Skocz do zawartości
greg3ll

Za 3400pln do mielenia renderów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Przygotowuję komputer do, jak to kumpel określił, "mielenia renderów". Przygotowałem taki zestaw (na podstawie poradnika):

 

Procesor : Intel Xeon X3440 - 799 zł (z esc.pl)

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 130 zł + SilentiumPC Zephyr 120 - 20 zł (z esc.pl)

Płyta Główna : Gigabyte P55A-UD3 - 449 zł

RAM : GoodRam 8gb (2x 2x2gb) 1600 cl9 - 740 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon 5670 512MB - 324 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 279 zł (esc.pl)

SSD: Intel 40gb - 415 zł

Obudowa: Antec 300 - 220 zł

 

razem: 3376 zł (z jakimiś przesyłkami i innymi kosztami powiedzmy 3400)

 

 

Kwestia MOBO. Czy różnica między tą płytą a wersją z R, to tylko złącza esata czy coś jeszcze?

Nigdy nie siedziałem w grafice, więc nie wiem czy to dobry konf. Doradźcie i oceńcie. Komputer pewnie od czasu do czasu będzie użyty do czytania internetu i obejrzenia filmu. Z gier pewnie pasjans i saper (choć mam wątpliwości co do drugiego). Dysk z talerzami i cdrom przejdą ze starego kompa. Co do podkręcania, to będzie na 100%. Dość mocne, ale w granicach rozsądku, co by bez problemu dał radę 24/7 przy rozsądnej temperaturze. Nie jestem też pewien co do pamięci, bo poszedłem w ilość, nie w jakość. ADaty w esc.pl poszły w górę ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebawem mają pojawić się na rynku 6 rdzeniowe procesory AMD - to może być najlepszy wybór do takiego zastosowania.

 

To fakt, zapowiadają się ciekawie. Niestety, nie miały jeszcze premiery, a co dopiero mówić o dostępności na rynku. A tu komputer musi być lada dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten sprzęt ma mieć jakąkolwiek gwarancję, to daruj sobie te esc.pl. I zrób to zanim szef purepc skasuje tego posta, bo pan w esc.pl z każdą reklamacją odeśle do producenta i zaśmieje się w twarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten sprzęt ma mieć jakąkolwiek gwarancję, to daruj sobie te esc.pl. I zrób to zanim szef purepc skasuje tego posta, bo pan w esc.pl z każdą reklamacją odeśle do producenta i zaśmieje się w twarz.

 

Masz jakieś doświadczenia z esc.pl?

bo ja mam - kupiłem u nich złożony zestaw. Padła grafika - naprawili wedle gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten sprzęt ma mieć jakąkolwiek gwarancję, to daruj sobie te esc.pl. I zrób to zanim szef purepc skasuje tego posta, bo pan w esc.pl z każdą reklamacją odeśle do producenta i zaśmieje się w twarz.

 

Jeśli jest gwarancja producenta to dlaczego z niej nie korzystać? Ludzie mają ogólną niechęć do korzystania z takiej gwarancji bo trzeba sprzęt odpowiednio zapakować, opisać, dołączyć jakiś wydruk z rma. Osobiście miałem przyjemność korzystać z serwisu MSI, po niespełna 48 godzinach netbook wrócił sprawny do mnie do domu. Osoby lubiące kontakt twarzą w twarz zaniosłyby sprzęt do sklepu. Pan przyjąłby, położył, po dwóch dniach zastanowiłby się co to właściwie robi u niego na półce. Wypełniłby rma na stronie producenta, następnego dnia otrzymałby dane do wysyłki. Za dwa dni zamówi kuriera. Minie tak bezproduktywnie 5 dni. Potem kurier, szybka piłka po dwóch trzech dniach sprzęt wraca z serwisu i ląduje na półce. Czeka aż się właściciel łaskawie zgłosi po niego. Dzwonić do klienta nie będzie bo jeszcze trzeba się będzie szefowi z bilingu tłumaczyć (klient będzie się przecież chciał dowiedzieć wszystkiego nt. usterki, sposobu naprawy itd od osoby najmniej kompetentnej, korzystając z okazji, że to nie na jego koszt rozmowa). W międzyczasie na forum pojawia się temat, w którym klient wylewa swoja żale na przewlekłość procedury serwisowej.

 

Nie miałem osobiście do czynienia z firmą esc.pl. Zachęcam jednak do korzystania z serwisu producenta jak tylko to możliwe. Sprzęt pewnie i tak tam dotrze ale po co wydłużać ścieżkę o sprzedawcę, hurtownię, dystrybutora? Każdemu zależy, aby sprzęt jak najszybciej wrócił sprawny do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, zapowiadają się ciekawie. Niestety, nie miały jeszcze premiery, a co dopiero mówić o dostępności na rynku. A tu komputer musi być lada dzień.

 

Procesor X6 1055T możesz kupić dziś za 799 PLN :

 

Procesor AMD PHENOM II X6 1055T 6x2.8GHz AM3 (1010774351) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor X6 1055T możesz kupić dziś za 799 PLN :

 

Procesor AMD PHENOM II X6 1055T 6x2.8GHz AM3 (1010774351) - Aukcje internetowe Allegro

 

Dzięki za linka.

Coraz bardziej mi się podobają te X6. Ponieważ wczoraj dyskusja zeszła na temat sklepu, a mi nie udało się znaleźć żadnych ofert z tym procem, to już dzisiaj rano poszły pierwsze zamówienia. Tak więc już za późno na zmiany. Stanęło na tym, co wypisałem w pierwszym poście. Ale trzeba trzymać rękę na pulsie, gdyż pewnie za parę (max parenaście) miesięcy będzie kolejne powiększanie farmy do obliczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak się spisuje ten Xeonik i jakie wyniki w kręceniu, bo też się do takiego zestawu powoli przymierzam (GIS/CAD). Wziąłeś w końcu UD3 czy UD3R? Z tego co wyczytałem w sieci oprócz wyprowadzenia eSata w "R" różnią się też sekcją zasilania (na korzyść wersji "R"), więc tutaj mam dylemat. Co do grafiki nie wiem jak aktualnie, ale latka temu spece od obróbki 3D bardziej polecali produkty nVidii - ponoć mniej problemowa (ATI kiedyś miało problemy z OpenGL)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...