Skocz do zawartości
Macht

Jaka karta graficzna dla danego zestawu komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące wyboru karty graficznej do 300zł (bez ceny przesyłki, jeżeli taka miałaby być wliczona) dla poniższego zestawu komputerowego:

 

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.0GHz, EE(energooszczędna) 35W

 

ABIT AN-M2 nvidia nForce 630a (GeForce 7025)

 

PATRIOT 2x(2x512MB Dual) DDR2 800Mhz

 

Seagate Barracuda 250GB SATA2 16MB cache

 

Sound Blaster Audigy 4 7.1

 

Zasilacz ATX 450W PROCOMP KY-450 (z przejściówką 6pin->8pin)

 

Wcześniej posiadałem kartę graficzną GALAXY nvidia GeForce 8600GT 256DDR3/128bit O/C 600/1600mhz (ofc wejście PCI-E x16)

 

Tu pojawiają się moje pytania, czy do takiej płyty głównej mogę wsadzić karty ATI czy tylko NVIDIA i jaki konkretny model w tej cenie?

 

Zależy mi w większości na grach komputerowych. Z powyższą konfiguracją mogłem grać w takie gry jak Colin McRae DIRT2, Battlefield: Bad Company 2, GTA4, Far Cry 2.

W większości na średnich/wysokich detalach z wyjątkiem GTA4 gdzie były to ustawienia minimalne/średnie.

 

Znalazłem ofertę Zotac GeForce GTS250 1GB DDR3 256bit PCI-E (zT-20103-10P). Czy podpięcie takiej karty go mojego zestawu komputerowego spowoduje nadmierne przeciążenie zasilacza lub dojdzie do powstrzymania uruchomienia komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie tej karty do tego zasilacza do sanobójstwo. Kup jakąś delte/fortrona z Allegro 350-400W wystarczy.

Swoją drogą to GTA IV, Bad Company 2 czy Far Cry 2 wymagają mocnego proca i ten Twój będzie tutaj sporym ograniczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...