowie i rozdecie ego.

 

Panie, jak uważasz podejście totalnie liberalne (wolnościowe) do jednostki za debilizm to gratuluje czegokolwiek...

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy zreszta doskonaly przyklad za oknem. Putin winny powodzi takze :damage_wall:

 

Teraz najlepiej niech donek da kazdemu zalanemu po 500tys. zl na odbudowe.

 

Jezu co ja bym dal aby ktos wreszcie wzial sie za slowa cimoszewicza i potraktowal je na powaznie... znowu bedziemy bulic za glupote eh bo ludziom szkoda 150-300zl rocznie na ubezpieczenie. Czesc moze i nie ma na ubezpieczenie, ale to tylko promil...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluj sobie. jkm zamiast tlumaczyc dlaczego podejscie liberalne jest lepsze od socjalu (bo to ze jest to oczywiste dla mnie) to mowi ze ludzie sa socjalistycznymi glupkami i dupokratami. I jak widac, tak samo jego wyznawcy. Mi pasi, na zawsze bedziecie kanapowcami i dzieki temu przypaly jkm pozostana jego przypalami. Bo co z tego ze ma pare sensownych pomyslow, skoro niszczy je swoimi nawiedzeniami.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz takie pojęcie o JKM jak ja o Kornelu Morawieckim. A nie znam człowieka.

Poza tym nieważny jest człowiek, tylko idea którą głosi. Wystarczy mi, że ma racje i mam gdzieś jego styl bycia.

 

A ty sobie głosuj na Komorowskiego, bo to elegancki facet przecież. I tak ładnie mówi. Co z tego, że o niczym, ale jak ładnie.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał solidnie wyszorować ręce, ale ja bede glosowal przeciwko. Tak, przeciwko kaczynskiemu. Na tego kto bedzie mial najwieksza szanse go pokonac. Nie, nie jestem starym komuchem/ubekiem/zomowcem. Jestem '79 wiec raczej to niemozliwe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał solidnie wyszorować ręce, ale ja bede glosowal przeciwko. Tak, przeciwko kaczynskiemu. Na tego kto bedzie mial najwieksza szanse go pokonac. Nie, nie jestem starym komuchem/ubekiem/zomowcem. Jestem '79 wiec raczej to niemozliwe.

 

Zrozum w końcu, że prosta matematyka mówi, że głosując na Korwina czy Leppera czy kogokolwiek innego, zmniejszasz szansę Kaczyńskiego w takim samym stopniu jakbyś zagłosował na Komorowskiego. Oczywiście tyczy się to I tury.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że pan ^BerZerK^ zrozumie.

 

Eniłej, kolejnych kilka gorzkich słów prawdy od pana JKM.

 

Z tym człowiekiem po prostu nie można się nie zgodzić.

Edytowane przez Modd
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w te kwestii nawet trzeba! - urzednicy, ktorzy nie wypelniaja swoich obowiazkow powinni zostac pociagnieci do odpowiedzialnosci, a urzednicy, ktorzy swoja niekompetencja doprowadzaja do kleski zywiolowej - pod sad i do wiezienia! urzednicy powinni dodatkowo odpowiadac wlasnym majatkiem za swoje bledy, przy ograniczeniu arministracji to 10-20% obecnego stanu mialoby to zbawienny wplyw dla naszej gospodarki!

Edytowane przez grzechuk
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pierdzielicie, każdy potrafi głośno krzyczeć i zganiać na innych, Pan z muchą akurat pierdzieli jak potłuczony... najlepiej to wszystkich na stosie spalić, sami coś zróbcie zajmijcie się polityką w swoim regionie, nic nie stoi na przeszkodzie, bo mądrować na forum to każdy potrafi, i właśnie takie poparcie internetowych mądrali ma JKM, w dodatku im się nawet nie chce z domu wyjść bo jakoś poparcie internetowe się nie przekłada na takie przy urnie.

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mądrować na forum to każdy potrafi, i właśnie takie poparcie internetowych mądrali ma JKM, w dodatku im się nawet nie chce z domu wyjść bo jakoś poparcie internetowe się nie przekłada na takie przy urnie.

Normalnie za to polalbym ci czegos mocniejszego :) Piekne i w sedno.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pierdzielicie, każdy potrafi głośno krzyczeć i zganiać na innych, Pan z muchą akurat pierdzieli jak potłuczony... najlepiej to wszystkich na stosie spalić, sami coś zróbcie zajmijcie się polityką w swoim regionie, nic nie stoi na przeszkodzie, bo mądrować na forum to każdy potrafi, i właśnie takie poparcie internetowych mądrali ma JKM, w dodatku im się nawet nie chce z domu wyjść bo jakoś poparcie internetowe się nie przekłada na takie przy urnie.

 

'Pierdzieli jak potłuczony' to tutaj ktoś inny. Nie będę wskazywał palcem bo nie chcę %.

 

Co zajmijcie się polityką w swoim regionie? O czym Ty w ogóle mówisz. To, że ktoś się wypowiada o polityce nie znaczy, że chce aktywnie w niej uczestniczyć. Masz pretensje do JKM, że głośno krzyczy i nic nie robi? A jak ma robić skoro ciemnota głosuje w kółko na te same osoby nie mające żadnego pomysłu na poprawę sytuacji, nie dając się wykazać ludziom, którzy naprawdę chcą działać?

 

Tekst, że zwolennikom JKM nie chce się z domu wyjść tak żałosny i chybiony, że nie chce mi się nawet komentować. Wystarczy minimalnie ruszyć głową, żeby wiedzieć dlaczego internetowe poparcie JKM nie przekłada się na rzeczywiste.

  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy normalnie pracujący ponosi zawsze konsekwencje swojej pracy. Kiedy coś wykona źle spotyka go jakaś kara/nagana itp.

 

Dlaczego urzędnik który decyduje o ważniejszych sprawach i zarządza nie publicznymi pieniędzmi (czyli waga jego pracy w perspektywie społeczeństwa jest o wiele większa) nie ponosi żadnych konsekwencji na skutek fatalnych decyzji???

 

To jest patologia i trzeba być niespełna rozumu żeby taki mechanizm popierać!

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej minusików poproszę, kolekcjonuje ! :rolleyes:

Przed trybunał stanu postawimy wszystkich co się pobudowali w koło rzek, na terenach zalewowych !

Przed trybunał stanu postawimy wszystkich co nie ubezpieczyli nieruchomości !

Przed trybunał stanu ludzi którzy nie zrealizowali do końca planu kaskady dolnej Wisły.

Chciałbym zauważyć, że Pan JKM z całym szacunkiem dla jego poglądów mówi to co pewna grupa chce usłyszeć (a sam nawija o widłach dla tych co zbijają punkty, akurat część poglądów głoszonych przez JKM to też celowe zbijanie punktów) niestety ale po za poglądami jest też gospodarka i szereg innych czynników które skutecznie utrudniają realizacje pewnych planów, między innymi chory program Natura 2000 (bo przecież Wisła to rzeka dzika i musi tak zostać), posrane prawo które nie pozwala na budowę/modernizacje wałów/tam, czy innych elementów infrastruORT: ORT: ktury, całe wykupowanie gruntów, zgody miliony kartek papierologii... może niech Pan JKM stara się to zmienić, bo pisanie samych felietonów nie pomaga.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wszystko nie są zadania dla prezydenta a sejmu. Dlatego dla mnie niektóre cechy jak charyzma sa bez znaczenia. Prezydent ma stosunkowo małe możliwości. I dobrze. Osobiście bardziej podoba mi się system kanclerski w Niemczech. Dlatego kandydat na którego głosuje ma byc głównie reprezentantem narodu i ma nie przeszkadzać rządowi (jakiemukolwiek).

 

Ale najważniejsze moim zdaniem by jak najwięcej ludzi głosowało. Apeluje - namawiajcie pośród znajomych i rodziny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...