Skocz do zawartości
maxymili

Wybory prezydenckie 2010

wybory prezydenckie 2010 druga tura  

132 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata zagłosujesz?

    • Jarosław Kaczyński
      22
    • Bronisław Komorowski
      81
    • oddam głos nieważny
      11
    • nie zagłosuję
      18


Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie tego co napisałeś po edytowaniu: Państwo nie nakłada na nikogo obowiązku pracy, tak samo jak nie powinno nakładać obowiązku płacenia składek. Dokładnie tak jak mówisz, jeżeli w ciągu 30 lat pracy jestem w stanie tak sobie zagospodarować pieniędzmi, żeby mieć na starość to z jakiej paki mam płacić składki na emeryturę, której nie chcę?

 

Ależ ZROZUM, że składki jakie płacisz nie mają nic wspólnego z Twoją emeryturą...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ZROZUM, że składki jakie płacisz nie mają nic wspólnego z Twoją emeryturą...

 

Doskolane rozumiem, ale co z tego? Płacę je po to, żeby dostać potem emeryturę, nie ważne czy będą na mnie płaciły następne pokolenia czy będą trzymać to co ja dawałem. Nie zmienia to faktu, że płacisz dlatego żeby potem dostać, a jak nie chce dostać to powinienem nie musieć płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ruszenie KRUS to IMHO podstawa wyprostowania systemu emerytalnego. Tylko, ze oczywiscie Pawlak nie da zrobic krzywdy rolnikom...

"Rolnikom" - tych co z tego żyją została garstka. Paradoksalnie z tego co czytam to jakakolwiek reforma ma uderzyć właśnie w tych, a małym żuczkom, które trzymają spłachetek dla krusu i dzierżawią go tym 1. nic się nie stanie ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Bb8yUcH06uU

Hehe - ten z buraczaną mową gada jak potłuczony ale skąd macie o tym wiedzieć. Ryczałt jest znacznie lepszy. Rozliczenie vatowskie się w ogóle nie kalkuluje, a duże firmy je stosują bo to są duże firmy zatrudniające ludzi na etatach - zupełnie inny model. Ok. 5 minuty jest ciekawie.

Dawanie JKM głupich socjalistów do dyskusji jest raczej celowym działaniem.

 

O ubezpieczeniach upraw też zawodzi aż się odechciewa. Nawet ja bym go zgasił w telewizorni bez żadnego przygotowania, ale to dlatego, że znam realia. To się nie opłaca. Kiedyś za siermiężnej komuny były fajne ubezpieczenia, a jak się rzeczoznawce schlało to już całkiem fajne .. tak słyszałem.

 

Weź się ubezpiecz np. od "niemożliwości opryskania jęczmienia jarego drugą dawką antywylegacza" która w tej chwili występuje (bo pada, wieje i jest za zimno, na raz) i piękny jęczmień browarny pewnie się położy. Jak się położy to już nie będzie taki piękny. Nie dajcie sobie wmówić (jeżeli kogoś to obchodzi), że koniecznie trzeba wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenia upraw rolnych. Nie trzeba!

 

Wszyscy w tv będą mówić co innego. Będą, bo tam jedna wielka socjalistyczna rodzina. I dlatego przydał by się inny punkt widzenia.

 

A tak w ogóle to ten segment wymaga deregulacji, ale który tego nie potrzebuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskolane rozumiem, ale co z tego? Płacę je po to, żeby dostać potem emeryturę, nie ważne czy będą na mnie płaciły następne pokolenia czy będą trzymać to co ja dawałem. Nie zmienia to faktu, że płacisz dlatego żeby potem dostać, a jak nie chce dostać to powinienem nie musieć płacić.

 

Imho także nie powinieneś dostać pomocy w razie głodu chorób itd tyle, że potem FAKT bił by wszelką władzę po głowie pałką bo biedy stary Oskaliber nie ma co jeść i umiera, a wokoło sami bogacze i dlaczego państwo mu nie pomoże?

I ja też czuł bym się nieswojo mając swoją emeryturę i patrząc na głodującego Oscalibera. I zapewne przekonanie władzy, że większość by tak się czuła sprawia, że ubezpieczenia emerytalne są obowiązkowe bo i tak ktoś by się okazał litościwy, jakiś Jarek Kaczyński by powiedział "zachęcam do hojności" i co z tego, że nie ze swojego portfela. Każda władza demokratyczna by się ugięła póki społeczeństwo myśli po chrześcijańsku. I wbrew twojemu założeniu społeczeństwo dobrze myśli. Wcale twój pogląd nie jest taki najlepszy. Tylko ta dobra litość społeczna źle się układa z obecnymi mediami i wychodzą same złe rzeczy. Litość tam gdzie potrzeba twardej ręki, a twarda ręka tam grze potrzeba litości.

 

Aby zrealizować twój plan na prawdę należało by stworzyć całkowicie prywatne fundusze bez udziału i wtrącania się państwa ale pod nadzorem. Powinno być większe zaufanie do tego, że jak rząd czy sejm coś robi to robi to dla naszego dobra, a nie dla swojego. Nie jest tak i być może nigdy nie będzie, bo jest za dużo takich polityków jak Szeremietiew, którzy postawili sobie fajne domy za milion, a dochody mieli nikłe. Bo jest za dużo takich decyzji jak ta rządu AWS o sprzedaży PZU z gwarancją odsprzedaży reszty po takim samym kursie co nas kosztowało 8 miliardów. No po prostu władza jest za mało patriotyczna, ale nie w rozumieniu my to patrioci a oni to zdrajcy i ubekistan. Ale w sensie co ja jako polityk mogę zrobić dla naszej wspólnej ojczyzny aby żyło się lepiej wszystkim.

 

I dopóki taka nie będzie nie spełnią się dobre marzenia Polaków. A że za rządów Tuska się spełniło na razie jedno moje marzenie czyli koniec obowiązkowego poboru do wojska młodych mężczyzn to już widzę, że ta władza ma minimum potencjału by być zalążkiem takiej, o jakiej napisałem powyżej. Czyli dobrej, której zaufa większość. Co nie zmienia faktu, że nie uważam Bronka za najlepszego kandydata na prezydenta. Olechowski ma po prostu lepsze cechy charakteru do takiej funkcji i korzystne było by mądre, ale niezależne od rządu obsadzenie mającego prawo weta urzędu. Ale lepszy Bronek od osób mających w swojej opinii monopol na bycie patriotą. Jest przynajmniej spokojny i nie wkurza nikogo zanadto.

 

A co do idealnej władzy to

(niestety filmomontaż ;)) Edytowane przez maxymili
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli stary Oskaliber stał się biedny, bo przepił wszystkie swoje pieniądze, to pomagając mu promujesz takie zachowanie. W ten sposób ludzie się uczą, że mogą robić co chcą, a i tak nic im nie będzie, bo państwo da. I potem mamy pod każdym sklepem meneli żyjących z zasiłków i inne podobne zjawiska.

Kto na tym traci? Wszyscy, którzy chcą uczciwie żyć i pracować.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że polskie społeczeństwo raczej słabo akceptuje postawę, aby marnotrawnego syna skazać na śmierć głodową. Raczej jest skłonne pomagać. To pomaganie w moim pojęciu jest bardzo potrzebne i dobre, ale z własnej woli pomagającego, a nie pod przymusem, w postacie pomocy z podatków. Nie zgadzam się z tezą, że promuję takie zachowanie marnotrawne. Wcale tak nie jest. Jezus to świetnie pokazał w przypowieści o synu marnotrawnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Pomaganie takim osobom - ok, jak ktoś chce, to niech pomaga. Ale nie można narzucać takiego obowiązku. Czyli dokładnie to, co mówi JKM. Wolność przede wszystkim.

A do pomagania nie potrzeba żadnego funduszu. Po prostu idąc ulicą dasz stówę pijakowi albo nie dasz.

 

Poza tym nie wiem gdzie ty żyjesz, ale u nas w Polsce, jak dasz pijakowi 100zł, to następnym razem będzie chciał kolejne 100. I jeszcze powie kolegom, że ten i ten mu dał i oni też będą chcieli. Życie to nie Biblia.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wiem gdzie ty żyjesz, ale u nas w Polsce, jak dasz pijakowi 100zł, to następnym razem będzie chciał kolejne 100. I jeszcze powie kolegom, że ten i ten mu dał i oni też będą chcieli. Życie to nie Biblia.

a jak będą za bardzo chcieli to przyda się legalna broń palnaDołączona grafika
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak będą za bardzo chcieli to przyda się legalna broń palnaDołączona grafika

W USA broń jest legalna. 87% użyć broni posiadającej zezwolenie to użycie przeciw posiadaczowi broni lub jego rodzinie, w tym samobójstwa, kłótnie rodzinne, morderstwa w afekcie.

Ale teoretycznie wszystko ok, bo każdy ma wybór czy strzeli czy nie i odpowiednią odpowiedzialność.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxymili to kolejny błazen podający statystyki z sufitu, to ja też pobłaznuję 99% osób w internecie, których nick rozpoczyna się na litery"maxy" regularnie moczy się w łóżko...

 

pierwsza zasada - statystyką można uzasadnić każde kłamstwo

druga zasada - prawie zawsze statystyki są brane z powietrza

trzecia zasada - większy % ludzi wierzy w statystyki bezkrytycznie (wiadomo debile)

 

dlaczego więc zakładasz, że użytkownicy purepc to debile? mam cię zgłosić do moderacji?

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiał mój profesor od Statystycznych metod kontroli jakości:

- Skąd bierzemy dane?

- [CISZA]

- No skąd?

- [Cisza]

- Patrzymy się w górę, ale nie modlimy się do Boga. Tylko dane są tam gdzie się patrzymy. Czyli skąd? Z SUFITU moi drodzy studenci :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie "liberalny" Bronek zgłosil socjaliste na stanowisko prezesa NBP. Przypomnijmy tego samego kretyna przez ktorego zeby cos odlozyc z oszczednosci musze zakladac mnostwo jakis smiesznych antybelkowych kont. PO przed wyborami zglaszala ze zlikwiduje podatek Belki a teraz tworce chca zrobic prezesem.

Inna kwestia jest ze Belka jest pod totalnym wplywem Goldmanow i innych "instytucji" szemranych takze niezaleznosc NBP moze byc jeszcze bardziej zachwiana jak za Skrzypka.

Kolejna kompromitacja Wielkiego Gafowicza.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że polskie społeczeństwo raczej słabo akceptuje postawę, aby marnotrawnego syna skazać na śmierć głodową. Raczej jest skłonne pomagać. To pomaganie w moim pojęciu jest bardzo potrzebne i dobre, ale z własnej woli pomagającego, a nie pod przymusem, w postacie pomocy z podatków. Nie zgadzam się z tezą, że promuję takie zachowanie marnotrawne. Wcale tak nie jest. Jezus to świetnie pokazał w przypowieści o synu marnotrawnym.

 

Ale ty jesteś Maksiu maksymalnie naiwny! A tą naiwność skutecznie wykorzystują Ci którym się nie chce pracować.

 

BTW I co tak z ta religia ciągle?..to temat o polityce, wyborach wiesz ;)

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie  "liberalny" Bronek zgłosil socjaliste na stanowisko prezesa NBP. Przypomnijmy tego samego kretyna przez ktorego zeby cos odlozyc z oszczednosci musze zakladac mnostwo jakis smiesznych antybelkowych kont. PO przed wyborami zglaszala ze zlikwiduje podatek Belki a teraz tworce chca zrobic prezesem.

Inna kwestia jest ze Belka jest pod totalnym wplywem Goldmanow i innych "instytucji" szemranych takze niezaleznosc NBP moze byc jeszcze bardziej zachwiana jak za Skrzypka.

Kolejna kompromitacja Wielkiego Gafowicza.

 

Belka jest 100 bardziej groźny od Skrzypka na tym stoisku. Skrzypek wiedział , że się nie zna , a Belce wydaje się że jest ekonomistą przez duże E.

 

Chociaż w sumie nie jest tak źle, mógł przecież wystawić Kołodke  :lol2:

 

 

 

 

A co do synów marnotrawnych to poza Krusem gigantyczne oszczędności są na wyciągnięcie ręki jeśli ktoś by wziął dupę w troki i zaczął sprawdzać ile lewych rent jest wydawanych w tym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do synów marnotrawnych to poza Krusem gigantyczne oszczędności są na wyciągnięcie ręki jeśli ktoś by wziął dupę w troki i zaczął sprawdzać ile lewych rent jest wydawanych w tym kraju.

 

Z rentami i tak się znacznie poprawiło, z 2,7 mln rencistów w 1999r w 2009r zostało 1,3 mln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inni z glodu wygineli ;]

 

Poprostu jak ogladam telewizje to mi sie noz w kieszeni otwiera.

Komorek to chyba jakis %$%%^# dumnie oglosil ze udalo im sie wyskrobac z BP 2mld zlotych dla powodzian... Wow respect, wysilek jak cholera.

 

PO ogolnie zrobilo fajna akcje reklamowa na tej powodzi

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciągają uwagę od tego, że nic nie zrobili w celu zapobiegania powodziom. Wbrew przysłowiu Polak nie jest mądry ani po szkodzie, ani przed. Tylko w trakcie umie się jakoś zmobilizować. Jak będzie następna powódź, to będzie to samo co teraz, czyli "cały czas do przodu i staramy się".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxymili to kolejny błazen podający statystyki z sufitu, to ja też pobłaznuję 99% osób w internecie, których nick rozpoczyna się na litery"maxy" regularnie moczy się w łóżko...

 

pierwsza zasada - statystyką można uzasadnić każde kłamstwo

druga zasada - prawie zawsze statystyki są brane z powietrza

trzecia zasada - większy % ludzi wierzy w statystyki bezkrytycznie (wiadomo debile)

 

dlaczego więc zakładasz, że użytkownicy purepc to debile? mam cię zgłosić do moderacji?

 

Fakt z kampanii partii demokratycznej w USA. A co błaznów, to szukaj ich w lustrze.

 

Ale ty jesteś Maksiu maksymalnie naiwny! A tą naiwność skutecznie wykorzystują Ci którym się nie chce pracować.

 

BTW I co tak z ta religia ciągle?..to temat o polityce, wyborach wiesz ;)

 

Ty tak uważasz, ja uważam, że błędne jest twoje podejście. I nie zakładaj, że nie rozumiem tego o czym mówisz. Rozumiem to tylko się nie zgadzam. Niemożliwe? No jak to, ktoś się z prawdą objawiona przez proroka Korwina może nie zgadzać. Jest po prostu naiwny a wręcz głupi. To chyba oczywiste.

A wiesz, że muzułmanie też uważają, że kto nie wierzy w Mahometa musi być głupcem a nawet szaleńcem? Taki pogląd, że tylko głupiec lub szaleniec może myśleć inaczej niż JA to fanatyzm.

Wlasnie "liberalny" Bronek zgłosil socjaliste na stanowisko prezesa NBP. Przypomnijmy tego samego kretyna przez ktorego zeby cos odlozyc z oszczednosci musze zakladac mnostwo jakis smiesznych antybelkowych kont. PO przed wyborami zglaszala ze zlikwiduje podatek Belki a teraz tworce chca zrobic prezesem.

Inna kwestia jest ze Belka jest pod totalnym wplywem Goldmanow i innych "instytucji" szemranych takze niezaleznosc NBP moze byc jeszcze bardziej zachwiana jak za Skrzypka.

Kolejna kompromitacja Wielkiego Gafowicza.

Opinia, niby oparta na faktach. Belka był w rządzie SLD, nawet chyba wstąpił do SLD w czasie rządów. Ale reszta to kłamstwo. To Belka właśnie wynegocjował ugodę z Eureko za miliard zerwaną później lekką ręką przez Jarosława K. (ostatecznie zapłaciliśmy fartem 8 miliardów, a za czasów rządu Jarosława Kaczyńskiego groziło nam 36 miliardów kary).

Tak więc zarzut na Belce, że będzie służył obcym bankom jest żenujący. Co do jego socjalnych poglądów. Jak członek lewicowego rządu zapewne powinien takie mieć, ale raczej ma liberalne poglądy gospodarcze jak na lewicowca. Myślę, że w PO by się wielu specjalistów znalazło mniej liberalnych, a w PiS chyba wszyscy, których można by się spodziewać poza Zytą.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak uważasz, ja uważam, że błędne jest twoje podejście. I nie zakładaj, że nie rozumiem tego o czym mówisz. Rozumiem to tylko się nie zgadzam. Niemożliwe? No jak to, ktoś się z prawdą objawiona przez proroka Korwina może nie zgadzać. Jest po prostu naiwny a wręcz głupi. To chyba oczywiste.

A wiesz, że muzułmanie też uważają, że kto nie wierzy w Mahometa musi być głupcem a nawet szaleńcem? Taki pogląd, że tylko głupiec lub szaleniec może myśleć inaczej niż JA to fanatyzm...

 

Dla ścisłości nie należę do wyznawców JKM tylko zgadzam się z wieloma jego postulatami a z wieloma tez nie.

 

Tyle że pogląd że to inni powinni ponosić odpowiedzialność za moje czyny jest dla mnie kompletnie nie zrozumiały! Każdy skoro jest osobą dorosłą, dojrzałą powinien ponosić konsekwencje tego co robi. Więc ten co mu się robić nie chce niech głoduje, wtedy może głód go zmusi do podjęcia pracy. Inaczej tylko karmisz nieróbstwo, cwaniactwo, lenistwo.

Widać 50 lat PRL głęboko zasiało wirusa w głowach że państwo (a więc społeczeństwo) coś musi komuś dać.

I nie pisz o jakiejś dobroci itp elementach, bo je należy skierować dla tych których los nie leży w ich rękach. Nikt Ci nie broni wpłacać datków na instytucje charytatywne czy bezpośrednio z każdej swojej pensji pomagać np wybranej przez Ciebie rodzinie.

Chodzi o to że masz wybór i Ty decydujesz komu pomagasz.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tez to nie on wprowadzil podatek zwany notabene "podatkiem belki"??? ktory jest najbardziej zlodziejskim podatkiem w swojej postaci bo opodatkowuje sie juz raz opodatkowane pieniadze.

Widac ze nie oszczedzasz ani grosza bo nawet nie zajknales sie o tym. I powiem tak, mam wielu znajomych co za PO zywcem dadza sie pokroic ale na pytanie o niezrealizowane obietnice to na pierwszym miejscu wymienia wlasnie niezniesienie tego podatku, ktory obiecali.

A Belka jest prozachodni zgadza sie co niestety nie rowna sie propolski. I czemu do cholery jasnej w 40 mln kraju caly czas pojawiaja sie te samy mordy. Belka juz byl w MF w rzadze o zupelnie innym politycznym programie.

A najsmiejszniejsze jest to ze to dzialanie w 100% niekonstytucyjne ale pewnie polscy "konstytucjonalisci" z Winczorkiem na czele sie o tym nie zajkna a Trybunal zlozony ze starych pierdzieli to przyjmie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości nie należę do wyznawców JKM tylko zgadzam się z wieloma jego postulatami a z wieloma tez nie.

Ja też.

Tyle że pogląd że to inni powinni ponosić odpowiedzialność za moje czyny jest dla mnie kompletnie nie zrozumiały! Każdy skoro jest osobą dorosłą, dojrzałą powinien ponosić konsekwencje tego co robi. Więc ten co mu się robić nie chce niech głoduje, wtedy może głód go zmusi do podjęcia pracy. Inaczej tylko karmisz nieróbstwo, cwaniactwo, lenistwo.

Widać 50 lat PRL głęboko zasiało wirusa w głowach że państwo (a więc społeczeństwo) coś musi komuś dać.

I nie pisz o jakiejś dobroci itp elementach, bo je należy skierować dla tych których los nie leży w ich rękach. Nikt Ci nie broni wpłacać datków na instytucje charytatywne czy bezpośrednio z każdej swojej pensji pomagać np wybranej przez Ciebie rodzinie.

Chodzi o to że masz wybór i Ty decydujesz komu pomagasz.

Zgadzam się. Masz wybór komu pomagasz, napisałem to kilka postów temu w tym temacie. Ale nazywanie naiwnością powoływania się na przypowieść Jezusa jest ... Przeczytaj dowolną ewangelię i powiedz, że tu czy tu się nie zgadza. Ja nie potrafię znaleźć w słowach Jezusa (nie apostołów ale samego Jezusa) ani jednego punktu do podważenia. Także przypowieść o synu marnotrawnym , na którą się powołałem jest wg mnie ważną prawdą życiową.

 

Co do likwidacji komuny w Polsce. Nie podoba mi się, jeżeli ktoś chce reformować nie po kolei.

Likwidujemy komunę? Ok, ale zacznijmy od początku. Zacznijmy od likwidacji sądów rodzinnych. System powinien być jak w USA i Wielkiej Brytanii. Jeżeli oboje rodzice spełniają warunki pozwalające im na opiekę nad dzieckiem to dzieci mają jednego rodzica pół roku drugiego pół. Żadnych alimentów. Dopiero kiedy jest niechęć lub pozbawienie praw rodzicielskich stosuje się alimenty. U nas wali się wysokie alimenty chłopom, których baby zostawiły bo mało zarabiali i źle się gospodarzyli. Wszystko w imię dobra dziecka zawsze. Taki slogan wytrych. Ale to mało. U nas alimentami może zostać obciążony gość, którego żona zdradziła i zaszła z innym w ciąże a on nie zdążył się rozwieść i dziecko z automatu jest przypisane do niego. I płać człowieku teraz gościowi, z którym Cię zdradzała przez 18 lat 30% twojej pensji, a potem jego dziecku kolejnych sześć. Ale są jeszcze lepsze jaja w prawie rodzinnym.

To jest pańszczyzna a nie sprawiedliwość. Sądy rodzinne to najsilniejszy bastion komuny w Polsce. Całkowita likwidacja, żadnych reform nie ma sensu robić.

Pewnie tez to nie on wprowadzil podatek zwany notabene "podatkiem belki"??? ktory jest najbardziej zlodziejskim podatkiem w swojej postaci bo opodatkowuje sie juz raz opodatkowane pieniadze.

A Vat to niby co jak nie opodatkowanie po raz kolejny raz opodatkowanych pieniędzy? Vat'u Belka nie wymyślił. OK, podatek Belki jest niekorzystny jak każdy inny zdublowany podatek. Edytowane przez maxymili
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech pan zejdzie na ziemię, panie maxymili :)

 

Zobaczcie lepiej dzisiejszy występ pana Janusza w TVP1. Jakby dali mu się wypowiadać normalnie w TVP/TVN/Polsacie, to pozamiatałby wszystkich i witamy w drugiej turze. A tak? Najwyżej poparcie trochę podskoczy. Ale i tak nie jest źle.

 

Janusz Korwin-Mikke w programie Kwadrans po ósmej 26 05 2010 (1/2)

http://www.youtube.com/watch?v=ihlk6Zzqfkk

 

Janusz Korwin-Mikke w programie Kwadrans po ósmej 26 05 2010 (2/2)

http://www.youtube.com/watch?v=fH-YuOlFELw

 

A jak ktoś nie wie o co chodzi z tym niewpuszczeniem go do studia, to niech obejrzy te filmiki.

 

Kulisy skandalu w TVP1

http://www.youtube.com/watch?v=yVRj81mOs1k

 

A tutaj co się działo w samym programie Forum

 

Jak się dobrze wsłuchacie, to usłyszycie słowa kierowane do red. Lichockiej: "zmień temat".

Edytowane przez Modd
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

"[...]

Janusz Korwin-Mikke w programie Kwadrans po ósmej 26 05 2010 (1/2)

http://www.youtube.com/watch?v=ihlk6Zzqfkk

 

Janusz Korwin-Mikke w programie Kwadrans po ósmej 26 05 2010 (2/2)

http://www.youtube.com/watch?v=fH-YuOlFELw

[...]"

 

Roxuje rulezem :D :-P

Jest miszcz, co to dużo gadac ;) ;] +

 

To też jest mistrzowskie:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=k7oQDomgrJo&feature=related

 

I ciekawy komentarz:

"Aby przekonać lewicowca do krwiożerczego kapitalizmu należało by podzielić polskę tak jak kiedyś były RFN i NRD na połowę prawicową i lewicową z niepszepuszczalną granicą. W prawicowej rzadzi JKM w lewicowej Tusa,KAczyński czy ktokolwiek inny. Gwarantuje wszystkim że już po 5latach populacja lewicowców zmalałaby o połowę a po 10latach wszyscy by stamtąd uciekli do wolnej i bogatej części."

 

Niegłupi pomysł, szkoda że bez szans na realizację ... ;]

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ciekawy komentarz:

"Aby przekonać lewicowca do krwiożerczego kapitalizmu należało by podzielić polskę tak jak kiedyś były RFN i NRD na połowę prawicową i lewicową z niepszepuszczalną granicą. W prawicowej rzadzi JKM w lewicowej Tusa,KAczyński czy ktokolwiek inny. Gwarantuje wszystkim że już po 5latach populacja lewicowców zmalałaby o połowę a po 10latach wszyscy by stamtąd uciekli do wolnej i bogatej części."

 

Niegłupi pomysł, szkoda że bez szans na realizację ... ;]

 

Po roku Polska Tuska i Kaczyńskiego by zbankrutowała. Dlaczego? Bo nie była by w stanie wytrzymać naporu uciekinierów z Polski Korwina.

W teorii to każdy potrafi być mocny, ale jeżeli nawet w teorii coś się nie dopina, to w praktyce na 100% się wykolei. I tak jest z ideami Korwina.

 

Niech pan zejdzie na ziemię, panie maxymili :)

Moje niebo, moja wolność. Nigdzie nie będę schodził ;)
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku Polska Tuska i Kaczyńskiego by zbankrutowała. Dlaczego? Bo nie była by w stanie wytrzymać naporu uciekinierów z Polski Korwina.

W teorii to każdy potrafi być mocny, ale jeżeli nawet w teorii coś się nie dopina, to w praktyce na 100% się wykolei. I tak jest z ideami Korwina.

 

W demokracji nic się nie dopina, a i tak wyjątkowo długo się trzyma. Cud.

A w teorii JKM nie ma co się nie dopiąć. Wszystko, co teraz sprawia problemy, nie istnieje. Brak ZUS, KRUS, NFZ itd., to brak problemów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W demokracji się dopina. A i tak w praktyce znajduje się sporo problemów jak na przykład korupcja.

 

A przecież teoretycznie nie powinno być korupcji, bo przecież, jak ktoś kradnie pod stołem to wyborcy go zmieniają na uczciwego. Tylko na to potrzeba sporo czasu i nie inaczej z większością tez Korwina. Prawie na wszystkie potrzeba sporo czasu zanim zaczną działać, a on nie proponuje nic na okres przejściowy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korupcja jest wynikiem uznaniowości decyzji urzędniczej. W systemie Korwinowskim pole decyzji gdzie cokolwiek zależy od urzedników jest minimalne ergo korupcja by praktycznie nieistniała.

 

PS. Nie wszędzie rywalizacja polityków jest tak bezkrwawa jak w telewizji:

 

Imageshack - iexplore201005212129529.jpg

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...