Skocz do zawartości
maxymili

Wybory prezydenckie 2010

wybory prezydenckie 2010 druga tura  

132 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata zagłosujesz?

    • Jarosław Kaczyński
      22
    • Bronisław Komorowski
      81
    • oddam głos nieważny
      11
    • nie zagłosuję
      18


Rekomendowane odpowiedzi

uch. jest poprawa. ale tak czy siak druga tura bankowo będzie. w cuda nie wierzę.

Wybory 2010

Liczba obwodów, z których spłynęły protokoły: 18305 (71.02%)

3 KOMOROWSKI Bronisław Maria 4492614 40.13

2 KACZYŃSKI Jarosław Aleksander 4188766 37.42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że sondaż dla TVP był najbardziej zbliżony do rzeczywistych wyników. U mnie w mieście 50% (brat w poprzednich 60%) na Kaczyńskiego co i tak jest wynikiem dosyć niskim jak na Podkarpacie. Za to Korwin skoczył z 1,6% w 2005 na 2,74% :wink:

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zagłosować w ankiecie na drugą turę trzeba tak przynajmniej ja miałem usunąć głos z poprzedniej i wyłączyć przeglądarkę. Nie wiem jak, ale się zapisuje :]

Trochę szkoda, że Korwin jednak nie miał 5%. Byłem przekonany, że jednak tyle zdoła zdobyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna technika badan. OBOP mial exit polls, bo tvp rzucila kasa, a tvn i polsat daly tylka bo im bylo za drogo i wziely badanie telefoniczne. I teraz niech nie pociskaja bzdur, maja to za co zaplacili.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zagłosować w ankiecie na drugą turę trzeba tak przynajmniej ja miałem usunąć głos z poprzedniej i wyłączyć przeglądarkę. Nie wiem jak, ale się zapisuje :]

 

Eeee... failed. Usunąć się da, ale restart nic nie daje.

[#10355] Musisz wybrać odpowiedź w każdym pytaniu ankiety.

(...)

Świetnie obrazują poparcie w danej części kraju;

 

Reasumując- układ "jak zwykle".

 

Trochę szkoda, że Korwin jednak nie miał 5%. Byłem przekonany, że jednak tyle zdoła zdobyć.

 

I tak przeskoczył Pawlaka.

Korwin ma na pieńku z telewizją, telewizja ma na pieńku z Korwinem, efekt jest jak widać. Samym internetem nie wygra nigdy, więc lepiej by było dla niego, gdyby następnym razem przed kamerami, oprócz mówienia co myśli, myślał co mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wieś się zmobilizowała dość mocno i Kaczyński zdobył tam mocne poparcie... przeczuwam powtórkę z 2005 roku... wieś zostanie w domu, miasto wyjedzie na wakacje, festiwale czy inne imprezy i Kaczyński wygra, jedyna nadzieja w elektoracie Napieralskiego, taka ułomność systemu demokratycznego, co poradzić.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak odrywając się od tematu

 

 

 

No niestety nie każda gazeta jest tak apolityczna jak wyborcza, która w sobotę uraczyła nas artykułem jak to nigdy się nie dowiemy czy Blida naprawde popełniła samobójstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to było cały czas :) więc ok.

 

Nie zwróciłem uwagi, może przez to, że postów za szybko przybywało.

 

Wstyd, ponad 40% w świętokrzyskiem na kaczora :( Gdzie ja żyję?! :-/

 

Wstyd się przyznawać :s

U mnie w okręgu były proporcje 4:1 Kaczyński vs Komorowski. Reszta kandydatów to margines. Na usprawiedliwienie podam, że to i tak najmniejsze poparcie dla Kaczyńskiego w promieniu ~30km (śmiać się, czy płakać?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie każda gazeta jest tak apolityczna jak wyborcza, która w sobotę uraczyła nas artykułem jak to nigdy się nie dowiemy czy Blida naprawde popełniła samobójstwo.

 

nie czytam wyborczej, więc się nie wypowiem, wybacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ileż wyborcza ma nakładu? A Fakt śmiało bije za Kaczyńskim, bo większość elektoratu czytającego tą ścierkę popiera Jarka. A to ma dwa razy więcej czytelników niż jakaś tam wyborcza. Wiec objazd po gazecie jest bez sensu. Kiedy była praktycznie monopolistą to takie tezy miały podstawy i sens.

 

Teraz już chyba "nasz dziennik" w podobnym stopniu kształtuje opinię publiczną. Tym bardziej, że jego czytelnicy zazwyczaj odcinają się od innych mediów i opinii opierając wyłącznie na tej jednej. A czytelnicy gazety sięgają po przeróżne źródła informacji, są ogólnie rzecz biorąc tą bardziej oczytaną częścią społeczeństwa. Nie mówię, że nie podlegają manipulacji. Ale znacznie w mniejszym stopniu.

 

Nie podlega manipulacji ten, kto sam dobiera sobie źródła wiedzy i każdorazowo je weryfikuje. No ale tu też w ograniczonym zakresie, bo zawsze może dobrać źle.

 

edit:

Nasz Dziennik

Średni nakład, 150 000 egz

Gazeta Wyborcza

Średni nakład, (8/2009) 458 832 egz

Fakt

Średni nakład, (8/2009) 609 793 egz

Dziennik Polska-Europa-Świat

Średni nakład, (3/2009) 215 000 egz

Metro (dziennik)

Średni nakład, 512 699 egz

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/boni;potrzeba;20;mld;zl;oszczednosci,23,0,635159.html

dziwi mnie to trochę. Niby Tusk chce walczyć o elektorat Napieralskiego a tymczasem zachowuje się jak by walczył o elektorat Korwina :D

No ale dobra. Nie będę narzekał ;)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie? Ciemnogród się to województwo nazywać powinno.

 

I nazywa, przynajmniej w mojej i znajomych opinii :D Ale też się trochę pocieszam tym że w Skarżysku kaczka przegrał..uwaga uwaga, 0,01% ! :D 37,86 vs. 37,85%. W okolicznych wsiach już gorzej dla Komorowskiego. Totalnie go zniszczono w gminie Łączna, wioska zabita dechami ze starymi babciami. Kaczyński 57,42% vs 19,57%....czyli J.K. wygrałby tu w I turze, porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powracając do dyskusji o wzrostach PKB w Polsce i Europie.

Bogacimy się w porównaniu z innymi, eurostat, Polska, Luksemburg, Bułgaria

Polska awansowała w 2009 roku o 2 miejsca w PKB względem średniej unijnej. Nadal jest źle, ale już nieco lepiej :)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że nadchodzi bankructwo finansów publicznych i to już niedługo. Obstawiam 2015 rok.

Pytanie brzmi: czy ktoś to ogarnie? Obawiam się, że niestety nie.

Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nazywa, przynajmniej w mojej i znajomych opinii :D Ale też się trochę pocieszam tym że w Skarżysku kaczka przegrał..uwaga uwaga, 0,01% ! :D 37,86 vs. 37,85%. W okolicznych wsiach już gorzej dla Komorowskiego. Totalnie go zniszczono w gminie Łączna, wioska zabita dechami ze starymi babciami. Kaczyński 57,42% vs 19,57%....czyli J.K. wygrałby tu w I turze, porażka.

 

 

Wszystko w naturze dąży do równowagi, u mnie w gminie jest (Komorowski) 60.45% do 22.21% (Kaczyński).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki byłyby zupełnie inne gdyby media od samego początku nie faworyzowały dwóch kandydatów. Jakby reszta zupełnie się nie liczyła, paranoja. Głównie słyszało się o Kaczyńskim, Komorowskim i czasem Napieralskim, reszta gdzieś tam z boku. Porównam to do reklam. Mamy 10 produktów z kategorii X. Jeśli konsumenci przez większość czasu oglądają reklamę produktów A i B, to po jakie produkty najprawdopodobniej sięgną?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE zrzuciło się na Grecję to UE zrzuci się w ~2015 i na nas

 

Do tego czasu to my będziemy musieli się zrzucać na UE.

 

Wyniki byłyby zupełnie inne gdyby media od samego początku nie faworyzowały dwóch kandydatów. Jakby reszta zupełnie się nie liczyła, paranoja. Głównie słyszało się o Kaczyńskim, Komorowskim i czasem Napieralskim, reszta gdzieś tam z boku. Porównam to do reklam. Mamy 10 produktów z kategorii X. Jeśli konsumenci przez większość czasu oglądają reklamę produktów A i B, to po jakie produkty najprawdopodobniej sięgną?

 

Zawsze tak jest. Gdyby pokazywano przez całą kampanię sondaże w których wygrywa Morawiecki a tuż za nim jest Ziętek, to oni teraz byliby w drugiej turze.

To jest właśnie demokracja. Manipulowanie ciemnotą, żeby wygrały z góry ustalone osoby.

Edytowane przez Modd
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...