Skocz do zawartości
TOMAHAWK

Drutowanie , drut mody , przepalanie mostków.... itp

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po przepaleniu mostków bateryjką można je normalnie połączyć ołówkiem (Duron). Co to są te drut mody. Co to jest drutowanie. Na czym polega .Jak je zrobić .Macie może jakieś schematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po przepaleniu mostków bateryjką można je normalnie połączyć ołówkiem (Duron). Co to są te drut mody. Co to jest drutowanie. Na czym polega .Jak je zrobić .Macie może jakieś schematy.

Chyba sobie jaja robisz... Temat na "jedyne" 15 stron a Ty z takim czymś wyjeżdżasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dlugi watek - no to niezle

niedojze wszystko na talerzu wystawione,to sie komus czytac nie chce bo on chce szybko i pod jego konkretne nozki

a moze jeszcze wyslac poczta druciki do drut moda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale w koncu w przyklejonym topiku chodzi o T-Breda i Athlony a tu gostek ma Duronka, wprawdzie tych prockuw sie nie drutuje ale niech mi ktos powie jak go jednak zdrutuwac. Mam na jednym kompie plyte ECS K7S5A i niemoge nic ustawic z poziomu biosu a chcialbym go troche podrasowac - Duron 1200, Opcjonalnie jak pociac na nim mostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chcialbym zauwazyc ze w tym temacie pozyej to sa maxymalne sprzeczne opinie!! i dlatego moz ekoles pyta si ew osobnym watku w ktorym wypowiedza sie tylko ci co naprawde wiedza jak to zrobic, ja z tamtego probowalem wywnioskowac jak zwiekszyc mnoznik w a thlonie xp i wyszlo mi cos wstylu wsadz do pieca przylutuj antetn i aluminiowe skrzydelka i zalozo alwayz zeby si enie moczyl;)))

A tak n aserio to jak ktos wie jak zrobic ponad 12,5 w xp1,7 (wie tzn, ze sam sobie tak u siebie zrobil;))) to BARDZO PROSZE O POMOC!

 

POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chcialbym zauwazyc ze w tym temacie pozyej to sa maxymalne sprzeczne opinie!! i dlatego moz ekoles pyta si ew osobnym watku w ktorym wypowiedza sie tylko ci co naprawde wiedza jak to zrobic, ja z tamtego probowalem wywnioskowac jak zwiekszyc mnoznik w a thlonie xp  i wyszlo mi cos  wstylu wsadz do pieca przylutuj antetn i aluminiowe skrzydelka i  zalozo alwayz zeby si enie moczyl;)))

A tak n aserio to jak ktos wie jak zrobic ponad 12,5 w xp1,7 (wie tzn, ze sam sobie tak u siebie zrobil;))) to BARDZO PROSZE O POMOC!

 

POZDRAWIAM!

Bez obrazy ale co Ty człowieku pi... szesz??? W tamtym wątku wszystkie moje posty są potwierdzone własnymi doświadczeniami!!!

Ale dobrze- niech Ci będzie- jutro zrobię rozpiskę połączeń nóżek procesora dla uzyskania wszystkich mnożników powyżej 12.5 i napięć powyżej 1.5V.

Widzę, że jest to konieczne aby ustrzec się opini takich jak Twoja. :(

 

UPDATE:

Myślę oczywista o Athlonie XP 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechl!n odpusc sobie,przeciez jest caly watek o tym ,w nim gigantyczne zdjecie (plakat mozna sobie wydrukowac)

szkoda twojej roboty

JA puscilem swojego na wyzszych mnoznikach na obu plytach i jasno jest tam napisane jak to zrobilem

oprucz mnie jest jeszcze kilka osob,ktore rownie jasno to opisaly,a ze ktos nie potrafi tego przeczytac to juz jego problem

moze to ostrzezenie ze nie powinien sie brac za takie modyfikacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tak jak oni to opisuja to ja juz ciolem ale to skutkuje tylko dla starych duronuw, nowy rdzen ma troche inne mostli np L11- napiecie .Po pocieciu mostkuw bulo dalej defaualt i co z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cuz strona ktura mi podales muwila o trzech sposobach na ciecie i zamalowywanie mostkow ale ze siedze w niemczech to sie doczytalem i znalezlem jal sie obchodzis z morganem jest to tu :

www.ocinside.de/go_d.html?/html/workshop/socketa/xp_painting_d.html

Dzieki za link, jak sie pobawie tym prockiem to dam znac.

A propo niewiesz czy dziala drutowanie ma Morganach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drutowanie działa również na duronach- jestem tego pewien na 100% (tak samo jeśli chodzi o thunderbirdy, palomino i spitfirery). Ale które konkretnie nóżki połączyć nie powiem Ci, bo nie wiem. Podejrzewam, że gdzieś w necie leży taka rozpiska i czeka na odkrycie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis sie troche wkuzylem i postanowilem wyprubowac drutowanie mostkuw metoda T-breda i to dziala zmniejszyle mnoznik z 12 na 10 i podnioslem szyne na 133 mhz. Duron jest na rdzeniu Morgan jak bede mial jeszcze ctroche czasu to siade przed tym kompem i zrobie Vmoda wtedy wyprubujew reszte mnoznikow i dam znac co i jak.

 

Durony drutujcie sie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis sie troche wkuzylem i postanowilem wyprubowac drutowanie mostkuw metoda T-breda i to dziala zmniejszyle mnoznik z 12 na 10 i podnioslem szyne na 133 mhz. Duron jest na rdzeniu Morgan jak bede mial jeszcze ctroche czasu to siade przed tym kompem i zrobie Vmoda wtedy wyprubujew reszte mnoznikow i dam znac co i jak. 

 

Durony drutujcie sie !!!!

male pytanko

jak robiles drut moda to zamalowales mostki L1 na tym duronie ,czy drut dziala na otwartych mostkach?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostki mialem zamalowane niewiem czy na otwartych dziale ale przeciez z L 1 - mnoznik i L 11 - napiecie to nie problem mozna je zamalowac bez problemu oluwkiem, nie kazdy oluwek sie nadaje ale odblokowalem tak juz dwa morgany. Jak poprubujesz z innymi mnoznikami to daj znac bo ja z braku czasu ustawilem tylko jeden i puscilem kompa a ze sie udalo to dalem reszcie spokuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp

tak pytam bo kumpel ma d1000 i GB null o/c

o malowaniu olowkiem wiem,duron juz dwa lata chodzi z odblokowanym mnoznikiem,za to napiecia na 1.85v mostkami nie udalo mi sie ustawic (ale mala strata,tak chcialem wyprobowac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo to jak zrobisz taka rozpiske to mozesz zostac wyniesiony na oltarze;))) i nie watpie w to, ze ty sprawdziles ale tam sa opinie kilku osob i kazdy mowi co innego!!!!!!

 

 

A ja chce miec jakies 3000mhz;))))))) i basta!!!

 

 

dobra zakladam, ze ten "plakat" jest ok;) i sie nie denerwowac tylko chcialem zauwazyc ze lekki burdel jest na tym forum i jak sie nie sledzi watku od paczatku to ciezko sie polapac!!!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ruszylem Durona ( jadro morgan ), drutowanie dzialw wedlug rospiski jak na tbreda od 5 do 13 bez zadnych modyfikacji na procku dla mnoznikuw powyzej 13 trzeba zamienic ze soba mostki L10 - sa tylko dwa - Drutowanie ma jednak jeden feler niemozna ustawic poluwek. Ale jest na to rada mozna, ja zrobilem to ustawiajac mnoznik na sztywmo metoda przepalania - laczylem oluwkiem - wtedy moznz ustawiac tez poluwki. Drutowanie dziala takze dla napiecia do 1.85 V i co tu jeszce dodac z 1200 Mhz mam stabilne 1400 - wstawal do windy na 1467Mhz ale juz testuw nie robil.

 

Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia w bojach z duronami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...