Skocz do zawartości
maxymili

Wybory prezydenckie 2010

wybory prezydenckie 2010 druga tura  

132 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata zagłosujesz?

    • Jarosław Kaczyński
      22
    • Bronisław Komorowski
      81
    • oddam głos nieważny
      11
    • nie zagłosuję
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam ten link, abyście mogli sprawdzić czy Wasze "pisowskie wioski" wysłały wyniki do PKW

Wybory 2010

Narazie 65tys różnicy. I ktoś mi powie "nie idę na wybory, mój głos i tak się nie liczy" to go na miejscu wyśmieje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie 65tys różnicy. I ktoś mi powie "nie idę na wybory, mój głos i tak się nie liczy" to go na miejscu wyśmieje :lol:

 

Ja poszedłem na wybory, a mój głos i tak się nie liczy :) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. W mojej gminie prawie 70% na Kaczyńskiego. Jak powiedzieli o 20 w TVP kto "wygrał wybory" to było to dla mnie troche dziwne, że nawet nie zwracali zbytnio uwagi, że to sondaż :D Jak Bronek nie wygra to PO bedzie mialo dużo wieksze szanse w parlamentarnych i bedzie mozna glosowac na WiP bez obaw, że PiS wygra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szykuje się nieprzespana noc dla zainteresowanych- czyli w/g frekwencji 56% (coś tak chyba podali) Polaków. W sztabach pewnie pazyry już do kości obgryźli.

Jeśli jednak przegrany wygra- znikną z ramówki państwowej TV sondaże- żeby nie nerwować potencjalnych piastujących.

Ja już pewnie nie doczekam (spaciu) kolejnych cząstkowych co-godzinę podawanych. Mam to w przysłowiowej "give a damn" więc WSZYSTKIM powodzeństwa życzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt, a jeśli tak, to niech się zastanowi nad terapią :D Swoją drogą jestem zszokowany jak dobrze wyszła kampania Jarkowi i jego ludziom od PRu. Ten nasz naród jest jak klasa licealistów w filmie "Die Welle".

 

Pis dobrze odrobił prace domową i pokazał swietna kampanie prezentujac Jarka jako kandydata z wyrazna wizja polityczna, a do tego pozbyl sie najbardziej medialnie znienawidzonych ludzi do Brukseli juz dawno (a reszta zginela pod Smolenskiem). Natomiast PO glownie krzyczalo wybierzcie Bronka bo jak nie to wroci Kaczynski i IV rp i nie potrafilo poskromic swoich ludzi od wylewani pomyj (Niesioł, Palik, Kutz), wiec jesli przegraja to tylko na wlasne zyczenie.

 

No ale chyba niestety juz niema nadziei 80% wynikow i 51% dla Komora od jutra wszyscy bedziemy zyli w Pokemono landzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również! Nie jest tak źle. A ledwo spałem, budziłem się w nocy. Kaczor u władzy mnie straszył we śnie...ogólnie masakra. Już prawie po wszystkim :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak zwykle ludzie nie głosowali za kimś, tylko przeciw komuś. Ode mnie poszedł nieważny głos. PO ma ponad rok, jeśli dalej nic nie zrobi, to mam szczerą nadzieję, że przegra z kretesem wybory parlamentarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem szowinistą. W każdym usiłuję doszukać się czegoś dobrego. Byłem nawet pozytywnie zdziwiony gratulacjami Kaczyńskiego tuż po ogłoszeniu sondaży (sondaże ostatnio były wiarygodne inaczej, to mógł sobie darować bez strat na wizerunku).

Ale bardzo szybko pozytywne nastawienie mi minęło, jak prezio pojechał po bandzie z tekstami, jak to jego brat wraz z osobami towarzyszącymi POLEGLI i do tego śmiercią MĘCZEŃSKĄ. Czyli co? Czas na beatyfikację? Żenada.

A obrazu dopełniła p. Jakubiak u Moniki Olejnik. Powinni jej zakazać występów w TV. Wyuczone kwestie nie pasowały do dyskusji, to Jakubiak się totalnie wyłożyła. Gdakała, jak kurka domowa, która podstawówki nawet nie skończyła.

 

Także IMHO nie ma co liczyć, że medialna metamorfoza Jarosława i reszty PiSu będzie miała odzwierciedlenie w rzeczywistości. IV RP dalej straszy.

Wodzuś chwycił już szabelkę i pędzi na bitwę samorządową w drodze do batalii parlamentarnej.,

 

Mam nadzieję, że PO wykorzysta szansę, jaką dali jej wyborcy (w tym ja). Jeżeli dalej będzie się tylko ślizgać, to jej podziękuję za współpracę.

 

Tylko na kogo przyjdzie mi wtedy głosować? Chyba trza będzie swoją partię założyć. ;]

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trza będzie swoją partię założyć. ;]

 

Masz moje poparcie, trzeba wyplenić jeszcze 90% starych lisów, wpuścić młodych w politykę i może wtedy będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

"Także IMHO nie ma co liczyć, że medialna metamorfoza Jarosława i reszty PiSu będzie miała odzwierciedlenie w rzeczywistości. IV RP dalej straszy.

Wodzuś chwycił już szabelkę i pędzi na bitwę samorządową w drodze do batalii parlamentarnej.,

 

"Lech Kaczyński ma krew na rękach. Rodzina powinna przeprosić".

Masz rację, na metamorfozę nie ma co liczyć - szczególnie w wykonaniu polityków PO.

 

Zresztą p.Palikot znowu bredzi (nie pierwszy raz, i nie ostatni zapewne) - szkoda tylko że znajduje taki posłuch wśród wielu ludzi.

===>

 

Mam nadzieję, że PO wykorzysta szansę, jaką dali jej wyborcy (w tym ja). Jeżeli dalej będzie się tylko ślizgać, to jej podziękuje za współpracę.

 

Czekam na prawdziwe reformy (PO ma większość w sejmie, ma swojego Prezydenta - koniec wymówek "bo woda była za rzadka"), zobaczymy co Platforma naprawdę potrafi, nie w deklaracjach & happeningach (al'a Palikot).Oby się nie okazało że tylko to PO ma do zaoferowania, bo będzie wtedy co niektórym głupio po czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lech Kaczyński ma krew na rękach. Rodzina powinna przeprosić".

Masz rację, na metamorfozę nie ma co liczyć - szczególnie w wykonaniu polityków PO.

 

Zresztą p.Palikot znowu bredzi (nie pierwszy raz, i nie ostatni zapewne) - szkoda tylko że znajduje taki posłuch wśród wielu ludzi.

===>

 

Palikot jest tylko członkiem partii, niezbyt zresztą uważanym przeze mnie za formę wypowiedzi, czasami tez za treść - typowy fighter.

Natomiast Kaczyński JEST PARTIĄ. Bez niego w PiSie NIE DZIEJE SIĘ nic.

 

Czujesz subtelną różnicę?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Tak, "Kaczyński jest partią" (odnośnie PiS) na takiej samej zasadzie jak "Tusk jest partią" (odnośnie PO) = są to bardzo subiektywne spostrzeżenia, nic więcej.I niczemu tak naprawdę nie służą.

Poza tym, jest zasadnicza różnica w stylu wypowiedzi Kaczyńskiego, a np. polityków PO (nie tylko mam na myśli Palikota, Niesiołowski chociażby) - niestety jest to różnica na niekorzyść wizerunku PO, chociaż rozumiem że co niektórym osobom jego chamskie wręcz zagrywki się podobają.Cóż, "wart swój swego" jak to mówią.Mam nadzieję że i Ty "czujesz subtelną różnicę", w tym aspekcie sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, "Kaczyński jest partią" (odnośnie PiS) na takiej samej zasadzie jak "Tusk jest partią" (odnośnie PO) = są to bardzo subiektywne spostrzeżenia, nic więcej.I niczemu tak naprawdę nie służą.

Poza tym, jest zasadnicza różnica w stylu wypowiedzi Kaczyńskiego, a np. polityków PO (nie tylko mam na myśli Palikota, Niesiołowski chociażby) - niestety jest to różnica na niekorzyść wizerunku PO, chociaż rozumiem że co niektórym osobom jego chamskie wręcz zagrywki się podobają.Cóż, "wart swój swego" jak to mówią.Mam nadzieję że i Ty "czujesz subtelną różnicę", w tym aspekcie sprawy.

 

Forma jest IMHO mniej istotna od treści. Widziałeś wczorajszy "popis" Jakubiak? Przed chwilą był replay w Trójce. Piarowsko-populistyczny bełkot.

Tresowana małpka, która od siebie nie potrafi nic powiedzieć, tylko powtarza wyuczone i nakazane kwestie.

A wczorajszy występ Kaczyńskiego? Też jesteś zwolennikiem beatyfikacji zmarłego tragicznie Prezydenta?

Oj, sorry. Poległego męczeńską śmiercią.

Palikot przynajmniej nie ukrywa, że jest chamem. Wolę oflagowanego chama, niż ukrytego populistę, który aby dorwać się do władzy zawrze pakt z każdym (SLD, Samoobrona, LPR) w ramach doraźnych potrzeb, a dla kilku głosów postawi na piedestale komunistycznego kacyka (vide casus Gierek).

 

Poza tym napisałem, że bezkrytycznego poparcia platformersom nie udzieliłem. Teraz mogą działać. Czekam na efekty. O Palikocie również nie wypowiedziałem się w superlatywach.

Czytaj całość wypowiedzi rozmówców, a nie tylko wygodne sobie urywki.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety oglądałem, nawiedziła mnie przy porannej kawie. Była poprostu źle przygotowana do tego i zamiast klepać zapamiętane kwestie i jechać bujnie z odpowiedziami, powinna przemyśleć co powiedzieć, nie trzymało się to ładu za bardzo.

 

Śmierć męczeńska? Sorry ale na pewno się nie zgodzę. Ja to bym podał pod sąd osobę, która zezwoliła by osoby ważne w Państwie leciały jednym samolotem, każdy drąży sprawę wypadku, że to piloci, że lotnisko a nikt nie pyta, dlaczego głowa państwa plus ponad 90 osób znani politycy lecą JEDNYM samolotem. Kto na to zezwolił - cisza.

 

Ja jednak bałem się, że wiele ludzi pójdzie głosować na jednego z kandydatów ze względu na katastrofę a niestety nie jest to dobry sposób podejmowania decyzji na kogo głosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Forma jest IMHO mniej istotna od treści. Widziałeś wczorajszy "popis" Jakubiak? Przed chwilą był replay w Trójce. Piarowsko-populistyczny bełkot.

Tresowana małpka, która od siebie nie potrafi nic powiedzieć, tylko powtarza wyuczone i nakazane kwestie.

 

Nie, nie widziałem.Natomiast ten sam typ argumentacji mogę użyć również z drugiej strony, i to z dużo większym "natężeniem" & "eskalacją" - tylko po co.

 

A wczorajszy występ Kaczyńskiego? Też jesteś zwolennikiem beatyfikacji zmarłego tragicznie Prezydenta?

Oj, sorry. Poległego męczeńską śmiercią.

 

Nie, nie jestem zwolennikiem "beatyfikacji" zmarłego tragicznie Prezydenta, co to ma w ogóle do rzeczy ?

Nic.

A nawet gdybym był (hipotetycznie) - nic Ci do tego.

 

Palikot przynajmniej nie ukrywa, że jest chamem. Wolę oflagowanego chama, niż ukrytego populistę, który aby dorwać się do władzy zawrze pakt z każdym (SLD, Samoobrona, LPR) w ramach doraźnych potrzeb, a dla kilku głosów postawi na piedestale komunistycznego kacyka (vide casus Gierek).

 

Twój wybór, skoro wolisz "oflagowanych chamów" - nic mi do tego. W każdym bądź razie, dobrze wiedzieć (na przyszłość).

 

Poza tym napisałem, że bezkrytycznego poparcia platformersom nie udzieliłem. Teraz mogą działać. Czekam na efekty. O Palikocie również nie wypowiedziałem się w superlatywach.

Czytaj całość wypowiedzi rozmówców, a nie tylko wygodne sobie urywki.

 

Co do czytania "całości wypowiedzi rozmówców" (bez "wygodnych urywek") - szkoda że nie przeczytałeś (albo nie zauważyłeś) mojej poprzedniej wypowiedzi:

 

Czekam na prawdziwe reformy (PO ma większość w sejmie, ma swojego Prezydenta - koniec wymówek "bo woda była za rzadka"), zobaczymy co Platforma naprawdę potrafi, nie w deklaracjach & happeningach (al'a Palikot).Oby się nie okazało że tylko to PO ma do zaoferowania, bo będzie wtedy co niektórym głupio po czasie.

Czas pokaże jak to się wszystko ułoży, oby się ułożyło.

EOT.

 

=========

 

"[...]Śmierć męczeńska? Sorry ale na pewno się nie zgodzę. Ja to bym podał pod sąd osobę, która zezwoliła by osoby ważne w Państwie leciały jednym samolotem, każdy drąży sprawę wypadku, że to piloci, że lotnisko a nikt nie pyta, dlaczego głowa państwa plus ponad 90 osób znani politycy lecą JEDNYM samolotem. Kto na to zezwolił - cisza. [...]"

 

Zapytaj pana Komorowskiego - link w poście #1133, pozwolę sobie ponownie przytoczyć.

Mam nadzieję, że nie będziesz miał problemu z interpretacją tego urzędowego dokumentu (to w aspekcie "kto zezwolił" & "komu zależało").

EOT.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jestem zwolennikiem "beatyfikacji" zmarłego tragicznie Prezydenta, co to ma w ogóle do rzeczy ?

Nic.

Ma - przedstawiam tylko sposób wypowiedzi Kaczyńskiego, który w populistyczny sposób przemyca wygodne sobie treści.

A pytanie miało sprowokować do dokładniejszej analizy właściwego znaczenia tekstów Kaczyńskiego.

 

Twój wybór, skoro wolisz "oflagowanych chamów" - nic mi do tego. W każdym bądź razie, dobrze wiedzieć (na przyszłość).

Z oflagowanym jest o tyle łatwiej, że przekazują treść bez owijania w bawełnę. W bardzo prosty sposób można się do tego ustosunkować (negatywnie/pozytywnie). W tym sensie "wolę".

 

Co do czytania "całości wypowiedzi rozmówców" (bez "wygodnych urywek") - szkoda że nie przeczytałeś (albo nie zauważyłeś) mojej poprzedniej wypowiedzi:

Czas pokaże jak to się wszystko ułoży, oby się ułożyło.

EOT.

Oby. ;]

 

Kliknij w to pole, aby otworzyć szybką odpowiedź

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...