Skocz do zawartości
maxymili

Wybory prezydenckie 2010

wybory prezydenckie 2010 druga tura  

132 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata zagłosujesz?

    • Jarosław Kaczyński
      22
    • Bronisław Komorowski
      81
    • oddam głos nieważny
      11
    • nie zagłosuję
      18


Rekomendowane odpowiedzi

PS. Forest - Eutanazja to nie jest przejaw liberalizmu, jeśli już to skrajny socjalizm. Tradycyjny liberalizm w normalnych krajach jednak jest powiązany zazwyczaj z konserwatywnymi poglądami społecznymi.  Taka partia jak ty chesz (i ja zresztą też bym chciał) to byłaby imho wersja tego co w USA nazywamy partią republikańską.

 

niejasno się wyraziłem ;) chodziło mi o kwestie systemu ubezpieczeń, bez głodzenia ludzi ;) z ustaleniem wyraźnego kierunku na zmianę ale przy zachowaniu odpowiedniego okresu przejściowego ze względu na ten 'dług'. Co = zmniejszenia kosztów pracy = zwiększenia zatrudnienia = dynamiki na rynku tak pracy jak i ogólnie..

 

I dalej w tym kierunku życzyłbym nam też likwidacji większości pomostówek (połączonego z systemami awansów i przekwalifikowania), związków zawodowych, udziałów załóg w zyskach firm z udziałem kapitału państwa, likwidacji krusu, zdrowia szęscia i pomyślności wszelkiej oraz 6tki w toto, chyba za sto lat ;P rozmarzyłem się

 

emigrujemy ?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komorowski. Jak już pisałem, zamiast niego wolałbym Radka Sikorskiego. Dlaczego? Jako, że prezydent to głównie reprezentant kraju, a on jest Ministrem Spraw Zagranicznym to IMO jest obyty w świecie i nie robiłby siary na każdym zjeździe głów państw. Sam Komorowski jakoś do mnie nie przemawia, z tego co ostatnio czytałem to PO już sie przejadło pełnieniem przez niego funkcji prezydenta. 

 

 

 

Sikorski jest za łatwy do ustrzelenia , wystarczyłoby złośliwie przypomnieć filmiki z prawyborów jak tam sobie gdzieś pokrzykiwał "były prezedent Lech Kaczyński" i teraz po samolocie by mu to pewnie nie zostało wybaczone, zresztą on jest tylko ciut bardziej w kierunku centrum niż dowolny kandydat PIS, więc kandydat lewicy miałby używanie.

 

Olechowski. Yyy no po prostu nie, jakoś mi gość nie pasuje. Fajnie, że był kimś na kształt MSZ, założył PO itp., niemniej jest takie troche bezpłciowy dla mnie. A czy jest za stary? Bo ja wiem.

 

 

Czas tego Pana już się dawno skończył, a po jego fenomenalnej popularności nic już nie zostało. Zresztą całe jego kandydowanie to bardziej zemsta Piskorskiego na Tusku niż cokolwiek innego. 

 

Korwin-Mikke. Jakby wygrał - byłoby śmiesznie. I tylko śmiesznie. Lubie gościa za jego poglądy, ale na prezydenta to on sie nie nadaje. 

 

 

 

Żeby wygrał JKM to wybory musiałyby ybć w 100% internetowe :)

 

Kandydat z SLD. Pewnie nie będzie żadnego. A jeżeli wystartuje Kalisz, to może sie zrobić ciekawie. Szczególnie, że byłby on IMO najbardziej wiarygodny z tej całej bandy.

 

Będzie ktoś z SLD na 100%. Oni wciąż wierzą , że są jedną z liczących się partii i jeśli chcą dalej przechodzić nad progiem wyborczym do parlamentu to muszą kogoś wystawić.

 

 

 

 

 

Imho poza parą kandydatów z PO i PIS jedyne osoby mające realne szanse na więcej niż 3-5% poparcia  to Pawlak i Kalisz.

 

 

 

 

@costi - na pewno za to zgadzamy się co do tego , że nie ma żadnego umiarkowanego kandydata z jajami , który mógłby zrobić to co piszesz.

 

Co do Olejniczaka - to imho zero szans, niczym się nie wsławił, nic nie zrobił, do tego ma wizerunek nieudacznika.

 

 

 

 

@forest - była już taka partia co to głosiła. Jakoś tak na P się nazywała o juz wiem Platforma Obywatelska ;) Tylko po porażce z 2005 jakoś im te hasła wyblakły na sztandarach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos pójdzie na Korwina, a jeśli nie zbierze 100 000 podpisów, to nie zagłosuję.

 

Idź i oddaj nieważny, ale idź. Gdyby więcej ludzi tak robiło, może któraś władza by w końcu zauważyła, że coś jest nie tak z odsetkiem nieważnych.
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś możliwość zagłosowania "przez kogoś" , przez te niespodziewane wybory nie pójdę głosować. :/ W czerwcu wyjeżdżam i raczej będę na takim wypiz....... , że tam raczej urn nie znajdę. :lol: Szkoda mi tego głosu, ale cóż, życie jest niesprawiedliwe.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@forest - była już taka partia co to głosiła. Jakoś tak na P się nazywała o juz wiem Platforma Obywatelska ;) Tylko po porażce z 2005 jakoś im te hasła wyblakły na sztandarach :D

Mam wrażenie, że PO nadal ma taki program, oficjalnie nie ma żadnego, ale przeszła z nim do konspiracji, bo się go sama boi.

 

Trochę wyrazicielem tych idei jest teraz Olechowski. Ale poszedł także mocno na lewo w kwestiach społecznych. Czyli reprezentuje to o co postulował Palikot, liberalizm gospodarczy + liberalizm społeczny.

Skąd się bierze nieufność do Olecha? Od 2000 roku radio maryja prowadzi przeciw niemu brudną kampanię oszczerstw a słuchacze powtarzają znajomym i tak rozchodzi się negatywna fama. Zdajmy sobie jednak sprawę, że jest to tylko zestaw politycznych kłamstw na zamówienie Rydzyka i pośrednio PiS.

Ma też człowiek silną charyzmę i jako osobowość bez wątpienia był by najlepszym prezydentem, doświadczenie w MSZ i BŚ. Program, to już bardzo indywidualna ocena każdego.

Co do programu, to podoba mi się u tego kandydata propozycja legalizacji niektórych narkotyków (marihuana<?). Jest jedynym kandydatem, który nie tylko ją poparł, ale także powiedział co zrobi jako prezydent aby ten cel osiągnąć. W mojej ocenie to wielki plus dla niego. Jak na razie nie widzę nikogo lepszego i nie spodziewam się by ktoś taki się pojawił.

 

Komorowski za to jest z mojej gminy, to na tyle argumentów za :D

Nie no jeszcze da większą pewność PO i może wyjmą kilka punktów programu z konspiracji? Nie narobi obciachu w polityce zagranicznej choć nie będzie też wybitny. Dla mnie to opcja B, ewentualność na drugą turę.

 

Kaczyński, nie pod żadnym pozorem:

Pan prezydent Barack Obama i pierwsza dama, Pan prezydent Jarosław Kaczyński i kot

Ludzie, jak to wygląda? 0 do lansu dla Polski. 0 do dyplomacji. Program, beznadzieja. Są w nim dobre punkty, jak te, które wymienił DzubekR1, ale nie wierzę by miały być dotrzymane. A karanie za posiadanie marihuany co oficjalnie poparł sam Jarek Kaczyński czyni go 100% antykandydatem dla mnie. O ile PO nie ma oficjalnego programu, to PiS obiecuje i nie dotrzymuje.

 

Reszta kandydatów w mojej ocenie nie ma szans, nawet teoretycznych. Ale to moje zdanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadwiga Staniszkis: Ludziom należy się więcej niż Komorowski - Wywiady - Opinie w RMF24

 

Ludzie, jak to wygląda? 0 do lansu dla Polski. 0 do dyplomacji. Program, beznadzieja. Są w nim dobre punkty, jak te, które wymienił DzubekR1, ale nie wierzę by miały być dotrzymane. A karanie za posiadanie marihuany co oficjalnie poparł sam Jarek Kaczyński czyni go 100% antykandydatem dla mnie. O ile PO nie ma oficjalnego programu, to PiS obiecuje i nie dotrzymuje.

 

No i dlugo czekac nie musialem... ehhhh... a taki przepelniony nadzieja bylem. Jednak to prawda, ze nadzieja matka glupich :) Czyli kolejna afera na skale miedzynarodowa (czyt. O ktorej nikt poza Polska nawet nie uslyszy). Juz sie nie boj o tego kota, jak Jaro bedzie skuteczny, to Baracka i kazdego innego bedzie g... obchodzic, czy ma kota, psa, swinke morska, czy innego mrówkojada. Zreszta gdzie jest napisane, ze pierwsza dama nie moze byc kot ? A moze to jest kotka ? Mnie tam sie jego kot bardzo podoba. A poza tym, to nawet nie wiadomo, czy w ogole bedzie startowal, od tego moglem zaczac ;)

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto przyszła pierwsza dama:

http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/g/e/Dwie_Anny_zony_kandydatow_4010081.jpg

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/23931/pap_20090216_0HF.jpeg

 

Zaznaczam, że dla mnie wygląd nie jest ważny, raczej jak to się mówi, to co człowiek ma w środku. Tylko ktoś się już doczepił do kota Kaczyńskiego, więc grzech nie podać alternatywy.

Edytowane przez mr^_^max
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto przyszła pierwsza dama:

http://img.interia.p...tow_4010081.jpg

http://www.se.pl/med...cie_460x370.jpg

 

Zaznaczam, że dla mnie wygląd nie jest ważny, raczej jak to się mówi, to co człowiek ma w środku. Tylko ktoś się już doczepił do kota Kaczyńskiego, więc grzech nie podać alternatywy.

 

jakbym ci zdjecia z ukrycia zrobil, albo nazajutrz po imprezie to spokojnie moznaby tym usmierac bywalcow w domu starcow... wiec sie nie osmieszaj i nie wyskakuj z postami rodem z pudelka

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym ci zdjecia z ukrycia zrobil, albo nazajutrz po imprezie to spokojnie moznaby tym usmierac bywalcow w domu starcow... wiec sie nie osmieszaj i nie wyskakuj z postami rodem z pudelka

 

Rozumiem, ze Twoja reakcja na osmieszajace zdjecia Kaczynskiego, byla rownie szybka i gwaltowna ? Zreszta nic w tym poscie zlego nie widze, byly smichy hihy z Kaczynskiej, to bylo wszystko cacy, teraz juz sie zaczyna z kota, to jest cacy, a jak tylko ktos napisal dla rownowagi, to juz glosy oburzenia... Albo nie smiejemy sie w ogole z zadnej strony, albo nie oburzamy sie gdy ktos cos wkleja dla rownowagi.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu mam odruch wymiotny gdy widze takie popisy strzalow fot z ukrycia, zwlaszcza ze to nie jest jeszcze osoba publiczna! to tak jakby matke kaczynskiego pod kroplowka pokazac, byloby tyle smiechu... co innego gdyby to juz byla pierwsza dama, wtedy jako osobie publicznej mozna jechac jak po lysej kobyle, takie mam jakies glupie poglady, ale uwazam, ze prywatnosc czlowieka to jego sprawa...

nie lubie Komorowskiego, ale to nie byla zadna rownowaga, tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pierwsza dama będzie matka yarka ? tylko ciekawe czy mu wybaczy ze nie powiedzial jej o smierci syna i ze nie mogla byc na jego pogrzebie.

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pierwsza dama będzie matka yarka ? tylko ciekawe czy mu wybaczy ze nie powiedzial jej o smierci syna i ze nie mogla byc na jego pogrzebie.

 

Nie mogla, bo jej stan na to nie pozwalal, nie powiedzial, bo lekarze tak zalecili. Nie wiem czy wiesz, ale Jarosław polecial do Smoleńska tylko "na chwile", po czym wrocil do matki i musial siedziec przy niej jak gdyby nigdy nic, bo lekarze zabronili mu mowic o tej tragedii... To nie bylo jego "widzimisie". Dlatego ciagle nie wiem jak z kandydatura Jarosława. Nie dosc, ze pochowal brata i bratowa, niedosc, ze kolegow z PiSu, to na dodatek szykuje sie powoli pewnie na kolejny pogrzeb. Duzo sily bedzie musial znalezc w sobie, zeby wystartowac.

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzechuk, oj wziąłem pierwsze lepsze zdjęcia z google grafika. Faktycznie z tym drugim przesadziłem, już podmieniłem na bardziej oficjalne. Zaznaczyłem, że dla mnie wygląd nie jest ważny, po prostu irytuje mnie hipokryzja niektórych.

 

Moim zdaniem jeśli nie wystartuje Kaczyński, albo chociaż Ziobro, wszystko skończy się na jednej turze wyborów. Natomiast co do JKM, jest duża szansa, że zbierze te 100 tysięcy podpisów, ma ogromne poparcie w internecie, więc trochę mobilizacji wystarczy. Osobną kwestią jest, czy może coś namieszać, szczerzę wątpię.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogla, bo jej stan na to nie pozwalal, nie powiedzial, bo lekarze tak zalecili. Nie wiem czy wiesz, ale Jarosław polecial do Smoleńska tylko "na chwile", po czym wrocil do matki i musial siedziec przy niej jak gdyby nigdy nic, bo lekarze zabronili mu mowic o tej tragedii... To nie bylo jego "widzimisie". Dlatego ciagle nie wiem jak z kandydatura Jarosława. Nie dosc, ze pochowal brata i synowa, niedosc, ze kolegow z PiSu, to na dodatek szykuje sie powoli pewnie na kolejny pogrzeb. Duzo sily bedzie musial znalezc w sobie, zeby wystartowac.

 

:?: chyba miałeś napisać bratową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnym kandydatem (niedoszłym) był Sikorski i zagłosowałbym na niego bez mrugnięcia. Gdyby PO wystawiła Radka to wygraną mieliby w kieszeni (imo Tusk, pamiętając reakcję społeczeństwa na rzekomego dziadka w Wermachcie, wolał nie ryzykować powtórki z rozrywki w przypadku żony Sikorskiego). Do Komorowskiego nie jestem przekonany i tak naprawdę to nie bardzo mam na kogo teraz głosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto przyszła pierwsza dama:

http://img.interia.p...tow_4010081.jpg

http://i.wp.pl/a/f/j...090216_0HF.jpeg

 

Zaznaczam, że dla mnie wygląd nie jest ważny, raczej jak to się mówi, to co człowiek ma w środku. Tylko ktoś się już doczepił do kota Kaczyńskiego, więc grzech nie podać alternatywy.

 

Heh... świetny post ;) a reakcja na niego jeszcze lepsza.

Dokładnie hipokryzja... inaczej nie można tego nazwać.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziobak

zabawne... tez zaczne edytowac swoje posty, co z tego, ze inni wyjda wtedy na idioteDołączona grafika

co innego jest piac z prezydentowej z jej foliowej reklamowki, a co innego z jakiejs prywatnej osoby sfotografowanej z ukrycia... jeszcze zeby fota byla smieszna (tak przyczepilem sie do drugiej foty), ta jest po prostu szpetna... nie widze tutaj zadnej hipokryzji tylko zwyczajna kulture... no chyba ze hipokrytami wg ciebie nie sa ludzie polewajacy bez graniczen ze wszystkich...

Edytowane przez grzechuk
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie nie boj o tego kota, jak Jaro bedzie skuteczny, to Baracka i kazdego innego bedzie g... obchodzic, czy ma kota, psa, swinke morska, czy innego mrówkojada. Zreszta gdzie jest napisane, ze pierwsza dama nie moze byc kot ? A moze to jest kotka ? Mnie tam sie jego kot bardzo podoba. A poza tym, to nawet nie wiadomo, czy w ogole bedzie startowal, od tego moglem zaczac ;)

 

Haha. W USA mają większe zagwozdki, bo przy ich teoriach o tym jak amerykańska elita co roku biega nago po lesie i odprawia rytuały w szatach w stylu ku-klux-klanu pod posągiem wielkiej sowy, kot Jarosława to milusia drobnostka. :lol:

Jest o tym cały film dokumentalny(?) tego kolesia z filmiku wyżej, który się tam włamał z ukrytą kamerą. ;-)

 

BTW. Prawda jest bardzo prosta i ona jest źródłem problemu z wyborem, a brzmi ona: Wszyscy kandydaci totalnie ssą.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę o profil każdego z panów na goldenline.pl z pełnym CV wraz z wykształceniem i "specjalnymi osiągnięciami". Do tego próbkę haryzmy w gronie światowych głów państw oraz przemówienie w przynajmniej języku angielskim. Po tym debata na żywo czterech kandydatów.

Bez tego pier****le wybory.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadwiga Staniszkis: Ludziom należy się więcej niż Komorowski - Wywiady - Opinie w RMF24

No i dlugo czekac nie musialem... ehhhh... a taki przepelniony nadzieja bylem. Jednak to prawda, ze nadzieja matka glupich :) Czyli kolejna afera na skale miedzynarodowa (czyt. O ktorej nikt poza Polska nawet nie uslyszy). Juz sie nie boj o tego kota, jak Jaro bedzie skuteczny, to Baracka i kazdego innego bedzie g... obchodzic, czy ma kota, psa, swinke morska, czy innego mrówkojada. Zreszta gdzie jest napisane, ze pierwsza dama nie moze byc kot ? A moze to jest kotka ? Mnie tam sie jego kot bardzo podoba.

Postawiłem Kaczyńskiemu 4 zarzuty, ty odpisałeś na najprostszy i uważasz, że jest ok.

1/ Brak żony, kawaler w tym wieku wg mnie jest najprawdopodobniej dewiantem i tak mogą uważać Polacy studiując zachowanie Kaczyńskiego. Ja odnoszę takie wrażenie, a obserwuje tego pana od 1992 roku. Wcześniej byłem za młody by go kojarzyć.

Co do żony Komorowskiego to liczy się serce człowieka, a nie skóra. Co z tego jak wygląda, ważne, czy jest dobra. Jest matką piątki dzieci i za to wg mnie należy się jej już szacunek. Oczywiście możesz uważać, że rodzenie to prywatna sprawa. Maria Kaczyńska na początku kadencji wydawała mi się wiedźmą, a pod koniec wrażliwą sympatyczną osobą. Sama sobie ten wizerunek wypracowała, bo serce miała dobre.

2/ Zero lansu dla Polski. Te wszystkie żenujące niemerytoryczne wpadki, które lekką ręką lekceważysz. Nazywanie przeciwników także byłych opozycjonistów ubekistanem, brak konta w banku i milion innych tego typu żenujących akcji.

3/ Zero dyplomacji. Dyplomaci wygrywają konflikty, nie armie. Dziś taki kraj jak Polska ze swoją zacofaną, źle uzbrojoną i małą armią może sobie nawojować. Bez dyplomacji, a pohukiwanie nie jest dyplomacją, tylko jej przeciwieństwem, nie ma zwycięstw.

Dwie największe wpadki dyplomatyczne za rządów Jarka Kaczyńskiego:

a) rozdział kwot emisji gazów cieplarnianych na co przez pomyłkę zgodził się Jarek. Z kłopotu tego rząd PO z trudem wyciągnął Polskę stając na głowie, straty dla gospodarki mogły wynieść dziesiątki miliardów złotych,

b) wycofanie się z ugody jaką wywalczył z Eureko Marek Belka, gdzie Polska miała wypłacić miliard złotych odszkodowania. Pod koniec rządów PiS wartość odszkodowania sięgnęła już 36 miliardów. Całe szczęście nadszedł kryzys i skończyło się na ośmiu miliardach. Ale Polska na samej tej wpadce straciła jednak przez Jarka siedem miliardów złotych.

Dyplomatołek?

4/ Karanie za posiadanie marihuany. Po co? Wszyscy kandydaci chcą złagodzić choć trochę lub znacznie prawo, a Jarek uparcie nie. 68% społeczeństwa nie popiera karania za posiadanie marihuany, w tym 48% wyborców PiS. Opodatkowanie marihuany przyniesie każdego roku około 10 miliardów złotych zysku do budżetu. To 1/3 deficytu na ten rok.

 

Chyba, że tak jak pani Staniszkis dostosowujesz fakty do z góry przyjętych tez. Wtedy masz możliwość udowodnienia, że czarne jest białe, a białe jest czarne.

A poza tym, to nawet nie wiadomo, czy w ogole bedzie startowal, od tego moglem zaczac ;)

Jak nie to nie ma tematu Kaczyńskiego tylko innego kandydata PiS.

 

Edit: punkt 3.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szawel

 

Masz rację, powiązania w gospodarce są dalece bardziej skomplikowane niż to co napisałem. Nie rozumiem jednak, dlaczego to podejście jest nierealne? Może faktycznie jest przepełnione radością i szczęściem rodem z filmów Disneya dla nastoletnich dziewczyn, ale nierealne? Dla mnie nierealne jest założenie socjalizmu, które mówi, że wszyscy ludzie będą uczciwie i wspólnie pracować oraz utrzymywać fundusze, które to będą w pełni refundować np. leczenie, czy płacić emerytury (przepraszam, że tak uczepiłem się tego ZUSu, ale prawdę powiedziawszy tak nienawidzę tej instytucji, że byłbym w stanie poprzeć absolutnie każdą partię, która w programie przewidywałaby jego likwidację). Założenie jak wiadomo mija się z praktyką - jest cała masa ludzi, która próbuje unikać płacenia składek, wymuszać płatne zwolnienia lekarskie czy inną formę zasiłków. Cierpi z tego powodu pozostała część ludzi, która próbuje żyć uczciwie, jednocześnie sponsorując życie leniom i nieudacznikom.

Wracając jeszcze do tego, że to co napisałem jest proste - może i jest proste, ale przynajmniej spójne i logiczne. Nie rozumiem, jak można wierzyć komuś, kto twierdzi, że obniży podatki, skoro to jest sprzeczne do założeń socjalizmu (za którym ten ktoś się opowiada (albo przynajmniej się nie sprzeciwia))?

 

Faktycznie, mój poprzedni post mógł zasugerować, że wg mnie tylko PO karmi wyborców kiełbasą wyborczą, w związku z czym wierzę, że inni tego nie robią. Oczywiście tak nie twierdzę. Oraz oczywiście zdaję sobie sprawę, że zwykły kowalski ma gdzieś politykę i oczekuje od kandydatów takiej właśnie kiełbasy. Niemniej jednak jeszcze nigdy nie widziałem jak partia p. Mikke zmienia swoje poglądy lub obiecuje jedno a robi co innego. Innymi słowy "łudzę się", że JKM nie będzie mówił nic ponadto, co myśli i co w porażającej ilości wypadków okazuje się prawdą lub po prostu jest intuicyjne i zdroworozsądkowe.

 

Gwoli uzupełnienia: system wolnorynkowy jest dosyć aferoodporny, bo uniemożliwia władzy brania udziału na rynku(znowu: np. ubezpieczeń). Oczywiście, dopóki istnieje człowiek, dopóty będzie wszelkiej maści łapówkarstwo, z tym nie ma co polemizować.

 

@maSTHa212

 

Ponadto, co napisał agr, mogę posłużyć się przykładami z wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gruzja#Gospodarka

http://pl.wikipedia.org/wiki/Singapur#Gospodarka

http://en.wikipedia.org/wiki/Hong_Kong#Economy

Niemniej jednak niektórzy mogą powątpiewać w wiarygodność wikipedii.

W każdym razie, dla mnie jest średnio istotne "czy ktoś to już zrobił przed nami". Nawet jeśli nie mógłbym przytoczyć żadnych przykładów, gospodarka wolnorynkowa wg mnie po prostu z założenia jest bardziej racjonalna.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego dobrego kandydata wg mnie na urząd prezydenta. Jeżeli JKM zbierze te 100 tyś podpisów to zagłosuję na niego. Coś mi się wydaje, że Komorowski ma duże szanse na wygraną, osobiście za tym politykiem nie przepadam, podobnie jak za Jackiem Kurskim z PiS.

 

Byleby PO nie zrobiło wraz z nowym, swoim prezydentem większego łajna w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Kononowicz B-)

Dziwne są propozycje co do kandydata ponadpartyjnego bo znalezienie takowego chyba jest nie możliwe.

Co do Jarosława to jak już wyżej było napisane jeżeli zostanie prezydentem i będzie kontynuował dzieło brata razem z pieniaczami z PIS to dla mnie nic się nie zmieniło tak jakby nie było katastrofy.

Znowu zacznie się walka na jakieś durne ustawy,które podpisze a może nie.

Lepszy byłby król .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd pochodzi powyższa sonda, ale jeżeli jest to źródło wiarygodne to dobrze to nie wróży. Ja osobiście również zagłosuję na JKM o ile zbierze to 100k głosów, jest nieco szalony ale przynajmniej otwarcie mówi to, co uważa za słuszne i w większości przypadków zgadzam się z jego poglądami.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...