Skocz do zawartości
nomad

Dylemat co do monitora IIYAMA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ktory monitor wybrac: LM704UT (17'') za 839 PLN czy LS902UT (19'') za 849 PLN.

Z tego co sie orientuje ta 17-ka posiada kineskop Diamondtron M i sytem HighBrightness natomiast 19-ka to klasyczny FST.

Co byscie wybrali????????

 

Co do przeznaczenia: to monitor bedzie uzywany we wszystkim po trochu z naciskiem na grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ktory monitor wybrac: LM704UT (17'') za 839 PLN czy LS902UT (19'') za 849 PLN.

Z tego co sie orientuje ta 17-ka posiada kineskop Diamondtron M i sytem HighBrightness natomiast 19-ka to klasyczny FST.

Co byscie wybrali????????

 

Co do przeznaczenia: to monitor bedzie uzywany we wszystkim po trochu z naciskiem na grafe.

Ja bym wybrał 19""

Zamieszczam linki do obu modeli - może będzie dyskusja ???

 

http://www.iiyama.pl/pages/produkte/crt_pl...php3?id=LS902UT

http://www.iiyama.pl/pages/produkte/crt_pl...php3?id=LM704UT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tych dwoch modeli zdecydowanie lepszym wyborem bedzie 19-tka.

Ta 17-tka to jakies nieporozumienie, odswiezanie w wyzszych podzialkach ma slabsze niz miala moja przedpotopowa 15-tka noname Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak go chcesz używać.

17" ma niskia czestotliwosc pozioma i najwyższym rozsądnym trybem pracy jest 1024*768@85 Hz. Nie jest to zbyt wiele ale za to masz kineskop Diamondtron wiec obraz powinien byc bardo wysokiej jakości.

 

19" ma większe czestotliwości odświeżania i na pewno praca w 1280*1024@85 jest przyjemnością. Tyle że ma troche gorszy kineskop (co łatwo zresztą powiedziec po cenie :))

 

Jak chcesz używać wysokiej rozdzielczości to tylko 19" zwłaszcza ze taka cena za IIYAME jest bardzo zachęcająca. Jeśli zależy ci na bardzo wyskiej jakości obrazu to lepsze powinno być 17".

 

Najlepiej gdybyś miał możliwość porównania pracy obydwu monitorów, ale to może być trudne bo mało który sklep trzyma IIYAMY na stanie.

 

Ja bym raczej brał 19"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzasadzie zgadzam sie z wami ta 19" przwaza swoimi rozmiarami i parametrami lecz 17stka ma duzo lepszy kineskop ale te refreshe to tragiedia :?......ciezki wybor oj ciezki znow mamy 17" flat vs 19" wypukly ale w tym wypadku faktycznie zewzglendu tylko i wylacznie na refreshe 19" wydaje sie byc lepszym rozwiazaniem...szkoda ze ktos ta 17stke tak skrzywdzil okrutnie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17" została "skrzywdzona" bo istnieją modele HM704UTc czy HM703UT które mają częstotlowość poziomą 30-96 kHz czyli dużo lepsze częstotliwości odświeżania (1280*1024@90 Hz). Tylko pewnie są droższe od tej 19"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17" - PLASKA; 2 paski; piekny obraz; czestotliwosci do kitu - nie bralbym

 

19" - okragla niczym moja pupa; czestotliwosci OK; obraz - do kitu - nie bralbym

 

Zatem, co bym wzial ???

 

hehe...np to co mam w opisie :) za 700 zl - 1600x1200@75 HZ :D Kineskop nadlewany, ale no kurcze - 700 zl :D

 

a jak juz chcesz iliame to masz:

 

http://www.iiyama.pl/pages/produkte/crt_pl...php3?id=HF703UT

 

999 zl :)

 

Ewentualnie mozesz poszukac innym nadlewanych modeli - jak ci sie Hyundai nie podoba - oferuja 1600x1200@75 Hz za cene 700-800 zl - kineskop DynaFlat-X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie sie tym watkiem!!!!!!!!!!

Ha, a to dobre - opinie widze sa zgodne. Wybrac 19-ke. Przyznam, ze spodziewalem sie opinii ZA, ale na 17-ke (kineskop,highbrightness). A tutaj takie zaskoczenie.

Dodam, ze posiadam Radka 9700 i chyba fajnie byloby wykorzystac wieksze rozdzielczosci, ale ta 19-ka moze byc elementem pogarszajacym koncowy obraz (kineskop).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jakas inna firam moze NEC FE791sb ?? bardzo dobry obraz rozdzielczosic i odswiezanie tez very good ;).

No i cena u mnie dalem 825zetow .

A moze jakas inna firam moze NEC FE791sb ?? bardzo dobry obraz rozdzielczosic i odswiezanie tez very good ;).

No i cena u mnie dalem 825zetow .

A moze jakas inna firam moze NEC FE791sb ?? bardzo dobry obraz rozdzielczosic i odswiezanie tez very good ;).

No i cena u mnie dalem 825zetow .

A moze jakas inna firam moze NEC FE791sb ?? bardzo dobry obraz rozdzielczosic i odswiezanie tez very good ;).

No i cena u mnie dalem 825zetow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17" - PLASKA; 2 paski; piekny obraz; czestotliwosci do kitu - nie bralbym

 

19" - okragla niczym moja pupa; czestotliwosci OK; obraz - do kitu - nie bralbym

 

Zatem, co bym wzial ???

 

hehe...np to co mam w opisie :)  za 700 zl - 1600x1200@75 HZ :D Kineskop nadlewany, ale no kurcze - 700 zl :D

 

a jak juz chcesz iliame to masz:

 

http://www.iiyama.pl/pages/produkte/crt_pl...php3?id=HF703UT

 

999 zl :) 

 

Ewentualnie mozesz poszukac innym nadlewanych modeli - jak ci sie Hyundai nie podoba - oferuja 1600x1200@75 Hz za cene 700-800 zl - kineskop DynaFlat-X.

no taki monitorek (407) kupil moj kolega za 900zl (po znajomosci 8) ) i powiem ze bardzo mi sie podoba. jedyna wada to taka ze jak podlaczy sie 2 kompy do niej to w momencie gdy jeden jest wylaczony to sama przelacza obraz na 2 komp. jak ktos ma serek i ma podlaczony do tego monitorka razem ze swoim zwyklym kompem to musi wcisnac przycisk za kazdym razem gdy np resetuje swoj kompik. szkoda ze sie nie da tego ustawic, zeby sie nie przelaczala. pewnie inni nawet nie wezma tego za wade 8)

sam stoje przed trudnym wyborem monitorka... chcialem kupic 17" ale obecnie juz mysle o 19" - tylko kaski jakos nie ma na dobry model :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jakas inna firam moze NEC FE791sb ?? bardzo dobry obraz rozdzielczosic i odswiezanie tez very good ;).

w jakiej rozdzielczosci normalnie pracujesz/grasz? i czy masz takie fajowe za czarnym pionowym paskiem na szarym tle rozjasnienie biale?? bo mam wlasnie przez weekent ctx z podobnymi parametrami do testow i to mnie po prostu roz...., a przymiezam sie wlasnie to tego neca lub 991sb. acha, i jak tam z ostroscia fontow? brak zastrzezen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: zdecydowanie bralbym ta 19'' (LS902UT). iiyama to wg. mnie bardzo dobry producent monitorow i poki co najbardziej jestem zadowolony z pracy na ich monitorach. co prawda mam 17" (HM703UT), bo nie mialem wiecej miejsca na biurku, ale gdyby bylo to stalaby na nim wlasnie 19" (LS902UT) iiyamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYLKO NIE 19'' LS902UT !!! Mialem ten monitor 6 dni, po odpaleniu malo sie nie pogryzlem ze wscieklosci za taka wtope!!! Do ...... staszna banka, fatalna ostrosc jedynie kolory dobre. Fatal error!!! Dobrze ze znalazlem jelenia ktoremu go odsprzedalem z niewielka strata i kupilem to co w podpisie. Moje zdanie - lepsza 17 wsokiej jakosci niz tania i badziewiasta 19.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simons jak sie sprawuje ten NEC 991sb? bylbym Ci wdzieczny za jakies wlasne odczucia na jego temat:)! w jakiej rozdzialce standardowo pracujesz (ile h/dzien- i czy nie trybi po oczach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jakosc obrazu 19 jest zwykle gorsza niz 17 - wynika to z struktury(wielkosci) samego kineskopu - tym bardziej gdy jest to starego typu banka - a taka jest ta iiyama. Naprawde nie warto kupowac najtanszego monitora tym bardziej ze jest to i tak kawalek kasy:( . Natomiast ten NEC jest b.dobry pracuje normalnie na 1152x864 przy 100Hz i obraz zyleta. Idealnie plaski kineskop - odpowiednik trinitrona sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha - patent pt. SuperBright - zasluguje na Nobla i rewelacyjnie sie sprawdza przy ogladaniu filmow a zwlaszcza Divx ktore sa zwykle dosyc ciemne. Dodatkowo olbrzymia ilosc ustawien w menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Was troche zaskocze. Wybralem NEC FE7891SB i mam nadzieje, ze nie zrobilem bledu. W srode bede go testowal i wtedy zobaczymy.

Mysla ze bedziesz b. zadowolony to sa naprawde swietne monitory, a wiele moglem ogladac w "dzialaniu" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nomad napisał:  

Teraz Was troche zaskocze. Wybralem NEC FE7891SB i mam nadzieje, ze nie zrobilem bledu. W srode bede go testowal i wtedy zobaczymy.  

Mysla ze bedziesz b. zadowolony to sa naprawde swietne monitory, a wiele moglem ogladac w "dzialaniu"

No to swietnie sie sklada. Mi zalezy bardzo na dobrej geometrii i pod tym wzgledem musi byc OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...