Skocz do zawartości
muken

SS Kinzu vs. IO 1.1 Zowie Gear

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż zastanawiam się nad kupnem nowej myszy, głównie pod CS 1.6 . Zastanawiam się nad Kinzu od SteelSeries oraz nieco droższą IO1.1 od Zowie Gear. Miałem już Razera Deathaddera(uważam za świetną mysz), IE 3.0(jeszcze lepsza), oraz IE 1.1a z allegro za 20 zl (dla mnie lepsza od 2 pozostałych). Wiem że jak kupie IO1.1 ZG to nie będę czuł różnicy w sensorze ale w jakości , a znowu w Kinzu inny sensor i kształt lecz mniejsza cena i ta jak przydatna pamięć wbudowana (przydatna na LANY). Nie wiem na co się zdecydować . Mam nadzieję że pomożecie mi w wyborze. Chciałbym też przeczytać opinie od posiadaczy kinzu bo właścicieli ZOwie jest napewno kilku na Polske więc nie ma na co liczyć .

 

LINKI DO MYSZEK:

-ZOWIE IO1.1 ProCpu - Progaming Shop - Sklep dla graczy komputerowych - ZOWIE IO1.1 ZG Old-School Pro Gaming Mouse Niebieska

-SteelSeries Kinzu ProCpu - Progaming Shop - Sklep dla graczy komputerowych - Steelseries Kinzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jaki jest sens dopłacać do innego koloru i "producenta" pod którym sprzedawany jest imo 1.1? Przecież to ta sama zwykła wersja tyle że w innym kolorze.... Tylko ie 3.0 lub zwykła imo1.1a

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jaki jest sens dopłacać do innego koloru i "producenta" pod którym sprzedawany jest imo 1.1? Przecież to ta sama zwykła wersja tyle że w innym kolorze.... Tylko ie 3.0 lub zwykła imo1.1a

 

W sumie masz racje że niepotrzebnie dopłacać do "takej samej myszki" lecz stara ie 1.1a znudziła mi się (była to tylko myszka na parę dni do przetestowania która okazała mi sie najlepsza do tej pory. Lecz nie odpowiada mi jakość plastiku oraz mikrostyki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to Zowie rozni sie od zwyklej wersji MS, lepszym scrollem, slizgaczami i materialem ktorym jest pokryta. Do cs zdecydowanie lepsza bedzie zowie wg mnie, jezeli pasowala ci zwykla 1.1 to powinienes byc bardzo zadowolony. Ten material ma zalete ze nie wypoleruje sie tak jak zwykly matowy plastik, gdzie po pewnym czsie uzytkowania na przyciskach pojawia sie wyslizgany od palca fragment. Generalnie jakosc tych "ulepszonych" wersji jest naprawde niezla, tyczy sie to nie tylko zowie, ale znacznie trudniej dostepnych wersji steel series, special edition czy alienware.

Jedyny problem to kosmiczna cena, za tyle co w linku to gdzies widzialem caly zestaw tzn mysz+pad zowie, juz nie mowiac o cenie na ebay.

 

np tu, niewiele drozej za calosc

Home

 

Ogolnie nie dalbym za to wiecej niz 150zl (za sama mysz).

 

Co do kinzu, to jest znacznie mniejsza niz IO1.1, no i ma rozne problemy z sensorem (glownie akceleracje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to Zowie rozni sie od zwyklej wersji MS, lepszym scrollem, slizgaczami i materialem ktorym jest pokryta. Do cs zdecydowanie lepsza bedzie zowie wg mnie, jezeli pasowala ci zwykla 1.1 to powinienes byc bardzo zadowolony. Ten material ma zalete ze nie wypoleruje sie tak jak zwykly matowy plastik, gdzie po pewnym czsie uzytkowania na przyciskach pojawia sie wyslizgany od palca fragment. Generalnie jakosc tych "ulepszonych" wersji jest naprawde niezla, tyczy sie to nie tylko zowie, ale znacznie trudniej dostepnych wersji steel series, special edition czy alienware.

Jedyny problem to kosmiczna cena, za tyle co w linku to gdzies widzialem caly zestaw tzn mysz+pad zowie, juz nie mowiac o cenie na ebay.

 

np tu, niewiele drozej za calosc

Home

 

Ogolnie nie dalbym za to wiecej niz 150zl (za sama mysz).

 

Co do kinzu, to jest znacznie mniejsza niz IO1.1, no i ma rozne problemy z sensorem (glownie akceleracje).

 

 

 

Tak w yoda masters jest ta myszka z podkładką lecz niestety musimy czekać (przynajmniej było tak pare miesięcy temu. A co do porównania to Neo grał na kinzu i ponownie zmienił na Zowie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to kto na czym gra to jest ostatnia rzecz jaka bym sie sugerowal. W przypadku tego typu graczy, istotnym czynnikiem jest przeszlosc, kiedy zaczynali, przezwyczajenia nabyte przez wiele lat. To jest jeden z glownym powodow dla ktorego wielu z nich uzywa stosunkowo starych konstrukcji, a inni nasladuja ich myslac ze to jedyny sluszny wybor i tworza sie mity.

Najlepiej podejsc indywidualnie i wybierac to co jest najlepsze dla nas, a nie kopiowac innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zowie. bezproblemowe bebechy w fajnej obudowie z dobrego materiału + ponoć lepszy scroll. nie to, żeby było to warte aż takiej strasznej kasy, ale w kinzu definitywnie bym się nie pchał.

jak chcesz coś nowego to, może DeathAdder 3G 1800DPI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zowie. bezproblemowe bebechy w fajnej obudowie z dobrego materiału + ponoć lepszy scroll. nie to, żeby było to warte aż takiej strasznej kasy, ale w kinzu definitywnie bym się nie pchał.

jak chcesz coś nowego to, może DeathAdder 3G 1800DPI ?

 

Mam DeathAdder'a,którego uważam za świetną mysz lecz od Ms;ów odstaje niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstaje kształtem i wagą przede wszystkim, reszta jest na poziomie + mega szybkości, które może osiągnąć (co dla mnie np. bardzo się liczy, trochę dokucza mi accel wsteczny w MS). jak jest z feelingiem, to nie powiem, bo miałem tę mysz tylko bezpośrednio po premierze i teraz nie mogę za dużo powiedzieć.

z bardzo zaufanych źródeł jednak wiem, że gdyby nie kształt i waga to DA 1800DPI byłby strzałem w 10, a feeling celownika też jest bardzo dobry :)

może aux się wypowie, bo On gra na zmianę na WMO i DA3G.

 

EDIT: ACH, NIE ZAUWAŻYŁEM, ŻE MIAŁEŚ JUŻ DEATHADDERA LOL :D zamieszałem się z lekka

update wobec tego:

krótko mówiąc miałeś najlepsze myszy jakie są :D nic lepszego nie wymyślisz :)

możesz przetestować WMO :) najlepsza do szybkich fps, chociaż ja i tak preferuję 3.0 nad wszystko. :)

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze problem z 400dpi w 2d. Jezeli mamy monitor np full hd, to chcac utrzymac precyzje bez interpolacji (6/11 windows), jestesmy skazani na bardzo niskie sensitivity. Co jezeli ktos nie lubi zamiatac po 20cm po podkladce zeby przjechac mysza z jednego rogu na drugi na pulpicie? :) Wg mnie 400 dpi to stanowczo za malo do wspolczesnych monitorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze problem z 400dpi w 2d. Jezeli mamy monitor np full hd, to chcac utrzymac precyzje bez interpolacji (6/11 windows), jestesmy skazani na bardzo niskie sensitivity. Co jezeli ktos nie lubi zamiatac po 20cm po podkladce zeby przjechac mysza z jednego rogu na drugi na pulpicie? :) Wg mnie 400 dpi to stanowczo za malo do wspolczesnych monitorow.

 

Jak już pisałem kupuje mysz glownie pod cs'a. Jak wiadomo najlepiej grać na 640 lub 800 wiec nie wiem w czym problem.

Moje ustawienia : win 11/11 cs 1.5 + komendy na akceleracje+mousefix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze na takim ustawieniu w windows mysz jest bardzo nieprecyzyjna. Bez interpolacji to 6/11, kazde ustawienie wyzej powoduje przeskakiwanie okreslonej ilosci pikseli w 2d, 11/11 to juz kompletny extreme ratio 3,5.. kursor porusza sie przeskokami o kilka pikseli. Tak dziala windowsowa interpolacja. Z myszy plynie informacja o ruchu, normalnie na 6/11 najmniejszy ruch to wlasnie jeden piksel, predkosc jest uzalezniona od DPI myszy. Zwiekszajac windowsowe sensitivity, kursor przyspiesza poprzez interpolacje, zamiast przesunac sie o jeden pixel przesuwac sie o dwa albo wiecej (zaleznie od wartosci sensitivity).

 

Male porownanie, dla salmosy na 800dpi@1000hz, proba narysowanie ukosnej linii w paincie przy sensie 11/11 i defaultowym bez interpolacji 6/11.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje aerial!! ustawilem sens w win 6/11 w csie podwyzszyłem z 1.5 na 3.5 i moje celowanie jest o wiele dokładniejsze. Nie wiedziałem ze sens w windows ma jakieś znaczenie :/

 

Wracając do myszek. Jaką polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej screen z painta w w7.

Często jest tak, że po zwolnieniu przycisku myszy, paint sobie wygładza rysowana linię.

tutaj na przykładzie x-748. w ogóle zresztą dziwnie to wszystko działa w 7 O_o

 

paint windows xp pozbawiony jest czegoś takiego

 

w pierwszym wypadku zrobiłem screena zanim puściłem przycisk myszy, a drugim, to juz screen po puszczeniu przycisku :)

 

P.S. - kamail86 nieźle skopana ta Twoja mycha jest jak patrzę na te linie. :P

post-127945-1271934996,17_thumb.png

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie paint w w7 nieco wygładza te linie.

 

P.S. - kamail86 nieźle skopana ta Twoja mycha jest jak patrzę na te linie. :P

 

A jak szybko rysowałeś te linie? Bo zauważyłem że im wolniej tym bardziej są poszarpane. W dodatku testowałem to na 3 myszkach (obecnej MX1100, oraz na A4-tech 800dpi i jakimś starym kulkowym) i na każdej jest tak samo więc raczej nie jest to wina myszy.

Poniżej 3 linie narysowane z różną szybkością - na górze najwolniej, a na dole najszybciej. Wszystkie rysowane w paincie z XP.

Dołączona grafika

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 myszek IE ma najbardziej podobny efekt o mojej. Natomiast te 2 pozostałe przy wolnych ruchach wyraźnie pogrubiają linie więc też te linie nie są idealne.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem jaką myszkę wybrać proszę o więcej komentarzy na temat kinzu i zowie

 

z internetu można dowiedzieć się, że kinzu ma pewne problemy

 

natomiast IMO czy też zowie to sprawdzone konstrukcje i mimo niskiego cpi jak i wstecznej akceleracji cieszą się niezwykła popularnością wśród graczy

 

osobiście znam kilku graczy, którzy wrócili do swoich poprzednich myszek po przygodzie z kinzu i xai, były to osoby preferujące low lub mid sens 25cm-> gdzie w obu myszkach widać na przemian negatywną lub pozytywną akcelerację, dodatkowo narzekali oni na dziwne zachowanie myszek w przypadku lekko zakurzonej powierzchni podkładki

 

sam chciałem kupić kinzu lub xai ale po rozmowie z kolegami z naprawdę różnych klanów i czytaniem recenzji odpuściłem sobie tą wątpliwą przyjemność, może gdybym miał sterylne warunki na podkładce, używał destructora zamiast szmatki i grał high/mid-sens to bym się skusił ale w związku, że jestem kompletnym przeciwieństwem wymogów jakie mi narzuca myszka, ba nawet nie lubię kapryśnych pupili to jednak jeszcze poczekam na tego św. grala, którym jak się okazuje ani kinzu ani xai nie są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kinzu i jestem w pełni zadowolony.Po 1.PRECYZJA 2.Ergonomia 3.Pamięć wewnętrzna 4.Komfortowy kształt i super pokrycie(lepsze od deathaddera bo na całej myszce i milsza w dotyku)

Więc jeśli ktoś nie ma BARDZO dużej łapy to niech bierze kinzu , bo uważam że jest najlepsza w swojej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...