Skocz do zawartości
maxymili

Wybory prezydenckie 2010

wybory prezydenckie 2010 druga tura  

132 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata zagłosujesz?

    • Jarosław Kaczyński
      22
    • Bronisław Komorowski
      81
    • oddam głos nieważny
      11
    • nie zagłosuję
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Biskup kielecki: prasowe hieny nad trumną ofiar katastrofy - Wiadomości - WP.PL - do kosciola nie chodze i sprawy religijne mnie nie interesuja, ale uwazam te slowa za bardzo madre i raczej warto przeczytac ten artykul, zamiast nabijac ogladalnosc takim skundlonym smieciom jak Wojewodzki i ten drugi co go nawet nie pamietam. Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, bo przeciez PiS nie idzie do wladzy po trupach.

 

Najlepsza to jest w ogole solidarnosc, ale przeciez to nic nowego. :lol2:

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojewódzki jest jaki jest, nie każdy go lubi ale w swoich poglądach i "zachowaniu" jest niezmienny, robi z siebie idiotę, widać społeczeństwo to lubi bo chłopak na brak popularności nie narzeka.

Odnośnie tej kontrowersyjnej przeróbki (bo przecież o wywołanie kontrowersji i podniesienie słuchalności eski tutaj chodzi) to po części jej głupkowaty tekst ma jakiś przekaz... nie od dziś powszechnie wiadomo, że upór w dążeniu do władzy Pana J.K. jest ponad poziom.

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w Internecie - wszyscy ludzie Bronisława Komorowskiego WSZYSCY LUDZIE BRONISŁAWA K. - Aleksander Ścios: "Bez dekretu" - Salon24 Czytaliście to? Nie wiem co o tym myśleć, bo moja wiedza nie sięga tak głęboko. Trzeba by trochę posiedzieć i poszukać w google ;).

 

 

Z dokumentów załączonych do raportu z likwidacji WSI wynika, że podstawą była zgoda ówczesnych ministrów obrony narodowej - Janusza Onyszkiewicza i Bronisława Komorowskiego. Według decyzji min. Onyszkiewicza z grudnia 1992 r., WSI miała prawo czerpać dochody z handlu bronią.

http://www.medianet.pl/~naszapol/0842/0842pazi.php

 

Nie wiem swoją drogą czy Nasza Polska nie jest przypadkiem skrajnie prawicowym tygodnikiem ;).

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO, PiS, SLD i PSL z podpisami - Polska - Informacje - portal TVN24.pl - 04.05.2010

 

Wygląda na to, że Korwin-Mikke ma problemy z zebraniem podpisów. A to pozwala wysnuć wniosek, że poparcie internautów nijak się ma do rzeczywistego.

Jeżeli tak samo jest z sondażami, to w czasie wyborów będzie ciekawie (albo nieciekawie, zobaczymy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wygrałem w sądzie - zostanę prezydentem" - Wiadomości - WP.PL - Janowski powiedział po ogłoszeniu postanowienia, że jest zadowolony z zawartej ugody. Jak zaznaczył, czuje się zwycięzcą, a "dzisiejsza wygrana w sądzie" jest - według niego - zapowiedzią późniejszego zwycięstwa w wyborach prezydenckich. :lol:

 

Aczkolwiek do samego Janowskiego nic nie mam, a ten koment - Komentarz - sugeruje, ze juz wtedy "media" i "pewne autorytety" wiedzialy jak sie zajac ludzmi, ktorzy byli niewygodni. A po tym co sie dzieje dzisiaj, jak najbardziej jestem w stanie w to uwierzyc...

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On twierdził, że ktoś mu podał jakieś środki. Ja jednak uważam, ze to po prostu sam coś wziął. We Włoszech 25% posłów przyjmowało jakieś środki w ciągu (o ile dobrze pamiętam) ostatniego roku a kilka % przyjmowało kokainę. Nie sądzę by w Polsce było inaczej. Oni tylko tacy ostrzy dla obywateli, dla siebie już nie.

Zresztą to normalne dla Polaków, wymagamy wiele od innych ale dla siebie jesteśmy liberałami ;) już taki mamy folklor. A dać innym wolność wyboru a od siebie wymagać to już jeden na tysiąc tak potrafi w naszym pięknym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJEMY! Podpisy (ok.140.000) zebrane

Dziękuję zwłaszcza tym, którzy zmobilizowali się na ostatnią chwilę - bo posiadanie nadwyżki jest b.ważne. Gratuluje UPR-owcom z Małopolski (zebrali 24.500 podpisów!), WiPowcom - i wreszcie dziesiątkom tysięcy ludzi, którzy ofiarnie zbierali te podpisy - i zebrali je w nieprawdopodobnie krótkim czasie - chcąc, by w Polsce mocno rozlegał się głos w obronie Prawdy, Honoru, Tradycji, Wolności, Własności, Sprawiedliwości i Praworządności. Tego wszystkiego nam dziś brak.

by JKM.

 

Swoja drogą, szkoda, ze nie ma szans na chociażby kilkunastoprocentowe poparcie. Nie popieram go w 100%, ale w wielu kwestiach ma dość ciekawe pomysły..

 

Przy okazji można zobaczyć jak brak pokazywania się w TV wpływa na poparcie społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja cie krece to chyba moj kosciól jest. Musze sprawdzic w nastepna Wielkanoc jak bede ze swieconka :D

 

Był jakiś podpis do tego zdjecia?

 

 

 

 

Ha dziś udało mi się rzutem na taśme podpisać na liście JKM bo akurat byłem przy metrze Centrum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,7mln podpisów :>

 

Nie badz taki cyniczny tym obrazkiem. Bylem na dlugim weekendzie w Sopocie i na Monciaku stal stolik mlodych chlopkaow co zbierali podpisy dla PiS. i Wiesz co siedzialem z gofrem z 15 min na przeciwko nich i podchodzilo mnostwo ludzi, nie nagabywani,nie zmuszani, zachecani tylko zwyczajnie sami wlasnej woli z dowodami w reku zeby zlozyc podpis. Przedzial wiekowy od 18-100. Takze mnie wynik podpsiow nie zasokczyl. Komorowksiego 700 tys wyglada zwyczajnie mizernie przy takiej wielkie partii i strukturach terenowych PO. Jak wczoraj w TV robili dobra mine do zlej gry. Ze sie nie scigaja, ze to ze tamto. Zwyczajnie byli zaszokowani taka iloscia.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to głosuje na Korwina.

W drugiej turze coś porysuje co by nieważny głos oddać...

Nie mam zamiaru głosować na kogoś tylko dlatego żeby przeciwnik nie wygrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jakiś podpis do tego zdjecia?

 

Nie, takie znalazłem na wykopie.

 

Nie badz taki cyniczny tym obrazkiem. Bylem na dlugim weekendzie w Sopocie i na Monciaku stal stolik mlodych chlopkaow co zbierali podpisy dla PiS.

 

A ja natomiast widziałem emeryckie posterunki na starym mieście i pod centrum handlowym. Ale nie o tym.

Te 1.7mln byłoby nieosiągalne gdyby nie wsparcie kościoła. Spora część tych podpisów zostało zdobytych właśnie w sposób pokazany na zdjęciu - sam byłem na mszy, gdzie na koniec ksiądz informował o tym, że przed wejściem można złożyć podpis pod jedyną słuszną kandydaturą.

Tylko nie wyzywać mnei tutaj od peowców -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 1.7mln byłoby nieosiągalne gdyby nie wsparcie kościoła.

Nie było wsparci kościoła, ale jedynie niektórych księży do tego zbuntowanych przeciw nakazowi kościelnych władz Polski. U mnie w kościele nie widziałem żadnego zbierania podpisów na PiS. Zresztą w ogóle nie widziałem i jak bym chciał się im podpisać to musiał bym szukać ;)

 

Nie za bardzo mi się podobał wywiad z Korwinem Mikke na Onecie. http://wiadomosci.onet.pl/2165523,11,korwin-mikke_prawo_glosu_powinna_miec_tylko_jedna_osoba,item.html Wypowiada się w taki sposób jakby mu totalnie zwisało, czy kogokolwiek do siebie przekona.

 

A to akurat standard u Korwina ;) ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend majowy miałem przyjemność podyskutować o politycznych wyborach wraz z dwoma kolegami - jeden z nich zwolennik PO, drugi podobnie jak ja jest za PISem. Czułem się zażenowany brakiem wiedzy o tak elementarnych wydarzeniach jak noc 4/5 czerwca 1992, na które powoływał się kolega, postanowiłem więc obejrzeć cały słynny film "Nocna zmiana", który opowiada o tamtych wydarzeniach. Film słynny, ale mogę się założyć, że 99% z Was go nie widziała i nie bardzo wie o co chodzi. Szczerze i Wam polecam go obejrzeć w całości i wyrobić sobie zdanie na temat tych wydarzeń i ich bohaterów.

Link do filmu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo dostane procenty i zakazy, a nie chce tego.

 

Najbardziej starajac sie to ten film jest kpina, krecona przez debila nie wiedzacego gdzie ma sobie ta kamere wsadzic, tak aby mozna bylo sobie dopowiedziec co wygodne.

 

I mi wystarczy tyle.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś sklecić jakąś sensowną wypowiedź, jeżeli masz coś do skomentowania o filmie? Nawet jeżeli mogę się nie zgodzić się z Twoją opinią to z chęcią ją przeczytam o ile będzie "czytelna".

 

Nie wiem o kogo Ci chodzi mówiąc debil (o autorów, czy może o kamerzystę), o co chodzi z niedopowiedzeniami. Pytam poważnie!

 

Na szybko znalazłem kontrowersje na wiki:

Reżyser filmu Jacek Kurski i politycy związani z rządem Jana Olszewskiego określają przedstawione w filmie rozmowy mianem "tajnej narady", a samo odwołanie rządu nazywają spiskiem i porównują z zamachem stanu[3]. Jednakże na zdjęciach VHS z przebiegu rozmów widać obecność mediów (fotograf w tle, błyski fleszy), zaś kamera, którą kręcono wydarzenie, nie była w żaden sposób ukryta. Wedle słów Mieczysława Wachowskiego rozmowy były filmowane na polecenie samego Lecha Wałęsy, który obawiał się internowania przez ekipę Macierewicza i obecność dziennikarzy miała go potencjalnie przed tym uchronić[4].

 

Stefan Niesiołowski wielokrotnie protestował przeciwko przedstawieniu go w filmie jako przeciwnika rządu Jana Olszewskiego. Niesiołowski, mimo że brał udział w rozmowach przed głosowaniem wotum nieufności dla rządu, z trybuny sejmowej skrytykował decyzję o odwołaniu rządu[5].

 

Film przedstawia Jarosława Kaczyńskiego jako gorącego zwolennika rządu. W rzeczywistości Kaczyński był w konflikcie z Olszewskim i dążył do poszerzenia koalicji rządowej o tzw. "małą koalicję" (UD, KLD, PPG)[6]. Gdy po "33 dniach Pawlaka" misję tworzenia rządu otrzymała Hanna Suchocka, Kaczyński czynił starania o włączenie Porozumienia Centrum do koalicji rządowej, stawiając jako warunek powierzenie Adamowi Glapińskiemu teki wicepremiera lub przynajmniej ministra współpracy z zagranicą[7]. Premier Suchocka warunek ten odrzuciła. Kwestia ta doprowadziła do ostatecznego poróżnienia Kaczyńskiego z Olszewskim, który wraz z grupą 11 posłów odszedł z PC i utworzył Ruch dla Rzeczypospolitej.

 

Montaż filmu trwał aż 5 miesięcy. Jacek Kurski sam przyznał, że taśma z nagraniem spotkania przeciwnych Olszewskiemu polityków, do jakiego doszło nocą u Wałęsy, początkowo nie zrobiła na nim żadnego wrażenia. "Dopiero gdy niewyraźne dialogi uzupełniłem o podpisy, wyszła bomba"

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo dostane procenty i zakazy, a nie chce tego.

 

Najbardziej starajac sie to ten film jest kpina, krecona przez debila nie wiedzacego gdzie ma sobie ta kamere wsadzic, tak aby mozna bylo sobie dopowiedziec co wygodne.

 

I mi wystarczy tyle.

 

Boisz się, że dostaniesz bany i zakazy. Na nazywanie Kurskiego debilem i wyrażanie niezbyt wybrednych (prymitywnych?) uwag na jego temat odwagę masz. Ok. Lubię rzeczowe rozmowy;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurski trzymal ta kamere? Dla mnie to duzo tlumaczy, poslugiwal sie nia tak jak prowadzi auto i respektuje przepisy drogowe :->

 

Ja mowie o stronie technicznej, bo cokolwiek wiecej jest ciezko okreslac, tak ten film jest zwalony.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...